Донецкий техникум промышленной автоматики

Жванія Давид. досьє

 1. Жванія Давид. досьє
 2. Зловживання на Запорізькому абразивному комбінаті
 3. Завод "Залив"
 4. Машина для Андрія Ющенка
28 березня 2007
Жванія Давид. досьє

Давид Жванія - один з тих політіків, до якіх пріклеїлося клеймо "любих друзів" президента Ющенка. Сам Давид Важаєвіч Досить іронічно спріймає таке його "позіціонування" опонентів и каже, что особисто его НЕ Бентежа компанія Миколи Мартиненка и Петра Порошенка.

Давид Жванія - один з тих політиків, до яких приклеїлося клеймо "любих друзів" президента Ющенка. Сам Давид Важаєвич досить іронічно сприймає таке його "позиціонування" опонентами і каже, що особисто його не бентежить компанія Миколи Мартиненка і Петра Порошенка.

амбіції

Давид Важаєвич - людина амбітна. За останні десять років 39-річний уродженець Грузії зміг не тільки увійти у вищу політичну лігу України, а й зайняти в ній почесне місце. Чотири роки тому Давид Жванія зробив свою ставку у великій політичній грі. На парламентських виборах 2002 року він став одним з фінансових донорів "Нашої України". Наскільки вагомою була роль Давида Важаєвича в президентській кампанії Ющенко, сказати важко. Втім, відомо: Жванія не любить, коли його називають "олігархом", тому що "це схоже на образу" ( "Українська правда", 7 березня 2004 р.)

Давид Важаєвич, як істинний грузин, демонстрував і продовжує демонструвати свою незалежність. "Не дивлячись на те, що я є членом" Нашої України ", я залишаюся Давидом Жванією", - говорить він ( "Українська правда", 7 березня 2004 р.)

Під час минулої парламентської виборчої кампанії 2002 року Давид Жванія був заступником керівника штабу "Наша Україна". Влітку 2004 року, коли штаб Віктора Ющенка очолив Олександр Зінченко , Давид Важаєвич разом з Романом Безсмертним відійшли на другий план. Це вдарило по самолюбству Жванії. Але, не дивлячись на свої амбіції, після того, як Безсмертний став комендантом наметового містечка, він став його активним помічником.

За деякими даними, Жванія був одним з тих, хто фінансував "Пору" . На питання "Дзеркала тижня", скільки коштів ви вклали в цю партію, Давид Жванія відповів: "У всякому разі, не так багато, як пліткують. "Пора" була досить недорогим проектом. Оскільки була заснована на студентському молодіжному русі і вимагала лише технічної підтримки. Конкретну суму я б не хотів називати, але це невеликі кошти ".

біографія

Давид Жванія народився 20 липня 1967 року в Грузії в сім'ї високопоставленого чиновника. "У мене дуже багато родичів в Грузії, наша сім'я вважалася елітою", - стверджує Давид Важаєвич ( "Українська правда", 7 березня 2004 р.) Батько, за словами Жванії, мав одну з найбільш рідкісних у СРСР спеціальностей - фізик-філософ. Викладав в університеті, захистив дисертацію з теорії відносності. Потім його запросили в ЦК на посаду заввідділом агітації і пропаганди для підготовки текстів виступів для вищих партійних функціонерів.

"Главред" стверджує, що Жванія "має хороші (можливо, родич?) Зв'язку з однією з наймогутніших родин Грузії Іоселіані. Олександр Іоселіані, представник цього роду, брав пряму участь у створенні "Брінкфорда". І було це в 1996-му році "(" Главред ", 17 серпня 2004 р.)

Давид Жванія закінчив Тбіліський університет, факультет планування народного господарства. За фахом - економіст. Після приходу до влади в Грузії Звіада Гамсахурдіа жив в Словенії (Любляна) і в Австрії (Граца). У 1991 році переїхав до України, де розгорнув свій бізнес. У Києві він з'явився як керівник компанії Brinkford Cons ltd., Філії великої транснаціональної корпорації. Окремі джерела стверджують, що в українську столицю Жванія приїхав як громадянин Кіпру. Хоча сам Давид Важаєвич це спростовує: "Та я взагалі на Кіпрі один тільки раз в житті був! Приїхав на три дні, щоб забрати з відпочинку свою сім'ю "(" Україна молода "29 липня 2004 р.)

