Донецкий техникум промышленной автоматики

Виберіть Firefox, як в Chrome

  1. Налаштування ширини вкладок Firefox в стилі Chrome і Opera
  2. Виберіть Firefox, як в Chrome

Браузер Firefox за його швидкість і невимогливість до системних ресурсів цінують мільйони користувачів по всьому світу. Однак з інтерфейсом веб-оглядача не все так однозначно. Наприклад, вкладки Firefox, на відміну від Chrome, Opera і багатьох інших програм для серфінгу, практично не зменшуються в ширину, а замість цього використовують прокрутку.

Це не дуже зручно, адже завдяки такому механізму частина табів постійно прихована від ваших очей, а прокручувати панель в ту чи іншу сторону означає щораз робити зайве дію.

Якщо вам теж так здається, то зверніть увагу на крихітне розширення Prevent Tab Overflow, яке не потребує навіть перезавантаження браузера після своєї установки. Завдяки цьому модулю ви навчите вкладки при необхідності ставати набагато компактніше, подібно до того, як це зроблено в Chrome.

Налаштування ширини вкладок Firefox в стилі Chrome і Opera


Наведемо конкретний приклад: якщо розгорнути вікно браузера на весь екран на Full HD моніторі, то на панелі вкладок без прокрутки уміщається тільки 17 табів. Поява 18-й вкладки за замовчуванням переводить панель в режим прокрутки.

Справа в тому, що мінімальне значення, до якого Firefox зменшує вкладки, коли на панелі їм стає тісно один з одним, - 100 пікселів в ширину.

Справа в тому, що мінімальне значення, до якого Firefox зменшує вкладки, коли на панелі їм стає тісно один з одним, - 100 пікселів в ширину

У Chrome таких обмежень немає. За логікою ж розробників Firefox назви вкладок завжди повинні бути хоча б частково читаються і тому занадто маленькими робити їх не можна.

Після установки Prevent Tab Overflow вкладки, як в Chrome і Opera, почнуть зменшуватися куди сильніше, завдяки чому на панелі без прокрутки зможе відображатися вже 31 сторінка.

Якщо і цього вам здається мало, то відкрийте менеджер доповнень, перейдіть на вкладку «розширення» і клацніть на кнопці «настройки» навпроти рядка Prevent Tab Overflow.

Якщо і цього вам здається мало, то відкрийте менеджер доповнень, перейдіть на вкладку «розширення» і клацніть на кнопці «настройки» навпроти рядка Prevent Tab Overflow

В налаштуваннях замість рекомендованої ширини в 55 пікселів виберіть мінімальний варіант - 40 пікселів.

В налаштуваннях замість рекомендованої ширини в 55 пікселів виберіть мінімальний варіант - 40 пікселів

Саме до такого значення по ширині тепер при необхідності буде звужуватися кожна вкладка.

Саме до такого значення по ширині тепер при необхідності буде звужуватися кожна вкладка

У підсумку до появи прокрутки відтепер зможе відобразитися цілих 43 вкладки. Таким чином, за допомогою Prevent Tab Overflow початкову місткість панелі табів в Firefox ми підвищили в 2,5 рази.

Prevent Tab Overflow, до слова, приносить з собою ще й п'ять додаткових налаштувань, перші 4 з яких вже включені за замовчуванням. Перша настройка дозволяє приховувати пусте місце на вкладках, якщо у проглядається сайту немає іконки. Друга опція зменшує кнопку «Firefox» (актуально тільки якщо ви до сих пір використовуєте старенькі версії «вогняного лиса»).

Налаштування №3 (Dim tabs that have not loaded) найбільш цікава. При її активації назви вкладок, вміст яких не було завантажене виглядають злегка бляклим і виділяються підкресленням.

При її активації назви вкладок, вміст яких не було завантажене виглядають злегка бляклим і виділяються підкресленням

Насправді, це дуже зручна штука, коли ви працюєте з великим числом табів.

Четверта опція відповідає за анімацію при роботі з вкладками. У свою чергу, остання, що не включена за замовчуванням налаштування, відповідає за відображення хрестика закриття на активній вкладці, тільки в тому випадку, якщо на неї наведений курсор.

Виберіть Firefox, як в Chrome

Якщо ж ви хочете, щоб вкладки Firefox не тільки відображалися так само компактно, як в Chrome, але і візуально виглядали в стилі браузера від Google, то зверніть увагу на якісну тему FXChome , Що доступна для завантаження в офіційному каталозі Mozilla.

Вона робить зовнішній вигляд Firefox в значній мірі схожим на Chrome, вельми непогано переносячи ключові елементи дизайну браузера Google в «вогненний лис». Погляньте самі:

Погляньте самі:

Особливо добре схожість простежується з оформлення вкладок, які після установки FXChome змінюють звичну форму і стають схожими на вкладки Chrome, набуваючи вигляду трапецій:

Особливо добре схожість простежується з оформлення вкладок, які після установки FXChome змінюють звичну форму і стають схожими на вкладки Chrome, набуваючи вигляду трапецій:

Зверніть увагу, що FXChome вимагає перезапуску браузера після своєї установки. Дана тема повністю сумісна з описаним вище розширенням Prevent Tab Overflow, тому вам при бажанні нічого не заважає використовувати їх разом.

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже