Донецкий техникум промышленной автоматики

Зовнішній акумулятор для ноутбука

 1. Параметри, за якими слід вибирати зовнішній акумулятор
 2. Ємність і напруга
 3. Сила струму заряду
 4. Набір інтерфейсів і перехідників
 5. Спосіб зарядки Power Bank
 6. Дизайн і матеріали
 7. Додаткові можливості
 8. Приклади зовнішніх акумуляторних батарей
 9. DF Charger-01 12000 мАг
 10. iconBIT FTB23000S
 11. Rombica NEO PRO280
 12. iconBIT FTB20000S
 13. Cactus CS-PBPT18-18000AL

Для деяких сучасних людей ноутбук є невід'ємним супутником, з яким вони не розлучаються. Лептоп беруть з собою у відрядження, на відпочинок і в будь-яке інше місце, щоб завжди можна було ним скористатися. Для кого-то це джерело розваг, а для інших мобільний офіс в якому вони працюють в дорозі. І тих і інших об'єднує одна проблема. Акумулятор ноутбука розряджається, і користувачі залишаються без свого супутника. В дорозі досить складно знайти розетку, до якої можна було б підключитися. У таких випадках виручить зовнішній акумулятор для ноутбука. Сьогодні ми поговоримо про те, які характеристики слід враховувати при виборі портативного акумулятора для лептопа. А також розглянемо кілька моделей зовнішніх акумуляторних батарей.

Зміст статті

Параметри, за якими слід вибирати зовнішній акумулятор

Існує ряд характеристик, які потрібно обов'язково враховувати при покупці зовнішньої батареї для ноутбука.


Деякі користувачі вибирають додатковий акумулятор для ноутбука за зовнішнім виглядом і використовуваних матеріалів. У кращому випадку враховують ємність. Але це неправильний підхід. При виборі зовнішньої АКБ слід врахувати наступні параметри:

 • Ємність і напруга акумулятора;
 • Струм заряду;
 • Набір інтерфейсів;
 • Спосіб зарядки самого Power Bank;
 • Матеріали і дизайн;
 • Додаткові «фішки».

Нижче ці властивості портативних акумуляторів розбираються докладніше.


Ємність і напруга

Ці величини невипадково розглядаються в зв'язці. Ємність, як відомо, виражається в ампер-годину або міліампер-година. За інших рівних, можна сказати, що чим більше ємність зовнішнього акумулятора, тим більше ноутбук пропрацює в автономному режимі. Але варто враховувати один важливий момент. Більшості моделей ноутбуків потрібна напруга живлення 19 вольт. Рідше зустрічаються лептопи, що працюють від 12 вольт.

Виробники, щоб привернути увагу до свого продукту, люблять замовчувати про напругу акумуляторних елементів. А ємність, навпаки, пишуть великими буквами на упаковці. Але, наприклад, ємність 20 Ач для АКБ 12 вольт і для батареї 19 вольт - це різні речі. У першому випадку запасається енергія дорівнює 240 ват-годин, а в другому ─ 380.

Запасається енергія обчислюється за формулою:

1 ват-година = 1 ампер-годину * 1 вольт

Якщо напруга акумуляторних елементів зовнішньої АКБ менше номіналу акумулятора ноутбука, то зарядка виконується через підвищує схему. Це призводить до великих втрат. В результаті з 20 ампер-година «перекочує» в акумулятор ноутбука чи половина. Тому при порівнянні різних моделей портативних акумуляторів орієнтуйтеся на запасається енергію, вимірювану в ват-година. Детальніше про розмірності ампер-годину в акумуляторі читайте за вказаним URL.

Що стосується величини ємності, то її потрібно вибирати в залежності від акумулятора ноутбука. Наприклад, для лептопа з АКБ 4,7 Ач краще взяти зовнішній акумулятор з ємністю від 10 Ач. Це дозволить гарантовано зарядити його в дорозі хоча б раз. Якщо пристрій буде також використовуватися для зарядки телефону, планшета, плеєра, то вибирайте по сумарній місткості їх батарей, помноженої на 2.

Сила струму заряду

Це ще один важливий параметр, оскільки від нього безпосередньо залежатиме швидкість зарядки акумулятора ноутбука. На ринку можна знайти моделі, які мають кілька портів USB з різною силою струму. Це «комбайни», які дозволяють заряджати смартфони, планшети та інші гаджети. Для зарядки ноутбука повинен бути інтерфейс USB з величиною віддається струму не менше 2,5 ампера. При меншому значенні заряд буде «перетікати» довго. Якщо планується робота від зовнішнього акумулятора, то сила струму повинна бути не менше споживаної працюючим ноутбуком.


