Донецкий техникум промышленной автоматики

Випічка тортів на дому як бізнес: з чого почати, що буде потрібно, особливості, як скласти план і розрахувати рентабельність

 1. Актуальність бізнес-ідеї по випічці тортів на дому
 2. Розробка асортименту і підготовка портфоліо
 3. Фотогалерея: торти від кулінарної студії CoolnwsFoods
 4. Відео: як роблять торти ручної роботи
 5. Які соціальні мережі використовувати
 6. Інша реклама в інтернеті
 7. Реклама офлайн
 8. Реєстрація бізнесу
 9. Яке обладнання і матеріали знадобляться
 10. Таблиця: обладнання, необхідне для виготовлення тортів
 11. Відео: які інструменти допомагають кондитерові в роботі
 12. Відео: як розрахувати вартість своєї роботи
 13. Таблиця: собівартість виготовлення торта «Медовик» вагою 2-2,5 кг для Санкт-Петербурга
 14. Відео: скільки можна заробити на випічці тортів
 15. Приклад бізнес-плану виробництва тортів
 16. Таблиця: бізнес-план з виготовлення тортів на дому

Сьогодні багато людей цікавляться питанням, як почати бізнес з мінімальними капіталовкладеннями і ризиками. Один з варіантів організувати свою справу - виготовляти торти на дому. Для цього потрібно знати, які будуть потрібні матеріали і обладнання, як правильно призначити ціну готового торта і як офіційно зареєструвати своє підприємство, коли ви остаточно зрозуміли, що хочете заробляти гроші, випікаючи кондитерські вироби на замовлення.

Актуальність бізнес-ідеї по випічці тортів на дому

Домашня кулінарія завжди користується популярністю серед покупців. Кожен знає, що мамині чи бабусині пиріжки у багато разів смачніше магазинних не тільки тому, що зроблені з душею і з любов'ю, але і виготовлені з більш натуральних і якісних продуктів. Крім того, коли на магазинних полицях стоїть безліч однакових фабричних тортів на кожен день, людям хочеться якось виділити особлива подія (весілля, день народження, ювілей або річниця) за допомогою незвичайного і унікального тортика, який запам'ятається гостям торжества надовго. Тому сьогодні, коли варіантів проведення тематичного свята можна знайти безліч, актуальність такого бізнесу буде велика, як ніколи. Торт з улюбленими мультиплікаційними героями, з особливою написом, в формі гітари або фотоапарата ви ніколи не знайдете в магазині, а для господині, яка вміє добре готувати, не важко спекти спеціально для вас такий витвір мистецтва.

Торт з улюбленими мультиплікаційними героями, з особливою написом, в формі гітари або фотоапарата ви ніколи не знайдете в магазині, а для господині, яка вміє добре готувати, не важко спекти спеціально для вас такий витвір мистецтва

Сучасні торти - це справжні витвори кулінарного мистецтва, що відрізняються унікальним зовнішнім виглядом і вишуканим смаком

Розробка асортименту і підготовка портфоліо

Щоб перші клієнти перетворилися в постійних, дуже важливо надати їм можливість вибору. Іншими словами, кулінар повинен точно знати, які торти, коли і за які гроші він може приготувати. Дуже важливо грамотно оформити своє кулінарне портфоліо. Не скупіться на професійного фуд-фотографа і на якісний друк фотографій. Портфоліо можна розміщувати як онлайн, так і офлайн. Крім цього, вам може стати в нагоді і портфоліо в відеоформаті. Звичайно, своїми силами тут не обійтися і доведеться залучати до роботи професіоналів відеозйомки і відеомонтажу. Але кілька красиво і якісно зроблених роликів будуть служити дуже довго і обов'язково залучать до вас нових клієнтів.

Фотогалерея: торти від кулінарної студії CoolnwsFoods

Обов'язково продумайте категорії, за якими будете структурувати портфоліо. Залежно від потреб вашої цільової аудиторії можна розділити свої торти, наприклад, так:

 • дитячі з персонажами улюблених мультфільмів;
 • весільні;
 • тематичні (Новий рік, день народження і так далі);
 • торти з цукерок;
 • торти з фруктів;
 • класичні вироби «за бабусиним рецептом».

