Донецкий техникум промышленной автоматики

Враження від Adobe Muse

Подробиці Автор: Дмитро Дісмов


Часто зустрічалися мені хвалебні відео про одному з продуктів від Adobe - Adobe Muse. Ну і врешті-решт вирішив я випробувати цю програму для web-дизайнера, тим більше завантажити її можна на сайті Adobe і випробувати на протязі 30 днів. Для скачування потрібно зареєструватися на сайті, це в тому випадку якщо у вас ще немає Adobe ID. Встановив і приступив до вивчення.

Що стосується інтерфейсу, то все досить зрозуміло: сторінки створюються для кожного девайса окремо (PC, Tablet, Phone), таким чином можна створювати адаптивні сайти. У редакторі є багато всяких булочок і можливостей, так само функціонал сайту можна розширити за рахунок віджетів, яких зараз можна знайти досить багато. З корисних можливостей так само можна відзначити доступ до сервера по FTP, досить вказати настройки FTP і проект завантажується на сервер в один клік. Редактор підтримує безліч шарів які накладаються один на одного тим самим можна створювати цікаві ефекти.

Редактор підтримує безліч шарів які накладаються один на одного тим самим можна створювати цікаві ефекти

Але не обійшлося і без мінусів. До мінусів можна віднести додавання скриптів. Це справжній головняк. Тут не обходиться без танців з бубном. Суть в тому що на сторінку не можна просто вставити шматок коду, можна додати віджет, але його потрібно знати як створювати, а це ще додаткові трудовитрати і час. Можна додати свій html, але скрипт на той момент додати не вийшло.

Другим мінусом Adobe Muse є його верстка. Вона тут абсолютна. Тобто кожному елементу задається ширина і висота і положення елемента щодо основного контейнера. Вобщем-то це вроди і не проблема зовсім, але це в тому випадку якщо сторінка невелика. У мене склалася наступна ситуація: коли сторінка була створена, потрібно було вставити ще один блок з контентом. Якби це була звичайна верстка, то робиться це в 2 кліка, але коли верстка абсолютна, потрібно кожен елемент сторінки який знаходиться нижче змістити на потрібний нам розмір блоку, а тепер уявіть що у вас ще й купа віджетів прикріплено до блокам, до того ж якщо виділити всі ці блоки і почати зміщувати, відбуваються страшні "гальма". У підсумку я був розчарований. Часу на створення сайту було витрачено стільки ж, за скільки я зазвичай верстаю сайт вручну.
Отже давайте підведемо підсумок мого знайомства з Adobe Muse:
"Плюси"
+ Швидке створення сторінки без особливих знань верстки та програмування.
+ Можливість створення адаптивних сторінок.
+ Можливість вивантажувати проект по FTP і відразу ж показати його клієнтові.
+ Багато всіляких розширень (віджетів)
+ Досить простий і зрозумілий інтерфейс.
"Мінуси"
- Абсолютна верстка.
- Складнощі з додаванням сторонніх скриптів.
- Складнощі при редагуванні проекту, знову ж у зв'язку з особливостями верстки.
- Постійна прив'язка до самої програми. Якщо ви поправили код вже готової сторінки, то в разі редагування в редакторі доведеться правити за новою.
- Кожен елемент на сторінці має свій ID і до нього прив'язані стилі. Не можна поправити весь макет через css стилі, тільки окремо кожен елемент знову ж в редакторі.
- Якщо сторінка велика починає "Пригальмовувати" весь редактор при переміщенні елементів.
- Потрібно обов'язково зберігати файл проекту, щоб в подальшому можна було його редагувати в разі необхідності, Якщо раптом файл загубився, правити сторінку буде дуже важко.
- За час створення сайту, я стикався з деякими глюками програми, після яких доводилося повертатися до останньої збереженої версії.
Це основні плюси і мінуси які мені вдалося відчути і зрозуміти. Можна звичайно ще попрідіраться, але і цього було мені досить щоб більше його не використовувати. Звичайно ж редактор знайде і своїх шанувальників, думаю що Adobe буде його вдосконалювати і можливо через якийсь час ми побачимо більш досконалий проект, але на даному етапі він ще далеко не досконалий. Ну а ви вирішуйте самі.

Web Дизайн цікаве