Донецкий техникум промышленной автоматики

Як розпродати непотрібні речі: докладна інструкція і варіанти сайтів для продажу

  1. https://www.olx.kz
  2. https://market.kz
  3. https://avito.kz
  4. Як убезпечити себе від інтернет-шахраїв?

Нарешті, настав тепло, і багато господинь взялися перебирати гардероб, щоб дістати літні речі. У такі моменти ми знаходимо як мінімум 5-10 речей в хорошому стані, які ми точно більше не будемо носити - розкішна біла шубка, яка стала малою, вечірнє плаття, яке вам категорично разонравилось, подарований подругою зелений кардиган, який зовсім вам не йде ... все це можна, і навіть потрібно виставити на продаж! І заробити на старих і непотрібних речах зовсім не складно, якщо знати, як правильно «оформляти товар». До речі, непотрібна дитяча коляска, самокат і навіть обридлий велотренажер можна продати за дуже хороші гроші. Що для цього потрібно? Зареєструватися на одному із зазначених в статті сайтів і просто слідувати нашій інструкції. Отже вперед, позбавляємося від старого, щоб придбати нове!

https://www.olx.kz

На сайті подано доступну розміщення різного роду оголошень: від продажу одягу, техніки, автомобілів і квартир, до надання різного роду послуг, і навіть публікуються вакансії з пошуку роботи. Географія велика: даним сервісом користуються не тільки в Казахстані, а також в Росії та Україні. Особисто я користувалася послугами цього сайту, часто публікувала оголошення для знайомих, і в 50% випадків операція відбувалася. За допомогою olx.kz я або мої друзі: продали відділ в магазині (покупець подзвонив буквально через 2-3 дня), поміняли квартиру (протягом року), продали дитячі теплі речі (за 2-3 місяці), знайшли роботу (за дві тижні), продали нове взуття (по-різному, від місяця до півроку), купили меблі (б / у, але дуже швидко), продали меблі (по таким же параметрам). Тепер розглянемо детальніше, як відбувається процес публікації оголошення, і вивчимо додаткові можливості для його просування.

Заходимо на olx.kz, реєструємося. До речі, смартфонам в Play Market доступна мобільна версія, цілком зручна.

До речі, смартфонам в Play Market доступна мобільна версія, цілком зручна

Після підтвердження аккаунта (шляхом натискання посилання в листі, відправленого на зазначену Вами пошту), можна подати оголошення. Якщо Ви бажаєте просто переглянути заявки інших людей, реєструватися не обов'язково.

При вході в аккаунт з'являється вікно Вашого профілю.

Всі опубліковані заявки можна подивитися, перейшовши по вкладці Оголошення - Активні. Всі повідомлення в однойменній вкладці поруч. Пересування по рахунку (за умови, що Ви хочете скористатися платними послугами сайту) відображаються в наступній вкладці Платежі і рахунок OLX. А в Настройках, відповідно, є можливість змінити деякі параметри профілю.

Для розміщення заявки натискаємо кнопку «Подати оголошення». Далі заповнюємо запропоновану форму.

Далі заповнюємо запропоновану форму

Обов'язково прикріпіть фотографії. Заявка публікується і без них, але, по досвіду, на оголошення з картинками відгукуються набагато частіше. Використовуйте фотографії, зроблені особисто, тому що багато знімків, взяті в інтернеті, блокуються сайтом. Друга вигода від особистих фотографій - потенційний покупець переконається, що Ви - реальна людина, а не шахрай, який використовує чужий товар для проведення афери.

Далі натискаємо кнопку Опублікувати (або Попередній перегляд, якщо хочете дізнатися, як заявка виглядає на сайті), і, після перевірки модераторами, до Вас на пошту прийде посилання для активації заявки. Якщо при заповненні форми були допущені будь-які помилки, Вам про це повідомлять, і оголошення потрібно буде попередньо відредагувати.

Тепер про платні послуги сайту. olx.kz пропонує кілька способів реклами Вашого оголошення. Щоб дізнатися, як можна виділити заявку, натисніть на необхідну оголошення - над рядком оголошення з'являться перелік способів для просування:

Щоб дізнатися, як можна виділити заявку, натисніть на необхідну оголошення - над рядком оголошення з'являться перелік способів для просування:

- VIP-оголошення - заявка видно покупцеві на головній сторінці сайту. Вартість - від 800 тг.

- Розмістити в топ. Заявка в розміщується в топ. Можна розмістити на термін від 7 до 28 днів (і продовжити далі). Вартість послуги для фізичної особи - від 200 тг.

- Зробити терміновим. До заявки прикріплюється яскравий значок.

