Донецкий техникум промышленной автоматики

У слідчих дійшли руки до МММ-2011

Столична поліція займеться розслідуванням діяльності МММ-2011 - стосовно невстановлених осіб порушено кримінальну справу про замах на шахрайство. Не виключено, що основним підозрюваним стане знаходиться «в підпіллі» Сергій Мавроді Столична поліція займеться розслідуванням діяльності МММ-2011 - стосовно невстановлених осіб порушено кримінальну справу про замах на шахрайство

Фото: РИА Новости

Через тиждень після того, як Сергій Мавроді оголосив про створення чергової піраміди МММ-2012 , Головне слідче управління ГУ МВС Росії по Москві порушило кримінальну справу стосовно невстановлених осіб, які створили МММ-2011. Очевидно, що одним з головних підозрюваних може стати засновник незареєстрованої організації. Втім, формально Сергій Мавроді в ній ніхто.

Кримінальну справу Столичне управління економічної безпеки і протидії корупції головного управління МВС намагалося ініціювати ще на початку весни. Зібравши матеріали про діяльність МММ-2011, слідчі побачили ознаки незаконної підприємницької діяльності та шахрайства (статті 171 і 159 КК). Однак столичне слідче управління МВС не знайшло підстав для порушення кримінальної справи, мотивувавши своє рішення тим, що в справі немає заяв від потерпілих.

Прокуратура Москви з цим не погодилася . Перевіривши матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи, вона визнала відповідна постанова незаконним.

«Постанова прокурора про перейняття кримінального переслідування було направлено в Головне слідче управління при ГУ МВС Росії по Москві для порушення кримінальної справи», - повідомив BFM.ru представник прес-служби відомства.

За його словами, справу порушено стосовно невстановлених осіб за частиною 3-ї статті 30-ї, частини 4-ї статті 159 КК РФ (замах на шахрайство, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі). Вона передбачає до 10 років позбавлення волі.

Підставою для прийняття процесуального рішення стало висновок Експертної ради при Федеральній антимонопольній службі Росії з розвитку конкуренції на фінансових ринках і ЗАТ «Національне агентство фінансових досліджень». Фахівці цих організацій вивчили діяльність проекту МММ-2011 і прийшли до висновку, що він є фінансовою пірамідою.

Експерти констатували, що управління організацією побудовано за ієрархічним принципом, де всі учасники розділені на "десятки", "сотні", "тисячі" і т. Д., Тобто так звану фінансову структуровану соціальну мережу. Основними особливостями схеми є високий дохід і відсутність інвестиційної та будь-який інший діяльності з метою отримання доходу, тому він перераховується учасникам тільки за рахунок залучення нових. «Таким чином, якщо реальна прибутковість проекту виявляється нижче обіцяної або взагалі відсутня, то частина коштів, отриманих від нових учасників, направляється на виплату доходів тим, хто зробив внески на більш ранніх етапах проекту. Ця схема веде до банкрутства і збитків учасників, що вступили в нього на пізніх етапах », - роблять висновок фахівці.

З повідомлення столичної поліції випливає, що в січні 2011 року невстановлені особи розмістили на інтернет-сайтах оголошення про те, що всі бажаючі можуть вкласти гроші в проект МММ-2011 і отримати дохід понад 20% щомісяця. При цьому вони не мали наміру і можливості виконати обіцяного.

Адвокат Мавроді Роман Табачков сказав BFM.ru, що дізнався про порушення кримінальної справи зі ЗМІ. Незважаючи на те, що ім'я Сергія Мавроді поки не згадується в якості підозрюваного, адвокат не сумнівається, що свої претензії правоохоронці спробують адресувати саме йому. ВІН навіть вже висловився з цього приводу: «Це все незаконно, так як в діях Сергія Пантелійович відсутній склад злочину. Все, що він коментував, давав пояснення або рекомендації, все це носить приватний і рекомендаційний характер. Він давав поради - ви ж можете поступити так, а можете і інакше. Це ваші гроші і ви вільні робити все, що вам захочеться: можете в банк вкласти, в МММ, а можете спалити ». Юрист стверджує, що «Мавроді - невинний чесна людина, а все, що зараз відбувається - це свавілля і беззаконня з боку правоохоронних органів».

Ще під час запуску МММ-2011 Сергій Мавроді наполягав, що його нове дітище - це звичайна «каса взаємодопомоги». «Просто люди обмінюються між собою грошима. Все, більше тут нічого немає. Ні діяльності, нічого », - запевняв Мавроді. Тоді ж він заявив, що формально в новому проекті він «ніхто» і за свої поради ніяких грошей не отримує.

Адвокат не зміг відповісти, де в даний час знаходиться його клієнт. Однак, судячи з усього, виходити їх багатомісячного підпілля Мавроді не збирається. Нагадаємо, він «заліг на дно» в березні, коли пристави залучили його до адміністративної відповідальності за невиконання судових рішень за позовами колишніх вкладників першої піраміди МММ.

