Донецкий техникум промышленной автоматики

Завантаження з флешки або диска через BIOS.

 1. Як зайти в біос?
 2. Як в BIOSе налаштувати завантаження з зовнішніх пристроїв?
 3. Як змінити порядок завантаження в BOOT-меню?
 4. Виклик завантажувального меню без зміни налаштувань BIOS.
 5. Як поставити завантаження з CD / DVD-диска в БІОС?
 6. Як поставити завантаження з флешки або зовнішнього жорсткого диска?

Всім привіт! Сьогодні я збираюся розповісти Вам, як змінити порядок завантаження пристроїв комп'ютера / ноутбука, що б отримати можливість завантажитися з автозагрузочной USB-флешки, CD / DVD, або з зовнішнього жорсткого диска.

Без знань, якими ви оволодієте після прочитання цієї статті, в програмному ремонті комп'ютера - робити нічого. Завантаження з зовнішнього пристрою - перший крок в таких операціях, як установка Windows, діагностика «заліза», відновлення інформації та ін.

Тож почнемо.

Зміст статті:

Як зайти в біос?

Я думаю, ця стаття на compblog.ru була б неповною, якби я не розповів для початку, як, власне, потрапити в цей самий БІОС і що він, коротко, з себе представляє.

Говорячи простими словами, BIOS - це програма, «зашита» в спеціальну мікросхему материнської плати, яка управляє початкової завантаженням комп'ютера і всіма апаратними пристроями ( «залізом»). Після натискання на кнопку включення вона робить тест всіх компонентів комп'ютера, і вже потім, якщо все нормально, передає естафету завантаження в руки операційної системи.

Є кілька різновидів биосов, які виробники ставлять в свої материнські плати. Основні - Award, Phoenix, AMI. Є кілька різновидів биосов, які виробники ставлять в свої материнські плати

Отже, ми з'ясували, що биос завантажується на комп'ютері в першу чергу, ще до завантаження ОС. Відповідно намагатися потрапити в нього потрібно відразу після включення комп'ютера, натискаючи певну клавішу. Натиснути її необхідно до початку завантаження Windows, так що якщо Ви побачили не екрані емблему вашої операційки - Ви не встигли (чи натискали не ту клавішу). Потрібно вимкнути / перезавантажити комп'ютер і спробувати знову.

Входити в різні bios також потрібно по різному. Зазвичай при включенні, на початку завантаження комп'ютера на екрані написано щось на зразок «Press DEL to run Setup«. Але часто буває, що замість корисної інформації на екрані з'являється просто заставка з лейблом виробника, і заходити в біос доводиться наосліп, перебираючи кілька варіантів клавіш.

На материнський платах стаціонарних комп'ютерів найчастіше биос викликається натисканням клавіш DEL або F2. На ноутбуках для входу в bios можуть використовуватися клавіші F1, F2, F10, DEL, ESC. Експериментуйте.

Експериментуйте

Нюанс, якщо у вас ніяк не виходить зайти в bios: для деяких ноутбуків (так люблять робити Lenovo) - кидали F1-F12 стоять за замовчуванням в режимі «функціональних», і Вам потрібно натискати не просто F2, а Fn + F2.

Це коротко. Більш докладно про різні типи биосов, їх налаштування, і перепрошивки біоса я обов'язково розповім в окремій статті блогу compblog.ru.

Як в BIOSе налаштувати завантаження з зовнішніх пристроїв?

Для початку вам потрібно знайти BOOT-меню. У різних БІОС це меню виглядає по різному. Шукаємо що то типу цього:

Boot
Boot Settings Configuration
First / Second / Third Boot Device
Boot Device Priority
Boot Sequence

Boot  Boot Settings Configuration  First / Second / Third Boot Device  Boot Device Priority  Boot Sequence

Називатися це меню може по різному і бути в різних місцях, але сенс особливо не змінюється.

Як змінити порядок завантаження в BOOT-меню?

Після того, як Ви знайдете в вашому bios меню boot, Вам необхідно поміняти порядок завантаження так, що б пристрій, з якого Ви хочете завантажитися (флешка або CD-ROM) були першими у списку.

Тут є кілька варіантів.

