Донецкий техникум промышленной автоматики

Вимикач: ремонт або заміна?

  1. Яка електричне навантаження допустима для вимикача світла?
  2. ремонт вимикача

Ми часто стикаємося в побуті з несправністю вимикача світла, то клавіша залипає на вимикачі, а щось не дожимается або не фіксується зовсім. У чому ж проблема? Безумовно, можна причину несправності вимикача мотивувати його початковим неякісним виконанням або терміном служби. Ми часто стикаємося в побуті з несправністю вимикача світла, то клавіша залипає на вимикачі, а щось не дожимается або не фіксується зовсім

Вимикач Legrand, вид спереду

Так, звичайно, це важливі чинники, так як якісний вимикач, безумовно, прослужить довше. Основним показником такого вимикача є його контактна група, а саме, стійкість металевих контактів до тривалих робіт, до частих перемикань під електричним навантаженням.

Є і ще одна причина, через яку виходить з ладу вмикач світла - це неправильний монтаж. Тобто, в ході установки вимикача міг бути деформований корпус самого вимикача, так званий супорт. При цьому клавіша буде не дотискати електричні контакти в самому вимикачі.

Найчастіше деформація корпусу відбувається через надмірно прикладеного зусилля при закручуванні кріпильних гвинтів. Контакти можуть підгоріти і від підвищеної температури тих же контактів з тієї причини, що був слабкий електричний контакт на вузлі підключається дроти до самого вимикач світла. Тобто, вимикач або ж вмикач освітлення повинен бути правильно встановлений і це треба виконувати фахівця.

Вимикач Legrand без кришки.

Якщо вимикач якісний і змонтований був правильно, але все одно часто виходить з ладу, то в чому ж причина? Так, таке буває. Пов'язано це найчастіше з двома причинами - це надмірне навантаження на вимикач і коротке замикання світильника при несправному автоматичному вимикачі.

Яка електричне навантаження допустима для вимикача світла?

Найчастіше, вимикачі розраховані на номінали навантажень в 10 і 16А. При грубих підрахунках, це приблизно 2 і 3 кВт. На практиці не прийнято до самих меж навантажувати вимикачі. Найчастіше лінію освітлення завантажують на 0,4-0,6 кВт (2-3 Ампера).

При такому навантаженні вимикач освітлення працюватиме роками. На перший погляд це дивно. Ну які ж світильники можна підключити до вимикача, щоб була така велика навантаження? В принципі, навантаження на вимикач світла більше ніж 1000 Вт вже вважається як велика. Таке навантаження набирається в промислових і офісних приміщеннях, в торгових залах, де на один вимикач підключено безліч світильників.

Вимикач Makel з підгорілими контактами

Як не дивно, але бувають під високим навантаженням і вимикачі в квартирах. Це пов'язано з тим, що змонтовано десяток світильників з галогенними лампами і включаються вони все з однією клавішею вимикача. У точкові світильники, як правило, найчастіше встановлюються галогенні лампи з цоколем G5.3 або GU10. Потужність цих ламп 50 Вт. Є ще декоративні світильники, в які встановлені лампи з цоколем R7s. Такі лампи можуть бути і 60 Вт, 100Вт, 150Вт.

Тобто, якщо у великому залі або коридорі буде встановлено близько десяти таких світильників-бра з лампами 150 Вт, то вимикач через таку високу навантаження прослужить не довго. Для цього необхідно замінити лампи на менш потужні або ж зовсім, встановити світлодіодні лампи якщо дозволить конструкція світильників. Недоліками світлодіодних ламп є їх великі габаритні розміри і звичайно ж ціна.

ремонт вимикача

Вимикачі світла ремонту не підлягають.

Це обумовлюється двома причинами, причому вони взаємопов'язані

1. Нерозбірна конструкція. Справа в тому, що сам вимикач розібрати досить складно. Основний його механізм зібраний за допомогою заклепок або спаяний. це викликано іншою причиною

2 неможливість якісного ремонту вимикача без заміни його елементів. Наприклад, погано включається (недожімает пружина). Отже її потрібно замінити, а знайти таку ж по довжині, діаметру і опору стиснення досить проблематично. Хіба що розібрати інший вимикач такого ж типу.

Або наприклад, поганий контакт при включенні через обгорілих (залипающий) контактів. Так, звичайно можна розібрати вимикач і підчистити контакти наждачним папером, але це не надовго відновить його роботу тому ці контакти покривають тонким шаром технічного срібла і не факт, що очистивши цей шар контакти почнуть працювати краще.

По цьому, рішення тільки одне: заміна вимикача.

Про те як це зробити дивіться відео


Яка електричне навантаження допустима для вимикача світла?
У чому ж проблема?
Якщо вимикач якісний і змонтований був правильно, але все одно часто виходить з ладу, то в чому ж причина?
Яка електричне навантаження допустима для вимикача світла?
Ну які ж світильники можна підключити до вимикача, щоб була така велика навантаження?