У 1997 році Жванія організував ЗАТ "Брінкфорд". Це підприємство разом з АТ "Торговий дім" (керівник - Микола Мартиненко) активно співпрацювало з НАЕК "Енергоатом". "Брінкфорд" займався постачанням так званих ТВЕЛів (тепловиділяючих елементів) для українських АЕС, а відпрацьовані елементи поверталися до Росії. За даними інтернет-видання "Темник", тоді Жванія за допомогою "тіньових" схем заробив як мінімум $ 200 млн.

Жванія в центрі політичного життя
країни - в парламенті

Під час парламентських виборів 2002 року пан Жванія балотувався за партійним списком блоку "Наша Україна" (№ 33). Був членом фракції "Наша Україна", працював в парламентському комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

4 лютого 2005 року призначений міністром з питань надзвичайних ситуацій. Під час його виступу перед парламентом Юлія Тимошенко непристойно помітила: досвід локалізації ПП Давид Важаєвич отримав під час президентської виборчої кампанії. Втім, цього досвіду йому виявилося недостатньо, щоб у вересні 2005 року локалізувати заяви Тимошенко і її соратників про причетність Жванії до корупції.

"Звільнення для мене теж було несподіваним. ... Ніякої мотивації я не отримав. Напевно, сьогодні, коли мова йде про те, що міністри не повинні асоціюватися з бізнесом, спрацювала ця формула ", - говорить Жванія (" Главред ", 12 жовтня 2005 року).

Пізніше Давид Важаєвич заявив, що від крісла міністра в уряді Юрія Єханурова він сам відмовився.

Під час парламентських виборів 2006 року Жванія балотувався за списком блоку "Наша Україна" (№ 69). Був одним з керівників виборчого штабу.

У 2006 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України, яких визначає журнал "Кореспондент", Давид Жванія зайняв 64-у позицію.

У 2007 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України, яких визначає журнал "Кореспондент", він зайняв 31-у позицію.

На парламентських виборах 2007 року Давид Жванія обраний народним депутатом України від блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (№21).

У 2007 році в рейтингу журналу «Фокус» «200 найвпливовіших українців» посів 37-е місце.

Давид Жванія розглядався як кандидат на посаду глави Антимонопольного комітету України.

У 2008 році в «ТОП-100» найвпливовіших українців, яких визначив журнал «Кореспондент», Давид Жванія зайняв 28-е місце.

погляди

Давид Жванія за:

 • створення при МНС служби "911";
 • створення при МНС медичної структури, яка буде надавати медичну допомогу при надзвичайних ситуаціях.

імперія бізнесу

Як зізнався сам Давид Жванія, бізнесом він займається з 13 років. "Мій батько був заступником завідувача відділом агітації і пропаганди ЦК Компартії Грузії. І мені заборонялося все: мати джинси, вести себе як мої однокласники, від мене вимагалося бути в рамках статусу батька. Я весь час з цим боровся, і почав свій бізнес з того, що пішов робочим працювати в нелегальні цехи, які робили якусь біжутерію, ще щось. Мене за це били, розповідали, що я злочинець, займаюся нелегальною працею. Я відповідав, що праця не буває нелегальною. Працював у вільний від навчання час. Кожна зароблена тоді копійка - законна.

Якщо незаконний цех - це питання до них, а не до мене. Далі пішли кооперативи. За накопичені гроші я примудрився організувати кооператив "хомля" - в Грузії є гора з такою назвою. На базі цього кооперативу виникло спільне грузино-англійське підприємство "Уніфарм" - як я пам'ятаю. Ми отримали ліцензію на ввезення медичних препаратів, що не були ліцензовані. Тоді МОЗ СРСР обмежував надходження на територію Радянського Союзу препаратів західного виробництва. А "Уніфарм" займався постачанням для громадян західних держав, які проживають на території СРСР, тих медпрепаратів, до яких вони звикли. І в тій кількості, в якому ці ліки було необхідно для іноземців, вони були дозволені для ввезення без ліцензування. І "Уніфарм" забезпечував їх ввезення і розповсюдження. Ось тут я заробив свої перші великі гроші ", - каже Давид Важаєвич (" Українська правда ", 7 березня 2004 р.)

Жванія стверджує, що не займається бізнесом з часу обрання народним депутатом у 2002 році. "У багатьох тих підприємствах, які завжди приписували мені як власність, я був, скажімо так, ефективним менеджером. До власності я не мав відношення ", - стверджує він. Разом з тим, за словами Давида Важаєвича, будучи народним депутатом, він брав участь у виведенні з кризи підприємств, на які чинився тиск. "Рятував деякі підприємства, які почали просто знищувати", - розповідає він ( "Українська правда", 26 лютого 2005 року).