 1. Вибрати потрібний пристрій і перемістити його вгору, натискаючи на клавіатурі клавіші + або -.
 2. Скористатися для переміщення кнопками F5, F6.
 3. Вибрати перший рядок, натиснути Enter, вибрати пристрій для завантаження в першу чергу.
 4. У нових Біосил (з управлінням за допомогою мишки) можливий вибір порядку завантаження пристроїв простим перетягуванням мишею.

Якщо трохи володієте англійською - зазвичай справа або після натискання F1 можна подивитися підказки.

Виклик завантажувального меню без зміни налаштувань BIOS.

Буває так, що нам щастить, і є можливість вибрати пристрій для завантаження, не копаючись в налаштуваннях біоса. Буває так, що нам щастить, і є можливість вибрати пристрій для завантаження, не копаючись в налаштуваннях біоса При завантаженні шукайте на екрані напис на зразок:

Press <F12> to change bootorder
Press F11 to Enter Boot menu
F9 - Boot Device Option,

Сміливо тисніть зазначену кнопку і вибирайте, звідки вам грузиться - це заощадить вам час!

Іноді можна включити завантаження через F12 в биосе, змінивши значення параметра  на Enabled Іноді можна включити завантаження через F12 в биосе, змінивши значення параметра
на Enabled.

Ця опція часто зустрічається в Phoenix Біосил, у вкладках Main або Boot.

Як поставити завантаження з CD / DVD-диска в БІОС?

Завантаження з диска - не зовсім правильне визначення, бо в биосе ми виставляємо завантаження з пристрою, в даному випадку пристрій - це наш CD / DVD-ROM.

Ніяких труднощів в цьому пункті виникнути не повинно, просто ставимо CDROM в саму верхню строчку boot-menu (вкажіть його як First Boot Device):

Ніяких труднощів в цьому пункті виникнути не повинно, просто ставимо CDROM в саму верхню строчку boot-menu (вкажіть його як First Boot Device):

Як поставити завантаження з флешки або зовнішнього жорсткого диска?

З usb-флешками все трохи складніше. Справа в тому, що, по суті, автозагрузочная флешка нічим не відрізняється від жорсткого диска нашого комп'ютера. Відповідно, нам потрібно змінювати не порядок завантаження пристроїв комп'ютера, а порядок завантаження жорстких дисків.

Що б це зробити, вам в boot-меню потрібно знайти пункт «Hard Disk Boot Priority» або «Hard Disk Drives«. Зайшовши в цей пункт, ви повинні побачити ваш жорсткий диск і вашу флешку. Поміняйте їх місцями, що б флешка була зверху.

Потім гляньте порядок завантаження пристроїв - першим місцем повинна йти завантаження з Hard Drive (яким тепер стала ваша флешка).

На фото нижче я показую, як поставити завантаження з флешки Kingston в AMI bios (ноутбук ASUS eee pc 1215b):
На фото нижче я показую, як поставити завантаження з флешки Kingston в AMI bios (ноутбук ASUS eee pc 1215b):

У деяких Біосил (в основному на старих комп'ютерах і ноутбуках) потрібно ставити на перше місце в boot-списку саме УСБ-пристрій, це може бути щось на зразок External Device, USB-HDD, USB-Drive і т.п. Спробуйте різні варіанти і все вийде!

Не забуваємо зберігати наші настройки перед виходом з биоса, знайшовши в меню пункт «Save & Exit Setup», або натиснувши клавіші F10, Y, Enter.

Якщо після завершення маніпуляцій з завантажувальним пристроєм, перестала завантажуватися операційна система, просто поверніть на перше місце завантаження з внутрішнього жорсткого диска вашого комп'ютера 😉 Як це зробити - Ви вже знаєте!

Отже, в цій статті блогу compblog.ru ми з Вами навчилися, як виставити завантаження з CD / DVD диска, USB-флешки, зовнішнього HDD, і з будь-якого іншого пристрою.

Якщо Вам щось незрозуміло - задавайте питання в коментарях, з радістю відповім на них!

Як зайти в біос?
Як в BIOSе налаштувати завантаження з зовнішніх пристроїв?
Як змінити порядок завантаження в BOOT-меню?
Як поставити завантаження з CD / DVD-диска в БІОС?
Як поставити завантаження з флешки або зовнішнього жорсткого диска?
Як в BIOSе налаштувати завантаження з зовнішніх пристроїв?
Як змінити порядок завантаження в BOOT-меню?
Як поставити завантаження з CD / DVD-диска в БІОС?