Донецкий техникум промышленной автоматики

Вибір підходящої CMS для інтернет-ресурсу: огляд двигунів і рейтинг Рунета

 1. Рейтинг
 2. Характеристики
 3. Joomla!
 4. Drupal
 5. MODX
 6. UMI.CMS
 7. WordPress
 8. NetCat
 9. HostCMS
 10. CS-Cart
 11. Amiro.CMS
 12. Система від LPgenerator

Вибір правильного движка для веб-ресурсу забезпечує успішність його роботи, ефективність виконання поставлених перед сайтом цілей

Вибір правильного движка для веб-ресурсу забезпечує успішність його роботи, ефективність виконання поставлених перед сайтом цілей. Сьогодні існують сотні різних движків: популярних і не дуже, комерційних і так званих open-source.

Далі ми розберемо кілька популярних движків, щоб вирішити, яка cms краще. Читайте до кінця!

Рейтинг

Зазвичай в рамках статей про двигунах ми представляємо загальний рейтинг з топ-10 систем управління веб-сайтами. Тут трохи розширимо інформацію, нижче ви побачите кілька рейтингів різних за типом CMS.
Отже, перший топ представляє комерційні системи. Вони створювалися саме з метою отримати прибуток з продажів ліцензії і доповнень. Проте, такі варіанти двигунів лідирують за якістю і популярності. Недарма кажуть, що за все треба платити :)

джерело зображення

Open-source - так звані вільні системи, які проявляються у вільному доступі до копіювання програми і її поширенню. Увага! Не обов'язково є безкоштовними.

Не обов'язково є безкоштовними

І загальний рейтинг, створений на основі успішності порталів, які працюють на запропонованих нижче двигунах. Далі ми опишемо кожну з цих систем управління сайтом і вирішити, яку cms вибрати.

Далі ми опишемо кожну з цих систем управління сайтом і вирішити, яку cms вибрати

Характеристики

1С-Bitrix

Це програмне забезпечення стоїть на першому місці в рейтингу коробкових движків і в загальному топі. Чим вона заслужила таке визнання? Дуже багато розробників вибирають такий движок, якщо необхідно створювати великий портал, інтернет-магазин, інформаційний ресурс або сайт будь-якої іншої спрямованості. Доцільно використовувати цю систему саме для великих проектів, так як Bitrix вимагає таких же великих вкладень.
Її часто вибирають для створення інтернет-магазинів через інтеграції з широкою базою 1С. Плюс в цьому випадку полягає також в тому, що можна налаштувати різні акційні програми для покупців, а також розділити на різні ставки для кількох юридичних осіб.
В цілому веб-ресурси, зроблені на цьому движку відрізняються якістю роботи, можливістю додавати безліч модулів, відмінним захистом від сторонніх атак, поділом прав кількох адміністраторів, інтеграцією сайту з Яндекс. Магазинів і іншими сервісами.

Назад до змісту

Joomla!

Вона займає друге місце в загальному рейтингу. Її місце виправдано якістю виконання продукту, тому, якщо ви шукаєте відповідь на питання, який движок вибрати для сайту, зверніть увагу на Joomla. Перерахуємо гідності даного сервісу:

 • великий інструментарій, який можна збільшувати ще більше шляхом установки різних розширень (додаткові модулі, плагіни);
 • висока безпека, в тому числі є багаторівнева авторизація адміністраторів, а також поділ прав модераторів;
 • можливість вибрати з великого каталогу шаблонів - можна змінювати зовнішній вигляд сайту, окрім того, є спеціальна опція створення індивідуального макету, в цілому Joomla багатьом подобається саме тим, що багато моментів дозволяється підлаштувати під себе;
 • постійно виходять оновлення.

Сайти на Joomla виходять з досить гнучкою структурою завдяки всім перерахованим перевагам. Спочатку цей движок створювався під корпоративні сайти, блоги, сайти-візитки, але в цілому він відмінно працює з порталами електронної комерції і соціальними площадками.

Drupal

У питанні, яка cms краще, можна обов'язково звернути увагу на Drupal. Це потужний движок, орієнтований передусім на складні веб-портали та професійних адміністраторів. Робота з цією програмою вимагає певної підготовки і попереднього досвіду.

Перерахуємо переваги цієї системи:

 • синхронізація з сайтами-партнерами;
 • короткі зручні адреси;
 • можливість міняти «теми» сайту, вибирати із запропонованих варіантів;
 • доступна опція перекладу на різні мови;
 • функція створення веб-порталів зі схожими елементами (єдина база користувачів, наприклад);
 • механічне огорожу навантаження на веб-портал (наприклад, при дуже високій завантаженості).

Drupal підходить для просунутих сайтів: онлайн-магазинів, великих спільнот. В інших випадках навряд чи тимчасові, фізичні і матеріальні витрати будуть виправдані.

MODX

Якщо ви ставите питанням, яку cms вибрати на доступною в фінансовому плані основі, то рекомендуємо звернути увагу саме на MODX - програмному забезпеченні професійного рівня, яка підходить для забезпечення різноманітних сайтів.

