Донецкий техникум промышленной автоматики

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

 1. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8 У цій статті ми розглянемо методи забезпечення...
 2. Вступ
 3. Основи обміну файлами в локальній мережі
 4. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 5. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 6. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 7. Хмара: організація доступу до власних даних
 8. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 9. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 10. зміст
 11. Вступ
 12. Основи обміну файлами в локальній мережі
 13. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 14. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 15. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 16. Хмара: організація доступу до власних даних
 17. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 18. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 19. зміст
 20. Вступ
 21. Основи обміну файлами в локальній мережі
 22. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 23. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 24. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 25. Хмара: організація доступу до власних даних
 26. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 27. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 28. зміст
 29. Вступ
 30. Основи обміну файлами в локальній мережі
 31. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 32. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 33. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 34. Хмара: організація доступу до власних даних
 35. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 36. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 37. зміст
 38. Вступ
 39. Основи обміну файлами в локальній мережі
 40. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 41. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 42. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 43. Хмара: організація доступу до власних даних
 44. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 45. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 46. зміст
 47. Вступ
 48. Основи обміну файлами в локальній мережі
 49. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 50. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 51. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 52. Хмара: організація доступу до власних даних
 53. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних
 54. Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8
 55. зміст
 56. Вступ
 57. Основи обміну файлами в локальній мережі
 58. Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
 59. Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
 60. Установка спільного доступу до певних файлів і папок
 61. Хмара: організація доступу до власних даних
 62. Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Загальний доступ до файлів в Windows 7 і Windows 8

У цій статті ми розглянемо методи забезпечення загального доступу до файлів в Windows 7 і Windows 8 в домашньої локальної мережі або в мережі підприємства малого бізнесу

Автор: Патрік Маршал
Оригінал статті: File-sharing strategies for Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Основи обміну файлами в локальній мережі
Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками
Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні
Установка спільного доступу до певних файлів і папок
Хмара: організація доступу до власних даних

Вступ

Сьогодні використання в одному будинку або підприємстві малого бізнесу відразу і Windows XP, і Windows 7, і Windows 8 - цілком можливо.

І хоча в Windows 7 і Windows 8 є схожі засоби для того, щоб ділитися файлами в мережі, є відмінності, які могли б вас спантеличити.

Основи обміну файлами в локальній мережі

При установці або усунення проблем спільного доступу до файлів по мережі домашнього або малого бізнесу в першу чергу потрібно впевнитися, що всі комп'ютери в мережі - елементи однієї робочої групи. Є виключення: якщо у вас ноутбук, який зазвичай підключений до корпоративного домену і налаштований як елемент домену, і при цьому ви збираєтеся залишити його в такій якості.

Ім'я робочої групи за замовчуванням для систем Windows - WORKGROUP. Але ви можете використовувати інше ім'я. Простіше кажучи, ПК буде бачити все системи в локальній мережі, у яких одне загальне ім'я робочої групи. Якщо ви приєднуєте машину до робочої групи, в настройках системи Windows передбачений майстер.

Щоб вручну змінити ім'я робочої групи системи, викличте діалогове вікно Властивості системи (System Properties) (рис. 1). Для цього в Панелі управління (Control Panel) відкрийте розділ Система (System). У Windows 7 і Windows 8 клацніть посилання Додаткові параметри системи (Advanced system settings). Виберіть вкладку Ім'я комп'ютера (Computer Name) і натисніть кнопку Змінити (Change), щоб ввести нове ім'я робочої групи (або нове доменне ім'я або ім'я комп'ютера).


Малюнок 1. В Свойствах системи пропонується як ручний метод приєднання доменів і робочих груп, так і за допомогою майстра.

Як тільки у вас з'явилися свої комп'ютери, що розпізнають один одного в Провіднику Windows, ви можете почати спільне використання файлів, призначаючи файли і папки для спільного використання. Але про це через мить.

Використання домашніх груп для локального обміну файлами і папками

Microsoft розраховує на те, що для спільного доступу до файлів ви будете використовувати вбудовані в Windows домашні групи (homegroups). Це, по суті, заздалегідь сконфігуровані групування спільно використовуваних файлів і принтерів. Як правило, домашні групи легко налаштувати, але у них також є ряд обмежень і потенційних проблем з продуктивністю. Наприклад, системи XP не можуть бути приєднані до домашньої групи. Передача файлів за допомогою домашньої групи може бути помітно повільніше, ніж через стандартне з'єднання робочої групи (workgroup).

