Донецкий техникум промышленной автоматики

В Америці почалася акція "Видали фейсбук"

В Америці почалася акція # удаліфейсбук, серед е е учасників - творець месенджера WhatsApp, який належить фейсбуку.

Про це повідомляє Meduza.

Відзначається, що британські та американські видання від The Guardian до блогів про високі технології почали публікувати інструкції про те, як видалити свій аккаунт в фейсбуці.

Хештег #deletefacebook почав набирати популярність в середині березня після публікації розслідувань в The Guardian і The New York Times про діяльність британської компанії Cambridge Analytica.

Скільки людей пішли закликам видалити свої акаунти в фейсбуці, достовірно невідомо. На початку тижня хештег #deletefacebook вийшов в тренди Твітера, але ненадовго. Проте, його підтримали багато відомих в IT-індустрії люди, в тому числі один з творців месенджера WhatsApp Брайан Ектон. Сам WhatsApp з 2014 року належить Facebook

Відомий IT-інвестор і творець в минулому відомої блог-платформи Weblogs (з неї виріс сайт Engadget) Джейсон Калаканіс не просто розкритикував Facebook, але і оголосив про виділення 700 тисяч доларів на створення "нового Фейсбук" - по 100 тисяч семи різним командам.

На цьому тлі акції компанії стрімко падають. За дві торгові сесії вони подешевшали з 189 доларів до 167, а вартість всієї компанії впала нижче 500 мільярдів доларів.

Нагадаємо, Facebook почала внутрішнє розслідування після того як стало відомо, що британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала і аналізувала дані приблизно про 50 мільйонів громадян, які мають сторінки в соціальній мережі. У компанії це спростовують.

Гендиректора британської компанії Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook.

Рекомендуємо почитати: Скандал навколо Facebook: хто і навіщо злив дані 50 мільйонів користувачів

економічна правда