Донецкий техникум промышленной автоматики

Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром - 112 Україна

  1. Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром
  2. Новини по темі
  3. Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром
  4. Новини по темі
  5. Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром
  6. Новини по темі

Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром

Фото з відкритих джерел

Протягом останніх трьох місяців все три великих мобільних оператори України представили тарифні плани з великим обсягом трафіку і безлімітом в певних інтернет-сервісах. Розбираємося, навіщо це треба операторам і абонентам

особливості тарифів

Vodafone і lifecell ввели тарифні плани ще влітку, але у них обмежений термін дії - до 31 січня 2018 року. "Київстар" про обмеження по термінах не говорить, поточна тарифна лінійка буде діяти до наступного оновлення.

lifecell

Оператор lifecell був першим в гонці тарифів, і він представив свій план "Жара" з 20 ГБ мобільного інтернету за 50 грн в липні 2017 року. 10 ГБ доводилося на будь-які сервіси, ще 10 - на "важкі" (Youtube, Megogo, Oll.TV і Divan.TV), безліміт - на власний месенджер lifecell - BIP. Крім цього, безліміт всередині мережі, 100 хвилин на дзвінки на мережі інших операторів.

До тарифу можна було підключитися до 30 вересня, але тепер схожі умови доступні в інших тарифних планах для абонентів передоплати, тільки дорожче. Найближчий - "Абсолютна свобода L", куди також входять безлімітні соцмережі і 750 хвилин дзвінків на номери всіх мобільних операторів за 200 грн в місяць при тих же 20 ГБ трафіку і дешевше, якщо обсяги споживання менше.

Також тепер у оператора є тарифи Platinum і Platinum Plus: за 250 і 350 грн в місяць відповідно в розпорядженні користувача буде 15 або 20 ГБ мобільного інтернету, безлімітні соцмережі і месенджер BIP, власний музичний сервіс Fizy, 500 або 1000 SMS по Україні і дзвінків всередині lifecell.

У lifecell найскладніша ситуація з абонентською базою в Україні. Оператор втратив за два з половиною роки майже 2 млн користувачів - в основному тих, хто за часів Edge і "поштучно" тарифікації послуг використовував другу картку для безкоштовних вхідних і дешевого мобільного інтернету. З розвитком 3G і переосмисленням тарифних планів всіма операторами у lifecell стався найбільший відтік серед великої трійки. Можна припустити, що запуском нових тарифів оператор хотів відтягнути на себе активну аудиторію інтернет-користувачів. Але, очевидно, в умовах жорсткої конкуренції це ноу-хау було тимчасовим - Vodafone і "Київстар" не змусили себе довго чекати зі своїми варіантами інтернет-безлімітів.

Vodafone

Vodafone першим з великої трійки українських мобільних операторів представив тариф з безлімітним мобільним 3G-інтернетом. Вартість - 75 грн в місяць. За ці гроші користувач також отримує безліміт всередині мережі, SMS - по 20 коп. і хвилини на інші мережі по 0,50 коп.

але Vodafone ввів ряд обмежень. Так, при використанні більш 3 ГБ трафіку в день швидкість урізається до 0,8 Мбіт / с до кінця доби (якщо говорити про конкретні сценарії використання, то для перегляду онлайн-відео цього вже може бути мало, але для веб-серфінгу і спілкування в соцмережах і месенджерах досить). Доступ до файлообмінниках (торрентів, наприклад) закритий, а швидкість потокового відео обмежена до 1,2 Мбіт / с. Також Vodafone закриває для абонентів використання такої SIM-карти в модемі або роздачі даних через точку доступу на інші пристрої. Це незвична практика для України, але її іноді використовують інші мобільні оператори в світі.

