Донецкий техникум промышленной автоматики

Сплячий режим Windows 10

Що таке сплячий режим в Windows 10? Сплячий режим - це особлива форма роботи комп'ютера, при якому помітно скорочено - енергоспоживання.

Коли Ви переходите в сплячий режим, вся Ваша інформація про працюючих програмах і відкритих документах збережеться в пам'яті комп'ютера, а при виході із сплячого режиму всі програми будуть в активному режимі.

При першому натисканні на кнопку харчування, раніше знаходиться в режимі очікування комп'ютер, протягом декількох секунд вийде із сплячого режиму і користувач може продовжити свою роботу з комп'ютером вже в нормальному режимі.

Близьким до поняття «сплячий режим» є поняття « гібернація ». У чому ж відмінність? Якщо коротко, гібернація - це більш глибока форма сплячого режиму; при переході в гібернацію вся інформація про відкриті додатках і програмах зберігається на жорсткому диску і комп'ютер вимикається, що дозволяє заощадити ще більше електроенергії.

Важливо знати, що час переходу з глибокого сну в звичайний режим помітно вище, ніж час «виходу» із сплячого режиму - в звичайний.

Сплячий режим дуже стане в нагоді власникам ноутбуків, оскільки для них енергоспоживання найбільш критично. При включенні ноутбука витрачається набагато більше часу, ніж якщо його поставити в сплячий режим.

Давайте тепер детальніше розберемося, як налаштувати харчування і сплячий режим в Windows 10 на своєму персональному комп'ютері або ноутбуці. Це можна зробити різними способами, давайте розглянемо найпростіший - за допомогою стандартного інтерфейсу Windows 10 .

Інтерфейс «десятки» був зроблений таким, щоб зробити доступ до основних функцій операційної системи швидким і комфортним.

Щоб змінити режим харчування, ми повинні потрапити в інтерфейс налаштувань Windows 10. Для цього можна пройти шлях «Пуск» -> «Параметри» або ж натиснути клавіші Win + I. У вікні вибираємо натискаємо «Система» -> «Харчування і сплячий режим».

Знаходимо пункт «Сон» і виставляємо потрібну нам конфігурацію, тут все просто і інтуїтивно зрозуміло, наприклад я завжди ставлю відключати екран, при харчуванні від батареї - 10 хвилин, а від мережі 30 хвилин, ця проста функція дозволяє продовжувати термін служби монітора (екрана) .

Якщо подивитися нижче, можна помітити пункт Супутні параметри> "Додаткові параметри харчування".

Що це таке? Натиснувши на цей рядок, з'явиться вікно, яке відповідає за більш докладні настройки різних режимів харчування, де враховуються такі параметри, як яскравість монітора, час затемнення, відключення екрану і переходу в сплячий режим (якщо у вас ноутбук, можна виставити два типи часу - одне для харчування від мережі, інше для харчування від батареї).

Для цього потрібно натиснути на виділену синім рядок «Налаштування схеми електроживлення». Натиснувши потрапимо в наступне віконце:

Натиснувши потрапимо в наступне віконце:

Якщо у вас допитливий розум, можна налаштувати режим харчування ще більш докладно. Для цього у вікні «Налаштування схеми електроживлення» потрібно вибрати пункт «Змінити додаткові параметри електроживлення».

Для цього у вікні «Налаштування схеми електроживлення» потрібно вибрати пункт «Змінити додаткові параметри електроживлення»

У вікні можна самим докладним чином змінити налаштування параметрів електроживлення для поточної схеми.

Наприклад, вам потрібно відключити сплячий режим в Windows 10. Для цього потрібно знайти пункт «Сон після», і виставити значення «Ніколи». Зверніть увагу, що деякі параметри можуть бути недоступні в разі, якщо ви зайшли на комп'ютер без прав адміністратора.

Іноді трапляються проблеми з переходом в сплячий режим. Найчастіша проблема - сплячий режим відключений, але комп'ютер все одно через якийсь час відключає екран. Як бути? Для цього потрібно зайти в параметри екранної заставки і відключити скрінсейвер.

Для цього, потрібно в панелі задач натиснути значок лупа і написати слово «Заставки», виберіть пункт - Включення або відключення екранної заставки.

У наступному віконці в пункті - Заставка, важливо вибрати пункт - «НІ». У наступному віконці в пункті - Заставка, важливо вибрати пункт - «НІ»

Ось тепер Ваш комп'ютер або ноутбук не буде йти в сплячий режим - так ... Ось тепер Ваш комп'ютер або ноутбук не буде йти в сплячий режим - так

Мета даного матеріалу - познайомити читача з харчуванням і зі сплячим режимом Windows 10. Текст супроводжений скріншотами, щоб навіть самий недосвідчений користувач ПК міг самостійно налаштувати свій комп'ютер, сподіваюся у Вас вийшло розібратися.

З повагою, Владислав Нікітін.

У чому ж відмінність?
Що це таке?
Як бути?