Донецкий техникум промышленной автоматики

Запускаємо рекламу Вконтакте: керівництво для новачків

 1. # 1 Яку суму ви плануєте витратити на рекламу
 2. # 2 Дізнайтеся, чи дійсно вам потрібно рекламуватися ВКонтакте
 3. # 3 Визначаємо тип реклами
 4. # 4 Потрібно зареєструвати аккаунт і створити рекламний кабінет
 5. # 5 Вибір варіанту оголошення
 6. # 6 Оформляємо тизер - рекламне оголошення
 7. # 7 Заповнення налаштувань цільової аудиторії
 8. # 8 Виберіть ціну
 9. # 9 Запускаємо рекламну кампанію
 10. # 10 Аналізуємо результати
 11. # 11 Ретаргетінг

У популярній соціальній мережі ВКонтакте налічується більше 54 мільйони користувачів з нашої країни, а це третина населення Росії. Це найрізноманітніші люди, серед яких є цільова аудиторія, яка цікавить бізнесменів будь-якого напрямку. Як виокремити серед мільйонів користувачів тих, яких зацікавить ваша пропозиція? Для цього існує таргетована реклама - реклама, для якої ви самі вибираєте параметри аудиторії. Наприклад, підлогу, регіон, вік, наявність дітей та інші характеристики, які визначають чи зацікавить людини вашу пропозицію чи ні?

У цій статті ви знайдете поради та покрокові інструкції яким чином налаштувати і розмістити таргетовану рекламу в ВКонтакте, як потім проаналізувати результати і як домогтися кращого. Читайте, якщо для вас це ще нова галузь і ви жодного разу не користувалися цим каналом реклами.

# 1 Яку суму ви плануєте витратити на рекламу

Продумайте це питання заздалегідь. Мінімальна сума, яку можна витратити - 500 руб., Ввести в систему меншу суму технічно просто не вийде. Спробуйте почати рекламну компанію з тисячі-двох рублів, потім ви оціните перші результати і зрозумієте, як все зробити правильно і ефективно. Так як ВКонтакте система оплати авансова, то ви можете не турбуватися про те, щоб не піти в мінус.

# 2 Дізнайтеся, чи дійсно вам потрібно рекламуватися ВКонтакте

Перш за все, перед тим як перевести гроші потрібно ознайомитися з правилами розміщення реклами та з обмеженнями. Якщо потім якісь пункти вас не влаштують, вивести гроші назад буде проблематично. Спочатку Вам потрібно відповісти для себе на такі питання:

 • дозволена реклама моєї тематики в соцмережах і ВКонтакте (є типи товарів, реклама яких заборонена на цій платформі);
 • чи можливо взагалі рекламувати мою посадкову сторінку (Лендінгем або сайт) ВКонтакте;
 • підійдуть мої зображення і тексти для реклами або може необхідно їх замінити: тоді потрібно знайти замінюють зображення відразу, щоб потім не виникали складності;
 • що говорить практика, чи знаєте Ви приклади успішного просування товарів або послуг ВКонтакте по вашій тематиці або за подібною? Чи присутній моя цільова аудиторія ВКонтакте?

Де шукати відповіді на ці питання. Це не просто. Потрібно вивчити кілька джерел, щоб скласти собі точну картину того, що ви можете очікувати: ефективна чи ні буде ваша реклама. Звичайно, можна відразу замовити платну консультацію експертів з маркетингу ВКонтакте.

Якщо вас цікавлять безкоштовні варіанти, скористайтеся цими:

 • Запитайте поради на тематичних форумах. Наприклад, в співтоваристві « Практики СММ 3.0 » - це найбільше, доброзичливе, популярне співтовариство СММ-щиків ВКонтакте (в співтоваристві адміністратор Сергій Федюнин - відомий спікер і викладач Нетологія). Тут збираються досвідчені сммщікі, маркетологи і таргетологі діляться досвідом і знаннями з новачками.
 • Подивіться кейси. Є таке співтовариство під назвою «Інтернет-маркетинг від А до Я» (В співтоваристві адміністратор Дмитро Румянцев, дуже відомий експерт соцмережі ВКонтакте). Може бути, що хтось уже звертався з такою проблемою і вже навіть є схема, яку можна просто взяти і застосувати.
 • Уважно подивіться всі інструкції - правила користування платформою ВКонтакте , Там перераховані загальні принципи і правила розміщення реклами ВКонтакте дуже докладно і доступно розписані вимоги до тексту та до зображень. Потрібно почитати обмеження, що накладаються законодавством - які теми не можна рекламувати і просувати. Перевірте, чи немає в переліку вашої теми.