У серпні 2004 року Давид Важаєвич заявив, що влада знищила 60% його бізнесу.

За даними тижневика "Бізнес", Давид Жванія має відношення до таких комерційним структурам:

 • "Брінкфорд Конс Лтд.";
 • ЗАТ "Брінкфорд";
 • ВАТ "Суднобудівний завод" Залив ";
 • ВАТ "Запорізький абразивний комбінат";
 • "Луганський верстатобудівний завод";
 • ЗАТ "Пласт";
 • ЗАТ "Нафтогазтехнологія";
 • Луганський патронний завод;
 • Машинобудівний завод "Ковельсільмаш";
 • ТОВ "КСД";
 • ЗАТ "КСД";
 • ДП "Електролінк";
 • ДП "Мена трейдинг";
 • Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків "Едельвейс" (експлуатація житлового фонду);
 • ТОВ "Брінкфорд консалтинг Лтд." (Юрпослуги);
 • адвокатське об'єднання "Керезь, Щукін і Соткилава";
 • ЗАТ "Бахчисарайський комбінат" Будіндустрія ";
 • Діамант-Банк ";
 • МТ-банк;
 • АТ "Торговий Дім".

За даними інтернет-видання "Темник", Давид Жванія є віце-президентом кіпрського банку "Glomain Holding ltd".

компромат

Інформація, яка компрометує Давида Жванію, стосується бізнес-діяльності і його зв'язків, зокрема, з Борисом Березовським.

Зловживання на Запорізькому абразивному комбінаті

7 червня 2004 року Запорозьку прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконного заволодіння за допомогою вступу в злочинну змову громадянами Кисельгоф і Березою 51% акцій ВАТ "Запорізький абразивний комбінат". За інформацією прес-служби УБОЗ МВС України в Запорізькій області, "в грудні 1998 р між Запорізьким регіональним відділенням Фонду держмайна України і компанією" Брінкфорд "було укладено угоду купівлі-продажу 51% акцій ВАТ" Запорізький абразивний комбінат ". Відповідно до нього компанія "Брінкфорд" (президент - Жванія Давид Важаєвич, 1967 р.н..) Взяла на себе зобов'язання протягом двох років інвестувати 90 млн грн. у виробництво комбінату ". В результаті, відзначала прес-служба, "в період з вересня до грудня 1999 р компанією" Брінкфорд "перераховано на рахунки ВАТ" Запорізький абразивний комбінат "47,1 млн грн. з призначенням платежу за інвестиційною програмою. Відразу після надходження коштів на рахунки комбінату їх перераховували підприємствам, створеним за участю Давида Жванії і його оточення.

30 серпня 2004 року під час обшуків в офісі Жванії правоохоронні органи не знайшли документів, які підтверджують факт нецільового використання інвестицій в Запорізький абразивний комбінат.

Коментуючи проведення масових обшуків в концерні "Брінкфорд", Давид Жванія заявив: "Це піар-акція, яка спрямована на те, щоб показати оточення Ющенка корупціонерами. Це смішно: щоб бути корупціонером, виявляється, треба йти в опозицію? "(ProUA, 17 серпня 2004 р.)

Завод "Залив"

Влітку 2004 року активісти партії "Братство" звинуватили Давида Жванію в тому, що він, як один з власників керченського заводу "Залив", не платить зарплату робітникам. Мовляв, гроші, які заробляє підприємство, йдуть на виборчу кампанію Віктора Ющенка. Соратники Дмитра Корчинського при активній інформаційній підтримці центральних телевізійних каналів навіть пікетували "Залив". Сам Давид Жванія називає звинувачення "братчиків" абсурдними. "Залив" - це дотаційний завод, з якого не те що на Ющенка, а й на потреби самого заводу гроші не викачали: в це підприємство треба вкладати. І гроші в завод постійно вкладаються, про що, до речі, прекрасно знають і робочі. Справа в тому, що суднобудування стане більш-менш прибутковим в кращому випадку десь до 2007 року ", - стверджує Давид Важаєвич. ( "Україна молода" 29 липня 2004 р.)

отруєння Ющенка

Давид Жванія був одним з організаторів зустрічі Віктора Ющенка з керівництвом СБУ у вересні 2004 року. Саме під час неї, як припускає оточення нинішнього президента України, Віктора Андрійовича могли отруїти діоксином.

