Донецкий техникум промышленной автоматики

В Іспанії затримано хакера - натхненник грандіозних фінансових афер

Це лідер хакерського угруповання Cobalt. На її рахунку, в тому числі, хакерські атаки на російські банки. Як кібершахраїв вдавалося красти гроші? Це лідер хакерського угруповання Cobalt

Фото: Lisa Forster / DPA / TASS

В Іспанії затримано лідера хакерського угруповання Cobalt, яку Центробанк називав однією з головних загроз для російського банківського сектора. У минулому році вона вивела з російських банків близько півтора мільярдів рублів, а всього пограбувала більше 100 фінансових організацій по всьому світу. Ім'я її лідера, затриманого в іспанському місті Аліканте, не називається.

Представник Європолу заявив РБК , Що не може назвати національність підозрюваного, проте він з «російськомовного світу». За даними Bloomberg, це Денис К., українець за національністю. Втім, за інформацією російської компанії Group-IB, лідер угруповання - громадянин Росії.

У Києві, між тим, узятий під варту ще один учасник угруповання, який співпрацював з нею як програміст. Члени угруповання спілкувалися російською мовою, розповідає керівник департаменту кіберрозвідку компанії Group-IB Дмитро Волков.

Угруповання Cobalt названа в честь використовуваній нею для атак цілком легальної програми Cobalt Strike, за допомогою якої хакери впроваджувалися в інфраструктуру фінансової організації. У минулому році зловмисники викрали гроші з 11 російських банків.

За даними газети «Коммерсант» , Найбільш великий виведення коштів був з банку «Союз». Отримавши доступ до процесингу, хакери «замінили» дебетові карти на кредитні без ліміту і зняли гроші через банкомати стороннього банку. Члени угруповання потрапили в систему за допомогою розсилки фішингових листів, одне з яких відкрив операціоніст банку.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як кібершахраїв вдавалося красти гроші?
Ru в ваші джерела новин?