Відео: як роблять торти ручної роботи

Як залучити клієнтів: плануємо рекламу і маркетинг

До основних каналах залучення замовників для такого виду бізнесу можна віднести «сарафанне радіо» і соціальні мережі. Як і в більшості домашніх бізнесів, першими вашими клієнтами стануть родичі, друзі та знайомі. Цілком можливо, що на старті ви не будете заробляти великі гроші, але зате отримаєте цінний досвід, що допомагає налагодити бізнес-процеси і краще зрозуміти справу, якою займаєтеся. Розкажіть людям з ближнього кола про свою ідею, почастуєте приготованим кулінарним шедевром або подаруйте ексклюзивний домашній торт на свято. Якщо людям сподобається ваш твір, вони його запам'ятають і з задоволенням будуть розповідати про нього. Подбайте про те, щоб разом зі шматочком торта кожному з гостей дісталася і візитка з вашими координатами.

Які соціальні мережі використовувати

Щоб вирішити, де є сенс просувати свої торти, необхідно проаналізувати поточну ринкову ситуацію і відповісти на кілька запитань:

 1. Які соціальні мережі затребувані в вашому регіоні? Так, згідно з офіційною статистикою, в європейській частині Росії більшою популярністю традиційно користується мережа «вКонтакте», тоді як за Уралом і до Далекого Сходу росіяни вважають за краще проводити вільний час в «Однокласниках». Facebook само популярний в столичних містах - Москві і Санкт-Петербурзі - і у досить вузької аудиторії.
 2. Хто відноситься до вашої цільової аудиторії, і в яких соціальних мережах проводять свій час ці люди?
 3. В яких соціальних мережах представлені ваші конкуренти? Наскільки успішно у них йдуть справи?
 4. Якого роду контент ви готові надавати на регулярній основі? Якщо у вас дуже багато красивих фотографій, підійде Instagram, для великої кількості відеороликів краще завести аккаунт на YouTube, цікаві тексти люблять читати в Facebook і в блогах.

Багато маркетологи рекомендують заводити акаунти одночасно в декількох соціальних мережах, щоб у ваших клієнтів було більше можливостей вас знайти. Однак тут важливо не перестаратися. Мало просто завести сторінку або співтовариство в соцмережі. Ними потрібно постійно займатися, тільки тоді вони принесуть вам прибуток. Кинутий аккаунт, який оновлюється раз на місяць неякісним контентом, викличе швидше відторгнення, ніж інтерес і довіру. Заводячи акаунти в соцмережах, обов'язково враховуйте, що їм теж потрібно приділяти час і увагу.

Заводячи акаунти в соцмережах, обов'язково враховуйте, що їм теж потрібно приділяти час і увагу

Розвивається бізнесу важливо швидко напрацювати клієнтуру: соцмережі в цьому випадку незамінні

Для просування в соціальних мережах можна запропонувати три способи:

 1. Регулярно публікувати на вашій сторінці або в співтоваристві цікавий і корисний для читачів контент. Ви можете писати пости самостійно або використовувати працю найманих копірайтерів або фотографів.
 2. Використовувати можливості таргетированной реклами в соціальних мережах. Налаштування рекламних кампаній також може виконуватися або своїми силами, або із залученням найманих фахівців. Важливо розуміти, що в останньому випадку, крім рекламних бюджетів, вам доведеться оплачувати і праця таргетолога.
 3. Співпрацювати з іншими акаунтами: обмінюватися рекламними постами, придумувати і проводити спільні акції, вводити систему взаємних знижок і так далі.

