Донецкий техникум промышленной автоматики

Вихованців даром не буває: як шахраї полюють на гравців в WoW

Злочинці в Інтернеті все частіше використовують віртуальні товари, щоб приманювати потенційних жертв. Нещодавно потік шахрайських листів обрушився на гравців World of Warcraft: в них злочинці повідомляли жертвам, що їм нібито подарували цінного внутріігрового вихованця, але насправді викрадали їх облікові записи. Злочинці в Інтернеті все частіше використовують віртуальні товари, щоб приманювати потенційних жертв

Досвідчені фанати WoW знають, що внутрішньо-контент можна придбати тільки в офіційному магазині Blizzard , Однак шахраї полюють на менш просунутих користувачів. У листі йдеться про те, що невідомий друг придбав вихованця в подарунок особисто для жертви - так все виглядає більш переконливо. Клікнувши на посилання, жертва потрапляє на фішингових сайтів, що виглядає як справжній battle.net, вводить дані свого облікового запису - і передає їх прямо в руки шахраїв. Швидше за все, далі облікові записи ошуканих користувачів продаються на чорному ринку.

Швидше за все, далі облікові записи ошуканих користувачів продаються на чорному ринку

Найкраще, що може зробити геймер, отримавши такий лист, - відзначити його як шахрайське і повідомити про аферу на підтримку Blizzard. Для захисту від таких видів обману ми також рекомендуємо дотримуватися наступних правил.

  • Ніколи не клікайте по посиланнях і не завантажуйте нічого, якщо електронного листа або повідомлення в соцмережах надіслав невідомий відправник.
  • Завжди ретельно перевіряйте адресу відправника. Фішингові повідомлення найчастіше приходять з адрес, схожих на оригінальні, на кшталт [email protected] Так що потрібно бути дуже уважним.
  • Звертайте увагу на граматичні помилки і помилки - це перша ознака фішингових повідомлення.
  • Перш ніж клікнути по посиланню, наведіть курсор миші на неї і подивіться, який URL-адресу відобразиться у спливаючому вікні, - можливо, посилання виявиться зовсім інший. На сенсорних дисплеях ви можете торкнутися посилання і утримувати її деякий час - тоді ви побачите те ж саме. Якщо в тексті посилання написано «battle.net», але при наведенні курсору ви бачите щось на кшталт «fakesite.com», краще за неї не клікати!
  • Завжди (серйозно, завжди, і ніколи не відключайте!) Використовуйте хороший антивірус і дотримуйтесь його рекомендацій! Надійне захисне рішення попередить вас, виявивши підозрілу активність, і допоможе не стати жертвою шахраїв.