"Київстар"

"Київстар" останнім з операторів приєднався до гонки безлімітів. Компанія представила свої тарифи 10 жовтня 2017 року, і в них є істотна відмінність від умов конкурентів - відсутність обмежень як таких при абонентській платі від 155 грн в місяць. В рамках пакета за 155 грн користувачі отримують безлімітний інтернет, в тому числі без обмежень швидкості протягом доби і збереженні швидкості в стрімінгових сервісах. Більш того, тарифи з безлімітним інтернетом допускають безкоштовне користування послугою "SIM-пара", коли на додаток до основної картці абонент отримує другу з таким же номером для планшета, ноутбука або модему. Ще один нюанс: тарифні плани з безлімітним інтернетом доступні не тільки на передоплаті, але і для контрактних абонентів. Хоча тарифи "Київстар" дорожче конкурентів (у випадку з lifecell - дорожче "Жари", але доступніше "Абсолютною свободи L"). Таким чином, "Київстар" прагне залучити самих "важких" користувачів - тих, які споживають найбільше трафіку і, ймовірно, вже мають таку звичку. Крім того, своєю пропозицією оператор відразу цілиться в більш платоспроможну аудиторію. Хоча по факту, швидше за все, обсяги споживання не вийдуть за ті ж максимальні сценарії (10 ГБ на легальне відео і 10 ГБ на увесь інший інтернет), які вказані у lifecell.

Навіщо це операторам

На перший погляд це виглядає як продовження цінової війни за абонента. Але українська зв'язок і так одна з найдешевших в світі, тут нікуди спускатися. Операторам треба нарощувати доходи. І нові тарифи допоможуть підняти ARPU - щомісячну суму, яку абонент витрачає на зв'язок. Оператори, так чи інакше, говорили про це, коли в країні тільки запускався 3G, - інвестиції в мережу треба повертати.

За даними ІІ кварталу 2017 року, у lifecell цей параметр склав 45,5 грн, у "Київстару" - 48 грн, Vodafone конкретні цифри не озвучує, але навряд чи вони в рази відрізняються від конкурентів. Тобто середньостатистичний український абонент витрачає на мобільний зв'язок менше 2 дол. На місяць. Для порівняння :, в Росії за станом на червень 2017 року середній ARPU становив 300 рублів (близько 140 грн на місяць). У Німеччині останні три роки середній ARPU оператора Vodafone становить приблизно 15 євро (близько 470 грн), в Італії в І кварталі 2017 року - 14,3 євро (450 грн), у Великобританії - 24,6 фунтів (860 грн). Оператор Orange в звіті за минулий рік вказує, що середнє ARPU по країнам присутності становить 21,4 євро (670 грн). Всі ці цифри набагато вищі за українські показників. У свою чергу тарифи з великим об'ємом інтернет-трафіку вище середнього ARPU кожного оператора. Перехід абонентів на нові тарифи, безумовно, дозволить операторам підвищити свої щомісячні доходи. Але це не єдина причина.

Якщо подивитися уважно на умови тарифів, то стає очевидним, що кожен гравець дає абонентам звикнути до споживання мультимедійного контенту з мобільних пристроїв в будь-якому місці - без прив'язки до Wi-Fi. У всьому світі у всіх мережах (мобільних і фіксованих) відео є основним драйвером зростання споживання трафіку, що в свою чергу підстьобується розвитком технологій мереж. Зокрема, зростанням 4G, а також зміною поведінки самих абонентів - нові інтернет-користувачі з країн, що розвиваються воліють текстам голос і відео, у них немає звички писати повідомлення або читати статті.

Новини по темі

Новини по темі

Україна також стоїть на порозі 4G - мережа нового покоління повинна з'явитися в великих містах країни вже в наступному році, якщо все буде добре з тендерами. Про те, навіщо абонентам потрібно 4G, можна багато говорити - тема гідна окремої статті. Але щоб оператори змогли в доступному для огляду майбутньому окупити інвестиції в мережу, їм потрібні користувачі нової послуги, бажано відразу і бажано, щоб вони вже звикли дивитися багато онлайн-відео і відразу оцінили переваги мереж нового покоління. На руках в українських користувачів вже є критична маса пристроїв з підтримкою мереж четвертого покоління. Але вони поки не дуже активно споживають трафік. Так, за даними звіту "Київстар", за ІІ квартал 2017 года Освіта: середня споживання трафіку на абонента в місяць склало 758 МБ. Це приблизно в три рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone і lifecell не озвучував останніх показників, але у Vodafone порівнянні результати були близько року тому, тобто зараз цифри повинні були ще вирости, так як компанії це стимулювали новими тарифами і акціями. Навіть якщо цей параметр в два рази більше, це все одно небагато. Так, за даними щорічного звіту глобального оператора Vodafone (наводимо його в якості прикладу, так як це другий за розмірами мобільний оператор в світі, який працює на багатьох ринках, тому його результати багато в чому показові) за 2016 рік, 50% трафіку в мережі згенерували користувачі 4G, кількість яких становить 47 млн ​​при загальній базі оператора 462 млн і базі мобільних інтернет-користувачів - 197 млн. Десята частина абонентів оператора генерує половину трафіку в мережі. І саме вони - найбільш ласий шматочок для оператора.