Домашні групи можна використовувати в Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows 7 з декількома важливими застереженнями. У Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic і Windows RT 8.1 ви можете здійснювати приєднання до домашньої групи, але не створювати її. У RT ви також не зможете спільно використовувати з іншими локальний контент. Системи, встановлені як доменні елементи, також можуть бути приєднані (але без створення) до домашніх груп.

Як правило, Windows 7 пропонує користувачам створити домашню групу або приєднатися до неї, коли ПК вперше підключається до мережі. З Windows 8 не так: під час налаштування ПК з Windows 8.1 домашня група створюється автоматично, якщо немає ніяких інших домашніх груп в мережі. Якщо буде інший комп'ютер в мережі з домашньої групою, то утиліта повідомить вас і покаже кнопку Приєднати зараз (Join now) (див. Рисунок 2). Якщо ви натиснете кнопку, то Вам буде запропоновано ввести пароль домашньої групи.


Малюнок 2. Якщо у вашій мережі вже є домашня група, Windows повинна автоматично запитати, чи хочете ви приєднатися до неї.

Однак перш ніж зробити приєднання до домашньої групи, я рекомендую вибрати посилання «Змінити додаткові параметри спільного доступу" (Change advanced sharing settings). Діалогове вікно «Додаткові параметри загального доступу)» (Advanced sharing settings) дозволяє настроїти ресурси для мережі. Програма пропонує три розділи: Приватна (поточний мережевий профіль) (Private), Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) і Все мережі (All Networks). Організаційна схема цієї утиліти може збити з пантелику; ось що тут зображено:

 • У розділах Приватна (Private) і Гостьова або загальнодоступна (Guest or Public) ви можете вказати, включити чи мережеве виявлення і спільне використання файлів і принтерів. Вам варто залишити ці опції включеними, тому що, врешті-решт, вам потрібно, щоб ваші комп'ютери бачили один одного і спільно використовували файли.
 • Розділ Всі мережі (All Networks) цікавіший. Тут ви можете встановити параметр, чи можуть користувачі на інших комп'ютерах мати доступ до Загальних папок (ми незабаром доберемося до них), і визначити, які пристрої в мережі можуть передавати потоком мультимедійні дані за мережі.

Щоб розмістити більш старі пристрої, ви можете також знизити стандарт шифрування, який забезпечується мережею. Нарешті, ви можете встановити, чи буде реалізовано захищене паролем спільне використання на своєму комп'ютері. Якщо ви активуєте цей параметр, то користувачам для спільного використання файлів потрібно буде мати облікові записи на комп'ютері.


Малюнок 3. Розділ Всі мережі (All Networks) діалогу Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings) дозволяє захистити паролем спільно використовувані файли.

Коли ви закінчите з діалогом Додаткові параметри загального доступу (Advanced sharing settings), ви можете натиснути кнопку Зберегти зміни (Save changes) і повернутися до попереднього діалогу. Натисніть кнопку Приєднатися (Join now), і Вам буде запропоновано вибрати, які папки ви хочете спільно використовувати.

Діалогове вікно Надання доступу іншим домашнім комп'ютерам (Share with other homegroup members) спочатку може трохи збити з пантелику. Слід мати на увазі, що ви не визначаєте типи файлів, ви визначаєте папки, збережені в вашому профілі користувача. Вибір Загальний доступ (Shared) в категорії Відео (Video), наприклад, означає, що тільки до цих файлів у вашій бібліотеці Відео (Video) або папці можуть отримати доступ інші. Відео, збережені в інших каталогах, спільно використовуватися не будуть.


Малюнок 4. Windows дозволяє контролювати, що саме буде спільно використовуватися в папках і бібліотеках Windows за замовчуванням;у вас є два варіанти - Загальний доступ (Shared) і Загальний доступ не надається (Not shared).

Натисніть кнопку Далі (Next), щоб приєднатися до домашньої групи. Ви тепер, перейшовши в розділ Домашня група (Homegroup) в Провіднику Windows, будете здатні переміщатися в межах спільно використовуваних ресурсів інших комп'ютерів.

