Донецкий техникум промышленной автоматики

Відкриємо все!

Програми для підбору паролів до документів - річ досить специфічна і потрібна, на щастя, не так вже й часто. Але в їх корисності сумніватися не доводиться. Давайте познайомимося з подібними утилітами від компанії Passcovery (бренд AccentSoft), що пропонує професійні засоби для відновлення паролів не тільки від ZIP- і RAR-архівів, а й від файлів форматів Microsoft Office.

Сьогодні ми поговоримо про дуже потужних утиліти Accent ZIP Password Recovery, Accent RAR Password Recovery і Accent OFFICE Password Recovery. Знайти ці програми можна за адресою www.passwordrecoverytools.com/ru . Всі вони відносяться до комерційному ПО , Але це той випадок, коли заплатити якраз і не шкода, адже втрата файлів з важливою інформацією через забутого пароля може обійтися набагато дорожче.

Інтерфейс програм простий і розрахований на новачка, що, в принципі, і правильно, тому що новачок може забути або втратити пароль з більшою ймовірністю, ніж дійсно досвідчений користувач або адміністратор. Хоча і професіоналам такі продукти дуже потрібні, але вже, звичайно, не для власних архівів. До речі, перевагою для домашніх користувачів стане підтримка російської мови інтерфейсу програм.

До речі, перевагою для домашніх користувачів стане підтримка російської мови інтерфейсу програм

Якщо не лінь копатися в настройках, можна призначити і пріоритет виконання процесів програми (за замовчуванням він виставлений для роботи утиліт в фоновому режимі ), І кількість потоків (за замовчуванням, знову-таки, яка дорівнює кількості ядер CPU).

Якщо не лінь копатися в настройках, можна призначити і пріоритет виконання процесів програми (за замовчуванням він виставлений для роботи утиліт в   фоновому режимі   ), І кількість потоків (за замовчуванням, знову-таки, яка дорівнює кількості ядер CPU)

Приємно в самих утиліти і те, що такі ресурсомісткі додатки доступні і в 32-, і в 64-розрядної версії, так що можна скористатися наявними можливостями "заліза" по максимуму. До всього іншого, програми вміють підключати до цього ще й графічний адаптер, якщо його потужність дозволяє хоч якось прискорити процес "вгадування" пароля. Правда, на моєму ноутбуці підходящої відеокарти, само собою, не виявилося, але для геймерських машин ця допомога, думається, буде досить відчутною. Як кажуть самі розробники, підтримка GPU особливо затребувана серед силовиків і слідчих органів.

Потрібно сказати, що якщо підтримка GPU вам особливо не потрібна, можна придбати більш дешеву версію будь-якого з обговорюваних тут продуктів. Ну, а для повноцінної підтримки GPU доведеться купувати більш потужну версію.

Що ж, давайте перевіримо утиліти в дії. Через брак під рукою зашифрованих файлів Office і комерційного архиватора WinRAR, випробуємо на практиці Accent ZIP Password Recovery, для чого зробимо в 7Zip два архіву: один зашифрований стандартним методом ZipCrypto, другий - алгоритмом AES-256.

При відкриванні архіву утиліта сама визначає, яким саме способом зашифрований архів, і пропонує найбільш підходящий, на її погляд, метод підбору пароля. Але, звичайно, право користувача з нею не погодитися і вибрати інший.

Що й казати, підбір довгого пароля - справа нешвидка. Тестовий пароль (їм був qwertyuiop) за допомогою "дефолтного" методу Accent ZIP Password Recovery обіцяв знайти за три дні, перебравши при цьому 235 мільйонів паролів. Для CryptoZip число паролів і зовсім зашкалило: перебрати належало близько 40 мільярдів, але зробити це, якщо вірити програмі, можна було і за годину. Це, до речі, зайвий раз підтверджує, що для дійсно серйозних документів краще застосовувати AES-шифрування.

Звичайно, якщо ви підбираєте пароль до власного архіву і приблизно уявляєте, яким саме він може бути, можна скористатися алгоритмом підбору пароля за словником. Він працює виключно швидко, але, ясна річ, і можливості його обмежені тим переліком паролів, які можна скласти з слів, що містяться в словнику.

Не варто думати, що наведені в статті дані з приводу швидкості підбору паролів відображають швидкодію програм від AccentSoft на всіх комп'ютерах. На скріншоті можна побачити параметри того комп'ютера, на якому тестувалися програми.

На скріншоті можна побачити параметри того комп'ютера, на якому тестувалися програми

Тепер підіб'ємо підсумки. Утиліти для відновлення / підбору паролів від AccentSoft -зручні і спритні в своєму класі програми, яким для повного щастя не вистачає бути безкоштовними.

Вадим СТАНКЕВИЧ

Читачам "Комп'ютерних вістей" AccentSoft надає спеціальну 40% -у знижку на свої продукти для підбору паролів. Щоб скористатися знижкою при покупці ліцензій, заходите за адресою www.passwordrecoverytools.com/ru/register.asp і вводите при покупці код: COMPNEWS.BY-PYEPLNB.