Донецкий техникум промышленной автоматики

Урок 17. Створення RSS-стрічки сайту

RSS-фід - це xml файл, який описує останні новини, анонси, пости блогу і іншу інформацію для різних агрегаторів (збирачів).

RSS-стрічка створюється приблизно так само як і висновок записів блогу, тільки замість хтмл-коду будемо використовувати формат виведення даних rss-стрічки.

Хоча самі РСЗ-фіди і їх читалки стали рідше використовуватися звичайними користувачами, вони можуть впливати на положення сайту в пошуковій видачі.

Встановіть getResources, якщо він не встановлений.

Створіть ресурс з довільним ім'ям, в моєму випадку - це "Новини та уроки MODX Revolution Webschool". Призначте псевдонім (apas) ресурсу feed. Сховайте висновок даного ресурсу від головного меню виставивши галочку в Hide from menus чекбоксі. Призначте порожній шаблон для даного ресурсу і перейдіть на другу вкладку Налаштування (Settings) ресурсу.

RSS-фід - це xml файл, який описує останні новини, анонси, пости блогу і іншу інформацію для різних агрегаторів (збирачів)

Виставите там тип вмісту RSS і зніміть галочку в чекбоксі Використовувати текстовий редактор (Richtext) і збережіть ресурс.

Виставите там тип вмісту RSS і зніміть галочку в чекбоксі Використовувати текстовий редактор (Richtext) і збережіть ресурс

Вставте в поле Вміст (Content) ресурсу наступний код і збережіть

Отже даний код виводить нашу стрічку останніх постів. Залишилося шаблонірующій чанк виведення окремого елемента - rssItem
Код чанка rssItem

як видно в чанка я задав час +0400 (Московське час GMT +0400, для України GMT +0300). Валідіруем наш РСЗ-фід за посиланням W3 feed валідатор . RSS-стрічка сайту готова!

Вставте в head сайту наступний шматок коду:

де id - ідентифікатор вашого ресурсу - РСЗ-стрічки

RSS-стрічку, можна використовувати для створення Яндекс-віджетів , Для оформлення підписки через feedburner.google.com і для швидкої підписки через, наприклад, таке розширенням - RSS Subscription Extension (від Google) Якщо ви встановите дане розширення і зайдете на сайт, що містить rss-стрічку, то побачите наступну картину:

При створенні статті використовувався матеріал rtfm.modx.com