Донецкий техникум промышленной автоматики

Заміна паспорта в 45 років: які потрібні документи в 2019 році, покрокова інструкція

 1. Законодавство про паспорт
 2. Куди звернутися, щоб поміняти паспорт РФ
 3. Які потрібні документи для зміни посвідчення особи
 4. Процесуальні терміни по заміні паспорта
 5. Що буде якщо вчасно не замінити паспорт
 6. В яких випадках можуть відмовити в заміні документа
 7. Чи можна отримати знижку при заміні паспорта
 8. Де заплатити зміну паспорта
 9. Як жити без паспорта
 10. Який він - новий паспорт?
 11. Як перевірити чи дійсний мій паспорт?

Паспорт російського громадянина - основний і обов'язковий документ для посвідчення особи. Термін дії бланка обмежений за віком. Останній раз його змінюють в 45 років. Після досягнення цього віку видається безстроковий документ.

Заміна паспорта в 45 років обмежена за часом, тому найкраще це зробити відразу після дня народження. Прострочення чревата штрафними санкціями. Де поміняти посвідчення особи і що потрібно, щоб зробити це швидко і недорого?

Законодавство про паспорт

Порядок і правила оформлення списку документів, терміни дії і умови видачі, а також особливості заміни і використання затверджуються, і регулюються Постановою Уряду № 828 від 08 Порядок і правила оформлення списку документів, терміни дії і умови видачі, а також особливості заміни і використання затверджуються, і регулюються Постановою Уряду № 828 від 08.07.1997 р (в новій редакції від 18.11.2016 р).

Куди звернутися, щоб поміняти паспорт РФ

Видачею документів займаються два типи держустанов:

 1. Територіальні органи МВС (УФМС) - за місцем тимчасового або постійного проживання, або звернення.
 2. МФЦ - з 10.02.2017 р багатофункціональні центри отримали повноваження на прийом заяв та видачу паспортів (Постанова Уряду № 1214 від 18.11.2016 р).
 3. Портал держпослуги.

Які потрібні документи для зміни посвідчення особи

Перелік документів подається в МФЦ або відділення МВС. А також можна облямувати заяву через держпослуг по інтернету. Для цього доведеться зареєструватися на сайті www.gosuslugi.ru , Пройти ідентифікацію особи і отримати електронний підпис.

Для подачі заяви потрібно буде заповнити уніфікований бланк, а також надати відомості про документи, які необхідно пред'явити при оформленні паспорта (перелік паперів перерахований нижче в розділі «Що знадобиться для заміни паспорта: документи»). Тут же на сайті потрібно буде завантажити оригінал фотографії на паспорт і сплатити мито.

Після відправлення запиту через сайт державних послуг для отримання нового посвідчення особи потрібно буде особисто відвідати місцевий підрозділ ГУВМ МВС.

Процесуальні терміни по заміні паспорта

Пакет документів з фотографіями здаються в територіальні органи МВС протягом 30 днів з того моменту, як громадянину виповнюється 45 років.

Термін випуску нового паспорта громадянина РФ

Протягом 10 днів. Якщо громадянин звернувся для заміни посвідчення в територіальні органи за місцем проживання. У період до 30 днів. Якщо документи здаються не за місцем проживання, а також в тому випадку, коли звернення здійснюється за втраченим або викраденому паспорті, або вкраденому і виданому в іншому держустанові не за місцем реєстрації.

Що буде якщо вчасно не замінити паспорт

Для порушників передбачено адміністративну відповідальність. Вона виражається в санкції за проживання без реєстрації на території РФ затверджених в КоАП - стаття № 19.15.1. За ним порушнику доведеться сплатити штраф від 2000 до 5000 рублів.

Відео: Покрокова інструкція як обміняти паспорт громадянина Росії через МФЦ

В яких випадках можуть відмовити в заміні документа

 • Інформація в заяві на видачу нового посвідчення вказана невірно або відсутній.
 • Чи не надані оригінали документів заміни, а також реквізити квитанції про оплату мита.
 • Особисті знімки не відповідають вимогам.
 • Документи не перекладені на російську мову.