Зв'язок зі своїм адвокатом Мавроді підтримує, щоб виконувати всі умови конспірації. «У мене з ним« голубина зв'язок, я на сайт пишу, вони якимось чином потім на мене виходять або через своїх знайомих, або ще якось. Прямого контакту немає, він особисто мені не дзвонив, - розповів Роман Табачков.
На його думку, швидше за все, слідчі захочуть взяти пояснення у Мавроді. «Мені самому цікаво, що відбувається, і якщо мене запросять, я піду», - розповів Табачков. Він повідомив, що захист має право ознайомитися з матеріалами слідства, якщо Мавроді фігурує в справі як свідок, обвинувачений або підозрюваний.

Тим часом Табачков продовжує колишні справи свого підзахисного. Завтра, 8 червня, він планує, за його ж словами, подати скаргу в Мосміськсуд на дії Хамовницького суду і Служби судових приставів. На думку адвоката, останні незаконно залучили Мавроді до адміністративної відповідальності, направивши до суду кілька десятків матеріалів про «несплаті адміністративних штрафів у строк» ​​за невиконання судових рішень за позовами колишніх вкладників МММ. У підсумку, за рішеннями суду він відсидів 15 діб арешту і був оштрафований на 20 тисяч рублів .

У квітні 2007 року Мавроді був засуджений Чертановського судом Москви до 4,5 року позбавлення волі за розкрадання коштів 10,5 тисячі вкладників МММ-94 на суму понад 270 млрд «старих» рублів. Тоді ж суд задовольнив трохи більше ста позовів потерпілих (тих, хто ходив на процес і зміг підтвердити свої претензії) і зобов'язав виплатити їм приблизно 20 млн рублів. У травні 2007 року Мавроді вийшов на свободу, відбувши практично весь термін за час слідства і суду.
За даними приставів, загальна сума заборгованості засновника МММ перед громадянами за першим проектом становить майже п'ять мільярдів рублів.
Тим не менш, це не поміщало йому і його соратникам запустити в минулому році новий проект, відкривши більше 300 офісів в Росії і в ряді країн СНД. У Білорусії його діяльністю зацікавився місцевий КДБ. У березні було порушено справу стосовно керівників місцевого відділення, заарештовані п'ять челове к. Їм пред'явили звинувачення в незаконній підприємницькій діяльності.

Весь цей час Мавроді залишався невловимий. Але в середині травня відносно нього завели справу в Новосибірській області . Його запідозрили в пособництві в незаконному підприємництві місцевому жителю Олексію Астаф'єву, який керував одним з підрозділів МММ-2011 і зібрав з мешканців регіону 10 млн рублів.

Зрештою серед вкладників почалася паніка і вони в терміновому порядку стали забирати свої гроші з системи. У підсумку, з 31 травня до 15 червня у МММ-2011 був введений так званий режим спокою , Який забороняє зняття грошей.

ошукані вкладники

У спробі повернути гроші вкладники стали звертатися в правоохоронні органи. Так, в поліцію звернулися двоє жителів Казані з приводу того, що в МММ їм не виплатили відсотки від вкладів. Одна з звернулися вклала в піраміду приблизно 40 тисяч рублів і спробувала забрати кошти, але їй їх не виплатили, пославшись на режим спокою.

Про звернення в поліцію повідомила місцева ТК «Ефір». Офіційний представник управління МВС РФ по Казані Ігор Силко підтвердив BFM.ru інформацію тільки по одному звернувся - жінці, яка спробувала отримати відсотки з вкладених коштів. Зараз по цій заявці збираються матеріали, за результатами перевірки буде прийнято рішення [про порушення кримінальної справи], уточнив Силко.

При цьому співробітники МММ в Казані, де відкрито шість офісів, намагаються продемонструвати, що в системі немає проблем. 10 червня в Казані пройде автопробіг на підтримку піраміди. Він називається «Мавропробег» (за аналогією з мавро - валютою МММ). «Зробимо так щоб нас побачили Всі жителі міста! Покажемо, що ми є, і новини про крах МММ пусті балачки ЗМІ! »- йдеться в анонсі заходу.

Один з учасників автопробігу - житель Казані і керівник одного з офісів МММ у місті Тагір Білданов - вважає, що в ньому візьмуть участь 100-120 машин, про що він розповів BFM.ru. Його прогнози ґрунтуються на кількості авто в автопробігу навесні цього року. Які цілі «мавропробега» співрозмовник BFM.ru розповісти не зміг.

Раніше, нагадаємо, в офісах МММ-2011 в Бєлгороді і Абакані заперечували наявність паніки серед вкладників, які намагалися забрати свої гроші , Незважаючи на те, що сам Мавроді написав: «На жаль, доводиться констатувати, що в Системі все ж почалася паніка». Співрозмовники BFM.ru розповідали, що в систему звертаються вкладники з проханнями роз'яснити правила режиму спокою, а також бажаючі вкластися в новий проект Мавроді - МММ-2012. Нову піраміду він, за його власними словами, задумав, щоб відновити приплив інвестицій в МММ-2011.