Жванія досить скептично ставиться до припущень, що Ющенко був отруєний саме на зустрічі з керівництвом Служби безпеки: "Я не знаю, де його отруїли насправді. І я припускав як людина, як громадянин, не як слідчий і професіонал в діоксинах. Ми разом були на тому злощасному вечері. Ми не були голодні, їли мало і практично одне і те ж, пили з однієї пляшки воду. І я не бачив можливості для отруєння в тій ситуації. Я виходив з такої логіки: щоб отруїти, додому не запрошують. І я не думаю, що знайдеться такий сміливий чоловік, настільки ідейний любитель Кучми, який запросив би Ющенко додому і вирішив отруїти, щоб позбутися від лідера опозиції "(" Главред ", 21 квітня 2005 року).

Загадкове зникнення Рибкіна

Навесні 2004 року Давида Жванію називали одним з організаторів загадкового приїзду в Україну Івана Рибкіна. Вірніше - його зникнення з Москви. Жванія стверджує, що від одного з його помічників слідчий вимагав зізнатися, що саме Ющенко замовляв йому вбивство Івана Рибкіна.

"Те, що сталося з Рибкіним - це велика авантюра, в якій я не брав участі ... Я не знаю, чому Рибкін вибрав саме мене для організації його приїзду, хоча я з ним підтримував відносини - зідзвонювалися, питав" як справи? " , коли я бував у Москві, заїжджав до нього. У нас нормальні людські відносини ", - говорить Давид Важаєвич (" Українська правда ", 7 березня 2004 р.)

Зв'язок з Борисом Березовським

Як стверджує Жванія, з опальним російським бізнесменом Борисом Березовським він знайомий з середини 90-х років. З найближчим соратником БАБа - Бадрі Патаркацишвілі Жванія виріс в одному дворі в Тбілісі. "Я знав його, коли мені був рік", - говорить Давид Важаєвич ( "Українська правда", 7 березня 2004 р.)

Під час президентських виборів 2004 року, каже Жванія, він контактував з російською політтехнологом Дем'яном Кудрявцевим, якого вважають "людиною Березовського".

У політичних кулуарах спочатку циркулювали чутки, що Борис Абрамович підтримував Віктора Ющенка не тільки інтелектуально, а й фінансово. Серед тих, хто з ним контактував, називають саме Давида Жванію. Пізніше і сам Березовський підтвердив: через Давида Важаєвича він виділяв гроші для інститутів громадянського суспільства в Україні. Мова нібито йде про $ 40 млн.

Жванію ці заяви остаточно "дістали". У 2005 році, коли Борис Березовський оголосив про свій намір відвідати Україну, Давид Важаєвич несподівано заявив: "Якщо приїде Березовський, а Ющенко і Тимошенко не видадуть його Росії, то це зроблю я. Так я розумію демократію "(" Сегодня ", 1 лютого 2005 року). Така реакція здивувала Бориса Абрамовича, який говорить, що і досі не вірить, що Жванія міг сказати подібні слова. Він стверджує, що з Давидом Важаєвичем він зустрічався 5-7 разів у Лондоні і один раз в Ізраїлі, під час цих зустрічей було обговорено питання фінансування Березовським інститутів громадянського суспільства в Україні.

У квітні 2006 року Березовський подав до Вищого суду Лондона позов до Олександру Третьякову і Давиду Жванії з вимогою представити повний звіт по використанню $ 22,85 млн, перерахованих бізнесменом компаніям Еlgrade Limited і Goldstar Agency для сприяння демократії в Україні.

У позові вказується, що в 2003 і 2004 роках Березовський на прохання Жванії і Третьякова перевів $ 13,85 мільйонів на рахунок компанії Еlgrade Limited, а також $ 9 млн на рахунки компанії Goldstar Agency.

Жванія заперечує отримання від Березовського грошей і називає його "вонючкой", вважаючи опального російського олігарха "інструментом Кремля". При цьому Давид Важаєвич не виключає, що гроші у Бориса Абрамовича могла попросити Юлія Тимошенко. "Свій внесок, який вона декларувала, і та сума, яка, за її твердженням, була витрачена нею на підготовку до виборчої кампанії, дуже нагадує цифру, про яку оголосив Березовський ... Сьогодні, спостерігаючи як себе веде Березовський (то давав гроші, то чи не давав, то, як бабка Параска, намагається помирити Вітю з Юлею), напрошується закономірний висновок, звідки у Тимошенко з'явилися гроші ", - робить висновок Жванія (" Главред ", 13 жовтня 2005 року).

