Донецкий техникум промышленной автоматики

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше | PublBox | Блоги компаній

 1. Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше Компанія не розкриває повністю...
 2. Трішки історії
 3. інвентаризація
 4. сигнали
 5. прогноз
 6. оцінка
 7. На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту
 8. підводимо підсумки
 9. Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook
 10. Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин
 11. «Сортування» друзів
 12. очищення стрічки
 13. Як створити свою стрічку?
 14. Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше
 15. Правда, вони намагаються, але ...
 16. Трішки історії
 17. інвентаризація
 18. сигнали
 19. прогноз
 20. оцінка
 21. На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту
 22. підводимо підсумки
 23. Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook
 24. Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин
 25. «Сортування» друзів
 26. очищення стрічки
 27. Як створити свою стрічку?
 28. Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше
 29. Правда, вони намагаються, але ...
 30. Трішки історії
 31. інвентаризація
 32. сигнали
 33. прогноз
 34. оцінка
 35. На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту
 36. підводимо підсумки
 37. Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook
 38. Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин
 39. «Сортування» друзів
 40. очищення стрічки
 41. Як створити свою стрічку?
 42. Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше
 43. Правда, вони намагаються, але ...
 44. Трішки історії
 45. інвентаризація
 46. сигнали
 47. прогноз
 48. оцінка
 49. На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту
 50. підводимо підсумки
 51. Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook
 52. Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин
 53. «Сортування» друзів
 54. очищення стрічки
 55. Як створити свою стрічку?
 56. Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше
 57. Правда, вони намагаються, але ...
 58. Трішки історії
 59. інвентаризація
 60. сигнали
 61. прогноз
 62. оцінка
 63. На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту
 64. підводимо підсумки
 65. Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook
 66. Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин
 67. «Сортування» друзів
 68. очищення стрічки
 69. Як створити свою стрічку?

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше

Компанія не розкриває повністю алгоритм формування стрічки новин, але дещо про це відомо, і тільки від вас залежить, як ви скористаєтеся отриманою інформацією.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі

Наша мета - побудувати ідеальну персоніфіковану щоденну газету для кожної людини в світі, - сказав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг ще в 2014 році. - Ми намагаємося персоналізувати і показати вам матеріал, який буде для вас найбільш цікавий.

Правда, вони намагаються, але ...

Завдання-то у користувачів різні: одним потрібна стрічка, де буде відображатися весь контент від цікавих сторінок і друзів без зайвої негативної інформації, інші хочуть бачити актуальні новини світу, треті стежити за інформацією цікавлять брендів або конкурентів, але всі бажають отримати ідеальну для себе стрічку новин в Facebook. І щоб вирішити це завдання, давайте розберемося, як працює алгоритм формування новинних стрічок в Facebook.

Трішки історії

До 2015 року Facebook намагався «вгадати», які пости користувачів хотіли б бачити у своїй стрічці новин, грунтуючись на ряді непрямих ознак: лайки, коментарі та інші дії. Потім була додана опція, що пропонує користувачам відфільтрувати повідомлення, які вони не хочуть бачити. Крім того, опитування показали, що багато користувачів стурбовані ймовірністю пропустити важливі оновлення від своїх друзів. З квітня 2015 року Facebook почав віддавати пріоритет (у вигляді більш високої оцінки релевантності) постам від друзів над повідомленнями сторінок, на які підписаний користувач, і над рекламними повідомленнями. У липні 2015 го була запущена опція Пріоритет в показі (See First), завдяки якій користувач може вручну вибрати, повідомлення від яких сторінок і від кого з друзів він хотів би бачити у верхній частині стрічки.

Релевантність - це число, яке показує ступінь зацікавленості користувача в тій чи іншій історії.

Для оцінки взаємодії з відео використовують такі форми оцінки, як включення звуку, перемикання в повноекранний режим або перемикання на високу роздільну здатність. Підвищення гучності при перегляді відео або перехід в повноекранний режим розглядається алгоритмом як вашу увагу до нього, і вам частіше будуть показувати подібні ролики вище у вашій стрічці.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин

Адам Моссера підкреслив, що Facebook не може знати, наскільки користувач насправді зацікавлений в певній історії. Тому найкращий спосіб формування стрічки - зробити обґрунтоване припущення.

інвентаризація

Алгоритм Facebook проводить інвентаризацію, коли ви в перший раз відкриваєте свою стрічку новин: він переглядає всі пости, опубліковані вашими друзями, і сторінки, яким ви ставите лайки.

сигнали

Розглядаючи всі наявні дані (сигнали), Facebook намагається прийняти обгрунтоване рішення про те, наскільки ви зацікавлені в певній записи. Існують сотні тисяч сигналів, які Facebook використовує для ранжирування контенту. У їх числі: хто опублікував контент, яким телефоном користується людина, котра година в країні користувача в момент завантаження стрічки, скільки у нього трафіку.

прогноз

Facebook використовує ці сигнали при розрахунку ймовірності певних результатів. Наприклад, він оцінює, наскільки ймовірно, що користувач залишить під постом коментар, поділиться записом з друзями, витратить час на читання історії.

оцінка

Провівши розрахунок ймовірності, Facebook об'єднує інформацію і оцінює релевантність.

На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту

Facebook пріоритетно віддає перевагу, по-перше, мережі друзів кожного користувача, по-друге, сторінок, які він відзначив як сподобалися, по-третє, наведеним вище сигналам, щоб зробити серію прогнозів, яка полягає у визначенні ймовірності:

 • кліка;
 • витрати часу на прочитання;
 • лайка, коментаря і розшарювання;
 • того, що користувач знайде пост інформативним;
 • клік-байт заголовків - приманки для кліків, які не відображають зміст поста;
 • неприйнятного змісту.

Все це - частини процесу оцінки релевантності. Процес призводить до формування стрічки, унікальною для кожного користувача Facebook.

Виступ Адама підтвердило, наскільки важливо створювати контент, релевантний, цінний і цікавий для вашої цільової аудиторії або цікавий особисто вам. Якщо ви цього не робите, то, швидше за все, охоплюєте постами не так багато людей, як могли б, або ваша стрічка засмічена, і ви, подібно курці, змушені шукати зерно в купі сміття.

підводимо підсумки

Хто, що і коли. Facebook бере до уваги, хто опублікував запис і що вона собою являє: фото, відео або звичайний статус. У стрічці ви частіше будете бачити пости тих, кому більше приділяєте уваги. Чим частіше ви читаєте записи тієї чи іншої людини, тим частіше вам їх будуть показувати.