Відповідно, перед українськими операторами стоїть завдання - привчити своїх користувачів споживати більше і показати, що це зручно і не руйнівно. Таким же чином українців вчили користуватися роумінгом - як результат, у всіх операторів зросло споживання послуг за межами країни. Безумовно, в 2018 році тарифи на мобільний інтернет виростуть, але у абонентів вже сформується звичка, і вони будуть готові за неї платити. При цьому якщо номінально витрати абонентів зростуть, то фактично вартість зв'язку або впаде, або залишиться на колишньому рівні, так як за ті ж гроші користувачі отримають ще більше послуг. Зокрема, трафіку.

Ніна Глущенко

Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром

Фото з відкритих джерел

Протягом останніх трьох місяців все три великих мобільних оператори України представили тарифні плани з великим обсягом трафіку і безлімітом в певних інтернет-сервісах. Розбираємося, навіщо це треба операторам і абонентам

особливості тарифів

Vodafone і lifecell ввели тарифні плани ще влітку, але у них обмежений термін дії - до 31 січня 2018 року. "Київстар" про обмеження по термінах не говорить, поточна тарифна лінійка буде діяти до наступного оновлення.

lifecell

Оператор lifecell був першим в гонці тарифів, і він представив свій план "Жара" з 20 ГБ мобільного інтернету за 50 грн в липні 2017 року. 10 ГБ доводилося на будь-які сервіси, ще 10 - на "важкі" (Youtube, Megogo, Oll.TV і Divan.TV), безліміт - на власний месенджер lifecell - BIP. Крім цього, безліміт всередині мережі, 100 хвилин на дзвінки на мережі інших операторів.

До тарифу можна було підключитися до 30 вересня, але тепер схожі умови доступні в інших тарифних планах для абонентів передоплати, тільки дорожче. Найближчий - "Абсолютна свобода L", куди також входять безлімітні соцмережі і 750 хвилин дзвінків на номери всіх мобільних операторів за 200 грн в місяць при тих же 20 ГБ трафіку і дешевше, якщо обсяги споживання менше.

Також тепер у оператора є тарифи Platinum і Platinum Plus: за 250 і 350 грн в місяць відповідно в розпорядженні користувача буде 15 або 20 ГБ мобільного інтернету, безлімітні соцмережі і месенджер BIP, власний музичний сервіс Fizy, 500 або 1000 SMS по Україні і дзвінків всередині lifecell.

У lifecell найскладніша ситуація з абонентською базою в Україні. Оператор втратив за два з половиною роки майже 2 млн користувачів - в основному тих, хто за часів Edge і "поштучно" тарифікації послуг використовував другу картку для безкоштовних вхідних і дешевого мобільного інтернету. З розвитком 3G і переосмисленням тарифних планів всіма операторами у lifecell стався найбільший відтік серед великої трійки. Можна припустити, що запуском нових тарифів оператор хотів відтягнути на себе активну аудиторію інтернет-користувачів. Але, очевидно, в умовах жорсткої конкуренції це ноу-хау було тимчасовим - Vodafone і "Київстар" не змусили себе довго чекати зі своїми варіантами інтернет-безлімітів.

