Донецкий техникум промышленной автоматики

Установка і підключення варильної панелі bosch своїми руками

 1. Підготовка меблів під плиту вбудованого типу
 2. Вимоги до електричної проводки
 3. Як вибрати розетку?
 4. Як під'єднати кабель до панелі?
 5. Підключення вилки до кабелю
 6. Без вилки і розетки
 7. Установка панелі на місце

Варильні панелі Bosch, і газові та електричні, відмінно зарекомендували себе на сучасних кухнях Варильні панелі Bosch, і газові та електричні, відмінно зарекомендували себе на сучасних кухнях. Для того щоб панель служила довго і справно радувала своїх власників, її потрібно грамотно підключити. Введення в експлуатацію газової варильної панелі краще довірити фахівцеві газової служби, щоб не наражати на небезпеку життя і здоров'я тих, хто поруч. Якщо ж ваш вибір - плита електрична, то, маючи мінімальні навички роботи викруткою, з підключенням вручений панелі bosch ви можете впоратися самостійно. Рекомендації з цієї статті допоможуть вам.

Власники панелей Bosch із задоволенням відзначають переваги свого придбання:

 • надійність,
 • високу функціональність;
 • безпеку;
 • економічність;
 • простоту використання;
 • легкість в підтримці чистоти;
 • красу і елегантність.

А тому, якщо ви підключите таку панель правильно, то і користуватися будете довго і з задоволенням!

Підготовка меблів під плиту вбудованого типу

Найчастіше отвір у стільниці під плиту вирізують ще при виготовленні кухонного гарнітура Найчастіше отвір у стільниці під плиту вирізують ще при виготовленні кухонного гарнітура. Але якщо вам потрібно підготувати меблі самостійно - не дивуйтеся. З цією роботою впорається будь-яка людина, що вміє тримати в руках електролобзик.

Розмітку ніші під плиту потрібно зробити, враховуючи, що від її краю до контуру стільниці повинно залишатися не менше 50 мм. По кутах розмітки просверливаются отвори діаметром 8-10 мм. Електричним лобзиком з мелкозубой пилкою по дереву акуратно прорізаються лінії від одного отвору до іншого. Лобзик при цьому потрібно міцно притискати до стільниці.

Краї вирізаної ніші потрібно обробити силіконовим герметиком. Після цього до зрізів прикручуються кріплення-затискачі. Підготувавши меблі, можна приступати до підключення електрики.

Вимоги до електричної проводки

Електрична варильна поверхня повинна підключатися до спеціально відведеній розетки з достатнім рівнем заземлення Електрична варильна поверхня повинна підключатися до спеціально відведеній розетки з достатнім рівнем заземлення. Для такої розетки доведеться провести від щитка окрему гілку і обов'язково підключити її до окремого автомату на 32 А. Прокладений до розетки кабель повинен бути мідним з перетином жив в ньому не менше 4 мм ². Залежно від типу обраної розетки, кабель може бути трьох - або чотирижильним.

Як вибрати розетку?

Як підключити варильну панель до електромережі вашого житла? Для цього важливо правильно підібрати

 • розетку;
 • вилку;
 • кабель.

Електрика у вашій квартирі має одну фазу і введення на 220 вольт? Тоді вам потрібні розетка і вилка з трьома контактами.

Ви придбали обладнання для кухні сучасного приватного будинку, що має дві фази і електричний введення на 380 вольт? Тоді, для рівномірного розподілу навантаження, плиту краще підключати до двох фаз. При цьому використовуються розетка і вилка з чотирма контактами.

У першому випадку блакитний провід (нуль) приєднується до лівого контакту, чорний або коричневий (фаза) - до правого. Жовто-зелений провід заземлення кріпиться до контакту, розташованому зазвичай під або над основною парою.

У разі підключення чотирьохконтактного розетки потрібно керуватися маркуванням жил на кришці розетки. Будьте уважні! Розетки різних виробників відрізняються своєю конструкцією.

Важливо! Потрібно заздалегідь перевірити відповідність наявності фази квітам дроти. Для цього використовують тестер.

Як під'єднати кабель до панелі?

Незалежно від того, яку розетку вам довелося встановити, кабель для під'єднання до варильної панелі повинен бути чотирижильним Незалежно від того, яку розетку вам довелося встановити, кабель для під'єднання до варильної панелі повинен бути чотирижильним. Жили кабелю підключаються до клем електричної коробки-коннектора, який знаходиться на зворотному боці плити. Зніміть кришку з коробки, попередньо відкрутивши болти.

На кожній вручений панелі є схема підключення її до електричної мережі. На ній позначені контакти клемної коробки. Уважно розгляньте схему підключення проводів. Фаза (дроти коричневого і чорного кольору), нуль (блакитний провід) і заземлення (жовто-зелений) повинні бути підключені кожен до своєї клеми строго по малюнку. Зверніть увагу на ретельне приєднання жили проводу до контакту клеми.

Важливо! Ще раз перевірте правильність розташування проводів, перш, ніж закриєте кришку.

Підключення вилки до кабелю

З чотирьохконтактного виделкою все зрозуміло З чотирьохконтактного виделкою все зрозуміло. Марковані кольорові жили кабелю підключаються відповідно до вказівок на кришці вилки, відповідно контактам розетки. Але як бути з триконтактною розеткою, коли чотири жили потрібно підключити до трьох контактам? Для цього дві фази (чорний і коричневий дроти) потрібно скрутити разом і приєднати до контакту «фаза».

Без вилки і розетки

Іноді плиту приєднують до електричного кола безпосередньо, без вилки і розетки. Це можливо, тому що панель - обладнання стаціонарне і необхідність підключення і відключення плити з'являється вкрай рідко. Однак можливість в будь-який момент відключити плиту для її обслуговування або ремонту, перестановки або заміни кухонних меблів, може виявитися корисною. До того ж підключення за допомогою вилки і розетки безпечно, зручно і красиво.

Установка панелі на місце

Електрична частина роботи виконана. Прийшов час встановити панель на місце. Потрібно акуратно перевернути плиту і встановити на підготовлені раніше кріплення. Знизу панель зміцнюється болтами, що була надана. Тепер можна проводити випробування.

Увага! З огляду на дорожнечу приладу і небезпеки, яку таїть в собі електрику, для уникнення травм і непотрібних поломок, оцініть свої можливості правильно. Якщо ви не впевнені в своїх силах, підключення панелі краще довірити електрику-професіоналу.

Як під'єднати кабель до панелі?
Як вибрати розетку?
Як підключити варильну панель до електромережі вашого житла?
Як під'єднати кабель до панелі?