Донецкий техникум промышленной автоматики

Squadron 42: Дорога до релізу, фінанси і нові партнери

2018 рік приніс досить багато змін у всесвіт Star Citizen: перша планета Hurston, перша велика зона посадки Lorville, чотири нові місяця, 32 нових корабля, Face Over IP (захоплення мімімкі особи), значно поліпшена продуктивність завдяки технології Потокової Передачі Об'єктів (OCS), системі відбраковування Мережевих прив'язок (Network Bind Culling) і повного перегляду ігрового коду для запуску на декількох ядрах процесора одночасно

2018 рік приніс досить багато змін у всесвіт Star Citizen: перша планета Hurston, перша велика зона посадки Lorville, чотири нові місяця, 32 нових корабля, Face Over IP (захоплення мімімкі особи), значно поліпшена продуктивність завдяки технології Потокової Передачі Об'єктів (OCS), системі відбраковування Мережевих прив'язок (Network Bind Culling) і повного перегляду ігрового коду для запуску на декількох ядрах процесора одночасно. У нас був найбільший CitizenCon на сьогоднішній день в Остіні, штат Техас, і зовсім недавно ми завершили дійсно веселе Ювілейне Захід (Anniversary Event). Круто було здійснити подорож в Loreville, відвідати міжгалактичного аерокосмічну виставку «Захід» (Intergalactic Aerospace Expo West) і отримати попередній огляд деяких кораблів, які скоро з'являться у Всесвіті, або політати на десятці вже готових кораблів. Було цікаво читати повідомлення людей, вперше запускають проект, і побачити, наскільки багато людей грають в Star Citizen.

Оскільки ми з нетерпінням чекаємо новорічних свят, я хотів би дати вам деяку інформацію. Першою новиною є те, що сьогодні вийде публічна дорожня карта по Squadron 42 . Як і у випадку з нашою картою Persistent Universe (PU / Постійна Всесвіт), це пов'язано з системою відстеження проектів JIRA (софт для відстеження проектів) нашої компанії, так що ви можете відразу побачити терміни виконання роботи. Ми зробили багато, щоб переконатися, що кожна залишилася завдання було детально розбита і оцінена в міру наших можливостей. До дорожній карті Squadron 42 будуть застосовані ті ж вимоги, що і до PU, але наш план полягає в тому, щоб бути повністю готовим до повноцінної роботи в кінці 2019 року. У перші 6 місяців 2020 року працюємо над Alpha (баланс, оптимізація та полірування), а потім над Beta.

У перші 6 місяців 2020 року працюємо над Alpha (баланс, оптимізація та полірування), а потім над Beta

Коли ми почали кампанію для Star Citizen і Squadron 42, я сказав, що краудфандінг піде на розвиток гри, і що саме сума буде визначати масштаб і амбіції того, над чим ми працюємо. Це зобов'язання, якого ми дотримуємося. Саме тому у нас понад 500 співробітників по всьому світу, які працюють саме над грою, і дуже мало йде витрат на маркетинг.

Ви можете побачити всю фінансову звітність, яку ми публікуємо щороку в Реєстраційній палаті (Companies House) у Великобританії. В рамках подальших дій щодо забезпечення прозорості операцій ми вирішили опублікувати наші історичні фінансові показники за 2012-2017 роки на нашому новому корпоративному веб-сайті, щоб дозволити всім вам побачити не тільки те, скільки грошей ми збираємо через громадський гаманець, але також і те, як ці гроші були витрачені по всьому світу.

Весь наш маркетинг орієнтований на співтовариство і з ним пов'язане. Заходи, які ми проводимо для всіх вас, художня література, рекламні ролики, які допомагають висвітлити світ, а також піар. Той факт, що ми зібрали понад 211 мільйонів доларів США за допомогою сарафанного радіо і вірусного маркетингу, приголомшує і свідчить про те, наскільки дивовижним є спільнота у нас. Все в Cloud Imperium поважають вашу довіру і підтримку в цьому спільну подорож.

Все в Cloud Imperium поважають вашу довіру і підтримку в цьому спільну подорож

В результаті ми створюємо дві найбільш амбітні гри, коли-небудь створених в ігроіндустріі, з бюджетом, які не мають аналогів у кого-небудь (крім понад великих проектів).

Хороша гра - це тільки півсправи. Коли ми дивимося на Squadron 42, ми чітко усвідомлюємо, що наявність ААА-ігри, яка відповідає найбільшим одиночним ігор, заходить на ринок кілька здалеку, і що про неї мало хто знає. Ігри, з якими ми будемо конкурувати за увагу, мають десятки, а в деяких випадках і сотні мільйонів доларів, які витрачаються тільки на рекламу.

