Донецкий техникум промышленной автоматики

Установка ігор на комп'ютер

  1. Визначення технічних характеристик
  2. джерело скачування
  3. обсяг роздачі
  4. Тип файлу
  5. процес установки

Збір від продажу ігор, почав перевищувати прокат в кінотеатрах. Все більше людей віддають перевагу комп'ютеру замість ігрової консолі. Пояснення цьому досить просте, консоль призначається виключно для відеоігор, в той час як ПК, може виконувати ряд інших функцій, в тому числі, виступати інструментом для роботи.

По суті, досвідченим користувачам персонального комп'ютера, не важко буде встановити ту чи іншу відеогру, але для новачків, це завдання може виявитися не під силу.

Сучасні ігри, вимагають від комп'ютера високої продуктивності, велика кількість дискового простору, а іноді і високошвидкісного підключення до інтернету. Давайте розглянемо такий процес, як установка ігор на комп'ютер.

до змісту ↑

Визначення технічних характеристик

Перед придбанням гри, людина повинна дізнатися її технічні характеристики, після чого, порівняти їх з характеристиками і продуктивністю свого комп'ютера. Особливо це важливо, якщо користувач комп'ютера набуває ліцензійну копію, адже в більшості випадків, товар не підлягає поверненню і це логічно, адже нічого не завадить людині встановити гру на свій комп'ютер і заявити, що дана гра не працює на його машині.

Найпростіше, скористатися пірінговимі мережами або по-іншому - торрентами . У кожній роздачі гри, вказуються її технічні характеристики.

Операційна система - більшість сучасних ігор вимагає Windows 7 і вище. Крім того, необхідно звернути увагу на розрядність Windows, адже багато релізи, працюють виключно на 64 бітних системах. Якщо ж гра підтримує 32 бітні системи, слід пам'ятати, що додаток, запущене на 64 бітної архітектури, споживає в два рази більше оперативної пам'яті, ніж 32 бітна. Підтримку 64 бітної системи забезпечує процесор з даної архітектурою.

процесор - вказується частота і кількість ядер, для стабільної роботи програми. Іноді вказується модель процесора. В такому випадку, необхідно дізнатися технічні характеристики даної деталі і порівняти їх з характеристиками свого процесора.

обсяг оперативної пам'яті - останнім часом, ігри вимагають все більше оперативної пам'яті, однак, на відміну від старих ігор, де цей параметр, можна сказати, був еталоном, зараз же, можливо запустити гру і з меншою кількістю оперативної пам'яті.

відеокарта - найчастіше, вказується саме модель відеокарти, на якій, гра буде стабільно працювати. Щоб розуміти, які параметри необхідні, слід порівняти технічні характеристики своєї відеокарти і заявленої в підтримці гри. Іноді, разом з моделлю відеокарти вказується кількість відеопам'яті, для стабільного запуску гри.

Іноді, разом з моделлю відеокарти вказується кількість відеопам'яті, для стабільного запуску гри

Перевірити технічні характеристики свого комп'ютера можна за допомогою програми AIDA64.

Зазвичай технічні характеристики діляться на три категорії: мінімальні, середні і високі. Таким чином, для запуску гри на мінімальних параметрах, може вистачити одного гігабайта відеопам'яті, щоб переключити гру, наприклад з Directx 10 на Directx 11, буде потрібно більше відеопам'яті.

до змісту ↑

джерело скачування

Іншим питанням для новачка, є джерело, де можна придбати гру. Найпоширенішим і зручним варіантом є скачування гри з пірінгових мереж, або як їх називають на просторах інтернету «торрентів». В даному випадку, людина може завантажити гру безкоштовно, крім того, на даних ресурсах зазвичай поширюються аматорські збірки, в яких вирізають зайві мови, завдяки чому значно зменшується розмір файлу, стискаються ролики, а іноді і вшивається аматорський переклад. Таким чином, аматорська збірка може працювати стабільніше ліцензійної, але не завжди. У аматорські збірки вбудовують патчі, що фіксують ті чи інші недоліки.

Іншим варіантом, є придбання гри в онлайн магазині, наприклад Steam. Купуючи гру, людина підтримує виробника і отримує технічну підтримку і мультиплеер.

Придбання гри на диску, мабуть, самий незручний варіант, адже навіть в Steam, можна повернути гроші, якщо гра не працює, як належить. У випадки з диском, користувачеві нічого не залишається, як змиритися з проблемою.

до змісту ↑

обсяг роздачі

Перед скачуванням, слід ознайомитися з обсягом і форматом даних. По-перше, необхідно переконається, що на жорсткому диску достатньо місця, як для завантажених файлів, так і для установки. При цьому, встановлена ​​гра приблизно, в півтора рази може перевищувати обсяг інсталяційний файл.

По-друге, якщо серед роздач є та сама гра, але більшого розміру, краще скачати її, адже чим менше обсяг файлу, тим сильніше стиснутий архів. При цьому, краще скачати зайве 5 - 10 гігабайт, ніж розпаковувати гру на кілька годин довше. На жаль, не тільки сама гра вимагає високої продуктивності, але навіть і установка, може зажадати від комп'ютера користувача, серйозної обчислювальної потужності.

до змісту ↑

Тип файлу

Іноді гри поширюються каталогом, усередині якого розташовується інсталяційний файл, в цьому випадку, людині достатньо увійти в завантажену папку і запустити виконуваний файл Setup, після чого, слідуючи підказкам системи, встановити гру на комп'ютер.

Якщо ж скачана гра має один файл, значить це образ гри, який необхідно змонтувати в програмі Alcohol 120 або Daemon Tools.

до змісту ↑

процес установки

Кожна програма має свою програму установки, однак, всі вони мають загальні риси. Перед установкою, користувачеві пропонується вибрати каталог для установки гри. За замовчуванням, гра встановлюється в системний локальний диск, а саме, в папку Program Files.

Найчастіше, користувачі змінюють директорію установки в свою папку, створену на іншому локальному диску (де більше місця).

Наступним кроком є ​​установка додаткових додатків. Сучасні ігри, найчастіше поширюються з попередньо встановленими програмами. Іншими словами, при установці, краще не знімати галочки з додатковим ПО. Якщо якийсь додаток вже встановлено на комп'ютері, нічого страшного, воно, або заміниться більш новою версією, або просто не встановитися.

По закінченню установки, гра може запропонувати додаткові параметри, додати ярлик на робочий стіл, зробити оптимальну настройку або відразу запустити гру.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що не можна сказати напевно, чи буде гра працювати плавно або видавати максимум 20 FPS, адже крім відеопам'яті, є такий параметр як шина пам'яті, який в значній мірі визначає швидкість промальовування 3D моделей.

Так чи інакше, в багатьох речах, користувачеві доведеться покладатися на свої здогади, оцінюючи якість графіки на скріншотах.

Поділитися.