Донецкий техникум промышленной автоматики

Використовуємо rel = nofollow і noindex для Yandex »WPbloging

 1. Невелика передісторія атрибута rel = nofollow
 2. У чому різниця rel = nofollow і <noindex>
 3. Навіщо потрібен <noindex>?
 4. Як правильно прописати rel = nofollow і <noindex>
 5. Коротко, про новинки квітня 2010 року в Яндекс:

У квітні, пошуковик Yandex, обрадував рунетовських веб-майстрів, включенням підтримки атрибуту rel = nofollow» в посиланнях У квітні, пошуковик Yandex, обрадував рунетовських веб-майстрів, включенням підтримки атрибуту rel = "nofollow» в посиланнях. Яку користь це нам - блогерам принесе? Як правильно прописати атрибут rel = "nofollow» в посиланнях і що тепер буде з <noindex>?

Давайте спробуємо розібратися в цих новинках Яндекса.

Невелика передісторія атрибута rel = nofollow

Що таке rel = nofollow?

Rel = "" - атрибут на засланні <a>, який вказує відношення посилання до цільової сторінці. Також, є ще атрибут Rev = »«, який вказує відношення цільової сторінки до заслання, наприклад (посилання з rev = »sponsor» вказує, що це спонсорська посилання). Але про це в наступній статті.

Nofollow - статус, який свідчить про те, що ви не схвалюєте дане посилання.

Виходячи з вищесказаного:

Rel = nofollow - визначає ставлення вашого посилання до цільової сторінці що не одобряемое. Стосовно до пошуковиків, даний атрибут вказує індексуються роботам, що за цим посиланням годі було переходити на цільову сторінку.

Rel = nofollow був введений і стандартизований в 2005 році, у відповідь на численний контрольний спам, присутній в блогах. Ініціатором введення була пошукова система Google, джерело .

Google, зустрічаючи посилання з даними атрибутом, не слід за цим посиланням і не передає вага PR цільовим сторінкам. Також, дані посилання не враховувалися в розрахунках розподілу посилального ваги по посиланнях сторінки. Але, так було до 2010 року. На даний момент, Google, також не передає контрольний вагу і не випливає по посиланнях з rel = "nofollow», але ось контрольний вагу, всередині сторінки, став розподіляться і на ці посилання але даремно. Тобто, якщо у вашої сторінки PR-10 і 10 посилань на сторінці, де 5 з них закриті, то кожна відкрита посилання передавала по 2PR на цільову сторінку. Тепер кожна відкрита посилання буде передавати 1PR за відкритими посиланнях і по 1PR в порожнечу за закритими. Але ця стаття не про Google, повернемося до Яндексу.

Yandex, до квітня місяця 2010р., Не брав до уваги даний статус. У рекомендаціях Яндекса знаходимо гучний тег <noindex>, який дозволяв зробити те ж саме і більше. Тепер там і nofollow.

У чому різниця rel = nofollow і <noindex>

Так в чому ж проблема?
Навіщо Яндексу знадобилося вводити підтримку rel = "nofollow»?

Вся справа в тому, що тег <noindex> це особиста ініціатива Yandex Вся справа в тому, що тег <noindex> це особиста ініціатива Yandex. Даний тег ніде в світі, окрім самого Яндекс, що не підтримується і не стандартизований. При перевірці ресурсу на помилки в коді і підтримки web-стандартів, веб-майстри завжди отримували «не дійсний» код. Тобто, ваш ресурс містить помилки. Але, поспішаю вас заспокоїти, це не критична помилка і практично ні на що не впливає. Для тих кому важливий валідний код, ось структура, рекомендована самим Yandex для валідності вашого коду:

<! - noindex -> Блок вашого закривається тексту <! - / noindex ->

Ще одна проблема тега <noindex> в тому, що зарубіжні веб-майстри, не відаючи про даний тезі, не використовують його в розробках своїх плагінів до WordPress. Доводиться дані плагіни адаптувати під яндексовского реальність.
Якщо в коментарях блогу посилання були закриті атрибутом rel = "nofollow», то для Яндекса ці посилання були відкриті. Це означало, що роботу доводилося подорожувати по всіх посиланнях зазначеним в коментарях.