Існують також і «чорні» маловитратні способи просування в соціальних мережах, наприклад, масове додавання користувачів в друзі з подальшим запрошенням їх в своє співтовариство, розсилка спам-повідомлень, накрутка ботів в передплатники та інші швидкі і не дуже способи, але все ж не рекомендується використовувати ці методи. Соціальні мережі налаштовані на боротьбу з подібного роду способами, вас дуже швидко вирахують і заблокують як особисту сторінку, так і сторінку спільноти. Крім того, навіть якщо ви «наженете» в свою групу ботів для масовості, чи ці боти залишать вам позитивний відгук, підвищать відвідуваність сторінки або зроблять замовлення. В цьому випадку якість важливіша за кількість.

Інша реклама в інтернеті

Хорошим способом просування своїх послуг в інтернеті є створення сайту. Професійний сайт викликає довіру у потенційних замовників. Сьогодні існує досить багато конструкторів, які дозволять вам зробити сайт самостійно і з мінімальними витратами (наприклад, Wix , Mozello та інші). Однак недостатньо просто створити сайт. Його просуванням теж необхідно займатися. Просувати сайт ви також можете самостійно або за допомогою залучених фахівців. Вартість послуг професіоналів варіюється від 10 000 рублів на місяць в залежності від кількості пошукових запитів, за якими ви хочете просуватися, а також від особливостей обраної ніші (регіон роботи, конкурентність і так далі).

Якщо у вас є свій сайт або співтовариство в соціальних мережах, можна використовувати для просування і такий інструмент, як контекстна реклама. Цю рекламу користувач бачить в результатах видачі Google і Яндекс, коли дивиться результати пошуку по його запиту. Створювати таку рекламу, налаштовувати її та керувати нею ви можете навчитися самі або довіритися професіоналові і повністю спрямувати свої зусилля на виготовлення тортів.

Ще один канал реклами і просування послуг - це реклама на тематичних сайтах і форумах. Реєструйтеся на кулінарних форумах і порталах, спілкуйтеся з людьми і знаходите своїх майбутніх клієнтів в живому спілкуванні або замовляйте платну рекламу у власників цих тематичних майданчиків. Потрібно якийсь час витратити на експерименти, так ви зможете зрозуміти, який метод роботи буде максимально ефективним.

Потрібно якийсь час витратити на експерименти, так ви зможете зрозуміти, який метод роботи буде максимально ефективним

Спілкування на тематичних форумах допоможе не тільки знайти нових клієнтів, але і підвищити свій професійний рівень

Реклама офлайн

Можливо, ви зумієте знайти свою клієнтуру не тільки в інтернеті. Постарайтеся познайомитися з кондитерськими магазинами, пекарнями і кафетеріями в вашому районі або місті. Цілком можливо, хтось із них захоче продавати ваші торти як посередник. Звичайно, в такому випадку ваш заробіток буде трохи менше, ніж якщо клієнт купить торт безпосередньо, але при правильному підході ви зумієте напрацювати собі певну клієнтську базу і отримати низку стабільних замовлень. Можливо, ви знайдете партнерів в особі організаторів дитячих свят або ювілеїв і весіль для дорослих.

У деяких регіонах добре працює реклама в газетах безкоштовних оголошень. Експериментуйте, щоб зрозуміти, який спосіб реклами буде оптимальний саме у вашому випадку.

Особливу увагу варто приділити упаковці готового виробу. Крім того, що коробка для торта буде красивою і незвичайною, вона обов'язково повинна містити вашу контактну інформацію, щоб задоволені гості знали, до кого їм звернутися за смачним і незвичайним тортом.

Крім того, що коробка для торта буде красивою і незвичайною, вона обов'язково повинна містити вашу контактну інформацію, щоб задоволені гості знали, до кого їм звернутися за смачним і незвичайним тортом

Оригінальна коробка з тортом є чудовою рекламою вашого бізнесу: особливо якщо на ній є контактна інформація

Реєстрація бізнесу

Якщо ви робите перші кроки в своєму бізнесі і ще не визначилися остаточно, чи підходить вам таке заняття, як виготовлення тортів в якості постійного справи, не варто відразу ж реєструвати підприємство. Спекти кілька пробних тортів для родичів, друзів і знайомих можна і без офіційного оформлення бізнесу. Коли ж ви пройдете цей початковий етап і придбаєте впевненість в тому, що саме випічкою тортів ви готові заробляти собі на життя, тоді обов'язково потрібно пройти офіційну реєстрацію бізнесу.

