Донецкий техникум промышленной автоматики

Вчені попередили про катастрофу через експерименти з ГМО

Передбачувані випробування методу генного драйву турбує вчених-генетиків. Вони вважають, що це може нести загрозу біологічній різноманітності на планеті. Передбачувані випробування методу генного драйву турбує вчених-генетиків

Фото: Pixabay.com

Як повідомляє портал Gizmodo, дослідники попереджають, що до цієї технології людство не готове ні соціально, ні етично, хоча застосування цього методу можливо вже зараз.

"Це лякає", - заявив новозеландський дослідник Ніл Геммель.

Сприяючи поширенню в популяції модифікованого гена, метод генного драйву здатний "скасувати" принцип природного відбору. Крім того, за допомогою даної технології можна створити інвазивний організм-шкідник, який зможе знищити весь вигляд йому подібних.

Відомо стало про таке застосування методу генного драйву в 2014 році після однієї публікації група вчених з Гарвардського університету. Відразу після цього, один з авторів, Кевін Есвелт, постарався попередити наукову громадськість про небезпеку таких експериментів.

Справа в тому, що метод генного драйву створює так званий "егоїстичний ген", здатний поширитися "в більшості популяцій виду по всьому світу". На думку вчених, випробування генного драйву рівнозначно створенню нового виду, що загрожує біорізноманіттю.

Сьогодні генетик звинувачує себе в тому, що не зміг в 2014 році ясно і повно донести інформацію, повідомляючи про переваги методу генного драйву. В той момент занадто мало уваги було приділено можливим ризикам і проблем.

Однак відмовитися від проведення "ретельно контрольованих польових випробувань" технології генного драйву так і не зважилися, так як Конвенція ООН з біорізноманіття прийшла до висновку, що потенційна вигода від застосування цього методу дуже велика.

Вчені не втрачають надію використовувати даний метод на благо біорізноманіття. Вони активно працюють над способами обмеження поширення "егоїстичного гена".

Як розповідала "Правда.Ру", недавно американські генетики заявили про створення нового сорту кукурудзи, в якій вміст амінокислот стільки ж, скільки і в шматку м'яса. Завдяки генетичної модифікації, в рослину був введений бактеріальний ген, тому кукурудза починає виробляти метіонін - речовина, дуже важливе для здоров'я шкіри, нігтів і волосся.

Люди, які не розбираються в біотехнологіях , А таких більшість на планеті, пережовують міфи про ГМО. Відкинемо лушпиння. Дві найбільші дурниці: ГМО-продукція рятує світ від голоду, і ГМО не визнають тому, що цей винахід Заходу. Це вже політика, а не біологія. Детальніше про це - в матеріалі "Правди.Ру" Хто і чому відмовляється від ГМО-продуктів .