Донецкий техникум промышленной автоматики

Збір семантичного ядра для сайту

 1. Що таке ключові слова
 2. Де збирати семантичне ядро ​​для сайту
 3. Як скласти семантичне ядро
 4. висновки

Привіт друзі. Знаю, що багатьом, напевно, вже не терпиться почати писати статті, але потрібно трохи потерпіти і виконати ще близько 3 - 4 уроків, щоб потім не довелося пошкодувати.

Так, можна почати писати якісь вступні статті, які, в принципі, не особливо і будуть просуватися. Наприклад, я перші 6 уроків не "заточував" не під якісь запити, а просто писав, що думаю, не звертаючи уваги на ключові слова.

Це потрібно було для того, щоб швидше почати, дотримати план по урокам, і, щоб все виглядало послідовно і плавно. Так, можна було розбити минулі 6 уроків на 10 - 15 дрібних, орієнтуючись на ключові слова, але тоді це виглядало б дивно.

Мені не хотілося робити окремо статтю про те, як створити рубрику, потім про те, як зробити і вивести меню і так далі. Так, можливо, це призвело б більше читачів з пошуку, але я вирішив пожертвувати цим заради того, щоб вам було зручніше, урок займав більше часу, але звичайна установка і настройка не розтягувалася на 2 тижні.

Ви теж можете спробувати почати, не особливо спираючись на ключові, поки будемо розбиратися з цією темою.

Але у мене налаштовані SEO-плагін, який обов'язково потрібно встановити і налаштувати перед тим, як почати писати статті в блог. Тому, раджу потерпіти або писати в чернетку, що не публікуючи. У WordPress можна зберігати замітку як чернетку і вона не відобразиться на сайті, поки ви самі не натиснете "Опублікувати".

У WordPress можна зберігати замітку як чернетку і вона не відобразиться на сайті, поки ви самі не натиснете Опублікувати

Що таке ключові слова

Ключові слова - це фрази, під які оптимізується стаття, щоб її легше було знайти в пошуку Яндекса і Гугла. Ці фрази нам люб'язно надає сам Яндекс. Тобто, існує сервіс Яндекс Вордстат, в якому можна подивитися скільки разів на місяць набирають ту чи іншу фразу в пошуковому рядку, а також, фрази, які ще набирають люди, які цікавляться вашою тематикою.

Тобто, можна дізнатися слова, за якими люди шукають матеріал, по темі якого ми хотіли б написати статтю. Використання цих фраз, при написанні поста, підвищує в рази шанси потрапити в ТОП 10 пошукової видачі з обраної тематики.

Семантичне ядро - це і є найбільш повний список з ключових фраз по тематиці вашого блогу. Тобто, аналізуючи семантичне ядро, можна скласти план публікацій на найближчі півроку, рік або більше і скласти структуру сайту.

Виходить, що ми не з голови придумуємо все це, а базуємося на потребах людей. Пошуковики, в свою чергу, допомагають нам в цьому і підказують під які запити писати статті, щоб вони приносили трафік. Тому, я не рекомендував в минулих статтях створювати реальні рубрики і писати пости.

Сподіваюся, більш-менш зрозуміло пояснив. Якщо будуть питання, задавайте їх у коментарях.

Де збирати семантичне ядро ​​для сайту

Як я вже говорив, є безкоштовний сервіс " Yandex Wordstat "Для аналізу і збору пошукових запитів. Якщо хтось звик до Google, то можна користуватися сервісом" Планувальник ключових слів ".

Зрозуміло, що для їх використання у вас повинні бути акаунти в Яндексі або Гуглі.

Я буду користуватися Яндексом, так як мені більш звичний саме його інтерфейс.

ремарки:

 • Збирати семантичне ядро ​​потрібно з усіх доступних і недоступних джерел. Чим більше ви знайдете ключових фраз, тим краще. Постійно стежте і розширюйте його.
 • Збирати ключові фрази можна і не вручну, а за допомогою спеціальних SEO-сервісів і програм, таких як Key Collector . Я саме їй і користуюся, але вона платна і її потрібно освоювати. На момент написання статті - Key Collector коштує 1800 рублів. У початківців блогерів цих грошей може не бути, та й, напевно, нема чого її купувати, якщо ви не збираєтеся займатися цим постійно. Тобто, створювати і просувати сайти за гроші.

Тому, ми будемо робити все вручну, за допомогою безкоштовних інструментів. Хоча, варто відзначити, що всі програми, все одно звертаються до того ж Wordstat і планувальників, просто безліч моментів автоматизовані і процес чистки від сміттєвих запитів і кластеризації семантичного ядра відбувається швидше.

Так, це не буде супер-повне і якісне семантичне ядро, але ми ж блогери, частина статей взагалі будуть просто міркуваннями, думки з того чи іншого приводу, обговорення новин або наболілих тем.