Атрибут зі статусом rel = "nofollow" стандартизований і використовується у всьому світі для вказівки пошуковим системам, що посилання не схвалена автором і по ній не потрібно слідувати.
Наприклад, якщо закрити спеціальну сторінку від індексації в robots.txt, а посилання залишити відкритою, робот пройде на дану сторінку, але не проиндексирует її. Навіщо тоді витрачати ресурси робота на переходи по непотрібним сторінок? Ще є один нюанс, якщо на вашу спеціальну сторінку ведуть відкриті посилання з інших зовнішніх джерел, то ваша, як би закрита сторінка, потрапить в пошук, навіть якщо вона закрита в robots.txt. Про це також розповім в наступних статтях.

Виходячи з усього цього, на численні прохання та скаргами веб-майстрів, Яндекс ввів підтримку стандартизованого W3C атрибута зі статусом rel = "nofollow». Атрибут закриває посилання від переходів роботом і не передає вага. Тепер багато стало простіше. Але є один нюанс. Анкор посилань будуть проіндексовані як текст.

Навіщо потрібен <noindex>?

Тег <noindex> дуже важливий, якщо ви хочете, щоб частина тексту, з усіма анкорами посилань і т.д., не індексувалася і не потрапила в пошукову базу Yandex.
Наприклад, у вас на сторінці може бути службова інформація, або блок тексту з сайту, який використовується як негативний приклад. Ви не хочете, щоб пошуковик пов'язав ваш сайт з даним текстом або індексував службову інформацію і зберіг у себе в базі. Для цього даний блок обрамляється тегом <noindex>.

На жаль, такого інструменту для Google не існує. Цілком можливо, що Google або консорціум W3C в майбутньому звернуть увагу на даний тег або придумають свій, і веб-майстри отримають в свій інструментарій ще один корисний інструмент.

Як правильно прописати rel = nofollow і <noindex>

 1. Для закриття посилань від індексації, за допомогою rel = "nofollow», використовується проста схема:
  <a rel=»nofollow» href=»http://www.site.com» title=»Подсказка»> Посилання на сайт </a>
  переходу за посиланням не буде.
 2. Для закриття блоку тексту тегом <noindex>, з усім вмістом, в тому числі і з анкорами посилань, використовується схема:
  <! - noindex -> Блок вашого закривається тексту <! - / noindex ->
  даний текстовий блок не буде проіндексований в Яндекс, з усіма текстами посилань.
 3. Для закриття блоку тексту тегом і посилань в блоці, використовується схема:
  <! - noindex -> Блок вашого закривається тексту <a rel="nofollow" href="http://www.site.com" title="Подсказка"> Текст анкор посилання </a> Блок вашого закривається тексту < ! - / noindex ->
  даний блок не буде проіндексований в Яндекс, з усіма посиланнями містяться в даному блоці.

Що змінилося з введенням підтримки rel = nofollow?

 1. Для тих, хто веде ресурси для людей і не використовує спам-просування, майже нічого не зміниться. Можливе деяке зменшення числа зовнішніх посилань, закритих з rel = "nofollow».
 2. Для тих, хто використовував в просуванні контрольний спам (спам в коментарях, спам в форумах, соц. Мережах, Вікіпедії і т.д), і у кого основна посилальна маса, що дає ТИЦ, складалася з таких посилань, буде істотне зниження ТІЦ і як правило, просідання в пошуковій видачі Yandex.

джерело

Коротко, про новинки квітня 2010 року в Яндекс:

 1. У сторінки пошукової видачі Яндекс тепер фіксована ширина.
 2. З'явилися у видачі навігаційні ланцюжки, у деяких фрагментів і дати публікації.
 3. З'явився чаклунчик відео.
 4. В панелі веб-майстра з'явилася можливість перегляду статистики по власним ключовим словом.

PS Тепер залишилося дочекатися включення підтримки Яндексом канонічного атрибута rel = "canonical», про який я писав в статті про дубльованому контенті , І багато блогери зітхнуть з полегшенням.
Хороша новина, в кінці травня 2011р. Яндекс став враховувати атрибут rel = "canonical». Чи принесе це полегшення чи ні, покаже час.


Знайшов помилку в тексті? Виділи її мишкою і натисни

Яку користь це нам - блогерам принесе?
Навіщо Яндексу знадобилося вводити підтримку rel = "nofollow»?
Навіщо тоді витрачати ресурси робота на переходи по непотрібним сторінок?
Навіщо потрібен <noindex>?
Що змінилося з введенням підтримки rel = nofollow?
Знайшов помилку в тексті?