Популярність. Популярність постів розраховується на основі числа коментарів, расшаріваніє і лайків. Пости, відмічені іншими користувачами як образливі або заховані ними зі стрічки, покажуть вам з меншою ймовірністю.

Час. Facebook показує не тільки статуси, які були опубліковані тільки що. Якщо алгоритм вважатиме, що стара публікація відноситься до трендової темі, то її все одно покажуть в стрічці новин.

Коментарі. Відомо, що соціальна мережа аналізує залишені коментарі, у всякому разі написані англійською мовою. Якщо до вашої записи залишать багато вітальних коментарів, то Facebook вирішить, що у вашому житті відбулася важлива подія, і покаже пост друзям. Чи працює це для російськомовних коментарів, невідомо.

Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook

Ми зібрали інформацію про ранжирування Facebook і сформулювали поради, які допоможуть вам створювати контент з високим показником охоплення користувачів.

 • На вашій сторінці в Facebook має бути мінімальна кількість негативних відгуків. Вичитуйте свої пости і двічі перевіряйте посилання перед публікацією записи на сторінці.
 • Опублікований контент сприяє залученню аудиторії, проте він корелюється з витратами часу на його прочитання. Відео - відмінний варіант.
 • Створений контент повинен з високим ступенем ймовірності викликати позитивний зворотний зв'язок від користувачів у вигляді позитивних коментарів, лайків або расшаріваніє (вони впливають на ранжування поста більше, ніж лайки).
 • Створюйте пости, які сподвигнуть користувачів пройти за посиланням в запису, відкрити фотографії, текст, відео та інші матеріали.
 • Дотримуйтесь розклад і публікуйте пости регулярно. У цьому незамінним помічником для вас стане Smart Календар PublBox.
 • Відповідально ставтеся до формування аудиторії - вам потрібні передплатники, для яких публікується вами інформація буде цікава. Ви можете перевірити інтереси аудиторії вашої сторінки Facebook, використавши розділ «Аудиторії» і вибравши параметр «Користувачі, пов'язані з вашою сторінкою».

Що не потрібно робити:

 • Створювати контент, який вводить в оману або спотворює інформацію - з клік-байт заголовками.
 • Створювати контент, який порушує умови використання Facebook.

Надалі боротися за місце в стрічці буде складніше, адже кількість інформаційного шуму продовжує зростати. Отже, важливо саме зараз створювати контент, релевантний інтересам аудиторії. За умови що ваші пости будуть актуальними і цікавими для передплатників, Facebook продовжить виводити ваш контент в новинних стрічках користувачів.

Контент повинен бути релевантним, цікавим і різноманітним. Скористайтеся нашими підказками, які ви знайдете в статті «50 типів контенту для соцмереж» .

Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин

Зміна послідовності постів

Замість стандартного «Популярні новини» (Top Stories) можна поставити «Останні», і контент буде відображатися в хронологічному порядку. Перемикання режимів відображення статусів знаходиться в лівому верхньому кутку - поруч з пунктом меню «Стрічка новин» є стрілочка, натиснувши на яку можна вибрати, в якому порядку ви хочете бачити пости в стрічці. Але майте на увазі, що час від часу режим автоматично перемикається на «Популярні новини».

«Сортування» друзів

Зробіть окремих друзів «близькими друзями», а інших - «знайомими». Пости «близьких друзів» Facebook показуватиме вам частіше, а знайомих - рідше. Крім того, в налаштуваннях можна встановити повідомлення про будь-які дії «близьких друзів».

очищення стрічки

Можна заховати зі стрічки ту чи іншу посаду. Для цього потрібно натиснути на стрілку, яка є в правому верхньому кутку кожного поста, і, вибравши відповідну опцію, можна позбутися від усіх посад конкретної людини. Є можливість відмовитися і від статусів, опублікованих окремими додатками, на зразок Foursquare.

Як створити свою стрічку?

Для звичайних користувачів варто робити свої списки інтересів, як плейлисти в плеєрі. Принцип як у старому доброму GoogleReader.

 • Створюйте стрічки по інтересам і настрою.
 • У кожну стрічку заносите необхідних людей і сторінки. При цьому вам не обов'язково лайкать ці сторінки або підписуватися на людей.
 • Окремо налаштовуйте типи оновлень, які вам цікаві. Наприклад, тільки фото.

У лівій колонці вашої сторінки є кнопка «Інтереси». Зайдіть в неї, а потім - на сторінку, де вам запропонують створити список, вибирайте цікаві вам сторінки із запропонованих і рухайтеся далі. Нова стрічка відіб'ється після вибору налаштувань приватності. Справа з'явиться список, в який можна додати ще сторінки і людей з пошуку. Після цього ви можете поділитися стрічкою з друзями або відкрити їх тільки для близьких друзів. Щоб стрічки не загубилися, зайдіть у вкладку «Інтереси», натисніть на шестірню налаштувань і виберіть «Додати в обране».

Тепер у вас є чудові альтернативні стрічки тільки з цікавими вам новинами, якими ви можете ділитися з друзями і колегами.

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше

Компанія не розкриває повністю алгоритм формування стрічки новин, але дещо про це відомо, і тільки від вас залежить, як ви скористаєтеся отриманою інформацією.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі

Наша мета - побудувати ідеальну персоніфіковану щоденну газету для кожної людини в світі, - сказав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг ще в 2014 році. - Ми намагаємося персоналізувати і показати вам матеріал, який буде для вас найбільш цікавий.

Правда, вони намагаються, але ...

Завдання-то у користувачів різні: одним потрібна стрічка, де буде відображатися весь контент від цікавих сторінок і друзів без зайвої негативної інформації, інші хочуть бачити актуальні новини світу, треті стежити за інформацією цікавлять брендів або конкурентів, але всі бажають отримати ідеальну для себе стрічку новин в Facebook. І щоб вирішити це завдання, давайте розберемося, як працює алгоритм формування новинних стрічок в Facebook.

