Донецкий техникум промышленной автоматики

Захист контенту | захист тексту від злодійства | як захистити текст

  1. Захист від крадіжки програмами
  2. Захист контенту від крадіжок через приховані посилання
  3. Захист контенту через панель web-майстри в Яндексі і Гуглі
  4. Захист контенту - текст у вигляді картинки

Приклад захищеної сторінки


На сьогодні захистити текст від злодійства важко. Немає механізмів ні в браузерах, ні в скриптах, ні програмним шляхом. Пропоновані в інтернеті скріптові методи захисту через javascript нічого реального не дадуть, образно кажучи, врятують тільки від дитини. Звичайно, ви можете використовувати на ресурсі дані скрипти, щоб захистити тексти від злодійства, гірше не буде, але плюсів поімеете на три копійки. Здавалося б все погано і гнітюче.

В кінці сторінки я покажу метод, завдяки якому ЗАХИСТИТИ ТЕКСТ ВІД ЗЛОДІЙСТВА МОЖНА З імовірністю 99%, а де то може на все 100. Правда може виникнути ситуація, коли важко або взагалі не можна буде застосувати цей спосіб. Наприклад, якщо архітектура движка сайту така, що статичних сторінок як таких немає і вони при запиті генеруються з бази MSQL - але, в будь-якому випадку, все буде залежати від конкретно застосовуваного движка сайту.

Чому в інтернеті так жива тема захисту від злодійства? І чи можна все таки захистити написане? Захистити немає, а звести до мінімуму негативний результат злодійства можна.
Полу заходами захистити контент від крадіжки не вийде. Так наприклад, якщо хтось виділяє текст і намагається його скопіювати, то на дисплеї спливає віконце з повідомленням, що тема авторська і це потрібно враховувати. Так захистити контент від крадіжки не вийде. Справа в тому, що Ви хочете захистити свій контент не з сором'язливих злодюжок, а від гальмах злодюг і їх грабер, а їм відверто покакать на всіх.

Нижче наведу кілька найоптимальніших способів, як захистити вміст. Надалі якщо знайду нові варіанти захисту від крадіжок, то поділюся. Адже з часом засоби захисту вмісту сайтів від крадіжки будуть удосконалюватися. Наприклад, Яндекс вже має тестові напрацювання для захисту. Гугл теж уже стоїть на шляху захисту користувацького контенту від крадіжок. А там дивись і в браузерах з'явиться якась мулька.

Для початку визначимося, який саме текст слід захищати від злодійства? Порожній і мало цінний захищати від крадіжок навряд чи варто, а ось оригінальний, об'ємний і цінний з точки зору пошукових запитів користувачів, захищати від крадіжки просто необхідно. В іншому випадку велика частина користувачів пройде повз Вас, а якщо ресурс має на меті приносити фінансовий дохід, то захист контента від злодійства перетворюється просто в життєву необхідність. Ось в цьому власне полягає головний сенс захисту контенту.

Наведу найбільш ефективні захисні методи. Варіанти які я опишу приблизно однаково застосовні до захисту сайтів від крадіжки, як від програм грабер, так і від живих злодіїв контенту. Парсери захисних заходів просто не помітять і тим самим спрацюють проти їх власника, а ось користувачі, які крадуть вміст вручну, можуть перед вставкою краденого перевірити його код на предмет захисту від крадіжки. Тому застосовуйте всі способи разом і хитріше, може злодюжки чого переглянуть, а значить ви у виграші і праці щодо захисту контенту не пропадуть.

Захист від крадіжки програмами

В інтернеті гуляє один з рецептів, як за допомогою кодують програм здійснити захист тексту від злодійства - HTML Guardian (вона краще) і JScript.Encode. Вони кодують контент так, що в браузері видно все як треба, а ось при перегляді коду, він не читабельний - будь-яка нісенітниця. Це правда, але не зовсім. До того ж дана захист контента від злодійства програмами, має шлюб, мабуть він був випущений з уваги.
Якщо Ви обробите контент цими програмами і викладіть на хостинг результат, то тоді, як пошукові системи будуть індексувати Вашу писанину? У файлі буде перебувати саме та нісенітниця, що ви отримаєте в результаті роботи програми. Навряд чи боти зможуть прочитати корисну текстову інформацію. Так захистити текст від злодійства не вийде.