Набір інтерфейсів і перехідників

Від вибору інтерфейсів і перехідників буде залежати, які пристрої ви зможете їм заряджати. Як правило, зовнішній акумулятор для ноутбука оснащується великою кількістю перехідників. Але при покупці потрібно обов'язково уточнювати, є перехідники для вашого лептопа. Наприклад, ноутбуки Apple заряджаються через свій специфічний роз'єм. Тому потрібно відповідний перехідник. Так, що звертайте пильну увагу на комплектацію портативного акумулятора для ноутбука.

Спосіб зарядки Power Bank

Також важливий параметр при виборі зовнішньої акумуляторної батареї. Пристрій повинен обов'язково мати силовий роз'єм для зарядки від мережі. Додатково може бути USB порт, але це опціонально. Якщо силового роз'єму немає, то зарядка зовнішнього акумулятора перетвориться в болісну процедуру, яка розтягнеться на довгі години.


Дизайн і матеріали

Дизайн кожен користувач вибирає на свій смак. Що стосується матеріалів, то більшість зовнішніх АКБ на ринку виконані в пластиковому корпусі. Таке виконання оптимально по співвідношенню цена─качество.

Для тих, хто часто бере ноутбук і power bank в поїздки, можна порадити моделі в металевому корпусі. Природно, що ціна на такі батареї вище.

Додаткові можливості

Якщо вам недостатньо стандартних функцій, можете пошукати пристрої з різними додатковими можливостями. Наприклад, це може бути ліхтарик, сонячна панель для підзарядки, точка доступу Wi-Fi, USB хаб тощо. Всі ці «фішки» будуть збільшувати ціну акумулятора. Тому в першу чергу дивіться, щоб вам влаштовували основні характеристики, а доповнення вже, якщо вистачить грошей.


Приклади зовнішніх акумуляторних батарей

Нижче будуть розглянуті деякі моделі power bank для ноутбуків від різних виробників.

DF Charger-01 12000 мАг

Цей зовнішній акумулятор для ноутбука поставляється з досить пристойним набором перехідників.

Цей зовнішній акумулятор для ноутбука поставляється з досить пристойним набором перехідників

DF Charger-01 12000 мАг


У комплектацію увійшли:

 • акумулятор;
 • Перехідники для різних пристроїв;
 • Мережевий адаптер;
 • Кабелі для зарядки пристрою і USB;
 • Інструкція з експлуатації.

Непоганий портативний акумулятор, який підходить для зарядки ноутбуків і безлічі інших гаджетів. Акумулятор має габарити 160 на 95 на 25 міліметрів. Вага приблизно 400 грам. Корпус виконаний з двох частин: великий чорної і маленької білої. По бічних сторонах розташувалися прогумовані вставки. Їх виробник зробив яскравого оранжевого кольору.

На корпусі є цифровий дисплей, який показує рівень заряду зовнішнього акумулятора. Крім того, є індикація типу зарядки (12 або 19 вольт). Поруч з дисплеєм розташована кнопка включення. А також логотип компанії.

Інтерфейси знаходяться на нижній площині. Це роз'єм для зарядки, порт USB, роз'єм для зарядки ноутбуків 12 або 19 вольт. Перехідники для різних ноутбуків знаходяться на спеціальній пластинці. Всі вони позначені в залежності від типорозміру. В наявності також є перехідників для інших гаджетів, включаючи моделі від Apple.

Основні параметри:

 • Тип акумулятора ─ літій─іонний;
 • Ємність ─ 12 Ач;
 • Роз'єм для зарядки ─ DC 13 вольт, 1 ампер;
 • Порт для зарядки №1 ─ DC 5 вольт, 1 ампер (USB);
 • Порт для зарядки №2 ─ DC 12 вольт, 3 ампера / 19 вольт, 2,5 ампера;
 • Термін служби ─ 500 циклів заряд-розряд;
 • Зарядка зовнішнього акумулятора триває 3─4 години;
 • Робоча температура від 0 до +45 градусів Цельсія.


iconBIT FTB23000S

Ємність цього зовнішнього акумулятора дорівнює 23000 мАг. Габарити 222 на 126 на 21 мм, а маса приблизно 650 грам. Загалом, немаленька батарейка. Повідомляється, що пластик використаний удароміцний. Покриття приємне на дотик, а з боків зроблені глянцеві помаранчеві вставки.