Перевірте, чи немає в переліку вашої теми

Наприклад, які можуть бути обмеження:

 • мережевий маркетинг ВКонтакте входить до переліку заборонених тем для рекламного просування;
 • якщо ви збираєтеся рекламувати інтернет-магазин продуктів, приготуйте сертифікати та інші документи на продукти;
 • перевірте, якщо у вас на вашому сайті форма замовлення є, а інформації з приводу використання персональних даних немає, то вам не дозволять модератори направляти рекламу на нього.

Кожне оголошення перевіряється модераторами ВКонтакті вручну на відповідність усім перерахованим в правилах вимогам. Тому модерація може зайняти до 12 годин.

Загалом, якщо ви збираєтеся виділити від 500 руб. на рекламу ВКонтакте і ваша тема дозволена для просування, якщо в соціальній мережі є ваші потенційні клієнти і цільова аудиторія, то переходимо до наступного етапу.

# 3 Визначаємо тип реклами

Як і з чого почати запуск реклами? У мережі ВКонтакте ви можете вибирати між 4 типами реклами:

 • з націлених об'яв;
 • з просування записів;
 • з розміщення рекламних записів в спільнотах;
 • з розміщення спеціальних пропозиції в іграх.

Про особливості кожного типу можна прочитати у відповідних правилах , Нас же цікавить конкретно таргінг оголошення. Таргетування оголошення - найпопулярніший, недорогий і ефективний вид реклами при грамотно здійсненої налаштування. Назва таргетована походить від англійського виразу «target» - це в перекладі означає «мета». Така назва була вибрана не випадково. Таргетовану рекламу можна точно налаштувати під конкретну цільову аудиторію і запустити оголошення безпосередньо для неї.

А в загальному зорієнтуватися у всіх видах реклами можна почитавши довідку ВКонтакте , Там докладно описані всі терміни і принципи реклами. А якщо ви звикли отримувати інформацію на слух - можете скористатися відеозаписами вебінарів. У мережі вебінари від СММ-тренера П. Бесхітрова, це: «Клієнти з соцмереж. Швидкий старт" або «Просування ВКонтакте: як залучити покупців» . Можна знайти їх через Гугл і подивитися, якщо немає бажання читати суху довідку.

# 4 Потрібно зареєструвати аккаунт і створити рекламний кабінет

Цей крок необхідний, якщо у вас немає свого аккаунта ВКонтакте. Їх свого аккаунта перейдіть за посиланням «Реклама» , Її ви знайдете в нижньому меню платформи. Потім переходите на вкладку «таргетована реклама». Знайдіть кнопку «Створити оголошення», натисніть на неї і почніть вибір варіантів.

Ваш особистий кабінет вже автоматично створений і в наступний раз ви будете відразу заходити в нього, при переході по посиланню «Реклама», що з'явилася в лівому меню на сторінці вашого акаунта.

# 5 Вибір варіанту оголошення

 • Якщо у вас вже є спільнота ВКонтакте, а зараз ви хочете почати його просувати, значить вам потрібно вибрати вкладку «Спільнота»;
 • Якщо ви хочете просто рекламувати якийсь товар, пропоновану послугу, майбутній захід з переходом на Лендінгем або сайт, вибирайте вкладку «Зовнішній сайт»;
 • Якщо ви хочете спробувати просувати конкурс, який продає пост, акцію - відзначте вкладку «Запис в співтоваристві». Тут є обмеження - у вашій групі повинно складатися більше 2500 передплатників, а ви повинні бути адміністратором спільноти, щоб мати право його просувати;
 • Також вам будуть доступні вкладки «Мобільний додаток», «Додаток ВКонтакте», «Відеозапис» - вони використовуються рідко і тільки для однойменного об'єкта.

Після того, як ви вибрали об'єкт, потрібно вказати на нього посилання і перейти далі, натиснувши на кнопку «Продовжити».

Розглянемо практичний приклад. Наприклад, нам потрібно поширити інформацію про акцію. Для цього ми будемо використовувати варіант «Зовнішній сайт», щоб привернути увагу потенційних клієнтів до акції «10% -а знижка на кокосове масло» на просувати сайті азіатської косметики «Шалтай». В цьому випадку ми вирішуємо 3 завдання: інформуємо користувачів мережі про акцію, товар, про наявність такого магазину.

# 6 Оформляємо тизер - рекламне оголошення

Щоб зробити все правильно, діємо п.п .:

 • вибираємо формат;
 • завантажуємо фотографію;
 • пишемо текст заголовка, заповнюємо опис;
 • вказуємо тематику і підрозділ,
 • вводимо вікову маркування.

Якщо ви є труднощі, можна навести курсор на поля настройки, які вам потрібно заповнити і з'являться підказки.