Трішки історії

До 2015 року Facebook намагався «вгадати», які пости користувачів хотіли б бачити у своїй стрічці новин, грунтуючись на ряді непрямих ознак: лайки, коментарі та інші дії. Потім була додана опція, що пропонує користувачам відфільтрувати повідомлення, які вони не хочуть бачити. Крім того, опитування показали, що багато користувачів стурбовані ймовірністю пропустити важливі оновлення від своїх друзів. З квітня 2015 року Facebook почав віддавати пріоритет (у вигляді більш високої оцінки релевантності) постам від друзів над повідомленнями сторінок, на які підписаний користувач, і над рекламними повідомленнями. У липні 2015 го була запущена опція Пріоритет в показі (See First), завдяки якій користувач може вручну вибрати, повідомлення від яких сторінок і від кого з друзів він хотів би бачити у верхній частині стрічки.

Релевантність - це число, яке показує ступінь зацікавленості користувача в тій чи іншій історії.

Для оцінки взаємодії з відео використовують такі форми оцінки, як включення звуку, перемикання в повноекранний режим або перемикання на високу роздільну здатність. Підвищення гучності при перегляді відео або перехід в повноекранний режим розглядається алгоритмом як вашу увагу до нього, і вам частіше будуть показувати подібні ролики вище у вашій стрічці.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин

Адам Моссера підкреслив, що Facebook не може знати, наскільки користувач насправді зацікавлений в певній історії. Тому найкращий спосіб формування стрічки - зробити обґрунтоване припущення.

інвентаризація

Алгоритм Facebook проводить інвентаризацію, коли ви в перший раз відкриваєте свою стрічку новин: він переглядає всі пости, опубліковані вашими друзями, і сторінки, яким ви ставите лайки.

сигнали

Розглядаючи всі наявні дані (сигнали), Facebook намагається прийняти обгрунтоване рішення про те, наскільки ви зацікавлені в певній записи. Існують сотні тисяч сигналів, які Facebook використовує для ранжирування контенту. У їх числі: хто опублікував контент, яким телефоном користується людина, котра година в країні користувача в момент завантаження стрічки, скільки у нього трафіку.

прогноз

Facebook використовує ці сигнали при розрахунку ймовірності певних результатів. Наприклад, він оцінює, наскільки ймовірно, що користувач залишить під постом коментар, поділиться записом з друзями, витратить час на читання історії.

оцінка

Провівши розрахунок ймовірності, Facebook об'єднує інформацію і оцінює релевантність.

На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту

Facebook пріоритетно віддає перевагу, по-перше, мережі друзів кожного користувача, по-друге, сторінок, які він відзначив як сподобалися, по-третє, наведеним вище сигналам, щоб зробити серію прогнозів, яка полягає у визначенні ймовірності:

 • кліка;
 • витрати часу на прочитання;
 • лайка, коментаря і розшарювання;
 • того, що користувач знайде пост інформативним;
 • клік-байт заголовків - приманки для кліків, які не відображають зміст поста;
 • неприйнятного змісту.

Все це - частини процесу оцінки релевантності. Процес призводить до формування стрічки, унікальною для кожного користувача Facebook.

Виступ Адама підтвердило, наскільки важливо створювати контент, релевантний, цінний і цікавий для вашої цільової аудиторії або цікавий особисто вам. Якщо ви цього не робите, то, швидше за все, охоплюєте постами не так багато людей, як могли б, або ваша стрічка засмічена, і ви, подібно курці, змушені шукати зерно в купі сміття.

підводимо підсумки

Хто, що і коли. Facebook бере до уваги, хто опублікував запис і що вона собою являє: фото, відео або звичайний статус. У стрічці ви частіше будете бачити пости тих, кому більше приділяєте уваги. Чим частіше ви читаєте записи тієї чи іншої людини, тим частіше вам їх будуть показувати.

Популярність. Популярність постів розраховується на основі числа коментарів, расшаріваніє і лайків. Пости, відмічені іншими користувачами як образливі або заховані ними зі стрічки, покажуть вам з меншою ймовірністю.

Час. Facebook показує не тільки статуси, які були опубліковані тільки що. Якщо алгоритм вважатиме, що стара публікація відноситься до трендової темі, то її все одно покажуть в стрічці новин.

Коментарі. Відомо, що соціальна мережа аналізує залишені коментарі, у всякому разі написані англійською мовою. Якщо до вашої записи залишать багато вітальних коментарів, то Facebook вирішить, що у вашому житті відбулася важлива подія, і покаже пост друзям. Чи працює це для російськомовних коментарів, невідомо.

Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook

Ми зібрали інформацію про ранжирування Facebook і сформулювали поради, які допоможуть вам створювати контент з високим показником охоплення користувачів.

 • На вашій сторінці в Facebook має бути мінімальна кількість негативних відгуків. Вичитуйте свої пости і двічі перевіряйте посилання перед публікацією записи на сторінці.
 • Опублікований контент сприяє залученню аудиторії, проте він корелюється з витратами часу на його прочитання. Відео - відмінний варіант.
 • Створений контент повинен з високим ступенем ймовірності викликати позитивний зворотний зв'язок від користувачів у вигляді позитивних коментарів, лайків або расшаріваніє (вони впливають на ранжування поста більше, ніж лайки).
 • Створюйте пости, які сподвигнуть користувачів пройти за посиланням в запису, відкрити фотографії, текст, відео та інші матеріали.
 • Дотримуйтесь розклад і публікуйте пости регулярно. У цьому незамінним помічником для вас стане Smart Календар PublBox.
 • Відповідально ставтеся до формування аудиторії - вам потрібні передплатники, для яких публікується вами інформація буде цікава. Ви можете перевірити інтереси аудиторії вашої сторінки Facebook, використавши розділ «Аудиторії» і вибравши параметр «Користувачі, пов'язані з вашою сторінкою».

Що не потрібно робити:

 • Створювати контент, який вводить в оману або спотворює інформацію - з клік-байт заголовками.
 • Створювати контент, який порушує умови використання Facebook.

Надалі боротися за місце в стрічці буде складніше, адже кількість інформаційного шуму продовжує зростати. Отже, важливо саме зараз створювати контент, релевантний інтересам аудиторії. За умови що ваші пости будуть актуальними і цікавими для передплатників, Facebook продовжить виводити ваш контент в новинних стрічках користувачів.

Контент повинен бути релевантним, цікавим і різноманітним. Скористайтеся нашими підказками, які ви знайдете в статті «50 типів контенту для соцмереж» .

Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин

Зміна послідовності постів

Замість стандартного «Популярні новини» (Top Stories) можна поставити «Останні», і контент буде відображатися в хронологічному порядку. Перемикання режимів відображення статусів знаходиться в лівому верхньому кутку - поруч з пунктом меню «Стрічка новин» є стрілочка, натиснувши на яку можна вибрати, в якому порядку ви хочете бачити пости в стрічці. Але майте на увазі, що час від часу режим автоматично перемикається на «Популярні новини».

