Донецкий техникум промышленной автоматики

Вічні посилання: як купити правильно і не злити бюджет.

Стаття буде корисна тим, хто купує, або тільки збирається купити вічні посилання.

Мода на вічні посилання і Статейное просування, зародившись пару років назад, згасати не збирається. Новий виток вона отримала після виходу в світ "Мадридського доповіді", в якому більшість оптимізаторів побачило тільки одне: «Куплені посилання Яндекс палить!». Насправді це твердження не завжди правильно трактується, але зараз не про це.

Істерія вічних і статейних посилань активно підтримується різного роду біржами і просто продавцями рекламних місць. Ні, я не кажу, що це погано, все що я хочу сказати - включіть мозок!

У даній статті я розповім, в якому саме місці його включати :)

Кілька вступних даних:

1) ранжуються НЕ сайти, а документи (сторінки). Тобто розглядаючи ту чи іншу площадку в якості донора, ми повинні розглядати саме сторінку донор.

2) Вага (ефект від посилання) дорівнює вазі сторінці донора, поділеній на всі посилання сторінки, включаючи внутрішні.

3) Ціна за посилання формується в основному спираючись на ТИЦ (тематичний індекс цитування) і рівень вкладеності сторінки (кількість кліків від головної).

Тепер йдемо на будь-яку Статейного біржу. Я заглянув на одну з найпопулярніших, і взяв на вскидку пару сайтів. Один з ТИЦ 70, інший з ТИЦ 20. Кількість сторінок у них приблизно однаково - близько 250. Ціна за розміщення статті з вічної посиланням, до речі, теж приблизно одна і та ж - в районі 250 руб.

Далі, Спарс сайти програмою PageWeight і розрахований вагу на шести ітераціях. Результат на скріншоті нижче. URLи зі зрозумілих причин світити не буду.

URLи зі зрозумілих причин світити не буду

Сторінки з 1 по 10 - сковозное меню сайту. Природно ці сторінки збирають найбільшу вагу.

Сторінки з 44 - статті, розміщені на сайті. Зверніть увагу, що на сторінку зі статтею йде тільки одна вхідне посилання. Власне структура подібних донорів типова - на головній посилання на каталог статей (більше на сайті посилань на католог як правило не буває), а з каталогу вже посилання на саму статтю, що забезпечує другий рівень вкладеності статті. Як ви напевно здогадуєтеся, каталог статей являє собою досить довгу кількість посилань онучу. Тобто безпосередньо до статті доходить мінімум ваги, що ми і бачимо на скріншоті. Тобто якщо вага титульної сторінки становить 347 одиниць, то вага сторінки до статті вже 1,88 одиниці.

Це менше одного відсотка від ваги титульної сторінки !!!

Тобто якщо ми беремо ТИЦ в якості непрямого (при чому дуже і дуже непрямого) показника якості донора, то провівши паралель, ТИЦ на сторінці зі статтею буде менш одного відсотка від загального показника. Якщо ТІЦ донора 70, то статті дістанеться 0.7 *

І так, Вебмайстер дотримує умови успішного продажу рекламного місця (в даному випадку вічних посилань) - наростив ТИЦ, розмістив статтю в двох кліках від головної. І виставив ціну 200 руб. з гаком :) Але фактично він продає нулівку.

Для порівняння, подібного роду нулевка на sape коштує не більше 1 рубля. Рідше два, але це вже дорого :)

Давайте порахуємо. 2 рубля на місяць. У рік 24 рубля. А ми заплатили 200 з гаком. Тобто ми оплатили посилання на 10 років вперед! Ви впевнені, що сайт-донор стільки проживе? Ви впевнені, що 10 років проживе ваш сайт? Ви впевнені, що через 10 років заслання будуть працювати так само, як зараз?

Але і це ще не все!

Зверніть увагу, що крім посилань, які ведуть на сторінку-акцептор, донор містить посилання на свої власні сторінки (те ж саме наскрізне меню). Тобто з 13 вихідних зі сторінки посилань, одна або дві ведуть на акцептор, інші 11 (або 12) посилань ведуть на інші сторінки сайту-донора. таким чином, і з того мізеру, що дістається самої статті, акцептору за посиланням переходить 1,88 / 13 = 0,14 одиниць ваги! Решта переходить сторінках сайту-донора.

Тобто Вебмайстер за ваші гроші прокачує свій власний сайт !!!

Так що ж робити?

По-перше можна будь-якого донора попередньо перевірити програмою (сподіваюся, що цей ненав'язливий самопіар ви сприймете адекватно :))

Якщо програми під рукою немає, або у донора велику кількість сторінок і парсити його довго і нудно, то просто дивіться кількість посилань структуру, яка веде до статей з вічними посиланнями.

Перша ознака, за яким можна відразу бракувати донора - посилання на каталог статей йде тільки з головної сторінки. Якщо посилання наскрізна, то ще можна розглядати майданчик для покупки місця.

Зверніть увагу, скільки посилань на сторінках каталогу. Чим їх більше, тим гірше. Якщо там довга онуча в пару екранів, сайт відправляйте в чорний список.

Найбільш вдалі донори ті, які органічно вписують вашу статтю в общею канву сайту.

* Примітка: ТИЦ формується по посилальної масі донора. Теоретично, чим більше ТІЦ - тим більше посилальна маса донора, і тим більше ваги донор може передати нам по посиланню. Найчастіше, при прокачуванні ТИЦ, посилання купують на титульну сторінку сайту. І оскільки в даному випадку ТИЦ служить непрямим показником ваги донора, то і розподіл ваги, отриманого донором із зовні, буде аналогічно розподілу внутрішнього ваги сайту. Тобто як успадковували з морди менше 1 відсотка, так і будемо наслідувати. Ну а для зручності і наочності, можна і до Тицу пропорцію застосувати, хоча це не відповідає самому поняттю ТИЦ.

З повагою,

Анісімов Сергій Ігорович

10.01.2012 р


Ви впевнені, що сайт-донор стільки проживе?
Ви впевнені, що 10 років проживе ваш сайт?
Ви впевнені, що через 10 років заслання будуть працювати так само, як зараз?
Так що ж робити?