Vodafone

Vodafone першим з великої трійки українських мобільних операторів представив тариф з безлімітним мобільним 3G-інтернетом. Вартість - 75 грн в місяць. За ці гроші користувач також отримує безліміт всередині мережі, SMS - по 20 коп. і хвилини на інші мережі по 0,50 коп.

але Vodafone ввів ряд обмежень. Так, при використанні більш 3 ГБ трафіку в день швидкість урізається до 0,8 Мбіт / с до кінця доби (якщо говорити про конкретні сценарії використання, то для перегляду онлайн-відео цього вже може бути мало, але для веб-серфінгу і спілкування в соцмережах і месенджерах досить). Доступ до файлообмінниках (торрентів, наприклад) закритий, а швидкість потокового відео обмежена до 1,2 Мбіт / с. Також Vodafone закриває для абонентів використання такої SIM-карти в модемі або роздачі даних через точку доступу на інші пристрої. Це незвична практика для України, але її іноді використовують інші мобільні оператори в світі.

"Київстар"

"Київстар" останнім з операторів приєднався до гонки безлімітів. Компанія представила свої тарифи 10 жовтня 2017 року, і в них є істотна відмінність від умов конкурентів - відсутність обмежень як таких при абонентській платі від 155 грн в місяць. В рамках пакета за 155 грн користувачі отримують безлімітний інтернет, в тому числі без обмежень швидкості протягом доби і збереженні швидкості в стрімінгових сервісах. Більш того, тарифи з безлімітним інтернетом допускають безкоштовне користування послугою "SIM-пара", коли на додаток до основної картці абонент отримує другу з таким же номером для планшета, ноутбука або модему. Ще один нюанс: тарифні плани з безлімітним інтернетом доступні не тільки на передоплаті, але і для контрактних абонентів. Хоча тарифи "Київстар" дорожче конкурентів (у випадку з lifecell - дорожче "Жари", але доступніше "Абсолютною свободи L"). Таким чином, "Київстар" прагне залучити самих "важких" користувачів - тих, які споживають найбільше трафіку і, ймовірно, вже мають таку звичку. Крім того, своєю пропозицією оператор відразу цілиться в більш платоспроможну аудиторію. Хоча по факту, швидше за все, обсяги споживання не вийдуть за ті ж максимальні сценарії (10 ГБ на легальне відео і 10 ГБ на увесь інший інтернет), які вказані у lifecell.

Навіщо це операторам

На перший погляд це виглядає як продовження цінової війни за абонента. Але українська зв'язок і так одна з найдешевших в світі, тут нікуди спускатися. Операторам треба нарощувати доходи. І нові тарифи допоможуть підняти ARPU - щомісячну суму, яку абонент витрачає на зв'язок. Оператори, так чи інакше, говорили про це, коли в країні тільки запускався 3G, - інвестиції в мережу треба повертати.

За даними ІІ кварталу 2017 року, у lifecell цей параметр склав 45,5 грн, у "Київстару" - 48 грн, Vodafone конкретні цифри не озвучує, але навряд чи вони в рази відрізняються від конкурентів. Тобто середньостатистичний український абонент витрачає на мобільний зв'язок менше 2 дол. На місяць. Для порівняння :, в Росії за станом на червень 2017 року середній ARPU становив 300 рублів (близько 140 грн на місяць). У Німеччині останні три роки середній ARPU оператора Vodafone становить приблизно 15 євро (близько 470 грн), в Італії в І кварталі 2017 року - 14,3 євро (450 грн), у Великобританії - 24,6 фунтів (860 грн). Оператор Orange в звіті за минулий рік вказує, що середнє ARPU по країнам присутності становить 21,4 євро (670 грн). Всі ці цифри набагато вищі за українські показників. У свою чергу тарифи з великим об'ємом інтернет-трафіку вище середнього ARPU кожного оператора. Перехід абонентів на нові тарифи, безумовно, дозволить операторам підвищити свої щомісячні доходи. Але це не єдина причина.

