Донецкий техникум промышленной автоматики

Ведення блогу або блоговодство

Сьогодні продовжую минулу статтю циклу про розробку і запуск свого ресурсу Сьогодні продовжую минулу статтю циклу про розробку і запуск свого ресурсу. З його типом ми визначилися, і зробимо сьогодні акцент на блогах.

Життєвий цикл будь-якого програмного продукту можна розділити на 2 основні частини: його розробку і підтримку. Веб-ресурсів це теж стосується. І другий етап для них зазвичай називається адмініструванням, а щодо блогів - ведення блогу.

Якщо говорити про термінологію, то згадується ще слово «блоговодство», по суті утворене від тих же слів «ведення» і «блог». Але синонімом ведення блогу блоговодство буде тільки в широкому сенсі слова, тобто коли під обома поняттями мається на увазі сукупність всіх дій блогера, пов'язаних з блогами. Це і створення блогів, і їх наповнення, і коментування і т.д .. А в вузькому сенсі ведення блогу означає наповнення його статтями або, як кажуть на закордонний манер, контентом.

Є ще блогінг - буквальне проголошення англомовного слова blogging, це блоговодство для ледачих, тобто тих, кому ліньки російський переклад вимовити.

Якщо наповнення сайту вмістом відбувається ще на етапі його розробки, а потім лише коригується, та зрідка додається щось нове, наповнення контентом блога - процес основний і майже нескінченний. Створення і ведення блогу - одна з найпопулярніших тематик в блогосфері, якій присвячений і цей блог - desiter.ru .

ru

Тому і витісняють вони сайти в результатах пошукових запитів. Постійно оновлюється контент приваблює пошукових роботів (програма, що індексує вміст ресурсу), та й число запитів, яким відповідає ваш блог постійно зростає. Згодом, за рахунок появи нових статей, блог розростається настільки, що з'являється у видачі пошукових систем по куди більшій кількості запитів, ніж звичайний сайт.

Як я і писав вище, процес ведення блогу можна називати блоговодством, а власника блогу - блогером. Або все-таки блогером? Цим питанням задаються багато з тих, хто веде блоги. І я, маючи на їм, провів невелике дослідження і написав статтю " Я блогер ... або блогер ". Основне завдання блогера після закладу блог - наповнювати його нотатками. Колись усе починалося з особистих загальнодоступних щоденників. Зараз тема може бути будь-хто.

Тут є цікавий парадокс. Я написав, що блогер - це власник блогу, а не його автор, тому що після того, як ведення блогу стало комерційно вигідним, багато власників блогів стали замовляти статті у копірайтерів. При цьому за власником блогу залишається термін «блогер», а за копірайтером, не дивлячись на те, що він пише для блогу - «копірайтер».

Є ще одна цікава різновид блогів, коли один блог ведуть кілька авторів. наприклад, 7 bloggers . Кожен публікує матеріал під своїм ім'ям. Тема при цьому у них спільна - тема блога. Особисто мені цей варіант особливо подобається. Але проблема знайти співавтора.

На цей варіант схожі каталоги статей , Але все-таки це вже не блоги, а самостійна різновид сайтів. Як і каталоги статей багато подібних блоги не зупиняються на одній темі, і кожен автор пише, про що хоче. По-моєму, це невдале рішення, тому що і читати такі блоги менш цікаво, і пошукові системи вважають за краще ресурси з вузькою спеціалізацією.

Є ще один поки ще актуальний момент, пов'язаний з веденням блогу - доступ до інтернету. Чи збираєтеся зайнятися професійним веденням блогів - потрібно безлімітний інтернет . Стежити за новинами, шукати матеріали для статей, спілкуватися з іншими блогерами, доробляти свій блог і багато іншого забирає багато часу і з'їдає дуже багато інтернет-трафіку. Ну а безкоштовні методи просування, актуальні, як мінімум на перших порах, вимагають ще більше часу і трафіку, ніж все перераховане вище разом узяте. Щоб блог регулярно оновлювався, що корисно як для кращої індексації, так і щоб читачі про нього не забували, крім хорошого, бажано, безлімітного інтернету, буде потрібно ще і бездротової дорожній, наприклад, Yota.

Або все-таки блогером?