«Сортування» друзів

Зробіть окремих друзів «близькими друзями», а інших - «знайомими». Пости «близьких друзів» Facebook показуватиме вам частіше, а знайомих - рідше. Крім того, в налаштуваннях можна встановити повідомлення про будь-які дії «близьких друзів».

очищення стрічки

Можна заховати зі стрічки ту чи іншу посаду. Для цього потрібно натиснути на стрілку, яка є в правому верхньому кутку кожного поста, і, вибравши відповідну опцію, можна позбутися від усіх посад конкретної людини. Є можливість відмовитися і від статусів, опублікованих окремими додатками, на зразок Foursquare.

Як створити свою стрічку?

Для звичайних користувачів варто робити свої списки інтересів, як плейлисти в плеєрі. Принцип як у старому доброму GoogleReader.

 • Створюйте стрічки по інтересам і настрою.
 • У кожну стрічку заносите необхідних людей і сторінки. При цьому вам не обов'язково лайкать ці сторінки або підписуватися на людей.
 • Окремо налаштовуйте типи оновлень, які вам цікаві. Наприклад, тільки фото.

У лівій колонці вашої сторінки є кнопка «Інтереси». Зайдіть в неї, а потім - на сторінку, де вам запропонують створити список, вибирайте цікаві вам сторінки із запропонованих і рухайтеся далі. Нова стрічка відіб'ється після вибору налаштувань приватності. Справа з'явиться список, в який можна додати ще сторінки і людей з пошуку. Після цього ви можете поділитися стрічкою з друзями або відкрити їх тільки для близьких друзів. Щоб стрічки не загубилися, зайдіть у вкладку «Інтереси», натисніть на шестірню налаштувань і виберіть «Додати в обране».

Тепер у вас є чудові альтернативні стрічки тільки з цікавими вам новинами, якими ви можете ділитися з друзями і колегами.

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше

Компанія не розкриває повністю алгоритм формування стрічки новин, але дещо про це відомо, і тільки від вас залежить, як ви скористаєтеся отриманою інформацією.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі

Наша мета - побудувати ідеальну персоніфіковану щоденну газету для кожної людини в світі, - сказав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг ще в 2014 році. - Ми намагаємося персоналізувати і показати вам матеріал, який буде для вас найбільш цікавий.

Правда, вони намагаються, але ...

Завдання-то у користувачів різні: одним потрібна стрічка, де буде відображатися весь контент від цікавих сторінок і друзів без зайвої негативної інформації, інші хочуть бачити актуальні новини світу, треті стежити за інформацією цікавлять брендів або конкурентів, але всі бажають отримати ідеальну для себе стрічку новин в Facebook. І щоб вирішити це завдання, давайте розберемося, як працює алгоритм формування новинних стрічок в Facebook.

Трішки історії

До 2015 року Facebook намагався «вгадати», які пости користувачів хотіли б бачити у своїй стрічці новин, грунтуючись на ряді непрямих ознак: лайки, коментарі та інші дії. Потім була додана опція, що пропонує користувачам відфільтрувати повідомлення, які вони не хочуть бачити. Крім того, опитування показали, що багато користувачів стурбовані ймовірністю пропустити важливі оновлення від своїх друзів. З квітня 2015 року Facebook почав віддавати пріоритет (у вигляді більш високої оцінки релевантності) постам від друзів над повідомленнями сторінок, на які підписаний користувач, і над рекламними повідомленнями. У липні 2015 го була запущена опція Пріоритет в показі (See First), завдяки якій користувач може вручну вибрати, повідомлення від яких сторінок і від кого з друзів він хотів би бачити у верхній частині стрічки.

Релевантність - це число, яке показує ступінь зацікавленості користувача в тій чи іншій історії.

Для оцінки взаємодії з відео використовують такі форми оцінки, як включення звуку, перемикання в повноекранний режим або перемикання на високу роздільну здатність. Підвищення гучності при перегляді відео або перехід в повноекранний режим розглядається алгоритмом як вашу увагу до нього, і вам частіше будуть показувати подібні ролики вище у вашій стрічці.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин

Адам Моссера підкреслив, що Facebook не може знати, наскільки користувач насправді зацікавлений в певній історії. Тому найкращий спосіб формування стрічки - зробити обґрунтоване припущення.

інвентаризація

Алгоритм Facebook проводить інвентаризацію, коли ви в перший раз відкриваєте свою стрічку новин: він переглядає всі пости, опубліковані вашими друзями, і сторінки, яким ви ставите лайки.

сигнали

Розглядаючи всі наявні дані (сигнали), Facebook намагається прийняти обгрунтоване рішення про те, наскільки ви зацікавлені в певній записи. Існують сотні тисяч сигналів, які Facebook використовує для ранжирування контенту. У їх числі: хто опублікував контент, яким телефоном користується людина, котра година в країні користувача в момент завантаження стрічки, скільки у нього трафіку.

прогноз

Facebook використовує ці сигнали при розрахунку ймовірності певних результатів. Наприклад, він оцінює, наскільки ймовірно, що користувач залишить під постом коментар, поділиться записом з друзями, витратить час на читання історії.

оцінка

Провівши розрахунок ймовірності, Facebook об'єднує інформацію і оцінює релевантність.

На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту

Facebook пріоритетно віддає перевагу, по-перше, мережі друзів кожного користувача, по-друге, сторінок, які він відзначив як сподобалися, по-третє, наведеним вище сигналам, щоб зробити серію прогнозів, яка полягає у визначенні ймовірності:

 • кліка;
 • витрати часу на прочитання;
 • лайка, коментаря і розшарювання;
 • того, що користувач знайде пост інформативним;
 • клік-байт заголовків - приманки для кліків, які не відображають зміст поста;
 • неприйнятного змісту.

Все це - частини процесу оцінки релевантності. Процес призводить до формування стрічки, унікальною для кожного користувача Facebook.

Виступ Адама підтвердило, наскільки важливо створювати контент, релевантний, цінний і цікавий для вашої цільової аудиторії або цікавий особисто вам. Якщо ви цього не робите, то, швидше за все, охоплюєте постами не так багато людей, як могли б, або ваша стрічка засмічена, і ви, подібно курці, змушені шукати зерно в купі сміття.