2 червня в Сочі покінчив життя самогубством 30-річний житель міста. Він викинувся з вікна 9 поверху будинку по вулиці Політехнічна. Загиблий взяв кредит під заставу квартири і вклав гроші в сочинське відділення піраміди МММ-2011, однак через введеного режиму спокою не зміг розплатиться з банком. Про це повідомив у своєму блозі Олександр Валов, місцевий журналіст і громадський діяч, координатор проекту «Відкрита Влада» і координатор молодіжного антикорупційного комітету Сочі. У слідчому комітеті при прокуратурі по Краснодарському краю BFM.ru інформацію про те, що загиблий був вкладником МММ, не підтвердили.

«У нас є відомості, що він вживав наркотики. Але відомостей, що він був вкладником МММ, у нас немає. Після появи такої інформації ми почали її перевіряти. Однак її підтвердження ми не знайшли. Його родичам теж нічого не відомо про це », - заявив BFM.ru представник СК по Краснодарському краю Іван Сенгеров.

Але Олександр Валов, проте, наполягає на зворотному: «Поки все сочинські ЗМІ мовчать в тряпочку про самогубство вкладника МММ-2011, я другий день сиджу на телефоні і розповідаю федеральним ЗМІ про те, що трапилося. ... Сьогодні я черговий раз був з федеральним каналом на місці подій, де кілька жителів знову підтвердили факт суїциду вкладника МММ-2011 », - написав він 6 червня в своєму блозі в« Живому журналі ».

Інтернет відповів на порушення справи

У блогах інформацію про порушення кримінальної справи зустріли такими коментарями:

«А всі думали ось це халява, гроші з повітря) по фігу на економіку, в МММ сидять такі голови, що можуть спокійно примножити аж на 70% в місяць суму яку вніс!)) Цікаво для кого повідомили таку новину? Для того щоб люди встигли хоч щось повернути? Так вже марно) виплати зупинилися. Хто не вспів той запізнився. Зараз знову почнеться, що Мавроді такий поганий, гроші вкрав! Таких не зрозумію однозначно. А ті хто ставився до цього як до лотереї навряд чи і засмутиться сильно, і вже тим більше не буде звинувачувати кого-то, що його обікрали. Все почалося з того, що Мавроді взагалі дозволили знову запустити цю пекельну машину) а народ спраглий легких грошей ніколи не вичерпається », - написав користувач dsefir в« Живому журналі »(тут і далі збережені орфографія і пунктуація авторів).

«Я новачок поклав денги в ммм-2011 в квітні місяці 2012 і нічого ще не отримував. вчора 6.06.2012 була конференція з темником Прочуханов. І ось що він сказав, всім учасникам ммм-2011 виплачувати тільки номінал, про нікакаком білоруською варіанті (номінал + 10%) і неможуть йти й мови, а Мавродий говорив же що вкладникам ммм-2011 заплатять номінал + 10%. Адже так само не справедливо, могли б заплатити хоч какои-то відсоток до номіналу, а так баблом моїм покористувалися ... Після таких рішень я не кого не приведу в ммм-2012, вони ето розуміють ... Якщо чесно то я в шоці, ну не можна ж так з людьми надходити », - пише 3e7e12e.

«Ось ще подумав ... Зараз закінчується освітньо-фінансове шоу« МММ 2011 ».
Судячи з кількості учасників і вільних коштів, фінансистів явно не вистачає », - написав big_frog.

Додамо, незважаючи на порушення кримінальної справи і неможливість вкладникам МММ забрати свої гроші і відсотки, в Росії офіси МММ функціонують, а збір коштів в МММ-2012 триває. На відміну від інших країн.

Як раніше повідомляв BFM.ru, офіси проекту Мавроді закрилися на Україні. Те ж відбулося і в Литві 6 червня прокурор Генпрокуратури Литви Зенонас Бурокас і представник Литовського бюро кримінальної поліції Міндаугас Стравінскас повідомили, що у справі про МММ затримано п'ятьох осіб. Правоохоронні органи встановили в їх діях ознаки організації фінансової піраміди, шахрайства та легалізації незаконно набутого майна. Литовські співробітники МММ до тих пір, поки їх не зупинили правоохоронці, зібрали з жителів країни 1,5 млн літів (547,4 тисячі доларів, 17,7 млн ​​рублів). Майно на суму, яка покриває збитки вкладників, литовські правоохоронні органи заарештували.

У Латвії на цей момент розглянуто вже чотири адміністративних справи про незареєстрованої підприємницької діяльності щодо місцевих жителів, які працюють на МММ-2011.

Як повідомляє Delfi з посиланням на Службу держприбутків, латвійці, які займалися незареєстрованої підприємницькою діяльністю, оштрафовані на 800 латів (приблизно 1,4 тисячі доларів або 46,2 тисячі рублів). Четверо оштрафованих оскаржили ці судові рішення. Міністр фінансів Латвії Андріс Вілкс заявив, що проти творців пірамід, подібних МММ, слід виступати агресивніше.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Цікаво для кого повідомили таку новину?
Для того щоб люди встигли хоч щось повернути?
Ru в ваші джерела новин?