Наприклад, для нашого прикладу формат для «Зовнішнього сайту» найпопулярніший варіант - це зображення і текст. Якщо ви вирішите поставити велике зображення, то висота картинки подвоїться до розміру 90 * 120. Таким чином, ви привернете до реклами максимум уваги. Однак у вас залишиться мало місця для тексту - вміститься тільки заголовок, а саме опис не ввійде. Є ще ексклюзивний формат - після оплати ваше оголошення буде розміщено єдиним на сторінці. Але і вартість такого розміщення буде в 2 рази більше. Таким чином, якщо ви вперше починаєте рекламну діяльність, почніть з формату «Зображення і текст», як найбільш простого.

Таким чином, якщо ви вперше починаєте рекламну діяльність, почніть з формату «Зображення і текст», як найбільш простого

Для нашого прикладу, інтернет-магазину «Шалтай» можна:

 • зробити цікавий заголовок (25 знаків, враховуючи пробіли), зробити короткий до 60 знаків опис;
 • завантажуємо лаконічну картинку;
 • вибрали тематику «Краса і здоров'я», підрозділ «Косметика і парфумерія», можна відзначити «Інші товари для краси і здоров'я»;
 • вікова маркування тут не потрібен.

зробити цікавий заголовок (25 знаків, враховуючи пробіли), зробити короткий до 60 знаків опис;  завантажуємо лаконічну картинку;  вибрали тематику «Краса і здоров'я», підрозділ «Косметика і парфумерія», можна відзначити «Інші товари для краси і здоров'я»;  вікова маркування тут не потрібен

# 7 Заповнення налаштувань цільової аудиторії

Потрібно заповнити основні поля налаштувань, це:

 • географія клієнтів;
 • демографія;
 • перелік інтересів;
 • освіта;
 • робота.

Дуже зручно - праворуч на сторінці розміщений лічильник, на якому можна відразу бачити кількість користувачів ВКонтакте, які побачать ваше оголошення. Наочно буде видно на скільки кожен параметр настройки буде зменшувати аудиторію, впливаючи на вартість розміщення реклами.

Звичайно і тут є свої нюанси, які можна зрозуміти тільки на практиці. Наприклад, з нашим розміщенням рекламного оголошення «Шалтай» у нас вийде така цільова аудиторія: дівчата і жінки, мешканки Росії від 16 років, які цікавляться красою і модою і здоров'ям. Налаштування «Освіта і робота» нам не потрібно. В результаті ми отримуємо аудиторію більше 9 мільйонів чоловік, з рекомендованою ціною за клік на платформі ВКонтакте від 27 руб. до 34 руб. Це дуже дорого.

Як бути?

Як бути

Якщо ми виберемо в налаштуваннях Москву і Санкт-Петербург, ціна за клік тільки виросте до 34 - 46 руб. Тому що аудиторія з цих міст найдорожча. Тому краще виключити Москву і Санкт-Петербург, занісши їх у список за винятком.

Вік потрібно обмежити інтервалом до 60 років. Приберіть заодно сайти партнери, залиште тільки соцмережа. Таким чином ми знизимо аудиторію до 7 мільйонів і отримаємо рекомендовану ціну за клік до 22-23 руб. Рекомендовану ціну можна знизити в 3 рази і поставити, наприклад, 8 руб.

# 8 Виберіть ціну

Вибирайте як зручніше - платити за покази або переходи. Якщо ви платите за переходи (СРС) - це кліки за вказаною ставкою. Якщо ви платите за покази (СРМ) - це фіксована сума за тисячу показів, при цьому кількість кліків не грає ролі. На другий варіант потрібно звернути більше уваги - краще поставити галочку в «обмеження 100 показів на людину», за винятком маленьких аудиторій з високою конверсією (це жителі якогось конкретного міста, яких цікавить послуга в цьому ж місті).

Ціну завжди можна призначати в 2-3 рази менше рекомендованої. Однак якщо поставити занадто низьку ціну, система обмежить покази і вони не будуть йти. Тільки в процесі тестування ви побачите, що вигідніше - оплата за переходи або покази.

Тільки в процесі тестування ви побачите, що вигідніше - оплата за переходи або покази

Розглянемо ситуацію на прикладі. Вибираємо оплату за покази, і дивимося рекомендовану ціну - 6,69 руб. Знижуємо ціну в 3 рази - по 2 руб. за тисячу показів. Оголошення налаштоване.

Внизу заповнюємо «Назва рекламної кампанії», натискаємо «Створити оголошення» і дивимося всю інформацію по оголошенню. Оголошення знаходиться в статусі «Зупинено».

# 9 Запускаємо рекламну кампанію

Поповнюємо бюджет аккаунта з розрахунку від 100 руб. за 1 оголошення на день у вкладці «Бюджет». Коли все це зроблено міняємо статус на «Запущено» і оголошення йде на модерацію. Після успішної модерації статус зміниться на «Активне», відразу почнуться покази. У своєму рекламному кабінеті можна спостерігати за динамікою рекламної кампанії - витратою бюджету, кліками, переходами, вступами в групу.

