Донецкий техникум промышленной автоматики

Валюта або акції: Чим краще торгувати?

Сьогодні в руках трейдерів і інвесторів знаходиться величезна різноманітність торгових інструментів, від перевірених блакитних фішок (високонадійних акцій великих шанованих компаній) і акцій промислових підприємств до ф'ючерсів і валютних угод, які задають швидкий темп Сьогодні в руках трейдерів і інвесторів знаходиться величезна різноманітність торгових інструментів, від перевірених "блакитних фішок" (високонадійних акцій великих шанованих компаній) і акцій промислових підприємств до ф'ючерсів і валютних угод, які задають швидкий темп. Найчастіше зробити правильний вибір досить складно, і для цього необхідно проаналізувати багато факторів.

Найбільш важливим з них, мабуть, є толерантність інвестора або трейдера до ризику, а також індивідуальний торговий стиль поведінки. Наприклад, інвестори, націлені на довгострокові інвестиції, частіше вважають за краще торги на фондовому ринку. Короткострокові ж трейдери, в тому числі свінгові, денні трейдери і так звані піпсовщіков, скоріше віддадуть перевагу ринки з більш вираженим рівнем волатильності. У статті мова піде про інвестування на форексі в порівнянні з покупкою високонадійних акцій, індексів і акцій промислових підприємств.

Валютний ринок і "блакитні фішки"

ринок форекс - це найбільший фінансовий ринок в світі. У 2011 р середньодобовий обсяг торгів перевищував 4 трлн доларів. Багато трейдерів вважають за краще форекс інших ринків завдяки високому рівню ліквідності, безперервному процесу торгівлі протягом дня і величиною кредитного плеча, яке надається учасникам ринку.

Що стосується "блакитних фішок", це акції відомих фінансово значимих компаній з усталеною історією. Подібні акції, як правило, продовжують приносити дохід і в непростих економічних умовах, а також характеризуються стабільною виплатою дивідендів. Зазвичай "блакитні фішки" менш волатильні в порівнянні з іншими інвестиційними інструментами. Найчастіше їх використовують для того, щоб забезпечити стабільне зростання інвестиційного портфеля.

рівень волатильності

Волатильність - це фінансовий показник, який характеризує короткострокові коливання ціни. Деякі трейдери, особливо короткострокові і денні, покладаються на волатильність на ринку і намагаються отримати прибуток від різких стрибків цін. Однак інші трейдери відчувають себе більш комфортно в умовах меншої волатильності і при роботі з менш ризиковими інвестиційними інструментами. Тому короткострокових трейдерів привертає мінливість валютного ринку, а довгострокових інвесторів - стабільність "блакитних фішок".

Розмір кредитного плеча

Розмір кредитного плеча - це ще один аспект, гідний розгляду. У США інвесторам, які торгують акціями, зазвичай пропонується кредитне плече 2: 1. На форексі розмір позикового капіталу значно вище - 50: 1 по відношенню до власного. У деяких країнах співвідношення ще більше. Проте, чи настільки добре кредитне плече? Не обов'язково. Звичайно, використання позикового капіталу допомагає "побудувати" власний за допомогою мінімальних вкладень. Так, торговий рахунок на форексі можна відкрити, маючи всього 100 доларів. Але з іншого боку, кредитне плече так само легко може привести інвестора до банкрутства.

Годинники торгівлі

Вибір торгового інструменту може також ґрунтуватися на тимчасовому періоді, протягом якого ведуться торги. Що стосується торгових сесій для акцій, зазвичай вони тривають з 9.30 до 16.00 за східним поясним часом (14.30 GMT і 21.00 GMT) з понеділка по п'ятницю, за винятком святкових днів. Активність на форексі ж не згасає протягом доби з 17.00 неділі (22.00 GMT) до 17.00 п'ятниці. Спочатку торгові майданчики відкриваються в Сіднеї, а потім по черзі в Токіо, Лондоні, і Нью-Йорку. Гнучкий графік - це безсумнівний плюс форекса. Постійне чергування американської, азіатської та європейської сесій також забезпечує хороший рівень ліквідності практично в будь-який час доби. Таким чином, трейдеру не доводиться обмежувати торговельну активність через свого розпорядку дня.

Ринок форекс і торгівля індексами

Фондовий індекс - це показник, що характеризує зміну курсу аналогічних акцій, який може ставитися як до конкретної групи цінних паперів, так і до ринку в цілому. На американських фінансових ринках основними фондовими індексами є Dow Jones Industrial Average (DJIA), Nasdaq Composite, Standard & Poor's 500 (S & P 500) і Russell 2000. Індекси дозволяють трейдерам і інвесторам оцінити загальний напрямок руху на ринку.