підводимо підсумки

Хто, що і коли. Facebook бере до уваги, хто опублікував запис і що вона собою являє: фото, відео або звичайний статус. У стрічці ви частіше будете бачити пости тих, кому більше приділяєте уваги. Чим частіше ви читаєте записи тієї чи іншої людини, тим частіше вам їх будуть показувати.

Популярність. Популярність постів розраховується на основі числа коментарів, расшаріваніє і лайків. Пости, відмічені іншими користувачами як образливі або заховані ними зі стрічки, покажуть вам з меншою ймовірністю.

Час. Facebook показує не тільки статуси, які були опубліковані тільки що. Якщо алгоритм вважатиме, що стара публікація відноситься до трендової темі, то її все одно покажуть в стрічці новин.

Коментарі. Відомо, що соціальна мережа аналізує залишені коментарі, у всякому разі написані англійською мовою. Якщо до вашої записи залишать багато вітальних коментарів, то Facebook вирішить, що у вашому житті відбулася важлива подія, і покаже пост друзям. Чи працює це для російськомовних коментарів, невідомо.

Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook

Ми зібрали інформацію про ранжирування Facebook і сформулювали поради, які допоможуть вам створювати контент з високим показником охоплення користувачів.

 • На вашій сторінці в Facebook має бути мінімальна кількість негативних відгуків. Вичитуйте свої пости і двічі перевіряйте посилання перед публікацією записи на сторінці.
 • Опублікований контент сприяє залученню аудиторії, проте він корелюється з витратами часу на його прочитання. Відео - відмінний варіант.
 • Створений контент повинен з високим ступенем ймовірності викликати позитивний зворотний зв'язок від користувачів у вигляді позитивних коментарів, лайків або расшаріваніє (вони впливають на ранжування поста більше, ніж лайки).
 • Створюйте пости, які сподвигнуть користувачів пройти за посиланням в запису, відкрити фотографії, текст, відео та інші матеріали.
 • Дотримуйтесь розклад і публікуйте пости регулярно. У цьому незамінним помічником для вас стане Smart Календар PublBox.
 • Відповідально ставтеся до формування аудиторії - вам потрібні передплатники, для яких публікується вами інформація буде цікава. Ви можете перевірити інтереси аудиторії вашої сторінки Facebook, використавши розділ «Аудиторії» і вибравши параметр «Користувачі, пов'язані з вашою сторінкою».

Що не потрібно робити:

 • Створювати контент, який вводить в оману або спотворює інформацію - з клік-байт заголовками.
 • Створювати контент, який порушує умови використання Facebook.

Надалі боротися за місце в стрічці буде складніше, адже кількість інформаційного шуму продовжує зростати. Отже, важливо саме зараз створювати контент, релевантний інтересам аудиторії. За умови що ваші пости будуть актуальними і цікавими для передплатників, Facebook продовжить виводити ваш контент в новинних стрічках користувачів.

Контент повинен бути релевантним, цікавим і різноманітним. Скористайтеся нашими підказками, які ви знайдете в статті «50 типів контенту для соцмереж» .

Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин

Зміна послідовності постів

Замість стандартного «Популярні новини» (Top Stories) можна поставити «Останні», і контент буде відображатися в хронологічному порядку. Перемикання режимів відображення статусів знаходиться в лівому верхньому кутку - поруч з пунктом меню «Стрічка новин» є стрілочка, натиснувши на яку можна вибрати, в якому порядку ви хочете бачити пости в стрічці. Але майте на увазі, що час від часу режим автоматично перемикається на «Популярні новини».

«Сортування» друзів

Зробіть окремих друзів «близькими друзями», а інших - «знайомими». Пости «близьких друзів» Facebook показуватиме вам частіше, а знайомих - рідше. Крім того, в налаштуваннях можна встановити повідомлення про будь-які дії «близьких друзів».

очищення стрічки

Можна заховати зі стрічки ту чи іншу посаду. Для цього потрібно натиснути на стрілку, яка є в правому верхньому кутку кожного поста, і, вибравши відповідну опцію, можна позбутися від усіх посад конкретної людини. Є можливість відмовитися і від статусів, опублікованих окремими додатками, на зразок Foursquare.

Як створити свою стрічку?

Для звичайних користувачів варто робити свої списки інтересів, як плейлисти в плеєрі. Принцип як у старому доброму GoogleReader.

 • Створюйте стрічки по інтересам і настрою.
 • У кожну стрічку заносите необхідних людей і сторінки. При цьому вам не обов'язково лайкать ці сторінки або підписуватися на людей.
 • Окремо налаштовуйте типи оновлень, які вам цікаві. Наприклад, тільки фото.

У лівій колонці вашої сторінки є кнопка «Інтереси». Зайдіть в неї, а потім - на сторінку, де вам запропонують створити список, вибирайте цікаві вам сторінки із запропонованих і рухайтеся далі. Нова стрічка відіб'ється після вибору налаштувань приватності. Справа з'явиться список, в який можна додати ще сторінки і людей з пошуку. Після цього ви можете поділитися стрічкою з друзями або відкрити їх тільки для близьких друзів. Щоб стрічки не загубилися, зайдіть у вкладку «Інтереси», натисніть на шестірню налаштувань і виберіть «Додати в обране».

Тепер у вас є чудові альтернативні стрічки тільки з цікавими вам новинами, якими ви можете ділитися з друзями і колегами.

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше

Компанія не розкриває повністю алгоритм формування стрічки новин, але дещо про це відомо, і тільки від вас залежить, як ви скористаєтеся отриманою інформацією.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі

Наша мета - побудувати ідеальну персоніфіковану щоденну газету для кожної людини в світі, - сказав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг ще в 2014 році. - Ми намагаємося персоналізувати і показати вам матеріал, який буде для вас найбільш цікавий.

Правда, вони намагаються, але ...

Завдання-то у користувачів різні: одним потрібна стрічка, де буде відображатися весь контент від цікавих сторінок і друзів без зайвої негативної інформації, інші хочуть бачити актуальні новини світу, треті стежити за інформацією цікавлять брендів або конкурентів, але всі бажають отримати ідеальну для себе стрічку новин в Facebook. І щоб вирішити це завдання, давайте розберемося, як працює алгоритм формування новинних стрічок в Facebook.