Це ж не комерційний сайт, за яким стоїть корпорація, де мета максимізувати прибуток, за менший бюджет в рекламу і просування, а живий проект, за яким цікавий своїм читачам людина.

Їм буде цікава ваша думка, ваша думка і точка зору з якогось приводу. Не обов'язково, та й не вийде все писати під зібрані запити. І це нормально. Тим більше у вас будуть постійні читачі і навіть такі пости знайдуть свою аудиторію.

Тому, ми не зациклюємось на семантичному ядрі, не робимо його ідеальним, а просто готуємо ґрунт для майбутніх статей, щоб у вас був план і вибір з тим, на яку з'явиться ваш наступний пост.

Як скласти семантичне ядро

Починати складати семантичне ядро ​​варто з мозкового штурму. Потрібно придумати загальні фрази, які характеризували б ваш сайт, розповідали про тематику і т.д.

Наприклад, у випадку з цим блогом, у мене це:

 • WordPress
 • Заробіток на сайті
 • Просування сайту
 • Модулі для WordPress

Саме з цього я починаю підбір. Для тестового сайту, про який я вам розповідав в попередніх статтях, я взагалі почав тільки з 2 фраз:

 • Насіння з Китаю
 • китайські насіння

Подумайте над синонімами, можете скористатися спеціальними сервісами для цього.

Потім випишіть їх в Excel і давайте спробуємо знайти запити, які люди вбивають в пошуковик використовуючи ці фрази:

Переходимо в Wordstat і вставляємо придумане словосполучення або слово:

Переходимо в Wordstat і вставляємо придумане словосполучення або слово:

Зліва - це фрази, яке шукали разом з материнським ключовим словом, а праворуч, це фрази, які ще набирали люди, коли цікавилися вашою тематикою. Часто, звідси можна "витягнути" додаткові ключові фрази по вашій темі, які ви могли упустити.

Так як ми не користуємося програмами і додатковими сервісами, і у нас немає зручної можливості задати "мінус слова", то просто копіюйте в загальний стовпчик сторінок Excel всі запити з лівої колонки, а в окремий стовпчик запити з правої колонки.

Не забувайте зберігати і частотність, вона вам знадобиться при написанні статей.

Зверніть увагу, що в кінці сторінки може бути пагінація, переходите на іншу сторінку і продовжуйте збирати запити.

Таких сторінок близько 40 штук. Якщо ви виявите, що на 40 сторінці частотність більше 5, то поверніться на 1 сторінку, візьміть другий запит і клацніть по ньому, відкриються додаткові фрази.

Справа в тому, що Яндекс не показує більше 2000 запитів, і якщо у вас досить популярна тема, є шанс, що ви не охопили багато низькочастотних ключів, за якими буде легше просуватися. Щоб їх відшукати, потрібно ще пройтися по знайденим ключам, описаним вище способом.

Якщо запити закінчилися до 40 сторінки, то додатково проходиться по ключам з першої сторінки - не потрібно. Вони вже включені в той список, який ви зібрали.

Як я вже говорив, на даному етапі наша мета зібрати якомога більше різних запитів з різних джерел. Можете відкрити Планувальник ключових слів і спробувати зібрати запити звідти, але найчастіше, для жителів Росії, 95% запитів будуть дублювати запити з Яндекса так як кількість людей, що використовують пошуковик від Гугл приблизно 50%.

Коли зберете всі запити з лівої колонки Яндекса, пройдіться по виписаним з правої колонки запитам. Можливо там є ключі, які можуть розширити ваше семантичне ядро. Тобто ці фрази відповідають тематиці вашого сайту, і ви могли б написати про це статті або використовувати в структурі сайту. Наприклад, в категоріях або мітках. Не забудьте окремо вставити відповідні запити в Wordstat і зібрати всі запити.

Якби ми використовували спеціальні програми для збору семантичного ядра, то можна було б забрати пошукові підказки і схожі запити з різних пошукових систем, але поки нам це не цікаво.

У підсумку, у вас повинна вийти табличка з тисяч, а може і десятків тисяч запитів. Наше завдання відчистити її від сміттєвих фраз і кластеризувати залишилися.

Наше завдання відчистити її від сміттєвих фраз і кластеризувати залишилися

Але про це в наступному уроці, якщо ви знайдете ще джерела, з яких можна витягти запити для семантичного ядра - буде тільки краще.

висновки

Ми зібрали семантичне ядро ​​для нашого сайту. Так, воно не ідеальне і не максимально повне, але на даному етапі нам це і не потрібно.

Попереду ще багато роботи. Ми повинні очистити його від сміттєвих запитів, за якими ми точно не будемо просуватися і кластеризувати залишилися по групах, чим і займемося в наступній статті.