майор Мельниченко

За словами Олександра Мороза , Давид Жванія - серед тих політиків, чиї розмови в кабінеті президента Кучми зафіксував колишній майор Державної охорони Микола Мельниченко. У лютому 2005 року лідер СПУ заявив: Давиду Важаєвичу є чого боятися. Хоча пізніше в інтерв'ю виданню "Сейчас" Жванія заявив, що Олександр Мороз просто помилився і навіть вибачився за сказане. "Я знаю, про що йде мова - про моїй дружині. Це була розмова Кучми і Азарова про те, яким чином мене приборкати. Микола Янович порекомендував Леоніду Даниловичу вплинути на мене через одну людину на мою дружину. Ось все моє присутність на плівках Мельниченка ", - стверджує Давид Важаєвич (" Зараз ", березень 2006 р.)

Машина для Андрія Ющенка

За однією з версій, Жванія БУВ прічетній до з'явиться у сина президента - Андрія, дорогої машини BMW М6. Давид Важаєвич заперечує це: "Я не знаю, де Андрій взяв цю машину, і я не мав відношення до її появи" ( "Українська правда" 15 вересня 2005 року).

Матеріальне становище

Давид Жванія каже, що не відноситься до числа українських олігархів. "У порівнянні, скажімо, з Пінчуком або Ахметовим я взагалі невеликий кооператівщік!", - стверджує він ( "Україна молода" 29 липня 2004 р.)

Жванія каже, що ніколи не був акціонером підприємств і не був засновником компаній, які йому нібито належать. "Ну, може, був акціонером якоїсь кіпрської компанії в 1995 році. Я навіть не пам'ятаю, як вона називалася ", - робить висновок Давид Важаєвич (" Українська правда "15 вересня 2005 року). Станом капіталу, підкреслює Жванія, він навряд чи входить в двадцятку або сотню українських багатіїв.

Давид Важаєвич зі старшою донькою Ганною

За 2004 рік в декларації Давида Жванії значилася цифра в 3,5 млн грн. Сам Давид Важаєвич каже, що у нього велике нерухоме майно в якості будинків і квартир.

За 2005 рік, як заявив він виданню "Сейчас", в його податковій декларації значилася сума в 78 млн грн. "Цей дохід - від перепродажу акцій, від бізнес-діяльності. Я показував, і буду показувати прибуток. Я нічого не вкрав і не провів жодної незаконної операції ", - говорить Жванія (" Зараз ", березень 2006 р.)

У 2006 році Давид Жванія заробив 139 тис. 927 грн. З них - зарплата народного депутата склала 105 тис. 77 грн. і 34 тис. 850 грн. - матеріальна допомога. Члени його сім'ї отримали дохід в розмірі 9 тис. 600 грн. На банківському рахунку Давида Важаєвича 500 тис. 195 грн.

Жванія володіє житловим будинком 1224,4 кв. м., квартирою загальною площею 726, 4 кв.м. У членів його сім'ї квартира площею 426,1 кв.м. У власності Давида Важаєвича автомобілі «Бентлі армада», «Мерседес-320», «Мерседес-500», «Мерседес-500». У членів його сім'ї - «Ягуар», «БМВ 23», «Мерседес-320», «Морган АФО», «Ісузу», «Порш 911».

Згідно з даними журналу «Фокус», в 2006 році Давид Жванія задекларував дохід в розмірі 380 тис. 905 грн.

оточення

Серед тих, кого вважають близькими до Давида Жванії, називають його бізнес-партнера Миколи Мартиненка , Романа Безсмертного , Олега Рибачука и Євгена Червоненка .

У Давида Жванії хороші відносини з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. "Ми близькі друзі з Михайлом Саакашвілі. Я дуже часто розмовляю з ним по телефону, часто літаю до нього в Грузію. Часто зустрічаємося, зокрема, і тоді, коли він знаходиться в Україні або десь неподалік ", - говорить Давид Важаєвич (" Україна молода "29 липня 2004 р.)

Свого часу Жванія дружив з нині покійним керівником уряду Грузії Зурабом Жванія. "Ми з ним вчилися в Тбіліському університеті. Він був біологом, я - на факультеті "планування народного господарства". Він очолював Партію зелених. І коли я, як молодий спеціаліст, захищав свою тему з міні-ГРЕС, Зураб Жванія, як представник Партії зелених, намагався заважати мені. Я говорив, що ніякої економічної катастрофи не буде, а він намагався приїжджати на всі ці конференції і кидати в нас зелені яблука ", - розповідає Давид Важаєвич (" Українська правда ", 7 березня 2004 р.)

