Донецкий техникум промышленной автоматики

Довго завантажується комп'ютер Windows 7 і висне система

 1. проблема драйверів
 2. редактор автозавантаження
 3. тестування

Існує ряд проблем, які впливають на завантаження операційної системи. Про способи поліпшення продуктивності було розказано в окремій статті . Але саме швидкодія не може бути повним без нормального старту системи. Що робити, якщо Windows 7 стала кожен раз довго завантажуватися? Треба проаналізувати проблему, після чого спробувати усунути її.

окремій статті

Типовими труднощами при пуску Windows 7 є некоректно працюючі драйвери пристроїв і довга черга в автозавантаженні. Це властиво всім операційним системам, у тому числі і 10 покоління. Ситуація йде так, що дуже легко з'ясувати, чому комп'ютер завантажується повільно. Про все це докладніше ми поговоримо в даній статті.

проблема драйверів

Отже, комп'ютер не може безпосередньо взаємодіяти зі своїми компонентами. Кожна деталь має певний інтерфейс спілкування з ядром машини. Як комунікатора виступає невелика програма - драйвер, яка надає повний доступ для системи Windows 7 (також і іншого покоління, в тому числі Windows 10) до конкретної плати або пристрою. Природно, що Windows 7 не може містити в своєму пакеті всі необхідні драйвера. Це відбувається з тієї причини, що виробників комплектуючих в комп'ютер існує величезна кількість. Якщо не поставити драйвери при установці Windows 7, то можна легко виявити, що система працює дуже повільно. Для оптимальної взаємодії потрібна саме програма від виробника.

Зазвичай такі модулі поставляються разом з дисками при продажу. В результаті комп'ютер готовий до використання. Але, з плином часу будь-яке програмне забезпечення застаріває. Виходять з актуальності і драйвери. Кожен раз, Windows 7, та й будь-яка інша серія, аж до 10 покоління, отримує свіжі оновлення. Природно, ці процеси потребують оновлення програм - драйверів. Але самостійно Windows 7, XP, 8 і навіть 10, не може поставити програмне забезпечення, розроблений третьою. За це причини користувач сам повинен контролювати актуальність даних утиліт. Зазвичай мало хто звертає на це увагу. Ось чому операційна система починає при пуску дуже довго грузиться. Якщо комп'ютер включається довго - це вже вірний знак, щоб треба зайнятися ім.

Якщо комп'ютер включається довго - це вже вірний знак, щоб треба зайнятися ім

Найпростішим шляхом вирішення даної проблеми є самостійний пошук драйверів в мережі. Але це занадто довго, тому що доводиться йти на сайт офіційного виробника, шукати код пристрою, поставленого на комп'ютер, і тільки після цього є можливість встановити такий додаток на Windows 7. Існує набір програмного забезпечення, які проводять ці операції в автоматичному режимі. Про це ми вже говорили в окремої публікації . Така програма сама знаходить пристрою, визначає актуальність драйверів і в разі їх старіння довантажує свіжі версії. Подібні утиліти працюють незалежно добре і на 7, і на 8, і на 10 поколінні Windows.

Як тільки драйвери будуть оновлені до актуального стану, стартувати довго комп'ютер більше не буде. Якщо проблема не пішла, комп'ютер як і раніше завантажується повільно, то варто переходити до роботи з автозавантаженням.

редактор автозавантаження

У певних випадках довго завантажується не тільки застаріла Windows 7, але навіть її остання версія за номером 10. Це відбувається через черги на автозавантаження. Виходить так, що комп'ютер завантажується довго через те, що йому необхідно при запуску активувати ще ряд програм. Це типові менеджери завантаження і додатки для обміну повідомленнями. Чому вони там опинилися? Розробникам програмного забезпечення вигідно, щоб їх продукт був постійно на виду. Чим частіше буде з'являтися програма перед очима, тим більше до неї стане звертатися користувач. Також багато програм довго висять у фоновому режимі. Незрозуміло, що вони роблять для своїх потреб, але краще позбавити їх цієї можливості.

Зрозуміло, що автоматичну розкладку клавіатури краще не прибирати. Але при пуску вантажиться багато непотрібного.

Щоб переглянути повний список утиліт, який завантажується при старті системи, потрібно ввести спеціальну команду у вікні Виконати:

 • Затискаємо по черзі клавіші Windows + R на клавіатурі.
 • Виходить вікно, в полі якого вводимо команду msconfig.

Виходить вікно, в полі якого вводимо команду msconfig

Переходимо на вкладку Автозавантаження та прибираємо позначку з тих додатків, які зовсім не потрібні при старті системи.

Переходимо на вкладку Автозавантаження та прибираємо позначку з тих додатків, які зовсім не потрібні при старті системи

Таким чином, додатки, скасовані в даному вікні, будуть скасовані і при старті Windows 7. До речі, в 10 серії даний процес зроблений зручніше: досить запустити диспетчер задач, в якому вже є та сама вкладка під назвою Автозавантаження. Так що це ще один аргумент у скарбничку 10 покоління.

тестування

А як зрозуміти, чому система працює довго? Може, вона завантажується абсолютно нормально для своєї технічної складової. Для цього в Windows 7 передбачений спеціальний інструмент:

 • Відкриваємо вікно Виконати клавішами Windows + R.
 • Набираємо в поле вікна команду eventvwr.msc.
 • У лівій частині потрібно знайти Журнал додатків і служб і відкрити його.
 • Клацнути спочатку по пункту Microsoft, потім по пункту Windows.
 • Шукаємо Diagnostics-Perfomance і відкриваємо його.
 • Робимо сортування за датою.
 • Шукаємо значення 100 - це мілісекунди.

Шукаємо значення 100 - це мілісекунди

Таким чином, ми шукаємо рядки з тривалістю понад 101 мілісекунди. Аналізуючи журнал подій, можна визначити, коли система завантажувалася швидко, коли її завантаження зросло в часі. Чому потрібно робити регулярні перевірки? Справа в тому, що при неправильній експлуатації, повільно вантажиться не тільки Windows 7, але навіть і сучасні системи 8 або 10 версії. А відбувається це через недостатній контроль з боку користувача. Тільки при регулярному чищенні і аналізі показників системи комп'ютер вантажиться і працює в оптимальному режимі.

(Visited 26 499 times, 1 visits today)

Що робити, якщо Windows 7 стала кожен раз довго завантажуватися?
Чому вони там опинилися?
Чому потрібно робити регулярні перевірки?