Розповсюджується за ліцензією, відноситься до другої групи нашого рейтингу open-source, але за популярністю займає почесне четверте місце в десятці.
Логічно припустити, що така затребуваність пов'язана саме з можливістю кожного використовувати цю систему для електронної комерції та інших цілей.

Однозначну плюс в тому, що MODX може працювати на багатьох веб-серверах і ефективно взаємодіє з різними браузерами.

UMI.CMS

UMI.CMS - заключна позиція в першій п'ятірці движків. Майже всі розробники відзначають функціональність цієї content management system:

 • можливість працювати на декількох мовах;
 • великий вибір різноманітних шаблонів;
 • адаптивний дизайн;
 • для інтернет-магазинів можна відстежувати різні статистичні дані типу інформації за сумою середнього чека.

При цьому UMI.CMS відрізняється ще й економічністю.

Назад до змісту

WordPress

WordPress - ось відповідь на питання тих, хто шукає, як вибрати cms просту, зрозумілу, але одночасно функціональну. Дійсно, технічні знання в роботі з цим движком зовсім не обов'язкові, розробники постаралися зробити інтерфейс якомога простішим. При цьому така простота є перевагою навіть для професіоналів.

Створюючи веб-портал на базі цього движка, веб-майстер може не піклуватися про те, як буде наповнюватися він без його участі, тому що в розпорядженні адміністратора велика кількість інструкцій і простота управління.

За допомогою WordPress легко створювати блоги, новинні ресурси, будь-які портали, де необхідно швидко додавати контент. Найприємніше, що функціонал можна збільшувати, встановлюючи різноманітні плагіни за доступною ціною.

NetCat

NetCat - один з варіантів для тих, хто шукає, на який cms краще робити сайт електронних засобів масової інформації, магазину, створити корпоративний ресурс і інші складні проекти.

NetCat дозволяє розробляти портали в мобільній версії, а також підтримує адаптивний дизайн. Для якісної системи управління обов'язково наявність хорошого функціонала для пошукового просування, інтеграції з платіжними програмами, базою 1С і іншими корисними сервісами. NetCat відповідає цим вимогам.

Багато хто вважає NetCat інтуїтивно зрозумілим движком. Корисно те, що інтерфейс можна ділити на два: для користувача і розробника, а для використання немає необхідності застосовувати складні технологічні рішення.

HostCMS

Що можна сказати про HostCMS? Якщо вона виявилася в нашому топі, значить однозначно заслуговує на увагу. І ось з яких причин.

 • Немає особливих вимогах до хостингам і серверів.
 • Ефективна SEO-оптимізація сайтів на базі цього движка (можна вказувати мета-теги, створювати прості адреси сторінок і т.д.)
 • Відмінно працює з сайтами з високою відвідуваністю.
 • Можливість обмінюватися даними з системою 1С.
 • Вартість версії для малого бізнесу становить близько 6 000 рублів, але при цьому користувач отримує досить функціональний движок з можливістю розширити панель інструментів.

Назад до змісту

CS-Cart

Багато хто вибирає CS-Cart для роботи з інтернет-магазинами, так як розробникам сайтів на базі цієї системи надають великий інструментарій:

 • зручна організація інтернет-маркетингу;
 • хороша форма роботи з замовленнями;
 • можливість простого додавання контенту;
 • хороша SEO-оптимізація ресурсів на основі цього движка;
 • створення адаптивного дизайну сайту;
 • інтеграція з різними сервісами типу 1С або Яндекс. Маркет.

Amiro.CMS

Заключна позиція в рейтингу «Який cms вибрати для сайту» - система Amiro.CMS, яку називають універсальною. З її допомогою можна без праці створювати професійні ресурси різного рівня складності.

Всього набір цієї content management system складає близько 60-ти модулів, яких вистачає для запуску якісного веб-ресурсу практично будь-якої тематики.

Отже, огляд десятки провідних програм управління контентом ми закінчили, тепер час звернутися до можливостей движка онлайн-генератора.

Назад до змісту

Система від LPgenerator

Звичайно, коли ми говоримо про те, як вибрати cms для сайту, не можна забути про переваги та можливості онлайн-генераторів одностранічнік. Це відмінне рішення як для новачків, так і для професіоналів своєї справи.

На базі LPgenerator можна створити Лендінгем Пейдж різної спрямованості. Це може бути сайт-візитка, наприклад.

Це може бути сайт-візитка, наприклад

Або міні інтернет-магазин.

Або міні інтернет-магазин

Або портал, за допомогою якого відбувається просто презентація послуги / товару.

Або портал, за допомогою якого відбувається просто презентація послуги / товару

У розпорядженні користувачів зручний редактор, а також сотні шаблонів в LPStore , Які можна переробляти під нішевий бізнес, потім легко привласнювати власний домен, синхронізувати його з потрібними сервісами і оптимізувати.

Вибирайте те, що ви вважаєте кращим варіантом для себе, але не нехтуйте дійсно вигідними пропозиціями.

Високих вам конверсій!

Назад до змісту

Image Source: Kevin Meredith

07-01-2016

Чим вона заслужила таке визнання?