За даними інтернет-видання "Темник", у Давида Жванії в свій час були робочі контакти з російським бізнесменом Костянтином Григоришиним.

регалії

Почесний президент ЗАТ "Брінкфорд".

Член комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

сім'я

Одружений. Зі своєю дружиною - Оксаною познайомився на одній з київських дискотек. "Я підійшов до неї і жартома заговорив по-сербохорватської. Тому був просто вражений, коли дівчина відповіла мені на цій же мові! Так ми і розмовляли тиждень. Оксана була абсолютно впевнена, що познайомилася з сербом. Але коли відкрилася правда, на наші відносини це ніяк не вплинуло ", - згадує Давид Важаєвич (" Факти ", 29 квітня 2005 року).

Давид Жванія в оточенні сім'ї

Жванія виховує трьох доньок - 13, 8 і 3 років.
У червні 2008 року у Давида Важаєвича народився син.

Тимошенко

Давид Жванія не приховує свого негативного ставлення до Юлії Тимошенко. Він каже, що завжди був проти співпраці "Нашої України" і БЮТ під час президентської кампанії 2004 року, пояснюючи це так: "Вона (Тимошенко. - С.Р.) вміє зайняти нішу, у неї вистачає нахрапистості. Вона завжди перебирала ініціативу, на сцені (Майдану. - С.Р.) говорила про ті речі, які подобалися людям. Ви ж пам'ятаєте, тоді був такий національний завод, і Тимошенко постійно намагалася водити людей, як Мойсей євреїв по пустелі, на якісь штурми ... Тимошенко ж в цей час працювала на свій піар. Вона заробляла окуляри, подаючи себе як жорстку, різку, агресивну, знає, таку, яка може привести до перемоги ... Знаючи методи, які використовувала Тимошенко, я не уявляв, як така спокійна політична сила як наша, може працювати з такою авантюрною угрупованням "( "Главред", 13 жовтня 2005 року).

Михайло Бродський стверджує, що Давид Жванія свого часу хотів убити Юлію Тимошенко. Давид Важаєвич з іронією ставиться до таких заяв: "Смішно навіть говорити про моє" плані "замаху. Навпаки, це Юлія Володимирівна весь час говорила, що революції без крові не буває: тисяча - сюди, тисяча - туди, головне, щоб мета була досягнута. У мене ж зовсім інша філософія життя, і в цьому ми з нею досить серйозно розходимося "(" Главред ", 12 жовтня 2005 року).

Далі - Жванія про Тимошенко без коментарів:

"Тимошенко іноді плутає рішення уряду і свою думку" ( "Главред", 21 квітня 2005 року).

"Вона не лідер Майдану, вона - зрадник Майдану" ( "Українська правда" 15 вересня 2005 року).

"Я не знаю, на якому етапі Тимошенко не виконала свої зобов'язання перед Адміністрацією Кучми і перед Медведчуком. Тому що, як я собі уявляю, її впровадження в партію Ющенка мало чимось закінчитися ... "

"Я вважаю, що, починаючи з першого дня роботи Кабміну Тимошенко і до останнього, цей період можна назвати її особистої піар-акцією. Тому що все інше їй було, як то кажуть, по боку "(" Главред ", 13 жовтня 2005 року).

"Я під час роботи в уряді за голову хапався, коли Юлія Володимирівна приводила концерн французький і говорила, що вони 12 атомних енергоблоків готові побудувати. "А хто гроші буде давати?" - питаю. Вона: "Так у них є". Я був в шоці, адже зрозуміло, що грошей у них немає, адже вони виконавці, інженерна компанія, яка може частина енергоблоків побудувати технічно "(" Дзеркало тижня "18 лютого 2006 р.)

"Юлія Тимошенко ніяк не може зрозуміти, що у Майдану немає головного, і вона бореться за право на його власність. Те, що сталося рік тому, на самому ділі не було революцією - це була акція протесту. Ми запропонували варіант створення політичного об'єднання, в якому об'єднаються не Юля, Рома, Давид і Петя, а об'єднаються ідеї, яким ми будемо служити. Тимошенко цього не може зрозуміти. Тому ця угода не була підписана до виборів ... Тимошенко сподівалася стати українським Че Гевара ... Тимошенко хоче бути головною - не важливо, як ця посада буде називатися: Президент, Папа Римський, прем'єр-міністр, канцлер, - їй потрібно бути першою "(" Столичні новини ", 21 березня 2006 р.)