- Виділення кольором. Ціна - від 100 тг.

- Підняття в верх списку - від 100 тг.

Вартість кожної реклами індивідуальна, в залежності від категорії розміщення заявки. Вартість своєї реклами Ви можете переглянути, натиснувши значок із відповідною послугою.

В цілому - хороший і зручний сайт для розміщення оголошень, але!

- не радує служба підтримки. Відповідають рідко, іноді просто копіюють правила сайту без роз'яснень.

- один з моїх акаунтів заблокували без явних причин, а розбиратися мені не хотілося через першого пункту. Довелося користуватися старим профілем і переглядати пошту, яку я давно не користуюся.

- у багатьох категоріях ліміт на публікацію безкоштовних оголошень.

- сервіс користується популярністю у шахраїв, є ризик бути обманутим при здійсненні угоди.

https://market.kz

Сайт, тільки набирає обертів, але вже досить популярний. Зручно, що є деякий поділ: сам Маркет для купівлі - продажу різного товару, окремо https://krisha.kz Дах для угод з нерухомістю та https://kolesa.kz Колеса для придбання - продажу автомобілів. Також розроблено мобільний додаток Маркет.

Наочне поділ на категорії. Форму оголошення я змогла заповнити без реєстрації, але схвалення модератором доведеться почекати. До речі, на відміну від olx.kz є окреме поле з картою, де можна вказати місце розташування товару. Я все-таки зареєструвалася.

Так само, як і на olx.kz, доступні платні послуги з просування заявки. Все красиво начебто красиво, зручно. АЛЕ! Чекати перевірки модератором довго. З іншого боку, так є шанс, що аферистів на сайті буде менше. Відгуків про сервіс в інтернеті мало, але сам сайт викликає довіру. На Маркеті і його сусідніх «родинних» сайтів публікує багато цікавої інформації, огляди ринків, поради при здійсненні операцій та інше.

https://avito.kz

Слоган «сайт безкоштовних оголошень», але при заповненні заявки платні способи просування вказані відразу, що, втім не скасовує публікацію безкоштовно.

Схвалення заявки приходить відразу, з чого я роблю висновок, що оголошення проглядається модератором 0,5 секунди або не проходить перевірку взагалі. Тобто, з таким же успіхом я можу опублікувати заявку про продаж наркотиків або дитини. Ось це сумно. Зате, кажуть, технічна підтримка сайту на рівні.

Як убезпечити себе від інтернет-шахраїв?

Отже, опублікували оголошення, і ось він - довгоочікуваний дзвінок: «Я хочу купити у Вас ..». Все, з цього моменту концентруємося і включаємо голову.

- «жити не можу без Вашого ноутбука, але я живу в іншій країні» - далі довга і сумна історія про життя моряка-десантника-розвідника-відрядження, який хоче зробити подарунок коханій, і готовий прямо зараз покласти Вам гроші на картку, тільки повідомте реквізити: номер, ПІБ, секретний код, дату випуску, а ще краще відразу пароль від картки, на всякий випадок. Увага! Для перекладу на картку необхідно ТІЛЬКИ 16 цифр і Ім'я-Прізвище. І то, особливо головаті і рукаті і з цими даними можуть творити дива і перетворювати Ваші гроші в повітря. Тому, для інтернет-угод краще зробити картку з нульовим (або мінімальним балансом). Отримали гроші - зняли. Вам не прийшов - залишили шахраїв з носом.

- «я Вам переведу гроші, але для цього потрібно покласти 50% від суми на такий-то гаманець, це вимоги банківської системи ...». Телефонуйте в банк і питаєте - що, правда? Зрозуміло, немає. Розлучення в чистому вигляді.

- «я перекинув вам гроші, але для їх отримання платіжна система запитує квитанцію про пересилання товару ...». Платіжна система - просто система для переказу грошей, ніяких «підтверджень» про відправку товару їй не треба.

Загалом, переводити свої гроші і повідомляти все явки-паролі НЕ треба. А необхідно:

- попросити аккаунт соціальних мереж, переглянути фотографії, дату створення профілю, поспілкуватися через запропонований аккаунт.

- вбити в пошуковик id соціальної сторінки (відображається в рядку пошуку), будь-які контактні дані, можливо, що про це покупця є інформація.

- при будь-якій підозрі дзвонити в банк але не за номером, вказаним покупцем (може відповісти подільник) і уточнювати умови отримання грошей.

Висновок: гроші, і чималі, на непотребі зробити можна, але тільки якщо бути передбачливим.

Що для цього потрібно?
Як убезпечити себе від інтернет-шахраїв?
Телефонуйте в банк і питаєте - що, правда?