Донецкий техникум промышленной автоматики

Windows 10 і 7 завантажується довго дуже при включенні

 1. Найбільш популярні причини уповільнення завантаження операційної системи
 2. Прискорення стартового процесу
 3. висновок

Деякі користувачі могли помітити, що на їх обладнанні довго завантажується Windows 7 або 10. При подібному процесі система виконує одночасно або послідовно безліч процедур. Якщо одна з них працює не зовсім коректно, то цілком імовірна ситуація, коли при включенні довго завантажується Windows 10 і 7. Пошкодження деяких компонентів може статися значно пізніше, ніж була виконана установка операційної системи. Тому, спочатку на комп'ютері, начебто, все було нормально, але з часом така неприємність може виникнути.

Тому, спочатку на комп'ютері, начебто, все було нормально, але з часом така неприємність може виникнути

Чому довго завантажується Windows 10 і 7? На це є ряд причин, які можна постаратися виправити.

Найбільш популярні причини уповільнення завантаження операційної системи

Якщо довго завантажується комп'ютер Windows 7 при включенні, то перше, на що слід звернути увагу користувачеві, є автозавантаження. Кожна програма вимагає часу на свою обробку, крім того, будь-якого додатка необхідний певний обсяг оперативної пам'яті. Природно, що чим більше ПО запускається одночасно з системою, тим вище навантаження на устаткування. Наслідок - довго завантажується Windows 10 або її старіший аналог.

Ще одна причина того, що довго завантажується комп'ютер Windows 7, полягає в драйверах, які використовуються ОС для свого функціонування.

Прискорення стартового процесу

Якщо довго завантажується комп'ютер Windows 10 при включенні через першої вищеописаної причини, то існує два варіанти дій з боку його власника:

 • Відредагувати автозавантаження.
 • Збільшити можливість своєї техніки.

У першому випадку потрібно виключити з автоматичного запуску ті додатки, які не є обов'язковими. Зробити це можна за допомогою вбудованих можливостей операційної системи або завдяки використанню різних спецпрограм. Наприклад, якщо Windows 10 повільно завантажується, то досить завантажити CCleaner і за допомогою даного ПЗ прибрати непотрібні елементи.

Можна і не використовувати додаткові програми:

 1. За допомогою меню «Пуск» перейти до вікна «виконати».
 2. Вбити наказ «msconfig».
 3. У новому віконці перейти в пункт, який відповідає за автозавантаження.
 4. Відключити все непотрібне.

Що робити, якщо дуже довго завантажується Windows 7, але все автоматично запускаються потрібні людині? Доведеться покращувати техніку, тобто витрачати власні гроші. Апгрейд стосується таких елементів, як: оперативка, відеокарта, процесор. Здавалося б, графічна плата ніяк не повинна впливати на швидкість завантажувально процесу. Але, якщо на ПК використовується вбудована карта, то для її роботи використовується частина оперативної пам'яті, доступний обсяг якої вже є важливим фактором.

Якщо ноутбук довго завантажується при включенні Windows 7, а проблема ніяк не пов'язана з автозавантаженням, то слід звернути на другу можливу причину неприємності - проблеми з драйверами. Деякі користувачі дуже довго використовують ці найважливіші файли, забуваючи виконувати їх оновлення час від часу. Підсумок - версії експлуатованих драйверів можуть втратити свою актуальність і реально гальмувати пуск OS. Лікування досить просте - виконати оновлення.

Існує два варіанти подальших дій:

 • Завантажити та встановити один з автоматичних загрузчиков.
 • Виконати всі необхідні процедури своїми руками.

Перший спосіб вважається більш швидким, але іноді він призводить до абсолютно протилежного, від задуманого, результату. Тому рекомендується застосовувати його тільки в крайніх випадках.

Краще довше, але ефективніше, тобто своїми руками:

 1. Перейти в диспетчер пристроїв.
 2. По черзі зайти в налаштування кожного використовуваного елемента ПК або ноутбука.
 3. Натиснути на «Оновити драйвера».

Природно, що потрібно мати доступ в інтернет під час даного процесу, так як диск з програмами, куплений одночасно з компом багато років тому, вже давно втратив свою актуальність.

висновок

Крім всіх вище описаних дій власнику техніки також рекомендується періодично виконувати ряд корисних процедур:

 • Дефрагментація вінчестера.
 • Очищення жорсткого диска від різноманітного сміття.
 • Пошук і рятування від вірусів.

Зовсім не обов'язково виконувати дані процеси щодня. Антивірус може працювати самостійно в прихованому режимі, а два інших етапу цілком достатньо проводити один раз на місяць. Наприклад, після завершення всіх робіт, можна поставити перед системою обидва завдання, по закінченню яких, техніка самостійно вимкнеться.

До речі, розробники з Microsoft включили в свій продукт дуже зручний інструмент під назвою «Diagnostics-Perfomance». Його можна виявити в журналі додатків. Дана програма дозволяє легко визначити причину, яка призвела до збільшення часу запуску ОС. Для цього достатньо проаналізувати процедури, час завантаження яких перевищує 101 мілісекунди.

Чому довго завантажується Windows 10 і 7?
Що робити, якщо дуже довго завантажується Windows 7, але все автоматично запускаються потрібні людині?