Донецкий техникум промышленной автоматики

Zillya! - Що таке ботнет, і як дізнатися, що ваш комп'ютер «зомбовані» Zillya! - Що таке ботнет, і як дізнатися, що ваш комп'ютер «зомбовані»

  1. Основні можливості ботнетів
  2. Як захистити свій комп'ютер

Ваш комп'ютер поводиться підозріло? Впала потужність, занадто великі рахунки за інтернет-трафік? Часом гальмує інтернет і підвисає комп'ютер? Можливо вся справа в тому, що ваш ПК став частиною ботнету.

Слово ботнет походить від англійських слів «robot» (робот) і «network» (мережа). По суті, ботнет - це мережа пов'язаних між собою вірусом комп'ютерів, які управляються зловмисниками з командного центру. ці шкідливі програми працюють непомітно, використовуючи при цьому системні ресурси комп'ютера користувача. І найчастіше користувач навіть не здогадується, що його комп'ютер «зомбовані».

Основні можливості ботнетів

  • Перехоплення вводяться користувачем даних (логіни, паролі, дані кредитних карт) і передача їх в командний центр
  • Атаки на конкретні інтернет-ресурси. Залучені в ботнет комп'ютери відправляють по команді постійні запити на певний сайт, внаслідок чого той, не витримуючи такого навантаження, відключається.
  • Розсилка спаму. Більше 80% світового спаму розсилається з зомбі-комп'ютерів.

Недобросовісна спам-реклама, атаки на опредленія ресурси, крадіжка банківських рахунків користувачів або просто продаж або здача в оренду ботнету дозволяє своєму власникові заробляти хороші гроші.

Так що кіберзлочинці зацікавлені в зараженні якомога більшої кількості комп'ютерів і поширенні ботнетів. Тому нерідко в розсилається спам містяться шкідливі файли, що вражають незаражені ПК.

Як захистити свій комп'ютер

Зловмисники включають комп'ютери в ботнети за допомогою двох основних стратегій:

  • Вони спробують спонукати користувача встановити їх шкідливе програмне забезпечення.
  • Встановлення зловмисного програмного забезпечення через уразливими деяких програм або через злом облікових записів, які захищаються ненадійними паролями.

Перше, що потрібно зробити, щоб захистити комп'ютер від «зомбування» - це встановити антивірусну програму .

Варто подбати про регулярне оновленні програмного забезпечення на комп'ютері.

Також потрібно використовувати надійні паролі і зберігати їх у безпечному місці (наприклад, в менеджері паролів).

Не варто відключати брандмауер. Брандмауер створює захисний заслін між вашим комп'ютером та Інтернетом. Вимкнення брандмауера навіть на хвилину збільшує ризик зараження ПК шкідливою програмою.

Зараження «зомбі-вірусом» проблема, яка стосується кожного. Масштаб цієї загрози неймовірно великий, за оцінками експертів, чверть всіх комп'ютерів підключених до Інтернету можуть перебувати в ботнетах. Тому потрібно починати думати про безпеки свого ПК вже зараз.

Впала потужність, занадто великі рахунки за інтернет-трафік?
Часом гальмує інтернет і підвисає комп'ютер?