Більш детальну інформацію про домашніх групах Windows ви знайдете на сторінці "Домашня група" сайту Microsoft.

Загальний доступ до файлів по мережі через папки Загальні

З'єднана чи система з домашньої групою, або просто є частиною робочої групи, ви можете використовувати папку Загальні (Public), щоб спільно використовувати файли з кимось, у кого є доступ до вашого комп'ютера, - по мережі або локально. Якщо ви створили домашню групу, папка Загальні буде задіяна автоматично. В іншому випадку вам потрібно буде самим включити папку Загальні.

Для цього відкрийте Провідник Windows і перейдіть в C: \ Users \ Public. У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника Windows; в Windows 8 потрібно вибрати вкладку Поділитися (Share). Виберіть Параметри розширеної настройки загального доступу (Advanced sharing settings). У Windows 7 знайдіть розділ «Доступ до загальних папок» (Public folder sharing) і включіть спільне використання. У Windows 8 розгорніть розділ All Networks (Всі мережі) і перейдіть до розділу «Загальний доступ до загальнодоступних папок» (Public folder sharing), увімкніть режим літнього папки Загальні (Public).

Знову ж, як тільки ви включили використання папки Загальні (Public), будь-які файли, збережені в цій папці або її підпапках, будуть доступні всім користувачам, у яких є доступ до цього комп'ютера. Слід мати на увазі, однак, що папка Загальні (Public) в кожній системі - це окрема папка, незалежна від папок Загальні (Public) у всіх інших системах. Це не єдина загальна папка, доступна по мережі.

Як тільки ви включили папку Загальні (Public), я рекомендую зробити її нової Бібліотекою (Library). Клацніть правою кнопкою по її імені та виберіть Додати в бібліотеку (Include in library).

Установка спільного доступу до певних файлів і папок

Я звичайно не використовую папки даних Windows за замовчуванням, я вважаю більш зручним створення моєї власної ієрархії папок. (Слід мати на увазі, що якщо ви хочете призначені для користувача нестандартні папки автоматично резервувати за допомогою Історії файлів в Windows 8, вони повинні бути включені в бібліотеку.) На щастя, це відносно просто - призначити окремі папки, підпапки та файли для спільного доступу - для себе, в рамках домашньої групи або для інших конкретних користувачів.

Якщо ви використовуєте Windows 8, просто виділіть папку в Провіднику і виберіть вкладку Поділитися (Share). У Провіднику Windows 7 немає вкладок, але ви можете отримати доступ до більшості тих же функцій, вибравши опцію Поділитися з (Share with) в рядку меню Провідника. (В будь-якій операційній системі клацання правою кнопкою на папці надасть Вам багато з тих же опцій.)

У Windows 8 вкладка Поділитися (Share) містить список інших облікових записів користувачів в локальній системі. Виберіть певного користувача або перейдіть до опції Окремі люди (Specific people), по якій відкривається діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing). Ви можете також вибрати домашню групу, якщо у вас це включено. При вході в домашню групу вибір опції Перегляд (view) або Перегляд і редагування (view and edit) (див. Рисунок 5) дозволяє вирішувати або перешкоджати тому, щоб інші могли виробляти зміни над файлом або папкою.


Малюнок 5. Нова вкладка Поділитися (Share) в Провіднику Windows 8 спрощує вибір папок і файлів для спільного використання.

У Windows 7 натисніть Поділитися з (Share with) і потім Окремі люди (Specific people); відкриється діалогове вікно Загальний доступ до файлів (File Sharing), аналогічне тому, що в Windows 8.

Цікаво, що якщо ви хочете зробити певну папку (крім папки Загальні (Public)) доступною всім у вашій мережі, вам доведеться зробити кілька зайвих кроків. Ви повинні відкрити властивості файлу або папки, вибрати вкладку Доступ (Sharing) і натиснути Загальний доступ (Share).

У Windows 8 запропонують інші опції спільного доступу. На вкладці Поділитися (Share) ви знайдете опції для використання електронної пошти, друку, для відправлення факсу або архівування файлу або папки, а також записи їх на диск. (Див. Рисунок 5).

