Донецкий техникум промышленной автоматики

Adobe PageMaker: поради верстальщику

  1. Вирівнювання колонок, текст в рамці і на плашки, і знову про таблиці. колонки
  2. Текст в рамці і / або на плашки
  3. Кілька слів про сам «хворому» - про таблиці
Вирівнювання колонок, текст в рамці і на плашки, і знову про таблиці.

колонки

Як спростити процес вирівнювання колонок? Розглянемо деякі основні прийоми.

Приклад перший. Припустимо, в результаті верстки, після численних перестановок текстових блоків, ми отримали ось таку сторінку (рис. 1). Тепер же нам необхідно зробити так, щоб середня колонка була повною висоти, ліва перебувала внизу, а права - нагорі. При цьому ліва і права колонки були однакової висоти. Будемо вважати, що це закінчення матеріалу.

Робити все вручну? Звичайно ж, немає - процес можна значно спростити.

Крок 1.

Для початку слід виділити всі три текстових блоку і вирівняти їх, натиснувши заповітні клавіші (рис. 2).

Крок 2. Тепер, пересунувши всі колонки в верхню частину формату смуги, необхідно розтягнути середню колонку на повний формат та скористатися доповненням Balance columns (Баланс колонок), попередньо виділивши тільки крайні колонки (рис. 3). Якщо утворилася «зайва» рядок, то вганяємо або виганяємо її.

Крок 3. Залишилося зробити заключний штрих, т. Е. Ще раз скористатися Align Object (Вирівнювання об'єктів) з меню Elements, щоб, виділивши ліву і середню колонки, вирівняти їх по нижньому рядку середньої колонки. Все, задача вирішена.

Приклад другий. Розглянемо іншу типову ситуацію. У процесі верстки часто буває так, що на останній сторінці утворюється «хвіст». Більш того, редактор категорично відмовляється скорочувати матеріал, і нам волею-неволею доводиться «утискувати» все своїми засобами. Розглянемо цю ситуацію, виходячи з того, що на одній з попередніх сторінок ми можемо трохи «пограти» розміром ілюстрації.

Крок 1. Виставляємо «хвіст» (бажано, щоб його ширина була рівною ширині колонки, так ми зможемо орієнтуватися і за кількістю рядків, які необхідно «увігнати») куди-небудь поруч з тими самими колонками, розміри яких ми можемо змінювати.

Крок 2.

Групуємо колонки () і, «розтягуючи» ці згруповані об'єкти, добиваємося зникнення «хвоста» (рис. 4). Не забудьте потім розгрупувати об'єкти і вирівняти рядки (див. Приклад? 1). Завдання вирішена. Групуємо колонки () і, «розтягуючи» ці згруповані об'єкти, добиваємося зникнення «хвоста» (рис 4

Інше рішення другого прикладу. Відразу попереджу, що воно вимагає певного тренування і досвіду. Замість першого кроку ми, користуючись командою Sort pages (Сортування сторінок), переставляємо сторінку з «хвостом» поруч з тією сторінкою, де можемо «пограти» розміром ілюстрації (рис. 5). Другий крок аналогічний розглянутому вище. На третьому кроці, скориставшись все тією ж командою Sort pages, повертаємо сторінку на її місце.

Ми розглянули кілька основних, але далеко не очевидних прийомів роботи з колонками. Сподіваюся, вони вам допоможуть.

Текст в рамці і / або на плашки

Спосіб перший. Найпростіший. Якщо текстовий блок, який ви хочете утримувати плашки або в рамці, закінчений (т. Е. У нього немає продовження), то, виділивши його, призначаємо у властивостях абзацу необхідні відступи справа і зліва, малюємо окремо плашку, яку і поміщаємо під текстом. Все це добре, якщо у нас одна колонка.

Спосіб другий. Якщо у нас дві і більше колонок, які необхідно розмістити на плашки або в рамці, то ми слідуємо першим способом, але без установки відступів праворуч і ліворуч. Виділивши і згрупувавши колонки, ми змінюємо горизонтальний розмір об'єкта з тим, щоб, зсунувши його на половину зміни, «отлепить» текстові блоки від краю. Повірте, межколоннік змінюється настільки незначний, що цим можна знехтувати.

Спосіб третій. Він застосовується тоді, коли у нас є всього одна колонка або виділяється на плашку текст розташований всередині основного тексту. Спосіб також часто застосовується в поєднанні з першим і полягає в тому, що ми вставляємо перед абзацом, під яким буде плашка, ще один абзац. А в нього вставляємо (Copy, Paste) намальовану попередньо плашку (інтерліньяж цього рядка бажано зробити 1-2 пункту). Примітивно ... Але це дозволяє дуже просто керувати розміром створеної плашки, а в поєднанні з першим способом вирішує і проблему «перетікають» абзаців.

