Донецкий техникум промышленной автоматики

ігрострой

  1. Практика викрадення Програми для розтину Need for Speed: Shift
  2. У центрі Зони

Практика викрадення

Програми для розтину Need for Speed: Shift

Шляхом простої правки параметрів можна значно поліпшити модель пошкоджень гоночних болідів в Need for Speed: Shift.

Практично всі ігрові ресурси в Need for Speed: Shift укладені в BIF -архіви, розкрити які за допомогою підручних засобів досить складно. Штатні розпаковують WinRAR, 7-Zip і їм подібні, а також універсальні програми-відмички начебто Dragon UnPACKer тут абсолютно безсилі ... Але, як відомо, немає таких систем захисту, які не можна було б обійти. І народні умільці в черговий раз це довели. Фанати популярного гоночного серіалу і за сумісництвом пропалені кодери викотили такий собі джентльменський набір модмейкерскіх утиліт для Need for Speed: Shift - BFF Tools. Тут є все, що потрібно для комфортного і плідної роботи: архівні інструменти, зручний компілятор, переглядач і навіть деинсталлятор призначених для користувача модифікацій. Розглянемо основні програми, що входять в комплект BFF Tools.

BFF Unpacker. Як випливає з назви, ця утиліта служить для розпакування ігрових архівів формату BFF, що містять моделі, текстури, скрипти, деякі звукові файли та інші смаколики. Додаток не завалює вас масою непотрібних налаштувань, а пропонує позначити тільки найнеобхідніші речі: шлях до бази даних і файли, які потрібно витягнути з архіву. Як це функціонує? Ви натискаєте кнопку Browse на формою додатка, в діалоговому віконці вибираєте будь сподобався архів з директорії Pakfiles з встановленою грою, виділяєте певні записи зі списку, клацаєте правою кнопкою миші по робочій області екстрактора і в контекстному меню вибираєте пункт Extract Selected File (s) або Extract All (для розархівації всієї бази даних). Зверніть увагу, що в BFF Unpacker вбудований простенький фільтр розширень, використовуючи який можна відсіяти непотрібні документи. Вбиваєте в поле Filter в нижній частині екрана назва формату, файли якого потрібно відобразити в списку, після чого натискаєте на кнопку Filter. І ще один важливий момент. Ви можете трохи прискорити процес завантаження гри, якщо розпакуєте всі архіви Need for Speed: Shift з папки Pakfiles, зберігаючи ієрархію підкаталогів.

BFF Repacker. Пряма протилежність попередній програмі. Надзвичайно простий в експлуатації інструмент, заточений під створення нових ігрових архівів на основі будь-яких перероблених файлів. Ідеальне рішення для збірки великих модифікацій, які зачіпають сотню-іншу оригінальних ігрових файлів.

BFF Inject. Мініатюрна утиліта, єдиним призначенням якої є впровадження модифікованих файлів назад в ігровій архів. Ніякої метушні з настройками: вибрали директорію з відредагованими файлами (Source Folder) і архів, в який потрібно інтегрувати модифікований контент (ВFF Archive), натиснули кнопку Inject Now - і в общем-то все.

Набір програм BFF Tools, а також обрані модифікації і доповнення для Need for Speed: Shift ви можете взяти з нашого диска з розділу Ігрові доповнення / Добірки.

У центрі Зони

Редагування «STALKER: Заклик Прип'яті»

Щоб перетворити «Зону» в сніжне царство, достатньо всього-на-всього підредагувати текстури доріг, дахів будинків, дерев, землі і трави.

З появою «STALKER: Заклик Прип'яті» модотворци не на жарт захвилювалися: яким же інструментарієм скористатися, щоб додати в гру пару-трійку нових стовбурів, незвичайних захисних артефактів або унікальних NPC, перемалювати оригінальні текстури, нарешті, переписати моделі поведінки мешканців зони? Офіційного комплексного редактора для «Заклику Прип'яті» поки немає і не передбачається, шанувальники «Сталкера» особливої ​​активності також не виявляють. Одним словом, штиль.