У Windows 8, якщо ви хочете підвищити контроль над тим, хто і що може робити з вмістом загальної папки або файлу, виберіть опцію Додаткові настройки безпеки (Advanced security) на вкладці Поділитися (Share). Відкриється утиліта Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings), як показано на малюнку 6.


Малюнок 6. Засіб Додаткові параметри безпеки (Advanced Security Settings) в Windows 8 дозволяє задавати повноваження окремих користувачів по спільному використанню файлів і папок.

Двічі клацніть ім'я конкретного користувача, і відкриється діалогове вікно Елемент дозволу (Permission Entry) (див. Рисунок 7.) Ви можете також вказати, серед іншого, чи поширюються ці повноваження також і на підпапки та файли в них.


Малюнок 7. Розширене діалогове вікно повноважень дозволяє задати те, що конкретний користувач може робити з вибраними папками і файлами.

Windows 7 також дозволяє в файлах і папках встановлювати певні користувальницькі повноваження, але знаходиться це в іншому місці. Клацніть правою кнопкою папку і виберіть Властивості (Properties), потім виберіть вкладку Доступ (Sharing) або Безпека (Security). На вкладці Доступ (Sharing) виберіть Розширена настройка (Advanced Sharing) і потім Дозволи (Permissions). На вкладці Безпека (Security) виділіть ім'я користувача і потім натисніть Змінити (Edit). (Це підходить і для Windows 8.)

Налаштування спільно використовуваних файлів і папок вручну зажадає деяких зусиль, але це, очевидно, дозволить Вам тонко контролювати доступ і рівні доступу до даних на ПК. Коли ви хочете отримати доступ до чогось загальнодоступному на іншому комп'ютері, ви просто переходите до розділу Мережа (Network) в навігаційної панелі Провідника Windows, натискаєте кнопку Розгорнути (Expand) навпроти конкретної системи, і відкриваєте файл або папку, яку ви шукаєте.

Хмара: організація доступу до власних даних

Використання домашніх груп і загальних папок спрощує надання іншим доступу до ваших даних. Це також дозволяє мати доступ до даних на декількох комп'ютерах в локальній мережі. Але ще більш гнучке рішення знаходиться в хмарної технології. Служби, такі як Dropbox, Google Drive і OneDrive (Microsoft) виключно спрощують синхронізацію даних на безлічі машин і мобільних пристроїв. Ви можете також отримати доступ до своїх даних, використовуючи будь-який підключений до Інтернету браузер, і ви відносно легко можете спільно використовувати файли і папки з іншими людьми через Інтернет.

Але у хмарного підходу зберігання файлів і папок є недоліки - крім необхідності абонентської плати, коли ви виходите за межі обмежень на безкоштовне зберігання. Наприклад, частенько ви не можете надавати різні повноваження різним людям. Що важливіше, ви зазвичай не можете синхронізувати файли між системами в локальній мережі без того, щоб завантажувати ті ж дані на хмару, де, знову ж таки, ви стикаєтеся з потенційною необхідністю оплати за зберігання.

Немає єдиного універсального способу надання загального доступу до даних

Щоб забезпечити доступ до файлів і папок - собі і іншим - ймовірно, ви будете використовувати різні методи для різних цілей.

Застосування домашніх груп дозволяє легко обмінюватися даними, що знаходяться в певних папках Windows, особливо якщо не потрібно встановлювати різні дозволи для кожного файлу і папки стосовно різним користувачам.

Використання загальнодоступних папок - це відповідний метод, якщо ви просто хочете забезпечити відкритий доступ до вибраних файлів, особливо якщо ви хочете поділитися ними з іншими користувачами того ж самого комп'ютера.

Вручну вказувати загальні файли і папки - і навіть диски - це найкращий варіант, коли ви хочете жорстко контролювати доступ або якщо ви віддаєте перевагу зберігати дані у своїй власній структурі каталогів.

Нарешті, хмарне сховище - ідеальний варіант для того, щоб синхронізувати файли і папки на декількох пристроях і коли ви не з'єднані з локальною мережею. Як бонус у вас також є можливість робити віддалену копію важливих даних.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?
Знайшли друкарську помилку?