Якщо подивитися уважно на умови тарифів, то стає очевидним, що кожен гравець дає абонентам звикнути до споживання мультимедійного контенту з мобільних пристроїв в будь-якому місці - без прив'язки до Wi-Fi. У всьому світі у всіх мережах (мобільних і фіксованих) відео є основним драйвером зростання споживання трафіку, що в свою чергу підстьобується розвитком технологій мереж. Зокрема, зростанням 4G, а також зміною поведінки самих абонентів - нові інтернет-користувачі з країн, що розвиваються воліють текстам голос і відео, у них немає звички писати повідомлення або читати статті.

Новини по темі

Новини по темі

Україна також стоїть на порозі 4G - мережа нового покоління повинна з'явитися в великих містах країни вже в наступному році, якщо все буде добре з тендерами. Про те, навіщо абонентам потрібно 4G, можна багато говорити - тема гідна окремої статті. Але щоб оператори змогли в доступному для огляду майбутньому окупити інвестиції в мережу, їм потрібні користувачі нової послуги, бажано відразу і бажано, щоб вони вже звикли дивитися багато онлайн-відео і відразу оцінили переваги мереж нового покоління. На руках в українських користувачів вже є критична маса пристроїв з підтримкою мереж четвертого покоління. Але вони поки не дуже активно споживають трафік. Так, за даними звіту "Київстар", за ІІ квартал 2017 года Освіта: середня споживання трафіку на абонента в місяць склало 758 МБ. Це приблизно в три рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone і lifecell не озвучував останніх показників, але у Vodafone порівнянні результати були близько року тому, тобто зараз цифри повинні були ще вирости, так як компанії це стимулювали новими тарифами і акціями. Навіть якщо цей параметр в два рази більше, це все одно небагато. Так, за даними щорічного звіту глобального оператора Vodafone (наводимо його в якості прикладу, так як це другий за розмірами мобільний оператор в світі, який працює на багатьох ринках, тому його результати багато в чому показові) за 2016 рік, 50% трафіку в мережі згенерували користувачі 4G, кількість яких становить 47 млн ​​при загальній базі оператора 462 млн і базі мобільних інтернет-користувачів - 197 млн. Десята частина абонентів оператора генерує половину трафіку в мережі. І саме вони - найбільш ласий шматочок для оператора.

Відповідно, перед українськими операторами стоїть завдання - привчити своїх користувачів споживати більше і показати, що це зручно і не руйнівно. Таким же чином українців вчили користуватися роумінгом - як результат, у всіх операторів зросло споживання послуг за межами країни. Безумовно, в 2018 році тарифи на мобільний інтернет виростуть, але у абонентів вже сформується звичка, і вони будуть готові за неї платити. При цьому якщо номінально витрати абонентів зростуть, то фактично вартість зв'язку або впаде, або залишиться на колишньому рівні, так як за ті ж гроші користувачі отримають ще більше послуг. Зокрема, трафіку.

Ніна Глущенко

Життя в Мережі: Чому українські оператори роздають мобільний інтернет практично даром

Фото з відкритих джерел

Протягом останніх трьох місяців все три великих мобільних оператори України представили тарифні плани з великим обсягом трафіку і безлімітом в певних інтернет-сервісах. Розбираємося, навіщо це треба операторам і абонентам

особливості тарифів

Vodafone і lifecell ввели тарифні плани ще влітку, але у них обмежений термін дії - до 31 січня 2018 року. "Київстар" про обмеження по термінах не говорить, поточна тарифна лінійка буде діяти до наступного оновлення.

lifecell

Оператор lifecell був першим в гонці тарифів, і він представив свій план "Жара" з 20 ГБ мобільного інтернету за 50 грн в липні 2017 року. 10 ГБ доводилося на будь-які сервіси, ще 10 - на "важкі" (Youtube, Megogo, Oll.TV і Divan.TV), безліміт - на власний месенджер lifecell - BIP. Крім цього, безліміт всередині мережі, 100 хвилин на дзвінки на мережі інших операторів.

До тарифу можна було підключитися до 30 вересня, але тепер схожі умови доступні в інших тарифних планах для абонентів передоплати, тільки дорожче. Найближчий - "Абсолютна свобода L", куди також входять безлімітні соцмережі і 750 хвилин дзвінків на номери всіх мобільних операторів за 200 грн в місяць при тих же 20 ГБ трафіку і дешевше, якщо обсяги споживання менше.