Найбільш поширеними формами ведення малого бізнесу є ІП (індивідуальний підприємець) і ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). Однак ви вільні вибрати і іншу форму юридичної особи в залежності від ваших побажань і можливостей. Основна різниця між зазначеними формами реєстрації комерційної діяльності полягає в тому, що ІП відповідає за боргами всім своїм майном, а ТОВ - тільки статутним капіталом фірми.

ІП можна відкрити самостійно за кілька днів. Розмір реєстраційного мита в цьому випадку складе 800 рублів. Для реєстрації ТОВ, швидше за все, доведеться скористатися послугами юристів. Розмір держмита для реєстрації ТОВ складає 4 000 рублів. Протягом чотирьох місяців після реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю необхідно внести статутний капітал в розмірі не менше 10 000 рублів. Як ІП, так і ТОВ реєструються протягом п'яти робочих днів.

При реєстрації необхідно вибрати відповідний код КВЕД. У разі виробництва тортів це буде КВЕД 15.82 «Виробництво харчових продуктів». Для роботи з харчовими продуктами обов'язково також наявність санітарної книжки.

Важливо пам'ятати і про те, що, якщо ваш бізнес пішов в гору, ви печете торти не тільки для родичів і друзів, збираєтеся реєструвати ІП і виходити на більш широкі ринки збуту, продовжувати роботу на своїй домашній кухні ви вже не зможете. Це буде незаконно і спричинить за собою небажану увагу і санкції з боку контролюючих органів. Для легалізації такого виробництва вам доведеться обзавестися спеціалізованим приміщенням. Приміщення можна обладнати самостійно, але дешевше буде орендувати невеликий цех або кухню в кафе або ресторані.

Приміщення можна обладнати самостійно, але дешевше буде орендувати невеликий цех або кухню в кафе або ресторані

Якщо орендувати невеликий кондитерський цех, можна істотно розширити асортимент продукції, що випускається

Яке обладнання і матеріали знадобляться

Устаткування і матеріали слід підбирати в залежності від того, які саме торти ви плануєте готувати. Якщо ви плануєте виробництво на дому, необхідно подбати про те, щоб у вас було достатньо простору для роботи, відповідна кухонна плита, духовка, дрібна побутова техніка (блендер, міксер і так далі), спеціалізовані форми, постійний доступ до води, газу, електрики .

Таблиця: обладнання, необхідне для виготовлення тортів

Немає сенсу купувати дороге спеціалізоване обладнання, коли ви стоїте на самому початку своєї кар'єри тортодела. Спочатку необхідно переконатися, що ви дійсно можете і хочете займатися випічкою тортів на дому, отримати підтвердження, що ваші творіння подобаються клієнтам і сформувати хоча б невелику базу постійних замовників. Враховуйте, що люди не кожен день готові купувати ексклюзивні торти. Відповідно, для того, щоб отримати стабільний дохід і можливість вкладатися в обладнання, потрібно мати і достатню кількість замовників.

Для виготовлення тортів вам будуть потрібні такі інгредієнти, як борошно, цукор, цукати, родзинки, мастика, розпушувачі, барвники та інші компоненти. Деякі з них можна зберігати довго (наприклад, сухофрукти, борошно, цукор і так далі). Такі продукти вигідніше купувати оптом і зберігати у себе, використовуючи по мірі необхідності. Продукти ж з коротким терміном придатності (кефір, молоко, сметана, яйця тощо) доцільно купувати під конкретне замовлення.