"Я ніколи не приховував, чому мені не подобається політик-Тимошенко. Мені не подобається її популізм. Але, на жаль, Юлія Володимирівна не може сформулювати, чому вона виступає проти мене "(" Зараз ", березень 2006 р.)

хобі

У Давида Жваніяі хороший голос, по крайней мере, відомо, що свого часу він співав у хорі. Володіє грузинським, англійською, німецькою, сербохорватської та словенським мовами.

За даними інтернет-сайту "Темник", Давид Жванія займався в Тбілісі баскетбольним клубом "Маккабі-Брінкфорд".

Ющенко

Жванія - хрещений батько сина Віктора Ющенка - Тараса.

Давид Важаєвич досить шанобливо ставиться до Віктора Ющенка. Він каже, що Віктор Андрійович для нього авторитет. "Мені подобається образ Ющенка таким, яким я його знаю, - це доброта, правда, сила Ось цей образ мені подобається". ( "Главред", 25 жовтня 2004 р.)

Свою підтримку Ющенка Давид Важаєвич пояснює так: "Насправді я підтримав Ющенка, від якого нічого доброго я не отримав ... У нього є своя особиста моральна програма. Я живу в цій державі, і хочу, щоб тут склалося суспільство. Щоб я займав місце в ньому, я не претендую на перше, десятий або соте. Я хочу, щоб це була спокійне, ясна держава. Ми - перше покоління з моменту розпаду СРСР, яке може залишити щось у спадок. Я хочу без всякого страху передати спадок своїм трьом дочкам. Щоб вони далі передавали "(" Українська правда ", 7 березня 2004 р.)

Інформацію про свою участь у фінансуванні виборчої кампанії Ющенка Давид Жванія коментував так: "Ющенко фінансує вся Україна. Я лише допомагаю "(" Україна молода "29 липня 2004 р.)

"Я вважаю, що Ющенко - глобальний політик, і у нього мета набагато вище - потрібно визначити, яким чином буде розвиватися суспільство", - вважає Давид Важаєвич ( "Главред", 12 жовтня 2005 року).

Я

"Я впевнений, що в Рибкіна, як у колишнього голови Совбезобасності Росії, найтісніші зв'язки з нинішньою українською владою".

"Я не маю наміру змінювати своєї думки від настроїв Путіна. Я не суддя, щоб судити: злодій Березовський чи ні ".

"Я добре знаю Єльцина, я добре знав Барсукова - ми жили по сусідству в Москві в Жукові. Я спілкувався і з Березовським, і з Ходорковським, і з Чубайсом. Я знайомий з основною бізнес-елітою, з політичною елітою Росії і України ".

"Я не брав участі в бізнесі Лазаренко, а тоді були правила, що без цього нічого не можна добитися".

"Я не знаю жодної фінансової групи України або навіть частково Росії, яка не була б зацікавлена, щоб Ющенко переміг на виборах".

"Я буду робити все, щоб Ющенко став президентом".

"Я не пейджер".

"Я здивований терпінням українців, але поставлена ​​така точка відліку - жовтень цього року. Я бачу надії, які пов'язані з цією подією. Якщо будуть спроби сфальсифікувати вибори або застосувати силові методи, або буде боротьба за збереження влади - я думаю, грузинський варіант не тільки повториться. Я думаю, тоді грузини ще будуть вчитися на українському варіанті ".

( "Українська правда", 7 березня 2004 р.)

"Я відкрито виступаю проти влади, чому ж вони повинні мене любити?"

"Я взагалі ніколи не займаюся ніякими брудними технологіями, тому що просто терпіти їх не можу".

"Я, звичайно, особисто проти Бориса Абрамовича нічого не маю, так як мене він нічим не ображав, зброєю і жінками не торгував і крові немовлят не пив, але, якщо чесно, після спілкування з ним у мене склалося не дуже приємне враження про це людині ".

( "Україна молода" 29 липня 2004 р.)

"Я викличу Генерального прокурора України Геннадія Васильєва на теледебати в прямому ефірі. Якщо він чоловік - хай не ховається за спини своїх заступників, а доведе перед камерами, кому він служить: закону і українському народові або олігархічним кланам! "

( "Кореспондент", 17 серпня 2004 р.)

