Донецкий техникум промышленной автоматики

Закриті вкладки Firefox: чотири простих ради

  1. Закриття останньої вкладки Firefox
  2. Тримати вкладки при закритті Firefox
  3. Як швидко відновити останню закриту вкладку Firefox
  4. Список для відновлення закритих вкладок Firefox

У цій невеликій замітці ми розглянемо кілька нескладних прийомів, які спростять роботу з закритими вкладками Firefox в різних ситуаціях.

Закриття останньої вкладки Firefox

Почнемо з самого простого: як зробити так, щоб не закривати Firefox при закритті останньої вкладки. Цю особливість браузер від Mozilla кілька років тому перейняв у Chrome і таке рішення розробників сподобалося далеко не всім.

Ніде в основних налаштуваннях опції, що настроює це, на жаль, немає. Тому нам потрібно відправитися на спеціальну сторінку about: config і знайти там параметр browser.tabs.closeWindowWithLastTab. Його значення за замовчуванням - true.

Його значення за замовчуванням - true

Подвійним кліком його потрібно змінити на false і закрити about: config. Тоді браузер при закритті останнього таба завжди тут же буде відкривати сторінку з топ сайтів . В результаті побоюватися і спеціально не закривати останню вкладку вам більше не знадобиться.

Тримати вкладки при закритті Firefox

Розглянемо зворотну ситуацію. За замовчуванням Firefox закриває вкладки, коли ви з нього виходите. Відкривши браузер знову, ви побачите, що їх немає. Благо, щоб змінити конкретно це в about: config відправлятися не потрібно, так як дана опція знаходиться майже на самому увазі в основних налаштуваннях:

Після того, як активним стане пункт «показати вікна і вкладки, відкриті минулого разу», Firefox буде запам'ятовувати всі сторінки, з якими ви працювали і не закрили при останньому виході з програми. При запуску він відобразить саме їх.

До слова, якщо вам потрібно зберігати при виході з Firefox лише кілька конкретних вкладок, то їх можна просто закріпити:

До слова, якщо вам потрібно зберігати при виході з Firefox лише кілька конкретних вкладок, то їх можна просто закріпити:

Закріплені вкладки Firefox не закриватиме, навіть якщо у вас встановлена ​​опція показу домашньої або порожньої сторінки при запуску браузера.

Як швидко відновити останню закриту вкладку Firefox

Щоб швидко відкрити закриту вкладку Firefox просто натисніть одночасно Ctrl + Shift + T. Повторне натискання цього поєднання призведе до відновлення вкладок, які ви закрили ще раніше.

Зазначене поєднання здається не дуже зручним або у вас взагалі немає клавіатури під боком? У такому випадку зверніть увагу на розширення Undo Close Tab . Воно додає на панель інструментів кнопку, клік по якій буде моментально відновлювати останню закриту вкладку Firefox.

Воно додає на панель інструментів кнопку, клік по якій буде моментально відновлювати останню закриту вкладку Firefox

Кілька кліків відновлять вам кілька вкладок акурат по порядку їх закриття. Саму кнопку можна перенести в ліву частину інтерфейсу до кнопок навігації (пункт «змінити» в головному меню браузера відкриває спеціальний інтерфейс, де можна перетягувати елементи).

До слова, подібне рішення з кнопкою використовується за умовчанням в деяких китайських браузерах. Наприклад, в Maxthon і UC Browser для Windows.

Список для відновлення закритих вкладок Firefox

У свою чергу, користувачі Opera добре знайомі зі спеціальним меню, звідки можна комфортно відновлювати все недавно закриті вкладки. Це кратно зручніше, ніж постійно відкривати віконце з історією відвідувань і шукати потрібне там.

Таке меню можна додати в Firefox за допомогою описаного вище розширення Undo Close Tab. Для цього потрібно звернутися до його налаштувань. Там можна задати, скільки вкладок пам'ятати і запам'ятовувати їх тільки з поточного вікна.

Там можна задати, скільки вкладок пам'ятати і запам'ятовувати їх тільки з поточного вікна

У свою чергу, два параметра знизу дозволяють додати якраз потрібний нам список для відновлення закритих вкладок. Перша опція додасть його в контекстне меню самих табів. Друга - в контекстне меню веб-сторінок. Останнє буде виглядати ось так:

Останнє буде виглядати ось так:

Якщо ж ніяких сторонніх розширень встановлювати ви категорично не хочете, то зверніть увагу, що подібне за логікою меню можна зробити і засобами самого браузера. Воно розташується на панелі інструментів:

Воно розташується на панелі інструментів:

Для того щоб додати відкрийте головне меню, перейдіть в розділ «Змінити» і у вкладці перетягніть іконку «Журнал» в будь-який зручний вам місце:

Для того щоб додати відкрийте головне меню, перейдіть в розділ «Змінити» і у вкладці перетягніть іконку «Журнал» в будь-який зручний вам місце:

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Зазначене поєднання здається не дуже зручним або у вас взагалі немає клавіатури під боком?