Донецкий техникум промышленной автоматики

Установка блогу WordPress на Open Server

 1. Завантаження WordPress і розпакування на Open Server
 2. Створення бази даних Open Server
 3. ключі аутентифікації
 4. Зберігаємо зміни і запускаємо блог
 5. Підводимо деякі підсумки
 6. думка статті

Всіх вітаю, з вами Денис Чернятинський! Ми плавно переходимо до нової теми і продовжуємо вивчення Open Server і WordPress. В попередній статті ми завантажили і встановили цей сервер на локальний комп'ютер, створили домен для тесту, перевірили, як він працює.

Завантаження WordPress і розпакування на Open Server

Сьогодні ми будемо встановлювати на нього блог на движку WordPress. Відкриваємо офіційний сайт російськомовної версії движка ru.wordpress.org . На момент написання статті, останній є версія «3.9.1», викачуємо дистрибутив WordPress до себе на комп'ютер, натиснувши на відповідну кнопочку.

У тій папці, куди ви завантажили движок у вас з'явиться архів, розпаковуємо його. Після розпакування архіву з'явиться папка з файлами WordPress. Нам потрібно виділити всі знаходяться файли в цій папці, натисніть сполучення клавіш «Ctrl + A». Далі вирізаємо всі виділені файли сполучення клавіш «Ctrl + X».

Відкриваємо папку Open Server з доменами «domains» і в ній знаходимо створену в попередній статті папку «blog.ru», там знаходиться тестовий html файл «index.html», видаляємо цей файл і натискаємо комбінацію клавіш «Ctrl + V», тим самим , вставивши раніше скопійовані файли WordPress в наш домен.

html», видаляємо цей файл і натискаємо комбінацію клавіш «Ctrl + V», тим самим , вставивши раніше скопійовані файли WordPress в наш домен

Відмінно, всі файли на своєму місці, рухаємося далі і знаходимо в списку файлів движка «wp-config-sample.php», його необхідно відкрити будь-яким текстовим редактором і внести деякі настройки:

 • Ім'я бази даних
 • Ім'я користувача
 • Пароль до бази даних
 • ім'я сервера

Створення бази даних Open Server

За замовчуванням у нас ще немає бази даних, тому ми будемо її створювати. Для її створення натискаємо правою кнопкою миші по зеленому прапорця сервера, розташованого справа внизу «в треї» біля годинника. Після натискання на зелений прапорець з'являється меню, далі вибираємо «додатково», потім «PhpMyAdmin». Відкриється спеціальна сторінка, яка запитує ім'я користувача та пароль - ви вводите користувач (root), пароль залишаєте порожнім, далі натискаємо ок. Після входу вам відкриється можливість створення баз даних.

На нижче наведеному зображенні наочно показано, як створювати базу даних. Я коротко опишу цей момент: заходимо в «бази даних», створюємо базу з назвою, наприклад, «blog». Запам'ятовуємо назву або копіюємо його і натискаємо кнопку «створити».

Запам'ятовуємо назву або копіюємо його і натискаємо кнопку «створити»

Повертаємося до нашого файлу «wp-config-sample.php» і вносимо назву бази даних у відповідне поле, як ім'я користувача і пароля пишемо «mysql», а також ім'я сервера, вказуємо назву нашого домену «blog.ru». Ось вам повний список внесених змін для більш наочного розуміння:

 • Ім'я бази даних «blog»
 • Ім'я користувача "mysql»
 • Пароль до бази даних «mysql»
 • Ім'я сервера «blog.ru»

ru»

ключі аутентифікації

Є ще один параметр, який бажано теж налаштувати - це «Унікальні ключі аутентифікації». Вони потрібні для створення унікального ключа кожного користувача, який зайшов на ваш сайт, і пов'язані з файлами cookies, що запам'ятовують інформацію про відвідані сайти, вважається, що ці значення повинні бути унікальними.

Вам потрібно зайти на спеціальну ссилочку https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ , Яка генерує такі ключі або просто внесіть зміни вручну. Після всього зробленого вище, зберігаємо файл і закриваємо програму редагування.

Зберігаємо зміни і запускаємо блог

Щоб наш змінений файлик заробив, нам залишається тільки його перейменувати з «wp-config-sample.php» в «wp-config.php». Відкриваємо наш домен blog.ru в рядку браузера, відображається сторінка установки WodPress движка. Заповнюємо кілька полів:

 • Назва сайту
 • Ім'я користувача
 • Пароль, вводимо двічі
 • Ваш e-mail

Назва сайту  Ім'я користувача  Пароль, вводимо двічі  Ваш e-mail

Натискаємо на кнопочку «встановити WordPress». Ось і все, тепер поаплодуйте собі і скажіть, які ви молодці. Натискаємо кнопочку «увійти», де ми можемо увійти відразу в адміністративну частину блогу або на ссилочку трохи нижче для переходу на сам блог.

Натискаємо кнопочку «увійти», де ми можемо увійти відразу в адміністративну частину блогу або на ссилочку трохи нижче для переходу на сам блог

Підводимо деякі підсумки

Те завдання, яке намітили, ми відмінно виконали, створена база даних MySQL працює добре, всі функції сервера, в тому числі PHP, працюють добре.

Зараз ви можете без проблем додавати контент на свій блог, змінювати тему оформлення, налаштовувати блог під себе, встановлювати різні плагіни. Спокійно працюйте зі своїм блогом на локальному комп'ютері, немає зайвих витрат на домен, хостинг і навіть інтернет.

Так можна зробити на будь-якому комп'ютері, де ви знаходитеся, і розробляти свій сайт, наповнювати його різною інформацією. Сама система Open Server дозволяє запускати свій дистрибутив з будь-якого місця, хоч з флеш-носія. Копіюєте його на флешку, берете з собою і завжди зможете вносити необхідні зміни, де б ви не знаходилися.

Коли ви свій проект повністю закінчили, можна його переносити на реальний хостинг в інтернет. До речі, про це буде найближча стаття, що показує, як перенести готовий блог з віртуального сервера на реальний. Планую продемонструвати, як завантажити ваш сайт на безкоштовний і платний хостинг. За цим принципом ви зможете виконати подібні дії з будь-яким іншим хостинг-провайдером.

думка статті

думка статті

На цьому у мене все, сподіваюся, стаття була для вас корисною. Тепер ви зможете управляти своїм блогом з локального комп'ютера. Бажаю всім успіхів в освоєнні нових можливостей WordPress і побачимося на сторінках мого блогу, поки!