Відео: які інструменти допомагають кондитерові в роботі

Як сформувати цінову політику

Питання ціни - завжди дуже актуальна тема для майстрів, які продають речі або продукти, зроблені своїми руками. Результат ручної праці не може і не повинен коштувати стільки ж, скільки в магазині коштує аналогічний продукт фабричного виробництва. З іншого боку, продукт ручної праці змушений конкурувати з товарами масового виробництва. Саме тому важливо дотримати баланс і знайти золоту середину при встановленні цін на свою продукцію. Потрібно знайти таку вартість, щоб і себе не образити, і споживача не відлякати.

Формуючи цінову політику, враховуйте наступні чинники:

 • ціни, за якими продаються конкурентні продукти (наприклад, торти в найближчій кондитерській або в магазині);
 • ціни, за якими працюють конкуренти;
 • доходи і фінансові можливості ваших потенційних покупців;
 • вартість витратних матеріалів для виготовлення торта (продукти, а також електрику, газ, вода);
 • часові витрати на виготовлення того чи іншого виду торта.

Зіставте відповіді на ці питання, і ви зможете зрозуміти, який рівень цін прийнятний саме для ваших тортів, для вашого регіону і для ваших покупців. Визначте мінімум цін, нижче якого ви ніяк не можете опуститися в своїй роботі. Будьте готові до внесення змін в вашу цінову політику в залежності від ситуації на ринку. Так, в період сезонного спаду, можливо, доведеться трохи опустити ціни. Під час же масових замовлень (наприклад, на загальноросійські свята, такі як Різдво і Новий рік, випускні в дитячих садах і школах) можна дозволити собі деяке підвищення цін.

Відео: як розрахувати вартість своєї роботи

Розрахунок рентабельності бізнесу з виробництва тортів

Оцінка рентабельності - важливий момент в становленні будь-якого бізнесу. Перш ніж розгортати справу на широку ногу, необхідно уважно прорахувати всі ризики і можливості і зрозуміти, чи буде ваша справа комерційно вигідним. Іншими словами, чи не вийде так, що ви витрачаєте більше, ніж заробляєте. Необхідно зрозуміти термін окупності бізнесу і очікувані розміри прибутку.

Розраховуючи рентабельність бізнесу по випічці тортів на дому, закладайте в вартість продукції все накладні витрати, але при цьому стежте за тим, щоб ціна готової продукції не перетворилася в захмарну. Інакше кажучи, потрібно враховувати також і фінансові можливості ваших клієнтів. Якщо для жителів столичних регіонів зайві 100-200 рублів не сильно вплинуть на рішення про покупку, то в маленькому містечку, де проживають громадяни з невеликими доходами, питання ціни стоїть дуже гостро.

При розрахунку рентабельності важливо враховувати і сезонність бізнесу. Формуйте вартість товару з урахуванням того факту, що не кожен день до вас буде стояти черга з клієнтів, а колись ви і самі будете не готові прийняти замовлення.

Розраховуючі окупність бізнесу, враховуйте и витрати на маркетинг и рекламу, на Залучення КЛІЄНТІВ, на упаковку товарів, на доставку, а такоже витрати на навчання и Підвищення Вашої кваліфікації. Крім того, враховуйте, що з початком виробництва тортів на дому у вас виростуть і витрати на водопостачання, газ і електрику.

Таблиця: собівартість виготовлення торта «Медовик» вагою 2-2,5 кг для Санкт-Петербурга

Таким чином, собівартість інгредієнтів на випічку одного торта становить 1035 рублів. Додамо до цієї суми ще 200 рублів на комунальні витрати (вода, газ, електрика) і отримаємо собівартість торта 1235 рублів. Вартість одного кілограма торта з прикрасою з мастики в Санкт-Петербурзі може досягати 1000 рублів, тому продати такий торт можна за 2000-2500 рублів. Тоді вигода від продажу одного такого торта (без урахування витрат на рекламу і доставку) може становити від 765 до 1265 рублів.

Користуючись наведеними прикладом, знаючи приблизний асортимент, ціни на продукти в своєму місті, а також вартість ефективної для вас реклами, нескладно оцінити, наскільки рентабельним стане для вас виробництво кондитерських виробів в домашніх умовах.

