Донецкий техникум промышленной автоматики

Виставка кембриджських ілюстраторів. частина 3/3

Це третій і заключний пост про виставку. Я вже писала про форматі виставки і самих малюнках. А сьогодні розповім про візитках, листівках, портфоліо, в загальному квінтесенції творчості кожного ілюстратора.

Найбільша помилка новачків, то що вони не роблять портфоліо, а чекають коли досягнуть певного рівня в малюнку, насправді портфоліо - це живий організм, який зробивши один раз необхідно міняти, доповнювати, вдосконалювати регулярно. Тому якщо ви вирішили зайнятися ілюстрацією, найкращий час почати робити портфоліо - зараз.

PS Відразу покажу зворотний бік візиток, щоб зручно було дивитися і порівнювати що спереду, а що ззаду.

PS Відразу покажу зворотний бік візиток, щоб зручно було дивитися і порівнювати що спереду, а що ззаду

Портфоліо загальні рекомендації

 1. Перед тим як складати портфоліо, ви повинні чесно відповісти на питання: Куди можна застосувати ваші ілюстрації? І чим більш вузької буде спрямованість, тим більше шансів на успіх. Так як виставка була присвячена дитячій книжкової ілюстрації, ми будемо говорити про портфоліо для цих цілей.
 2. Візьміть за правило класти в портфоліо тільки роботи, які ви хочете робити надалі. Якщо ви змогли намалювати маслом складну багатопланову ілюстрацію, але подібний подвиг не готові повторювати, не треба в портфоліо показувати цю роботу.
 3. Немає чітких правил скільки повинно бути малюнків, але я пропоную орієнтуватися на цифру 20. По-перше таке число озвучувала Яна Франк в книзі «Таємні знання комерційних ілюстраторів», по-друге це хороша вибірка, щоб у потенційного замовника була впевненість у вашому професіоналізмі, а отже і в кінцевому результаті.
 4. Подивіться портфоліо відомих, популярних ілюстраторів, які вам подобаються. Це правило завжди безвідмовно працює: «Не знаєш з чого почати, подивися що роблять інші».
 5. Не забувайте що одне портфоліо = одна цільова аудиторія. Якщо у вас ще немає свого стилю в малювання, то роботи однаково має щось пов'язувати: техніка, кольору або пропорції персонажів. Якщо ви малюєте для декількох цільових аудиторія (наприклад, дитячі книги та логотипи), вам можливо варто скласти кілька портфоліо для кожної цільової аудиторії.

Що малювати для портфоліо?

На це питання можна легко відповісти підглянувши, що викладають інші. Для дитячої ілюстрації я зробила висновки, що треба малювати:

 1. Персонажів! Це напевно найважливіше в дитячій ілюстрації. Тому на вашу портфоліо має бути видно, що ви вмієте створити настрій і зачепити за живе своїм героєм. Яких персонажів? Це найпростіше. Тварин, людей з тваринами, сім'ї, стандартних героїв казок. Зверну увагу, що персонаж повинен бути живим, мати позу, емоцію, а не просто стояти стовпом.
 2. Персонажів у різних ситуаціях. Дуже важливо вміти провести героя через всю книгу, щоб на всіх розворотах він залишався собою, щоб у нього не відросли волосся або залишається такою кількість смужок на кофті! Саме для цього, додаємо в портфоліо одного персонажа в різних діях, ситуаціях, нехай він зробить комплекс зарядки або покажіть як пройшов його день.
 3. Різні варіанти одного персонажа ... Ось треба намалювати принца, намалюйте 10 принців, щоб вони були різні, і 5 самих класних покладіть в портфоліо. Частина героїв можна навіть залишити в скетчі. Потенційний замовник зможе зрозуміти, що ви можете надати кілька варіантів для персонажа.
 4. Незвичні ракурси, я писала, що зараз хороша книзі не може обійтися без цікавих ракурсів, тому для портфоліо важливо мати хоча б пару таких картинок. Експериментуйте з композицією, кутом зору.
 5. Розкадрування книги. Звичайно не обов'язково детально промальовувати книгу, по спробуйте взяти улюблений твір і уявити, що ваc найняли ілюстратором. У стандартній книзі з картинками 14 розворотів і 32 сторінки. Як би ви розмістили ілюстрації? Зробіть скетч розкадровки. Ось простирадло, треба тільки заповнити:

Ось простирадло, треба тільки заповнити:

Еволюція від малюнка в портфоліо

У більшості початківців ілюстраторів є папка з роботами, викладеними в соціальних мережах або лежать вдома на столі. Але перед тим як залити картинки на Behance або свій сайт, обізвати їх портфоліо, необхідно виконати певну роботу. Ось етапи, які я виділяю для себе:

 1. Розділити роботи по групах, проектам. Якщо це серйозна ілюстрація, з великою кількістю деталей, якісь елементи вигідно показати окремо. Якщо це персонаж, який намальований досить просто, мені подобається продовжити серію, наприклад у форматі скетчу, або намалювати якісь атмосферні елементи. Коротше якось збагатити роботу, дотягнути до маленького проекту.
 2. Сканувати і обробити в фотошопі роботи, якщо вони намальовані на аркуші. Необхідно підправити яскравість, контраст, якщо це серія, то повинно бути видно, що кольори використовувалися однакові.
 3. Подумати над оформленням. Набагато більш виграшний виглядають роботи, до яких ілюстратор додав етапи роботи, показав мудборд, написав невеличкий текст, про те чому було вибрано таке рішення, показав продукт зі своєї кінцевої ілюстрацією (розворот книги, листівку, футболку і тд).

Проробивши таку роботу одного разу, стає не соромно показувати проект на Behance, на своєму сайті або оформити портфоліо в pdf форматі, в загальному поширювати і множити в інтернеті.

Роздаткові матеріали

Думаю якщо ви вирішили стати фрілансером, то вже знаєте, що про вашу професію і тому як ви її любите треба кричати на кожному розі. Тому вже точно не буде зайвим, крім самого портфоліо в інтернеті, мати напоготові візитки, якісь листівки, закладки, календарики, які можна дати з ненав'язливою рекламою тим, хто зацікавиться. Це теорія ймовірності в чистому вигляді: чим більше людей про вас дізнаються, тим більше шанс, що у вас щось замовлять або просто стануть шанувальником вашої творчості, блогу. Запустити таке сарафанне радіо дуже просто, для цього треба:

Взагалі дизайн листівок, візиток це окрема тема, але для ілюстратора головне не зробити очевидних помилок. Ваша картинка повинна чіпляти, а решта не має просто викликати відторгнення. Ось найпоширеніші помилки, яких варто уникати, якщо це не усвідомлене рішення:

 • Вирівнювання тексту по центру. Це незручно і дуже погано зчитується
 • Непоєднуваного шрифти. Якщо ви не знаєте нічого про шрифтах, з ними треба дотримуватися правила: краще менше, ніж більше. Найпростіший варіант, це взяти один вид шрифту, який буде легко читатися, а другий додати декоративний або навіть написати найголовніше від руки.
 • Колір оформлення, який вибивається з ілюстрації. Краще обмежитися темними тонами квітів, які вже присутні в ілюстрації.

На сьогодні це все, що я хотіла розповісти, сподіваюся вам виявиться корисна ця інформація.

Наступний пост буде присвячений дуже делікатній темі, про яку мені останнім часом часто задають питання: «Як знайти своє покликання». Ще нагадую, що у мене є групи в соціальних мережах, там я ділюся цікавими посиланнями, Лайфхак для ілюстраторів і інших творчих людей. Підписуйтесь, будемо разом відкривати світ ілюстрацій!

Інстаграмм

Вконтакте

Facebook

Що малювати для портфоліо?
Яких персонажів?
Як би ви розмістили ілюстрації?