Спосіб четвертий. Але все описане в першому і другому способах можна зробити і за допомогою фреймів. Тобто зробити фрейм по колонці з усіма необхідними параметрами і помістити в нього необхідний текст. Необхідні відбиття можна встановити, двічі клацнувши по значку фрейма в «плаваючою» панелі «Інструменти» (рис. 6), а параметри рамки та заливки - в меню «Елемент», «Фон і Лінія». Тепер треба виділити створений фрейм і текстовий блок і натиснути на. Примітно, що якщо згодом ми відокремимо текст від фрейму, то текстовий блок буде мати ті ж розміри, що і у фреймі, а не «розповзеться» на всю ширину колонки. Відзначимо, що фрейми групуються і разгруппіровиваются, як звичайні текстові блоки.

6

Спосіб п'ятий. Припустимо, плашка розташована під усіма рубриками (главками) матеріалу. Тоді найпростіше зробити спеціальний стиль, в якому і прописати необхідні параметри в меню «Текст», «Параметри абзацу», «Лінії абзацу» (рис. 7).

Цей же спосіб придатний і в тому випадку, якщо плашка розташована не тільки під рядком, але і під всім абзацом (стиль лінійки - довільна). У цього способу два недоліки: а) відсутність «перетікання» плашки, якщо абзац розташований в двох колонках; б) необхідність для кожного абзацу встановлювати розмір плашки (PageMaker за нас цього не зробить).

Спосіб шостий. Скористатися скриптом. На сайті PageMaker Notes ( http://www.spiker.ru ) Є скрипт (автор - Андрій Яночкіна), який автоматично малює рамку навколо абзаців певного стилю. Його можна використовувати і для виготовлення плашок, адже рамка - це та ж плашка, тільки з «діркою». Недоліки скрипта описані в доданому текстовому файлі і відповідають недоліків другого способу.

Спосіб сьомий. Цей хороший для рекламних видань, якщо в них є текстові блоки, укладені в рамку і / або розташовані на Плашковий тлі, але не прив'язані жорстко до решти тексту на смугах. Рекламний текст бажано розмістити в окремому файлі з вказівкою (в першому рядку), яку рамку або яку плашку розмістити з тим чи іншим текстом. Попередньо ми, звичайно ж, зробили набір типових фреймів (не забудьте призначити їм обтікання) з різним оформленням і помістили його в бібліотеці. Тепер залишилася сама малість - розкидати ці фрейми по смугах в порядку проходження того чи іншого оформлення і завантажити як основний текст (звичайним способом). А в зчеплені фрейми залити рекламний текст, якому необхідно ту чи іншу оформлення (рис. 8). Трохи «погравши» розміром фреймів і видаливши зайві рядки (опис типу оформлення), ми отримуємо готову смугу.

Кілька слів про сам «хворому» - про таблиці

Перше. Як правило, верстати доводиться однотипні видання, отже, і таблиці, які там зустрічаються, також схожі один на одного. Зберіть в бібліотеці зразки таких таблиць. В процесі роботи просто витягуйте їх звідти, але вставляйте в них нові дані не прямим копіюванням, а використовуючи команду «Вставити в форматі» з меню «Редагування». Як це робиться? Виділяємо в Word потрібні нам рядки (рис. 9), а в PageMaker, попередньо виділивши видаляються дані, вклеиваем їх в режимі «Текст» (рис. 10). Дані вставляють з тим оформленням абзацу (і табуляцією в тому числі), яке було у першого рядка. Останнє дуже важливо, т. К. Звідси випливають деякі обмеження: «шапку» таблиці, найімовірніше, доведеться обробляти вручну, і якщо в таблиці-шаблоні рядки були оформлені по-різному, то тепер все вставлені рядки будуть в одному стилі. І все ж подібний прийом істотно спрощує роботу над багатьма однотипними таблицями.

Друге. Розглядаючи способи, якими ми можемо робити плашку під текстом, зазначу, що четвертий прийом можна з успіхом використовувати для разлиновки таблиць (рис. 11). Для зручності його використання слід створити два стилю, що розрізняються лише наявністю плашки під рядком. Раціональний порядок їх створення наступний: оформляємо (як правило, вручну) перший рядок і створюємо перший стиль, яким і оформляємо всі дані в таблиці. Встановивши курсор в тому рядку (першою або другою), під якою буде розташована плашка, коригуємо для неї параметри абзацу (щоб встановити її). Потім, виділивши її, створюємо другий стиль, яким і оформляємо парні або непарні рядки.

<font

Робити все вручну?
Приклад?
Як це робиться?