Відео: скільки можна заробити на випічці тортів


Особливості бізнесу по випічці тортів на дому

Як і будь-яка справа, бізнес з випікання тортів на дому має свої особливості. Так, перш за все, щоб займатися цим бізнесом, вам необхідно вміти добре готувати або знайти таку людину, яка буде пекти торти по знайденим вами замовленнями.

Інша особливість цього бізнесу полягає в тому, що стартові вкладення мінімальні. Вам буде потрібно забезпечити тільки саме місце виробництва і необхідне кухонне обладнання. Інгредієнти для виробництва кожного з тортів оплачуються замовником.

Бізнес по виробництву тортів дозволить вам приділяти роботі стільки часу, скільки ви будете готові їй приділяти. Цей бізнес підходить для мам в декреті, для людей з обмеженими можливостями і для тих, хто з якихось причин не може або не хоче присвятити себе офісній роботі. Крім того, виготовляючи торти, ви зможете розкрити свій креативний потенціал і отримати справжнє задоволення, відчуваючи себе творцем!

Однак існують і обмеження. Оскільки ви працюєте з продуктами харчування, необхідно дуже ретельно стежити за якістю використовуваних інгредієнтів, а також за дотриманням всіх санітарних норм і вимог безпеки.

Якщо ви зрозумієте, що вашому виробництву тортів стає тісно на домашній кухні, завжди можна зняти окрему квартиру спеціально для кондитерського виробництва або орендувати десь невеликий професійний цех.

Обов'язково продумайте, як ви будете здійснювати доставку:

 • самостійно;
 • з використанням служби кур'єрської доставки;
 • тільки самовивозом.

Можливо, вам буде зручно використовувати тільки один із способів доставки або надавати клієнту вибір, як саме він хоче отримати замовлений торт. У будь-якому випадку передбачте збереження торта в процесі доставки, іншими словами, дуже важливо, щоб виріб зберегло свій товарний вигляд.

У будь-якому випадку передбачте збереження торта в процесі доставки, іншими словами, дуже важливо, щоб виріб зберегло свій товарний вигляд

Співпраця з лояльною і сумлінної служба доставки - обов'язкове умова існування бізнесу по випічці тортів

Приклад бізнес-плану виробництва тортів

Підсумовуючи, наведемо невеликий приклад бізнес-плану з виробництва тортів на дому. Припустимо, що у вас вже є перші задоволені клієнти серед друзів і знайомих, і ви хочете вивести свій бізнес на більш серйозний рівень.

Таблиця: бізнес-план з виготовлення тортів на дому

Важливо розуміти, що цей бізнес-план - приблизний. Точні цифри і дії у вашій конкретній ситуації можуть бути іншими. Можливо, в бізнес-плані буде фігурувати наймання співробітників і виплата їм відповідних заробітних плат, оренда спеціалізованого приміщення для виробництва, оновлення інвентарю для роботи і так далі.

Основні етапи створення бізнесу з виробництва тортів на дому може пройти будь-який бажаючий. Нехай це справа не вимагає великих стартових вкладень, все одно доведеться докласти певних зусиль, щоб вивести його на серйозний рівень. Підприємцю потрібно вирішувати питання пошуку нових клієнтів, займатися рекламою і маркетингом, взаємодіяти з державними органами, контролювати ціноутворення, постійно аналізувати ринок і свою діяльність, щоб розуміти, чи в правильному напрямку рухається бізнес. Однак немає нічого неможливого. Почніть з малого, дотримуйтесь рекомендацій, експериментуйте і вчіться на своїх помилках, і улюблена справа буде радувати вас кожен день.

Хто відноситься до вашої цільової аудиторії, і в яких соціальних мережах проводять свій час ці люди?
В яких соціальних мережах представлені ваші конкуренти?
Наскільки успішно у них йдуть справи?
Якого роду контент ви готові надавати на регулярній основі?