Інші компанії, що знаходяться в аналогічній ситуації, зазвичай вирішують цю проблему, вступаючи в партнерські відносини з видавцем для маркетингу і збільшення продажів своєї гри. Як ви всі знаєте, я не прихильник передачі своєї долі в руки третій стороні. З іншого боку, я не думаю, що було б правильним повертатися до всіх вас, щоб зібрати кошти для просування гри і рекламування її іншим людям. У більшості з вас вже є копія гри, призначена для вас, і я як і раніше твердо переконаний, що гроші, отримані від нашого краудфандінга, повинні продовжувати йти на розробку Star Citizen і Squadron 42, а не на рекламу.

У зв'язку з цим ми почали досліджувати способи збору коштів для фінансування майбутніх потреб в маркетингу і випуску Squadron 42. Ми відмовилися від деяких пропозицій від Private Equity і Venture Capital (варіанти капіталовкладення), тому що не дуже переймалися тим, що вони змусять нашу компанію працювати по термінами і підштовхувати нас до короткострокових рішень.

Цей процес нас познайомив з Клайвом Колдер (Clive Calder) і його сином Кітом (Keith), які були зацікавлені в злитті розваг з можливістю прямого спілкування з онлайн-аудиторією. Клайв заснував найуспішнішу незалежну музичну компанію Zomba, в якій проходили найбільші музичні концерти в світі. Кіт - незалежний кінопродюсер, чиї останні фільми компанії Snoot Entertainment - це отримавши визнання критиків Blindspotting (Сліпе пляма) і потрапив в номінація на премію Оскар проект Anomalisa (Аномаліза). Під час нашої першої зустрічі Клайв розповідав мені про те, як він хотів, щоб, коли він створював Zomba, вони могли підключитися до шанувальників, минаючи безліч медіа-власників, як це робить Star Citizen зараз, тому що це було неможливо 15 років тому. Ми з Кітом обмінялися бойовими історіями про кіноіндустрії і поговорили про те, як здорово використовувати краудфандінг для створення проекту, який зазвичай йшов би врозріз з тим, що в даний час вважається мейнстрімом.

В ході цих обговорень мені стало ясно, що якби Клайв і Кіт приєдналися до нас в якості інвесторів в нашій компанії, у нас були б справжні партнери, які поважали б то, що ми створюємо, але також повністю розуміли всі тонкощі і мали терпіння, необхідні для бізнесу, грунтуючись на створенні справжнього розваги. Залучення партнерів-однодумців допомагає нам вирішити необхідність фінансування маркетингу і випуску Squadron 42, а також бути в курсі того, що робить нас особливими.

Залучення партнерів-однодумців допомагає нам вирішити необхідність фінансування маркетингу і випуску Squadron 42, а також бути в курсі того, що робить нас особливими

Отже, я хотів би оголосити, що ми уклали міноритарну інвестування в Cloud Imperium в США і Великобританії. Тепер Клайв і Snoot Entertainment Кита за 46 мільйонів доларів США (приблизно 10% акцій) володіють Cloud Imperium в США і Великобританії. Дана подія є свідченням цінності проекту, майбутнього його потенціалу і довговічності компанії.

В рамках цього процесу ми взяли двох зовнішніх членів правління. Перший - це Ден Оффнер (Dan Offner), досвідчений юрист і підприємець з більш ніж двадцятирічним досвідом роботи в Interactive Entertainment, який є кандидатом у члени ради директорів Клайва і Кейта, а другий - Елі Кляйн (Eli Klein), давній друг, який працював в якості радника компанії протягом декількох років.

Контроль над компанією і правлінням все ще залишається за мною, як головою, генеральним директором і головним акціонером.

Ми б не взяли нікого на борт, якби не відчували, що вони повністю відповідають нашому баченню проекту. Вони слідують нашої філософії і можуть внести цінний внесок у вирішення майбутніх бізнес-завдань.

Ці інвестиції допоможуть забезпечити нашу незалежність. У нас може не бути ресурсів, які є у Activision або EA, щоб запустити одну зі своїх ігор з крутим рейтингом, але тепер ми самі контролюємо долю Squadron 42 в маркетингу, тим більше що у нас є секретна зброя - все ви! Між міццю кращого спільноти в ігровій індустрії, яка допоможе донести ідею, і цими додатковими коштами, ми будемо на відмінній позиції, щоб Squadron 42 міг мати успіх, якого він заслуговує.

Крім цього, ці інвестиції дають Cloud Imperium можливість поглянути в майбутнє в довгостроковій перспективі, коли це буде необхідно, і дозволять нам рости як великої компанії. Я дуже щасливий.

Тому я хотів би привітати Клайва, Кейта, Дена і Елі в родині Cloud Imperium, і я з нетерпінням очікую великих успіхів разом з ними і всіма вами.

Побачимося у Всесвіті!

- Кріс Робертс