Скільки коштує заміна паспорта

За видачу посвідчення нараховується мито. Її розмір затверджується Податковим кодексом (стаття № 333.33). В даний час за видачу паперового паспорта сплачується збір - 300 руб. Якщо обмін здійснюється замість втраченого або непридатного доводиться платити 1500 руб. Банківські реквізити для оплати мита публікуються на сайтах територіальних органів МВС.

Чи можна отримати знижку при заміні паспорта

Така можливість існує. Вона надається особам, зареєстрованим на сайті «держпослуги» і з підтвердженим аккаунтом. На порталі можна сплатити мито зі знижкою в розмірі 30%. Таким чином, замість 300 руб. одержувачу документа доведеться заплатити лише 210 руб.

Знижка надається при подачі заяви на зміну паспорта через інтернет і оплаті мита по безналу: через електронний гаманець, банківську карту або мобільний телефон.

Де заплатити зміну паспорта

Перерахувати гроші можна в будь-який кредитної організації на території РФ, а також через платіжні електронні системи.

Як жити без паспорта

Згідно із законом тимчасова відсутність на руках головного посвідчення особи не означає втрату прав і обов'язків російського громадянина. Однак, за фактом без бланка людина може відчувати значні труднощі:

 • Проблеми з працевлаштуванням.
 • Неможливо брати участь в операціях з продажу або купівлі майна.
 • Не можна зареєструвати або розірвати шлюб і т. Д.

При вилученні старого бланка на прохання громадянина структурний підрозділ, який видає паспорти може видати 2 типу тимчасових документів:

 • Довідка про прийом паперів для переоформлення. Оформляється у вільній формі.
 • Посвідчення (форма № 2П). Для отримання документа знадобиться фотографія.

Який він - новий паспорт?

З 2015 року в Криму стартував пілотний проект по впровадженню інноваційних для Росії посвідчень особи в електронному форматі на зміну старим. Вони виглядають як проста кредитна карта з пластика розміром 54х86 мм. З 2015 року в Криму стартував пілотний проект по впровадженню інноваційних для Росії посвідчень особи в електронному форматі на зміну старим

Подібний документ містить електронну мікросхему, що дозволяє розширити функціональні можливості посвідчення особи. Новий шаблон буде містити розширену інформацію про громадянина:

 • особисте фото;
 • П. І. Б;
 • СНІЛС;
 • ІПН;
 • відбитки пальців;
 • цифровий підпис;
 • дата видачі;
 • термін дії.

У масовому порядку випуск електронних бланків почнеться після 15 березня 2018 р Зміна та видача запланована на період після проведення виборів Президента. Вони пройдуть 18.03.2018 р Випуск відкладений, щоб не ускладнити роботу виборчих комісій з перевірки документів громадян РФ.

Новий документ дає власнику деякі преференції:

 • Можливість замовляти і отримувати через інтернет муніципальні і державні послуги.
 • Електронний паспорт буде прив'язаний до Національної платіжній системі. Його можна буде використовувати як звичайну банківську карти для плати за проїзд або медичні послуги.

Інформація про реєстрацію громадянина на електронному паспорті в візуальному форматі відсутня. Відомості про прописку записуються в штрих-коді документа. Перевірити адресу реєстрації власника паспорта можна через адресне бюро ФМС.

Як перевірити чи дійсний мій паспорт?

Для цього потрібно звернутися на офіційний веб-сайт ФМС Росії або МВС . Відомості видаються за особистим запитом в розділі «Інформаційні сервіси» на вкладці «Сервіси» після заповнення і відправки відповідної форми.

Як перевірити чи дійсний мій паспорт?
Де поміняти посвідчення особи і що потрібно, щоб зробити це швидко і недорого?
Який він - новий паспорт?
Як перевірити чи дійсний мій паспорт?