"Я стверджую, що камери телеканалу" Інтер "в моєму офісі не було. Звідки у журналістів плівка, якщо єдина зйомка, яка велася - оперативна зйомка? Значить, що сьогодні ми маємо піар-синдикат, який складається з міліції, Генпрокуратури і "Інтера"? "

( "Главред", 18 серпня 2004 р.)

"Я пішов у політику для того, щоб бізнес менше залежав від політики".

( "Главред", 25 жовтня 2004 р.)

"Я не зацікавлений в отруєнні Ющенка, по-моєму, в цьому сумнівів немає".

( "Не сам у натовпі", 21 грудня 2004 р.)

"Я за себе відповідаю, а за своїх колег - поки немає (про депутатство - С.Р.)".

( "ЛІГАБізнесінформ", 16 лютого 2005 року).

"Я можу дуже докладно розповісти про Євген Альфредович (Червоненко. - С.Р.), але коментувати Євгена Альфредовича я не можу".

"Я не лікар, не експерт, не слідчий".

"Я партійна людина, перебуваю в партії Ющенка".

( "Главред", 21 квітня 2005 року).

"Я можу сказати, що жодного разу не був в кабінеті президента Кучми".

( "Факти", 29 квітня 2005 року).

"Я можу спокійно спати і не переживати - до жодних корупційних дій в міністерстві я не був причетний, всі мої дії були в рамках закону".

"Я хочу, щоб суспільство розвивалося правильно, щоб була чиста моя репутація. Я пишаюся тим, що є ефективним менеджером. І тим, що я не бідна, теж пишаюся ".

"Я також відношу себе до членів команди, незважаючи на всілякі звинувачення".

"Я фінансував партію, коли бажаючих було мало, тому що партія була опозиційною. Сьогодні у НСНУ я не бачу з цим проблем, тому питання неактуальне. Буде багато бажаючих, а я буду одним з них ".

"Я не буду коментувати, яким менеджером є Олег Рибачук".

( "Главред", 12 жовтня 2005 року).

"Я не вважаю, що" Наша Україна "призначає опозицію!"

( "Главред", 13 жовтня 2005 року).

"Я вважаю, що не можна підбирати інтелект за смаком. Інтелекту потрібно дати механізми для самореалізації у владі ".

"Я вважаю, що феномен Медведчука пояснюється тим, що існувала система, в якій він міг їм стати".

"Я грузин за національністю, і мені не подобалося те, з чого почала нова грузинська влада: вона почала з популізму і, по суті, знаходиться в ньому і понині. Коли я побачив, що Україна почала повторювати грузинський варіант, я почав бити в дзвони: "Стійте! Ви куди?! Це 50-мільйонна держава, зовсім інша геополітика, зовсім інший менталітет ".

"Я був прихильником скорочення кількості міністерств і чиновників. Тому що кожен зайвий чиновник - це ще одна ланка, яка відділяє народ від влади ".

"Я вважаю, що Ахметов вже все створив і все" столи "провів. 50% свого бізнесу він продав росіянам. Вони вже увійшли в його групу як власники ".

"Я не хочу російського прем'єра в Україні, зокрема і тому, що він стає після реформи другою особою в державі. Я хочу, щоб він проводив проукраїнську, а не прокремлівську політику. Я не хочу, щоб засідання Кабміну проходили за кремлівським селектору ".

"Я стверджую, що те, що намагалася зробити Тимошенко - це поміняти учасників" РосУкрЕнерго "з української сторони, а, по суті, поставити туди компанію" Ітера ". Була спроба реанімувати ще більш давню схему. Юлія Володимирівна брала участь в цій схемі, поки це не вилилося вже в зброю Росії проти України перед виборами ".

( "Дзеркало тижня" 18 лютого 2006 р.)

"Я готовий служити Україні і нести відповідальність за свою роботу".

( "Столичні новини", 21 березня 2006 р.)

Сергій Руденко

Можливо, родич?
Це смішно: щоб бути корупціонером, виявляється, треба йти в опозицію?
Я не знаю, чому Рибкін вибрав саме мене для організації його приїзду, хоча я з ним підтримував відносини - зідзвонювалися, питав" як справи?
Quot;А хто гроші буде давати?
Quot;Я відкрито виступаю проти влади, чому ж вони повинні мене любити?
Звідки у журналістів плівка, якщо єдина зйомка, яка велася - оперативна зйомка?
Значить, що сьогодні ми маємо піар-синдикат, який складається з міліції, Генпрокуратури і "Інтера"?
Ви куди?