# 10 Аналізуємо результати

Коли ви зрозумієте, що вас не влаштовує, ви можете зупинити кампанію, якісь параметри відредагувати або просто створити нове оголошення. Для прикладу ми налаштували 2 оголошення: з оплатою за кліки (по 8 руб. За клік), з оплатою за покази (2 руб. За 1000 показів).

В результаті у варіанті, де йшла оплата за покази ліміт 100 руб. був вичерпаний через годину. У нас вийшло 9 переходів кожен по вартості 10 руб. У другому варіанті ліміту не вичерпався за добу, але було 3 переходи по 8 руб. Показів при цьому було багато. Тут ще є такий нюанс, що в цьому випадку немає обмеження на покази одному користувачеві, тому оголошення може висіти просто на сторінці не цікавиться цією тематикою користувача.

Тут ще є такий нюанс, що в цьому випадку немає обмеження на покази одному користувачеві, тому оголошення може висіти просто на сторінці не цікавиться цією тематикою користувача

Щоб трафік і CTR піднялися, піднімаємо ціну за клік до 11 руб., Ціну 1000 показів до 3 руб. Також піднімаємо ліміт до 300 руб. за переходами, а по показам до 400 руб. В результаті отримуємо: при оплаті за покази гроші закінчилися відразу через годину, ціна за клік зросла до 16 руб. При оплаті за кліки так само мало кліків і досить низький CTR.

При оплаті за кліки так само мало кліків і досить низький CTR

Далі збільшуємо ставку до 16 руб. Після підвищення ставки більше стає кліків, CTR оголошення підвищується з 0,005% до 0,007%. Все одно це дуже низько. Оголошення з оплатою за покази має СTR в 2 з половиною рази вище (0,018%). Скільки ви оголошень не будете тестувати результат буде один: CPC варіант набирає кліки повільно, навіть при ставці 8 руб. за клік, 16 руб. CTR при цьому все одно залишається в 2 рази нижче.

CTR при цьому все одно залишається в 2 рази нижче

В результаті отримуємо, що оплата за клік зручна - її поставив і забув. Оплата за покази вигідніше охопленням аудиторії. Якщо ж регулювати ставку, можна домогтися такої ж вартості кліка, як при фіксованій ставці і результат буде швидше. В результаті тестування ми зменшили вартість з рекомендованою в 27 руб. до 10 руб. за клік, тобто в 3 рази.

Якщо бюджет дозволяє, можна тестувати різні оголошення, на кожну аудиторію. Таким чином ви можете виявити лідерів, відключивши збиткові варіанти. Оптимальний бюджет на 10 оголошень - 1000 руб., Min по 100 руб. на кожне.

# 11 Ретаргетінг

Коли ви нарешті ознайомлення з базовими рекламними настройками спробуйте освоїти новий функціонал таргетування - ретаргетінг . З його допомогою можна показувати оголошення лише своїм клієнтам (актуальна інформація по новинках або акціями). Для цього потрібно створити окрему групу ретаргетінга і завантажити файл з email-адресами, телефонами клієнтів. Ця група вибирається в розділі «Доп. параметри »при створенні рекламної кампанії.

Оголошення можна показувати тим відвідувачам, які вже були на сайті, але не купили нічого. Також в цьому випадку створюється група ретаргетінга з відстежує кодом на сайті, який згенерує сама платформа ВКонтакте.

Можете показувати свою рекламу клієнтам конкурентів. Можна використовувати для цих цілей списки акаунтів учасників спільнот-конкурентів ВКонтакте. Їх можна отримати через спеціальні сервіси або парсери. Розміщуючи рекламу на зацікавлених користувачів, можна збільшити CTR оголошення і знизити вартість кліка. Таким чином економиться рекламний бюджет.

Є питання або пропозиції? - Пишіть!

[Schema type = "review" url = "http://d-sant.com/" name = "Запускаємо рекламу Вконтакте: керівництво для новачків" description = "11 кроків для запуску і настройки реклами в соц. мережі Вконтакт. Керівництво для новачків. "Rev_name =" Реклама Вконтакте "rev_body =" Просте керівництво з наочними ілюстраціями і посиланнями на офіційну довідку соц. мережі Вконтакт. Буде корисним для SMM-фахівців, так і для пересічних веб-майстрів. "Author =" Андрій Унтерзегер "pubdate =" 2015-12-29 "user_review =" 4 "min_review =" 2 "max_review =" 5 "]

Як виокремити серед мільйонів користувачів тих, яких зацікавить ваша пропозиція?
Наприклад, підлогу, регіон, вік, наявність дітей та інші характеристики, які визначають чи зацікавить людини вашу пропозицію чи ні?
Чи присутній моя цільова аудиторія ВКонтакте?
Як бути?
Є питання або пропозиції?