Донецкий техникум промышленной автоматики

Все для щоденника | Записи в рубриці Все для щоденника | Щоденник Farest: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

І знову про безпеку в Мережі. Ява-скрипт і тонка настройка браузера

Отже, знову субота, а значить знову хороший привід поговорити про безпеку. Тим більше що в світлі одкровень якогось Сноудена тема безпеки в Мережі стає особливо актуальною. Сьогодні я розповім (як і обіцяв) трохи докладніше про ява-скрипти і про більш тонкої настройки браузера.

Однак, перш за все, кілька загальних зауважень. Забезпечення безпеки - дуже витратний вид діяльності, причому найчастіше (особливо на особистому і сімейному рівні) витрати не стільки фінансові, скільки організаційні. За безпеку доводиться платити відмовою від якихось зручностей, ускладненням звичайних процедур і більшими витратами часу на звичайні і звичні дії. При тому що абсолютної безпеки досягти неможливо і часом усунення одних загроз призводить до появи інших. Наприклад, зберігання даних на зашифрованих носіях в деякій мірі захищає Вас від випадкового розголошення цих даних, але, в той же час, підвищує ризик їх втрати. Бо хороші програми шифрування не передбачають можливості відновлення забутого пароля. Просто тому що при застосуванні хороших методів шифрування ніяке відновлення пароля технічно неможливо. Тому до питань безпеки треба підходити творчо, усвідомлено і завжди знати міру. І ось сьогодні ми якраз підійшли до питань, які неможливо вирішити за схемою: "Натисни таку кнопку, натисни іншу кнопку і будеш в шоколаді!". Це як раз ті питання, які вимагають повністю осмисленого підходу, розуміння до чого приведе те чи інше рішення. І, відповідно, усвідомлене прийняття рішення: чи треба це саме Вам?

Що таке JavaScript (яваскрипт, яваскрипт, воно ж ява скрипт) я вже писав. Це така мова програмування, невеликі програми на якому (Скіпт) вбудовуються безпосередньо в тіло HTML документа і дозволяють здорово розширити функціональність веб сторінок. JavaScript вміє обробляти події пов'язані зі структурою HTML документа і звертатися до його складових частин, завдяки цьому можна провертати такі штуки, як зміна тексту і оформлення сторінки без її повного перезавантаження (як, наприклад, при додаванні коментаря в Лірі). Однко багато можливостей JavaScript можна використовувати на шкоду користувачеві і їх бажано обмежувати. Ось з цим-то ми і будемо розбиратися.

Як завжди, розповідати я буду на прикладі браузера Опера. У інших браузерів теж є аналогічні налаштування, знайти їх не складно, для цього досить уважно і осмислено читати те, що є на екрані.

Отже, йдемо в Загальні Налаштування -> Розширені -> Вміст:

Там звертаємо увагу щоб галочка "Включити JavaScript" була встановлена. Без цього, як я вже говорив раніше, більшість сучасних сайтів не будуть коректно відображатися та працювати. Далі слід натиснути "Налаштувати JavaScript". Відкриється вікно з настройками ява-скрипта:

А що там можна налаштувати? Як і навіщо це треба? А, таки, треба! Читати далі!

Як і навіщо це треба?