Також тепер у оператора є тарифи Platinum і Platinum Plus: за 250 і 350 грн в місяць відповідно в розпорядженні користувача буде 15 або 20 ГБ мобільного інтернету, безлімітні соцмережі і месенджер BIP, власний музичний сервіс Fizy, 500 або 1000 SMS по Україні і дзвінків всередині lifecell.

У lifecell найскладніша ситуація з абонентською базою в Україні. Оператор втратив за два з половиною роки майже 2 млн користувачів - в основному тих, хто за часів Edge і "поштучно" тарифікації послуг використовував другу картку для безкоштовних вхідних і дешевого мобільного інтернету. З розвитком 3G і переосмисленням тарифних планів всіма операторами у lifecell стався найбільший відтік серед великої трійки. Можна припустити, що запуском нових тарифів оператор хотів відтягнути на себе активну аудиторію інтернет-користувачів. Але, очевидно, в умовах жорсткої конкуренції це ноу-хау було тимчасовим - Vodafone і "Київстар" не змусили себе довго чекати зі своїми варіантами інтернет-безлімітів.

Vodafone

Vodafone першим з великої трійки українських мобільних операторів представив тариф з безлімітним мобільним 3G-інтернетом. Вартість - 75 грн в місяць. За ці гроші користувач також отримує безліміт всередині мережі, SMS - по 20 коп. і хвилини на інші мережі по 0,50 коп.

але Vodafone ввів ряд обмежень. Так, при використанні більш 3 ГБ трафіку в день швидкість урізається до 0,8 Мбіт / с до кінця доби (якщо говорити про конкретні сценарії використання, то для перегляду онлайн-відео цього вже може бути мало, але для веб-серфінгу і спілкування в соцмережах і месенджерах досить). Доступ до файлообмінниках (торрентів, наприклад) закритий, а швидкість потокового відео обмежена до 1,2 Мбіт / с. Також Vodafone закриває для абонентів використання такої SIM-карти в модемі або роздачі даних через точку доступу на інші пристрої. Це незвична практика для України, але її іноді використовують інші мобільні оператори в світі.

"Київстар"

"Київстар" останнім з операторів приєднався до гонки безлімітів. Компанія представила свої тарифи 10 жовтня 2017 року, і в них є істотна відмінність від умов конкурентів - відсутність обмежень як таких при абонентській платі від 155 грн в місяць. В рамках пакета за 155 грн користувачі отримують безлімітний інтернет, в тому числі без обмежень швидкості протягом доби і збереженні швидкості в стрімінгових сервісах. Більш того, тарифи з безлімітним інтернетом допускають безкоштовне користування послугою "SIM-пара", коли на додаток до основної картці абонент отримує другу з таким же номером для планшета, ноутбука або модему. Ще один нюанс: тарифні плани з безлімітним інтернетом доступні не тільки на передоплаті, але і для контрактних абонентів. Хоча тарифи "Київстар" дорожче конкурентів (у випадку з lifecell - дорожче "Жари", але доступніше "Абсолютною свободи L"). Таким чином, "Київстар" прагне залучити самих "важких" користувачів - тих, які споживають найбільше трафіку і, ймовірно, вже мають таку звичку. Крім того, своєю пропозицією оператор відразу цілиться в більш платоспроможну аудиторію. Хоча по факту, швидше за все, обсяги споживання не вийдуть за ті ж максимальні сценарії (10 ГБ на легальне відео і 10 ГБ на увесь інший інтернет), які вказані у lifecell.

Навіщо це операторам

На перший погляд це виглядає як продовження цінової війни за абонента. Але українська зв'язок і так одна з найдешевших в світі, тут нікуди спускатися. Операторам треба нарощувати доходи. І нові тарифи допоможуть підняти ARPU - щомісячну суму, яку абонент витрачає на зв'язок. Оператори, так чи інакше, говорили про це, коли в країні тільки запускався 3G, - інвестиції в мережу треба повертати.

