Донецкий техникум промышленной автоматики

Заява на повернення товару належної якості

 1. Заява на повернення товару належної якості - як заповнювати (інструкція 2019)
 2. Як заповнити шапку Заяви
 3. У разі відхилення заяви продавцем
 4. Рішення в досудовому порядку
 5. Додатки до заяви
 6. Дата і підпис
 7. Заява на обмін товару належної якості
 8. Консультація юриста з повернення товару належної якості

Заява на повернення товару належної якості від покупця або заяву на обмін товару подають протягом 14 днів не рахуючи дня покупки. Дане право закріплено в Законі РФ «Про захист прав споживачів» .

Продавець товару повинен повернути гроші за товар належної якості покупцеві протягом трьох днів з дня повернення товару покупцем.

Завантажити зразок заяви на повернення товару належної якості

Завантажити зразок заяви на повернення товару належної якості

Заява на повернення або обмін товару належної якості -  скачати (Word) ↓ Заява на повернення або обмін товару належної якості - скачати (Word) ↓

Заява на повернення товару належної якості - як заповнювати (інструкція 2019)

Зразок заяви на повернення або обмін товару належної якості (якісного товару, т. Е. Товара без дефектів) містить наступні рядки які потрібно заповнити покупцеві.

Як заповнити шапку Заяви

 • «Кому» - тут потрібно вказати найменування організації-продавця, яка зазначена в чеку;
 • «Адреса» - необхідно вказати адресу організації-продавця;
 • «Споживач» - вказується ПІБ покупця;
 • «Адреса» - вказується адреса покупця;
 • «Телефон» - телефон для зв'язку з покупцем.

Прописати найменування товару і причину повернення

 • Найменування товару бажано із зазначенням артикулу продавця, в ідеалі вказати дані як в чеку;
 • Причина по якій покупець хоче повернути товар належної якості назад в магазин, наприклад можна вказати, що товар не підходить за розміром чи фасоном, габаритним розмірам або вазі і т. П. Відповідно до ст. 25 Законі РФ «Про захист прав споживачів».

Покупець має право на обмін товару (непродовольчого) належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня покупки, т. Е. Фактично в запасі покупця 15 днів.

У разі відхилення заяви продавцем

Далі в Заяві вказується, що якщо продавець відхилить заяву покупця і не поверне грошові засобу або не обміняє на інший товар, то покупець має право звернутися до суду з позовною заявою до продавця. Крім того, покупець має право вимагати виплати неустойки за неправомірне утримання і користування грошових коштів покупця на суму що дорівнює сумі покупки, на підставі ст. 395 ГК РФ і ст. 13 і 15 Закону РФ «Про захист прав споживачів».

Рішення в досудовому порядку

Далі в Заяві необхідно вказати, що покупець готовий вирішити суперечку в досудовому порядку. А відповідь на заяву необхідно попросити продавця надати в письмовому вигляді.

Додатки до заяви

У Заяві описується список документів, що додаються до Заяви, як правило це товарний і касовий чеки. І прикладаються самі чеки до Заяви і з товаром разом надаються продавцю.

Варто зауважити, що товар, що повертається повинен мати товарний вигляд, наявність бирок, етикеток, ярликів і збереження упаковки.

Дата і підпис

Далі в Заяві вказується дата складання в 2019 році і підпис покупця.

Заява на обмін товару належної якості

Заява на обмін товару належної якості містить інформацію від покупця, ту ж що і при поверненні. Однак, якщо при бажанні обміняти товар на такий же але іншого розміру або кольору в момент звернення покупця в магазині відсутня, покупець має право на свій розсуд:

 1. Вимагати від продавця повернення грошових коштів за повернення товару належної якості;
 2. обміняти товар на аналогічний як тільки товар надійде до продавця в продаж.

Заява на повернення або обмін товару належної якості -  скачати (Word) ↓ Заява на повернення або обмін товару належної якості - скачати (Word) ↓

Маючи на руках грамотно складене Заява на повернення або обмін, в 95% випадків, продавці йдуть на зустріч і вирішують звернення покупця в його користь.

Консультація юриста з повернення товару належної якості

Трапляється так, як було зазначено вище, в 5% випадків, продавці відмовляються обміняти або прийняти товар і повернути гроші покупцеві. В цьому випадку, напишіть в формі зворотного зв'язку, нижче, нашого юриста і отримаєте безкоштовну консультацію про кроки які необхідно вжити для вирішення питання в досудовому порядку. Якщо в досудовому порядку вирішити питання з продавцем не вийде, юрист допоможе за мінімальну плату скласти грамотне позовну заяву, яке дозволить виграти справу в вашу користь.