Донецкий техникум промышленной автоматики

За кордон з кредитною карткою

  1. MasterCard і Visa: ланцюг одна, ланки різні MasterCard і Visa - дві платіжні системи, що задають...
  2. Форс-мажор в іншій країні
  3. Запобіжні заходи

MasterCard і Visa: ланцюг одна, ланки різні

MasterCard і Visa - дві платіжні системи, що задають тон на ринку пластикових карт.

Банк, який є членом систем, зазвичай проводить взаєморозрахунки з ними через дві валюти. У разі Visa - це долар США, MasterCard - євро (бувають і виключення, тому цей момент краще уточнити в конкретному банку).

Припустимо, у вас є кредитна карта Ощадбанку Visa, відкрита в російських рублях. Процедура оплати, наприклад, в магазинах Франції (в побуті єдина європейська валюта) виглядає так: спочатку платіжна система переводить валюту платежу (євро) в валюту розрахунків з банком (долари, адже у вас карта Visa). А вже після цього ваш банк конвертує отриману суму в рублі, блокуючи її на карті і при наданні дозволу на проведення операції.

Тобто відбувається подвійна конвертація (перша - за курсом Visa євро-долар, друга - з банківського долар-рублі). На кожному перекладі клієнт втрачає частину своїх кровно зароблених.

Подібні приклади можна привести з різними комбінаціями валют. Уважний читач, ймовірно, вже здогадався, що якби у клієнта була кредитна карта Ощадбанку MasterCard або ситуація відбувалася б в США, то конвертація була б одна (тому що валюта операції і розрахункова валюта з платіжною системою збігалися б).

Найприбутковіший варіант - карта в тій же валюті, в якій відбувається оплата. В цьому випадку ви ніяких комісій за конвертацію Не платите.

Якщо розплачуватися картою в Туреччині, наприклад, в національній валюті, то від подвійної конвертації нікуди не дітися. Правда, досвідчені мандрівники стверджують, що все одно розраховуватися карткою вигідніше, ніж користуватися обмінними пунктами.

Комісія за видачу готівки

Що стосується зняття готівки за кордоном в банкоматі, то таку операцію ніяк не можна назвати вигідною. Але якщо вже ви обналічиваєте кошти, то робіть це, як то кажуть, по повній програмі. Адже банки стягують високий відсоток: наприклад, ОТП Банк за картками класу Gold бере 3% (але не менше 350 руб. / 12 $ / 12 € в залежності від валюти карти). Тобто, по доларової карті 12 $ ви заплатите в будь-якому випадку, яку б суму не запитували.

Форс-мажор в іншій країні

Тепер поговоримо про екстрених ситуаціях. Що робити в разі втрати або крадіжки карти? Перш за все, платіжний інструмент потрібно заблокувати, зателефонувавши в клієнтську підтримку банку.

Не варто впадати у відчай, тому що послуга екстреної видачі готівки надається багатьма великими банками.

Якщо говорити про конкретні числах, то кредитна карта Райффайзенбанку дає своєму власникові можливість екстрено отримати до 2000 $ за картками середнього класу і до 5000 $ за преміум-картками, ОТП Банку - до 5000 $. Сума не може перевищувати доступний залишок по рахунку, а послугу ці банки надають безкоштовно.

Відрізняється підхід Ощадбанку. Якщо держатель «золотий» карти отримає гроші в терміновому режимі без комісії, то господар «пластика» середнього класу заплатить за це задоволення 6000 руб.

Запобіжні заходи

  • Перед поїздкою зателефонуйте в банк і попередьте про від'їзд, а краще назвіть конкретні країни, в яких будете перебувати. Так система безпеки не «збунтується», виявивши, що карта, завжди використовується в одному банкоматі, раптом «спливла» в торговому центрі Барселони.
  • Підключіть послугу смс-інформування. Розвинені країни на те і розвинені, що у них все краще. У тому числі і шахраї, які люблять займатися скіммінгу , Зчитуючи дані з карти. А за допомогою смс ви зможете припинити злочинні задуми, оперативно заблокувавши кредитку.
  • Будь-які операції з карткою повинні проводитися ТІЛЬКИ на ваших очах. Якщо це ресторан, то офіціант зобов'язаний надати переносний термінал.
  • Екстрені телефони банку повинні бути записані (або вивчені напам'ять). Крім того, заблокувати карту можна, звернувшись безпосередньо в платіжну систему.
  • На «чорний день» майте при собі небагато готівки або запасну картку.

Оплата пластиковими картами за кордоном - це зручно і часто вигідно, адже власникам кредиток пропонується скористатися численними бонусами і знижками, а ввезені кошти не доведеться декларувати. Потрібно лише дотримуватися певних правил і вміло вибирати платіжний інструмент.

Використання кредитних карт в Таїланді
Туристичні кредитні карти
Tax Free: зробіть покупки за кордоном вигідними!