Захист контенту від крадіжок через приховані посилання

Перший спосіб.
Робиться дана захист елементарно. У різних місцях у вас в контенті природно присутні ключові слова, як правило фразами, так ось Ви два або три рази оформляєте ключові фрази, як посилання. Причому посилання ведуть на сторінку, де знаходяться самі. Адресацію прописуйте повністю - http: // ..... і далі. Аналогічно для захисту контенту від крадіжок можна оформити посилання з картинки в тілі контенту. Щоб вони не впадали в очі (часто посилання виділяються кольором), пофарбуйте їх через font color в основний колір контенту.
Коли грабери крадуть сторінку і він потім не коригується людиною, то Вашому авторському контенту мало, що загрожує. При такому розкладі будь бот чудово буде орієнтуватися, де першоджерело контенту. Захист контенту від крадіжок цим способом дуже ефективна.

Другий спосіб.
Даний метод можна застосовувати тільки при захисті контенту від безпосереднього копіювання з екрану монітора, від грабер він не рятує.

Скачайте собі скрипт захисту контенту , І помістіть його в кінці тексту, який хочете захистити від крадіжки.

Працює він досить просто. Коли відбувається копіювання сторінки з екрану, то до тексту автоматично додається посилання на Ваш сайт звідки було вкрадено контент. Якщо після цього не буде ревізії скопійованого, то Вам знову пощастило - захист контенту в даному випадку спрацювала. Так як у вкраденому тексті міститься посилання на вашу тему і пошуковики знають хто автор.

Слід врахувати, що даний скрипт в деяких випадках (конфлікт з движком сайту, у мене таке було) може видавати несподівані і не зрозумілі явища при роботі зі сторінкою, де він знаходиться. Тому не завжди таким способом можна захистити свій текст і контент від злодійства.

Захист контенту через панель web-майстри в Яндексі і Гуглі

Нарешті то Яндекс і Гугл одумалися і запустили сервіси завдяки яким Ви можете повідомити про авторство, і здається, що незабаром захист контента від злодійства може відійти на другий план, але поки не факт. В панелі web-майстри від Яндекса все інтуїтивно зрозуміло, а ось в Гуглі все, як то мудро і куди перейти не відразу зрозуміло. Але якщо по копатися, то Ви знайдете закладку, щоб прив'язати сторінку до профілю Google за допомогою атрибута rel = "author".


  • Для збільшення і зменшення розміру
    картинки клікніть по ній.

Заходьте в панель web-майстри Яндекса і Гугла, скріни вище, і далі все робіть за змістом. Там все зрозуміло і ясно. Такий варіант захисту контенту від крадіжок здається виглядає, як панацея, але час покаже.
В панелі web-майстри Яндекса є два обмеження, дрібне - мінімальний розмір тексту 2000 Kb, вагоме - ТИЦ вашого сайту повинен починатися від 10.
Як би там не було, але мені здається, що захист тексту від злодійства за задумом Яндекса і Гугла, буде працювати.

Захист контенту - текст у вигляді картинки

Обіцяний мною метод. Такий варіант захисту від крадіжки найефективніший, але трохи гамірно. Злодіям навряд чи вдасться отримати контент. При великому бажанні, вони зможуть це зробити, але чи захочуть? Нижче опишу, як все організувати.

Як робити з тексту картинки, думаю описувати не варто - всім відомо, а якщо хто не знає ще, то робиться через клавішу клавіатури Print Screen і програму Paint.NET.

Починаєте робити такий захист тексту від злодійства з верстання класичної HTML або PHP (виходячи з конкретних умов) сторінки з Вашим оригінальним текстом. Наприклад, назвемо її index.php. Потім відкривши браузером готову сторінку з контентом, робіть з неї окремі картинки з контентом (однієї картинкою не вийде).

Продовжуємо захист тексту від злодійства - верстаємо аналогічну другу. Назвемо її index2.php, вона повинна лежати на сайті в тій же директорії, де лежить перша. Різниця її коду в тому, що в ній прописуються шляхи до Ваших заздалегідь заготовленим картинкам. Вони виводяться на екран через стандартні засоби HTML, але сама адресація до картинки трохи накручена - для захисту.

Ось стандартний скрипт виведення картинки:

<Img src = "1.png" width = "100%" height = "550px" />

А ось змінений код, що нам потрібен:

<Img src = "1.gif" style = "background: url ( '1.png');" width = "100%" height = "550px" />

Ви запитаєте: "Звідки взялася ще одна картинка?" - 1.gif. Ви її самі робите за допомогою Paint.NET з тієї картинки на якій є Ваш захищається контент. Вставляєте оригінальний малюнок в програму, вирізаєте сам малюнок зі збереженням його розмірів і пере зберігаєте з розширенням .gif. Разом у Вас два малюнки, але один порожній - просто фон.
Ширину всіх скроневої робіть приблизно однакову. В скрипті адресації до скрін довжину height ставте, як в оригіналу.

І якщо хтось захоче скачати собі на комп'ютер малюнок з контентом, який Ви захищаєте від злодійства і прогнати його для вилучення контенту через програму Fine Reader, то їм на комп'ютер збережеться саме порожній .gif файл.
Все, захист контента від злодійства працює майже на сто відсотків !!!

Коли все буде готово, то в самий верх сторінки index.php відразу після <? Php додаєте хитрий, але найважливіший в захисті код редиректу.

Сенс його в тому, що якщо на ресурс загляне вказаний в списку скрипта бот пошуковик (Яндекс, Гугл, Рамблер і інші), то він подивиться і проиндексирует контент. А якщо зайде будь-який користувач, спам-бот або грабер, то він не встигнувши нічого зробити буде перекинуто на сторінку index2.php що складається з картинок. Дуже крута, але наворочена захист тексту від злодійства.

В меню сайту шлях прописується саме на сторінку index.php. У підсумку, якщо користувач клацне по закладці на Вашу сторінку з контентом, який Ви бажаєте захистити від крадіжки, то вона переадресує Вас на другу - index2.php, а там захищається контент зроблений з картинок. Завантажити скрипт редіректу .

Повторюся, перша сторінка тільки для того, що б боти індексували контент, що Ви намагаєтеся захистити від крадіжки.

Ще один скрипт для захисту. Розміщуйте його, наприклад, у верхній (це не принципово) частини HTML коду файлу index2.php:

<Style media = print>
body {display: none}
</ Style>

Завдяки йому, роздрукована на принтері з браузера сторінка, друкується без корисної інформації - чистим листом.

До речі, спроба зберегти на комп'ютер цілком всю сторінку з браузера, теж ні до чого не приведе - ні картинок, ні тексту в результаті не буде збережено. А значить ні переглянути текст для копіювання, ні роздрукувати на принтері буде нічого.

В догонку ще один скриптик. Для підвищення шансу захистити контент від крадіжки, можете весь HTML код файлу index2.php з усім наявним контентом (це посилання і рідкісні фрази), закодувати через javascript і вставити назад. При перегляді вихідного коду з екрану, він не читабельний. завантажити кодер .

Захист текстів картинками, мабуть, найкраща. Захистити контент від крадіжки таким методом можна в переважній кількості випадків і на 99% однозначно.

Чи залишиться деяка лазівка ​​в захисті контенту - зробити Print Screen, а потім прогнати через Fine Reader. Але думаю, що вкрай мало, хто стане застосовувати такий варіант, та й то чисто теоретично. Яким же контент повинен бути "золотим", що б його крали через Fine Reader? Якщо Вам хочеться поекспериментувати і, як то захистити контент від крадіжки за допомогою цього продукту, скачайте собі відмінну програму Hold Image Editor . Російська мова є. Вона безкоштовна і проста, функціонал прекрасний. З її допомогою на зображення наносяться водяні знаки. Може результат буде.

Приклад захищеної сторінки

Чому в інтернеті так жива тема захисту від злодійства?
І чи можна все таки захистити написане?
Для початку визначимося, який саме текст слід захищати від злодійства?
Якщо Ви обробите контент цими програмами і викладіть на хостинг результат, то тоді, як пошукові системи будуть індексувати Вашу писанину?
При великому бажанні, вони зможуть це зробити, але чи захочуть?
Php відразу після <?
Яким же контент повинен бути "золотим", що б його крали через Fine Reader?