Покриття приємне на дотик, а з боків зроблені глянцеві помаранчеві вставки

iconBIT FTB23000S

Портативний акумулятор iconBIT FTB23000S можна носити в сумці для лептопа або в рюкзаку. Для кишені цей пристрій все-таки завелика і важкувато. На верхній стороні АКБ знаходиться сонячна панель. Рівень зарядки пристрою показують 4 LED індикатора. Крім того, індикація показує активність сонячної панелі і значення вихідної напруги. Кнопка включення акумулятора, крім своєї основної функції, використовує для активації ліхтарика і контролю заряду.

Збоку знаходиться перемикач вихідної напруги. Можливі значення 12, 16, 19 вольт. Струм в трьох цих режимах становить 3 ампер. Цього вистачить для більшості сучасних ноутбуків. Для тих гаджетів, що «їдять» поменше, призначений інтерфейс USB із зарядним струмом 2,1 ампер. У комплекті йдуть:

 • 10 перехідників лептопів і відеокамер;
 • кабель micro USB;
 • перехідники для телефонів Nokia;
 • роз'єми для продукції Apple (iPhone 4, iPad, iPod, iPhone 5 і т. п.).


Rombica NEO PRO280

Ємність цього зовнішнього акумулятора дорівнює 28000 мАг. Як заявляє виробник, пристрій може зарядити батарею середнього ноутбука 2,5 рази. При погляді на пристрій відразу відзначаєш стильний дизайн.

При погляді на пристрій відразу відзначаєш стильний дизайн

Rombica NEO PRO280

Основне завдання Rombica NEO PRO280 ─ це зарядка ноутбуків. Але також є інтерфейс з меншою силою струму для зарядки смартфонів і планшетів. Солідності цьому пристрою надає металевий корпус. Якихось додаткових можливостей ця зовнішня батарея не має.

плюси:

 • Струм зарядки 3,2 ампера (для ноутбуків);
 • Велика ємність;
 • Акумуляторні елементи літій─полімерного типу;
 • Є індикатор зарядженості;
 • У комплектації є мережевий адаптер і безліч перехідників;
 • Металічний корпус.

мінуси:

 • Вага більше 800 грам;
 • Висока ціна.


iconBIT FTB20000S

Ще один зовнішній акумулятор від iconBIT з вбудованою сонячною панеллю ─ модель FTB20000S. Варто відзначити приємне покриття корпусу і багату комплектацію, в яку увійшло багато перехідників для ноутбуків.

Варто відзначити приємне покриття корпусу і багату комплектацію, в яку увійшло багато перехідників для ноутбуків

iconBIT FTB20000S


Ємність акумуляторної батареї дорівнює 20000 мАг. Виробник позиціонує цю модель, як бізнес-клас. Напевно, цим пояснюється строгий зовнішній вигляд. В іншому пристрій практично повністю повторює модель iconBIT FTB23000S, описану вище.

Cactus CS-PBPT18-18000AL

З назви моделі зрозуміло, що ємність зовнішнього акумулятора дорівнює 18000 мАг. Такого обсягу батареї вистачить для повної зарядки АКБ лептопа на один раз. При цьому ще залишиться запас для підзарядки смартфона.

При цьому ще залишиться запас для підзарядки смартфона

Cactus CS-PBPT18-18000AL

плюси:

 • Індикація заряду;
 • Металічний корпус;
 • Струм зарядки 3,2 ампера;
 • Великий вибір перехідників в комплекті;
 • Є вбудований захист від перегріву.

недоліки:

Cactus CS-PBPT18-18000AL відмінно підходить для зарядки батареї ноутбука в похідних умовах. В актив пристрою варто занести металевий корпус. Це робить зовнішній вигляд привабливим і дає додатковий захист начинки. Звичайно, ємність значно менше в порівнянні з іншими моделями в огляді. Але зате габарити вийшли скромніше. Місце для Cactus CS-PBPT18-18000AL знайдеться в будь-якій сумці для лептопа.
Якщо ви вважаєте, що в огляд не були гідні пристрої, залишайте їх назви в коментарях до статті. Голосуйте в опитуванні нижче і оцінюйте статтю! Якщо матеріал був для вас корисний, то розповсюдьте його в соціальних мережах!