За даними ІІ кварталу 2017 року, у lifecell цей параметр склав 45,5 грн, у "Київстару" - 48 грн, Vodafone конкретні цифри не озвучує, але навряд чи вони в рази відрізняються від конкурентів. Тобто середньостатистичний український абонент витрачає на мобільний зв'язок менше 2 дол. На місяць. Для порівняння :, в Росії за станом на червень 2017 року середній ARPU становив 300 рублів (близько 140 грн на місяць). У Німеччині останні три роки середній ARPU оператора Vodafone становить приблизно 15 євро (близько 470 грн), в Італії в І кварталі 2017 року - 14,3 євро (450 грн), у Великобританії - 24,6 фунтів (860 грн). Оператор Orange в звіті за минулий рік вказує, що середнє ARPU по країнам присутності становить 21,4 євро (670 грн). Всі ці цифри набагато вищі за українські показників. У свою чергу тарифи з великим об'ємом інтернет-трафіку вище середнього ARPU кожного оператора. Перехід абонентів на нові тарифи, безумовно, дозволить операторам підвищити свої щомісячні доходи. Але це не єдина причина.

Якщо подивитися уважно на умови тарифів, то стає очевидним, що кожен гравець дає абонентам звикнути до споживання мультимедійного контенту з мобільних пристроїв в будь-якому місці - без прив'язки до Wi-Fi. У всьому світі у всіх мережах (мобільних і фіксованих) відео є основним драйвером зростання споживання трафіку, що в свою чергу підстьобується розвитком технологій мереж. Зокрема, зростанням 4G, а також зміною поведінки самих абонентів - нові інтернет-користувачі з країн, що розвиваються воліють текстам голос і відео, у них немає звички писати повідомлення або читати статті.

Новини по темі

Новини по темі

Україна також стоїть на порозі 4G - мережа нового покоління повинна з'явитися в великих містах країни вже в наступному році, якщо все буде добре з тендерами. Про те, навіщо абонентам потрібно 4G, можна багато говорити - тема гідна окремої статті. Але щоб оператори змогли в доступному для огляду майбутньому окупити інвестиції в мережу, їм потрібні користувачі нової послуги, бажано відразу і бажано, щоб вони вже звикли дивитися багато онлайн-відео і відразу оцінили переваги мереж нового покоління. На руках в українських користувачів вже є критична маса пристроїв з підтримкою мереж четвертого покоління. Але вони поки не дуже активно споживають трафік. Так, за даними звіту "Київстар", за ІІ квартал 2017 года Освіта: середня споживання трафіку на абонента в місяць склало 758 МБ. Це приблизно в три рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone і lifecell не озвучував останніх показників, але у Vodafone порівнянні результати були близько року тому, тобто зараз цифри повинні були ще вирости, так як компанії це стимулювали новими тарифами і акціями. Навіть якщо цей параметр в два рази більше, це все одно небагато. Так, за даними щорічного звіту глобального оператора Vodafone (наводимо його в якості прикладу, так як це другий за розмірами мобільний оператор в світі, який працює на багатьох ринках, тому його результати багато в чому показові) за 2016 рік, 50% трафіку в мережі згенерували користувачі 4G, кількість яких становить 47 млн ​​при загальній базі оператора 462 млн і базі мобільних інтернет-користувачів - 197 млн. Десята частина абонентів оператора генерує половину трафіку в мережі. І саме вони - найбільш ласий шматочок для оператора.

Відповідно, перед українськими операторами стоїть завдання - привчити своїх користувачів споживати більше і показати, що це зручно і не руйнівно. Таким же чином українців вчили користуватися роумінгом - як результат, у всіх операторів зросло споживання послуг за межами країни. Безумовно, в 2018 році тарифи на мобільний інтернет виростуть, але у абонентів вже сформується звичка, і вони будуть готові за неї платити. При цьому якщо номінально витрати абонентів зростуть, то фактично вартість зв'язку або впаде, або залишиться на колишньому рівні, так як за ті ж гроші користувачі отримають ще більше послуг. Зокрема, трафіку.

Ніна Глущенко