При цьому більшість модостроітелей чомусь забувають, що і «Тінь Чорнобиля», і «Чисте небо», і навіть «Поклик Прип'яті» використовують одну і ту ж технологію - движок X-Ray. А це означає, що структурно вони не сильно відрізняються. Формати зберігання ігрових ресурсів - ті ж (LTX, DBX, SPAWN і т.п.), скриптова движок - колишній. Та що там - навіть ієрархія файлів і каталогів залишилася незмінною. Таким чином, препарувати «Поклик Прип'яті» (далі «ЗП») можна, наприклад, за допомогою старих редакторів і утиліт для «Чистого неба» (далі «ЧН»). Але тільки в тому випадку, якщо творці «модних» інструментів навмисне не прив'язувалися до тієї чи іншої версії (або взагалі до білд) гри.

Але тільки в тому випадку, якщо творці «модних» інструментів навмисне не прив'язувалися до тієї чи іншої версії (або взагалі до білд) гри

Більшість конфігураційних файлів «Заклику Прип'яті» доводиться правити в текстовому редакторі рівня WordPad. З одного боку, це не дуже зручно, з іншого - розібратися в призначенні основних атрибутів не складає ніяких труднощів, так як документи рясніють російськомовними коментарями розробників.

На щастя, нам вдалося відшукати такий додаток - Clear Sky Unpacker. Це консольна утиліта, призначена для розпакування баз даних гри, в надрах яких заховано все найцінніше (моделі, анімації, текстури, звуки, тексти, скрипти і багато чого ще). За замовчуванням додаток витягує вміст абсолютно всіх архівів «ЗП» (або «ЧН»), однак ніхто не забороняє вам переналаштувати екстрактор під себе, слідуючи інструкціям в readme-файлі.

Щоб розпакувати всі бази даних, виконайте наступні дії. Перемістіть папку unpacker з програмою в кореневу директорію зі встановленою грою. Після цього запустіть файл CS_full_unpack.bat з каталогу unpacker і спостерігайте за ходом розпакування. Після закінчення процесу вилучення даних створіть в ігровій папці робочу директорію gamedata і помістіть в неї розархівовані файли, зберігаючи ієрархію підкаталогів, в яких вони знаходяться. Щоб гра віддавала пріоритет розпакованим файлів (тобто довантажувати дані саме з нашого «модного» каталогу gamedata, а не з баз даних), відкрийте «Блокнотом» конфігураційний файл fsgame.ltx (проживає в кореневій директорії з «ЗП»), відшукайте в ньому рядок $ game_data $ = false | true | $ fs_root $ | gamedata \ і змініть в ній значення false на true: $ game_data $ = true | true | $ fs_root $ | gamedata \.

ltx (проживає в кореневій директорії з «ЗП»), відшукайте в ньому рядок $ game_data $ = false |  true |  $ fs_root $ |  gamedata \ і змініть в ній значення false на true: $ game_data $ = true |  true |  $ fs_root $ |  gamedata \

Оскільки і «Чисте Небо», і «Поклик Прип'яті» побудовані на движку X-Ray, цілком ймовірно, що деякі модмейкерскіе інструменти від однієї частини підійдуть до іншої і навпаки.

Тепер можна приступати безпосередньо до перекроювання гри. Докладні посібники зі створення зброї, артефактів і квестів для «STALKER: Тінь Чорнобиля» ви можете знайти в перших номерах журналу «Ігроманія» за 2007 рік або ж на сайті www.igromania.ru . Основні принципи модифікування «Сталкера» з тих пір не зазнали серйозних змін.

Крім того, для зміни різних конфігураційних файлів гри можете скористатися набором STALKER utilities pack, який дуже популярний серед модотворцев. По суті, це потужний програмний комплекс, в який інтегровані редактори груп, персонажів, зброї, аномалій, погодних умов, типових квестів і навіть діалогів. Всі елементи в додатках з колекції (вкладки, каскадні меню, кнопочки, мітки та інші компоненти) названі своїми іменами - ніяких сумнівних російських еквівалентів, які часто зустрічаються в народних локалізаціях. Єдине але - далеко не всі додатки зі складу STALKER utilities pack сумісні з «покликом Прип'яті» (спочатку пакет утиліт призначався для «Тіні Чорнобиля»).

Утиліти Clear Sky Unpacker і STALKER utilities pack, а також кращі моди для «Заклику Прип'яті» забирайте з нашого DVD - з розділу Ігрові доповнення / Добірки.

Як це функціонує?