Трішки історії

До 2015 року Facebook намагався «вгадати», які пости користувачів хотіли б бачити у своїй стрічці новин, грунтуючись на ряді непрямих ознак: лайки, коментарі та інші дії. Потім була додана опція, що пропонує користувачам відфільтрувати повідомлення, які вони не хочуть бачити. Крім того, опитування показали, що багато користувачів стурбовані ймовірністю пропустити важливі оновлення від своїх друзів. З квітня 2015 року Facebook почав віддавати пріоритет (у вигляді більш високої оцінки релевантності) постам від друзів над повідомленнями сторінок, на які підписаний користувач, і над рекламними повідомленнями. У липні 2015 го була запущена опція Пріоритет в показі (See First), завдяки якій користувач може вручну вибрати, повідомлення від яких сторінок і від кого з друзів він хотів би бачити у верхній частині стрічки.

Релевантність - це число, яке показує ступінь зацікавленості користувача в тій чи іншій історії.

Для оцінки взаємодії з відео використовують такі форми оцінки, як включення звуку, перемикання в повноекранний режим або перемикання на високу роздільну здатність. Підвищення гучності при перегляді відео або перехід в повноекранний режим розглядається алгоритмом як вашу увагу до нього, і вам частіше будуть показувати подібні ролики вище у вашій стрічці.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин

Адам Моссера підкреслив, що Facebook не може знати, наскільки користувач насправді зацікавлений в певній історії. Тому найкращий спосіб формування стрічки - зробити обґрунтоване припущення.

інвентаризація

Алгоритм Facebook проводить інвентаризацію, коли ви в перший раз відкриваєте свою стрічку новин: він переглядає всі пости, опубліковані вашими друзями, і сторінки, яким ви ставите лайки.

сигнали

Розглядаючи всі наявні дані (сигнали), Facebook намагається прийняти обгрунтоване рішення про те, наскільки ви зацікавлені в певній записи. Існують сотні тисяч сигналів, які Facebook використовує для ранжирування контенту. У їх числі: хто опублікував контент, яким телефоном користується людина, котра година в країні користувача в момент завантаження стрічки, скільки у нього трафіку.

прогноз

Facebook використовує ці сигнали при розрахунку ймовірності певних результатів. Наприклад, він оцінює, наскільки ймовірно, що користувач залишить під постом коментар, поділиться записом з друзями, витратить час на читання історії.

оцінка

Провівши розрахунок ймовірності, Facebook об'єднує інформацію і оцінює релевантність.

На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту

Facebook пріоритетно віддає перевагу, по-перше, мережі друзів кожного користувача, по-друге, сторінок, які він відзначив як сподобалися, по-третє, наведеним вище сигналам, щоб зробити серію прогнозів, яка полягає у визначенні ймовірності:

 • кліка;
 • витрати часу на прочитання;
 • лайка, коментаря і розшарювання;
 • того, що користувач знайде пост інформативним;
 • клік-байт заголовків - приманки для кліків, які не відображають зміст поста;
 • неприйнятного змісту.

Все це - частини процесу оцінки релевантності. Процес призводить до формування стрічки, унікальною для кожного користувача Facebook.

Виступ Адама підтвердило, наскільки важливо створювати контент, релевантний, цінний і цікавий для вашої цільової аудиторії або цікавий особисто вам. Якщо ви цього не робите, то, швидше за все, охоплюєте постами не так багато людей, як могли б, або ваша стрічка засмічена, і ви, подібно курці, змушені шукати зерно в купі сміття.

підводимо підсумки

Хто, що і коли. Facebook бере до уваги, хто опублікував запис і що вона собою являє: фото, відео або звичайний статус. У стрічці ви частіше будете бачити пости тих, кому більше приділяєте уваги. Чим частіше ви читаєте записи тієї чи іншої людини, тим частіше вам їх будуть показувати.

Популярність. Популярність постів розраховується на основі числа коментарів, расшаріваніє і лайків. Пости, відмічені іншими користувачами як образливі або заховані ними зі стрічки, покажуть вам з меншою ймовірністю.

Час. Facebook показує не тільки статуси, які були опубліковані тільки що. Якщо алгоритм вважатиме, що стара публікація відноситься до трендової темі, то її все одно покажуть в стрічці новин.

Коментарі. Відомо, що соціальна мережа аналізує залишені коментарі, у всякому разі написані англійською мовою. Якщо до вашої записи залишать багато вітальних коментарів, то Facebook вирішить, що у вашому житті відбулася важлива подія, і покаже пост друзям. Чи працює це для російськомовних коментарів, невідомо.

Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook

Ми зібрали інформацію про ранжирування Facebook і сформулювали поради, які допоможуть вам створювати контент з високим показником охоплення користувачів.

 • На вашій сторінці в Facebook має бути мінімальна кількість негативних відгуків. Вичитуйте свої пости і двічі перевіряйте посилання перед публікацією записи на сторінці.
 • Опублікований контент сприяє залученню аудиторії, проте він корелюється з витратами часу на його прочитання. Відео - відмінний варіант.
 • Створений контент повинен з високим ступенем ймовірності викликати позитивний зворотний зв'язок від користувачів у вигляді позитивних коментарів, лайків або расшаріваніє (вони впливають на ранжування поста більше, ніж лайки).
 • Створюйте пости, які сподвигнуть користувачів пройти за посиланням в запису, відкрити фотографії, текст, відео та інші матеріали.
 • Дотримуйтесь розклад і публікуйте пости регулярно. У цьому незамінним помічником для вас стане Smart Календар PublBox.
 • Відповідально ставтеся до формування аудиторії - вам потрібні передплатники, для яких публікується вами інформація буде цікава. Ви можете перевірити інтереси аудиторії вашої сторінки Facebook, використавши розділ «Аудиторії» і вибравши параметр «Користувачі, пов'язані з вашою сторінкою».

Що не потрібно робити:

 • Створювати контент, який вводить в оману або спотворює інформацію - з клік-байт заголовками.
 • Створювати контент, який порушує умови використання Facebook.

Надалі боротися за місце в стрічці буде складніше, адже кількість інформаційного шуму продовжує зростати. Отже, важливо саме зараз створювати контент, релевантний інтересам аудиторії. За умови що ваші пости будуть актуальними і цікавими для передплатників, Facebook продовжить виводити ваш контент в новинних стрічках користувачів.

Контент повинен бути релевантним, цікавим і різноманітним. Скористайтеся нашими підказками, які ви знайдете в статті «50 типів контенту для соцмереж» .

Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин

Зміна послідовності постів

Замість стандартного «Популярні новини» (Top Stories) можна поставити «Останні», і контент буде відображатися в хронологічному порядку. Перемикання режимів відображення статусів знаходиться в лівому верхньому кутку - поруч з пунктом меню «Стрічка новин» є стрілочка, натиснувши на яку можна вибрати, в якому порядку ви хочете бачити пости в стрічці. Але майте на увазі, що час від часу режим автоматично перемикається на «Популярні новини».

«Сортування» друзів

Зробіть окремих друзів «близькими друзями», а інших - «знайомими». Пости «близьких друзів» Facebook показуватиме вам частіше, а знайомих - рідше. Крім того, в налаштуваннях можна встановити повідомлення про будь-які дії «близьких друзів».

очищення стрічки

Можна заховати зі стрічки ту чи іншу посаду. Для цього потрібно натиснути на стрілку, яка є в правому верхньому кутку кожного поста, і, вибравши відповідну опцію, можна позбутися від усіх посад конкретної людини. Є можливість відмовитися і від статусів, опублікованих окремими додатками, на зразок Foursquare.

Як створити свою стрічку?

Для звичайних користувачів варто робити свої списки інтересів, як плейлисти в плеєрі. Принцип як у старому доброму GoogleReader.

 • Створюйте стрічки по інтересам і настрою.
 • У кожну стрічку заносите необхідних людей і сторінки. При цьому вам не обов'язково лайкать ці сторінки або підписуватися на людей.
 • Окремо налаштовуйте типи оновлень, які вам цікаві. Наприклад, тільки фото.

У лівій колонці вашої сторінки є кнопка «Інтереси». Зайдіть в неї, а потім - на сторінку, де вам запропонують створити список, вибирайте цікаві вам сторінки із запропонованих і рухайтеся далі. Нова стрічка відіб'ється після вибору налаштувань приватності. Справа з'явиться список, в який можна додати ще сторінки і людей з пошуку. Після цього ви можете поділитися стрічкою з друзями або відкрити їх тільки для близьких друзів. Щоб стрічки не загубилися, зайдіть у вкладку «Інтереси», натисніть на шестірню налаштувань і виберіть «Додати в обране».

Тепер у вас є чудові альтернативні стрічки тільки з цікавими вам новинами, якими ви можете ділитися з друзями і колегами.

Таємниці стрічки новин Facebook: як показувати ваші пости частіше

Компанія не розкриває повністю алгоритм формування стрічки новин, але дещо про це відомо, і тільки від вас залежить, як ви скористаєтеся отриманою інформацією.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі.

У кожній соціальній мережі алгоритм відбору новин працює по-своєму і при цьому постійно змінюється, змушуючи маркетологів регулярно вносити зміни в свої стратегії SMM-просування, а простих людей дивуватися, чому тупий пост показаний вгорі стрічки, а цей цікавий не показаний взагалі

Наша мета - побудувати ідеальну персоніфіковану щоденну газету для кожної людини в світі, - сказав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг ще в 2014 році. - Ми намагаємося персоналізувати і показати вам матеріал, який буде для вас найбільш цікавий.

Правда, вони намагаються, але ...

Завдання-то у користувачів різні: одним потрібна стрічка, де буде відображатися весь контент від цікавих сторінок і друзів без зайвої негативної інформації, інші хочуть бачити актуальні новини світу, треті стежити за інформацією цікавлять брендів або конкурентів, але всі бажають отримати ідеальну для себе стрічку новин в Facebook. І щоб вирішити це завдання, давайте розберемося, як працює алгоритм формування новинних стрічок в Facebook.

Трішки історії

До 2015 року Facebook намагався «вгадати», які пости користувачів хотіли б бачити у своїй стрічці новин, грунтуючись на ряді непрямих ознак: лайки, коментарі та інші дії. Потім була додана опція, що пропонує користувачам відфільтрувати повідомлення, які вони не хочуть бачити. Крім того, опитування показали, що багато користувачів стурбовані ймовірністю пропустити важливі оновлення від своїх друзів. З квітня 2015 року Facebook почав віддавати пріоритет (у вигляді більш високої оцінки релевантності) постам від друзів над повідомленнями сторінок, на які підписаний користувач, і над рекламними повідомленнями. У липні 2015 го була запущена опція Пріоритет в показі (See First), завдяки якій користувач може вручну вибрати, повідомлення від яких сторінок і від кого з друзів він хотів би бачити у верхній частині стрічки.

Релевантність - це число, яке показує ступінь зацікавленості користувача в тій чи іншій історії.

Для оцінки взаємодії з відео використовують такі форми оцінки, як включення звуку, перемикання в повноекранний режим або перемикання на високу роздільну здатність. Підвищення гучності при перегляді відео або перехід в повноекранний режим розглядається алгоритмом як вашу увагу до нього, і вам частіше будуть показувати подібні ролики вище у вашій стрічці.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин.

Під час саміту F8 у 2017 році Адам Моссера, віце-президент Product Manager News Feed, розповів про чотири кроки, які Facebook використовує для ранжирування контенту в стрічці новин

Адам Моссера підкреслив, що Facebook не може знати, наскільки користувач насправді зацікавлений в певній історії. Тому найкращий спосіб формування стрічки - зробити обґрунтоване припущення.

інвентаризація

Алгоритм Facebook проводить інвентаризацію, коли ви в перший раз відкриваєте свою стрічку новин: він переглядає всі пости, опубліковані вашими друзями, і сторінки, яким ви ставите лайки.

сигнали

Розглядаючи всі наявні дані (сигнали), Facebook намагається прийняти обгрунтоване рішення про те, наскільки ви зацікавлені в певній записи. Існують сотні тисяч сигналів, які Facebook використовує для ранжирування контенту. У їх числі: хто опублікував контент, яким телефоном користується людина, котра година в країні користувача в момент завантаження стрічки, скільки у нього трафіку.

прогноз

Facebook використовує ці сигнали при розрахунку ймовірності певних результатів. Наприклад, він оцінює, наскільки ймовірно, що користувач залишить під постом коментар, поділиться записом з друзями, витратить час на читання історії.

оцінка

Провівши розрахунок ймовірності, Facebook об'єднує інформацію і оцінює релевантність.