За допомогою фондових індексів трейдери та інвестори отримують доступ до цілого ряду фінансових інструментів. Вони представлені так званими біржовими інвестиційними фондами (англ. Exchange-traded fund, ETF), які повторюють структуру обраного індексу. Наприклад, популярними стали такі ETF, як S & P Depository Receipts (SPY) або Nasdaq-100 (QQQQ). Також інвестори можуть скористатися міні-ф'ючерсами на фондові індекси (англ. E-mini), в основі яких також лежать однойменні індекси. Ф'ючерси e-mini можуть "похвалитися" високою ліквідністю. Завдяки комфортному середньому денному діапазону вони стали улюбленим інструментом короткострокових трейдерів. Більш того, розмір контракту доступніший в порівнянні з повноцінним ф'ючерсом на індекс. Міні-ф'ючерси включають в себе e-mini S & P 500, e-mini Nasdaq 100, e-mini Russell 2000 і міні-Dow. Вони торгуються цілодобово на електронних платформах.

рівень волатильності

Волатильність і ліквідність міні-ф'ючерсів залучає короткострокових трейдерів, які працюють з фондовими індексами. Вартість середнього денного обсягу торгів основних індексних ф'ючерсів становить 145 млрд дол, що в доларовому еквіваленті перевищує сумарні торги 500 базових акцій. Середні добові коливання ціни контрактів e-mini дозволяють отримувати прибуток від короткострокових угод.

Незважаючи на те що обсяг торгів міні-ф'ючерсами не можна порівняти з валютним ринком, контракти e-mini мають багато з переваг, які надає форекс: висока ліквідність, сприятливий для короткострокових угод середній денний діапазон цін і можливість вести торги в будь-який зручний для трейдера час.

Розмір кредитного плеча

При торгівлі ф'ючерсами трейдери отримують доступ до великого кредитному плечу, як і на ринку форекс. Тільки у випадку з ф'ючерсами кредитне плече називає маржею (обов'язковий депозит, який може бути використаний брокером для покриття збитків). Мінімальні маржинальні (гарантійні) вимоги встановлюються тими біржами, на яких ведуться торги. Іноді маржа може становити всього 5% від вартості контракту. Однак брокери можуть призначати і більш високі суми. У підсумку, як і на форексі, у трейдерів є можливість при мінімальних вкладеннях торгувати великими позиціями. Це дає можливість отримати більший прибуток, проте може привести і до величезних збитків.

Годинники торгівлі

Електронна торгівля контрактами e-mini ведеться практично цілодобово. Перерва робиться лише на годину протягом дня з тим, щоб огранізації-інвестори могли оцінити свої позиції. Проте, обсяг торгів тут може бути значно нижче, ніж на валютному ринку. Також ліквідність протягом "неробочих" годин може стати проблемою, в залежності від конкретного виду договору і часу доби.

Податковий режим

І хоча правила справляння податків не відносяться до основної теми статті, слід зазначити, що кожен торговий інструмент може мати свої особливості оподаткування. Наприклад, короткострокова прибуток від ф'ючерсних контрактів часто має більш низькі податкові ставки, ніж аналогічна прибуток від торгівлі акціями. Більш того, якщо торгівля на фінансовому ринку є основним джерелом доходу, необхідно звернутися за консультацією до податкової служби. Ринкова переоцінка вартості портфеля цінних паперів може також спричинити за собою додаткові витрати. Для найбільш якісного управління інвестиційною діяльністю та супутніми податковими зобов'язаннями інвесторам настійно рекомендується користуватися послугами кваліфікованих бухгалтерів і податкових фахівців.

висновок

Торгівля в інтернеті і за допомогою електронних терміналів відкриває перед інвесторами і трейдерами з усього світу безмежні можливості брати участь в торгах на різних фінансових ринках. Найчастіше вибір торгового інструменту - акцій, валют або ф'ючерсних контрактів - грунтується на толерантності інвестора до ризику, розмірі торгового рахунку і впевненості в обраної стратегії. Якщо активність трейдера висока, але він не має доступу до ринків протягом стандартного годинника ринкової торгівлі і не може ефективно контролювати угоди, то акції навряд чи виявляться придатними. Однак якщо інвестор має намір "купувати і тримати" актив протягом тривалого часу, отримуючи при цьому стабільний дохід і поповнюючи свій капітал, акції виглядають цілком доцільним варіантом. У будь-якому випадку, незалежно від обраного фінансового інструменту, рішення трейдера або інвестора має ґрунтуватися на тому, який актив найбільш близький інтересам учасника ринку.

Проте, чи настільки добре кредитне плече?