Донецкий техникум промышленной автоматики

Захист прав споживачів - хто за це відповідає

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 травня 2018, 7:12 Переглядів: 22 травня 2018, 7:12 Переглядів:   Фото: Pixabay

Фото: Pixabay.

Досить часто українцям доводиться стикатися з тим, що якість товарів, які вони купують в різних торгових точках, залишає бажати кращого. У магазинах, супермаркетах і навіть на ринках, яким ще по-старому довіряє безліч наших співвітчизників, раз у раз можна наштовхнутися на зіпсовані та прострочені товари.

Правда, відповідно до звітів Госпотребслужби, в минулому році перевірки провели в 4873 суб'єктах господарювання, а порушення виявили у 1984 з них, тобто в 40% випадків. Найпоширенішим порушенням стало відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - 74,8% випадків, а от реалізація товарів з вичерпаним терміном придатності зайняла всього 17,2%.

На даний момент основою контроль у сфері торгівлі здійснює Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, яка почала працювати тільки в 2016 р, після об'єднання кілька служб і інспекцій. Сюди можна подати скаргу, після чого Госпотребслужба повинна провести перевірку магазину, маркету або ринку.

Але проблема в тому, що миттєво здійснити перевірку тієї чи іншої торгової точки в Госпотребслужбе не можуть. Щоб узгодити перевірку в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, необхідно витратити 14 днів, а в Державній регуляторної службі - 5 днів. Після закінчення цього терміну, коли служба приходить з перевіркою, в магазинах, як правило, вже давно заховали або утилізували весь прострочений, сертифікований товар. Тому підсумок таких перевірок і не демонструє масового розкриття реалізації простроченого товару.

"Чому в Госпотребслужбу так мало звертаються? Припустимо, вас обдурили з взуттям, не виконали гарантійні зобов'язання, а взуття виявилася бракованою. Або ж у нас є скарга, що людина купила ноутбук, а він контрабандний, зламався, в ремонті ремонтувати відмовляються. Ми по документам показуємо, що це все контрабанда і держава повинна втрутитися, допомогти споживачеві і оштрафувати контрабандиста в магазині. Чекаємо в інтернет-магазині два місяці, по взуттю жінка чекає вже п'ять місяців. Захист прав споживачів на перевірку не виходить за про ної простої причини - зараз режим спецперевірок. Щоб захист прав споживачів вийшла на перевірку, вона повинна отримати дозвіл від Міністерства економіки та Державної регуляторної служби. Поки вони отримають дозвіл, можна чекати роками. Тому споживачі і не скаржаться, бо сенс скаржитися, якщо ніхто не вийде на перевірку ", - розповів в коментарі сайту" Сегодня "Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України.

Навіть в Госпотребслужбе нам повідомили, що згідно із законодавством, вони повинні попереджати суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 днів до перевірки, в результаті чого товари, які не відповідають вимогам законодавства, просто знімаються продавцями з реалізації на час перевірок.

Більш докладно про те, які товари найчастіше продаються в магазинах простроченими, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Прострочені товари і підробки: що продають українцям

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав, в Україні вирішили навести порядок з рекламою ліків : МОЗ хоче привести її у відповідність з директивами ЄС, де діють жорсткі обмеження.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Експерт пояснив, чому в Україні не працює захист прав споживачів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому в Госпотребслужбу так мало звертаються?