На що звертає увагу Facebook при ранжируванні контенту

Facebook пріоритетно віддає перевагу, по-перше, мережі друзів кожного користувача, по-друге, сторінок, які він відзначив як сподобалися, по-третє, наведеним вище сигналам, щоб зробити серію прогнозів, яка полягає у визначенні ймовірності:

 • кліка;
 • витрати часу на прочитання;
 • лайка, коментаря і розшарювання;
 • того, що користувач знайде пост інформативним;
 • клік-байт заголовків - приманки для кліків, які не відображають зміст поста;
 • неприйнятного змісту.

Все це - частини процесу оцінки релевантності. Процес призводить до формування стрічки, унікальною для кожного користувача Facebook.

Виступ Адама підтвердило, наскільки важливо створювати контент, релевантний, цінний і цікавий для вашої цільової аудиторії або цікавий особисто вам. Якщо ви цього не робите, то, швидше за все, охоплюєте постами не так багато людей, як могли б, або ваша стрічка засмічена, і ви, подібно курці, змушені шукати зерно в купі сміття.

підводимо підсумки

Хто, що і коли. Facebook бере до уваги, хто опублікував запис і що вона собою являє: фото, відео або звичайний статус. У стрічці ви частіше будете бачити пости тих, кому більше приділяєте уваги. Чим частіше ви читаєте записи тієї чи іншої людини, тим частіше вам їх будуть показувати.

Популярність. Популярність постів розраховується на основі числа коментарів, расшаріваніє і лайків. Пости, відмічені іншими користувачами як образливі або заховані ними зі стрічки, покажуть вам з меншою ймовірністю.

Час. Facebook показує не тільки статуси, які були опубліковані тільки що. Якщо алгоритм вважатиме, що стара публікація відноситься до трендової темі, то її все одно покажуть в стрічці новин.

Коментарі. Відомо, що соціальна мережа аналізує залишені коментарі, у всякому разі написані англійською мовою. Якщо до вашої записи залишать багато вітальних коментарів, то Facebook вирішить, що у вашому житті відбулася важлива подія, і покаже пост друзям. Чи працює це для російськомовних коментарів, невідомо.

Якщо ви хочете оптимізувати контент під алгоритм Facebook

Ми зібрали інформацію про ранжирування Facebook і сформулювали поради, які допоможуть вам створювати контент з високим показником охоплення користувачів.

 • На вашій сторінці в Facebook має бути мінімальна кількість негативних відгуків. Вичитуйте свої пости і двічі перевіряйте посилання перед публікацією записи на сторінці.
 • Опублікований контент сприяє залученню аудиторії, проте він корелюється з витратами часу на його прочитання. Відео - відмінний варіант.
 • Створений контент повинен з високим ступенем ймовірності викликати позитивний зворотний зв'язок від користувачів у вигляді позитивних коментарів, лайків або расшаріваніє (вони впливають на ранжування поста більше, ніж лайки).
 • Створюйте пости, які сподвигнуть користувачів пройти за посиланням в запису, відкрити фотографії, текст, відео та інші матеріали.
 • Дотримуйтесь розклад і публікуйте пости регулярно. У цьому незамінним помічником для вас стане Smart Календар PublBox.
 • Відповідально ставтеся до формування аудиторії - вам потрібні передплатники, для яких публікується вами інформація буде цікава. Ви можете перевірити інтереси аудиторії вашої сторінки Facebook, використавши розділ «Аудиторії» і вибравши параметр «Користувачі, пов'язані з вашою сторінкою».

Що не потрібно робити:

 • Створювати контент, який вводить в оману або спотворює інформацію - з клік-байт заголовками.
 • Створювати контент, який порушує умови використання Facebook.

Надалі боротися за місце в стрічці буде складніше, адже кількість інформаційного шуму продовжує зростати. Отже, важливо саме зараз створювати контент, релевантний інтересам аудиторії. За умови що ваші пости будуть актуальними і цікавими для передплатників, Facebook продовжить виводити ваш контент в новинних стрічках користувачів.

Контент повинен бути релевантним, цікавим і різноманітним. Скористайтеся нашими підказками, які ви знайдете в статті «50 типів контенту для соцмереж» .

Бонус. Як налаштувати свою стрічку новин

Зміна послідовності постів

Замість стандартного «Популярні новини» (Top Stories) можна поставити «Останні», і контент буде відображатися в хронологічному порядку. Перемикання режимів відображення статусів знаходиться в лівому верхньому кутку - поруч з пунктом меню «Стрічка новин» є стрілочка, натиснувши на яку можна вибрати, в якому порядку ви хочете бачити пости в стрічці. Але майте на увазі, що час від часу режим автоматично перемикається на «Популярні новини».

«Сортування» друзів

Зробіть окремих друзів «близькими друзями», а інших - «знайомими». Пости «близьких друзів» Facebook показуватиме вам частіше, а знайомих - рідше. Крім того, в налаштуваннях можна встановити повідомлення про будь-які дії «близьких друзів».

очищення стрічки

Можна заховати зі стрічки ту чи іншу посаду. Для цього потрібно натиснути на стрілку, яка є в правому верхньому кутку кожного поста, і, вибравши відповідну опцію, можна позбутися від усіх посад конкретної людини. Є можливість відмовитися і від статусів, опублікованих окремими додатками, на зразок Foursquare.

Як створити свою стрічку?

Для звичайних користувачів варто робити свої списки інтересів, як плейлисти в плеєрі. Принцип як у старому доброму GoogleReader.

 • Створюйте стрічки по інтересам і настрою.
 • У кожну стрічку заносите необхідних людей і сторінки. При цьому вам не обов'язково лайкать ці сторінки або підписуватися на людей.
 • Окремо налаштовуйте типи оновлень, які вам цікаві. Наприклад, тільки фото.

У лівій колонці вашої сторінки є кнопка «Інтереси». Зайдіть в неї, а потім - на сторінку, де вам запропонують створити список, вибирайте цікаві вам сторінки із запропонованих і рухайтеся далі. Нова стрічка відіб'ється після вибору налаштувань приватності. Справа з'явиться список, в який можна додати ще сторінки і людей з пошуку. Після цього ви можете поділитися стрічкою з друзями або відкрити їх тільки для близьких друзів. Щоб стрічки не загубилися, зайдіть у вкладку «Інтереси», натисніть на шестірню налаштувань і виберіть «Додати в обране».

Тепер у вас є чудові альтернативні стрічки тільки з цікавими вам новинами, якими ви можете ділитися з друзями і колегами.

Як створити свою стрічку?
Як створити свою стрічку?
Як створити свою стрічку?
Як створити свою стрічку?
Як створити свою стрічку?