Донецкий техникум промышленной автоматики

У WEB-дизайнери з нуля

 1. Художник або технар?
 2. З самого початку?
 3. Програми - на вибір
 4. Графік занять - гнучкий
 5. Від web-дизайну до web-мастерингу
 6. перспективи працевлаштування

зміст:

Кількість нових вакансій в розділі web-майстер на сайтах рекрутингових агентств досягає декількох десятків на тиждень, рівень зарплат від 600 до 1500 $. Але і вимоги до цих фахівців - серйозні. Чи можна отримати цю професію на курсах?

До змісту

Художник або технар?

Від своїх колег дизайнерів з інших сфер (дизайнерів-модельєрів, ландшафтних дизайнерів, дизайнерів інтер'єрів і ін) WEB-дизайнера відрізняють технічний склад розуму, вміння працювати зі складними комп'ютерними програмами і схильність до програмування.

Після закінчення спеціалізованих курсів по WEB-дизайну ви зможете:

 • створювати не тільки власні web-сторінки, що містять всі необхідні компоненти (текстове і графічне наповнення);
 • проектувати власні складні сайти і запускати їх в Інтернет;
 • красиво і продумано оформляти, налагоджувати взаємодію web-сторінок між собою;
 • оптимізувати всі графічні елементи, ефективно розміщувати інформацію, використовувати анімацію ...

І все це можна освоїти всього за 30-40 академічних годин! Така тривалість курсів в більшості випадків. Є тільки одне "але". Щоб стати web-фахівцем потрібно бути з комп'ютером "на ти". На курси беруть тільки тих, хто відповідає цілком конкретним

вимогам.

Початківець web-дизайнер ВЖЕ повинен знати:

 • Інтерфейс ОС Windows
 • Основи роботи в Інтернет
 • Англійська мова, хоча б в мінімальному обсязі (все програмне забезпечення використовується на курсах має англійський інтерфейс)
 • Програму Adobe Photoshop (графічний редактор)
 • Бажано мати уявлення про мову гіпертекстової розмітки HTML

До змісту

З самого початку?

Web-дизайнер - фахівець, який відповідає за структуру і "особа" Інтернет-сайту. В його обов'язки входить створення макета, розробка навігації, створення та оптимізація всіх графічних елементів сайту - від простих кнопок до інтерактивних flash-банерів.

Є прогалини в знаннях? Нічого страшного. У більшості випадків на курсах Вам запропонують окремі програми, які допоможуть підготуватися до курсу Web-дизайну найкращим чином. Для початку, наприклад, можна пройти, базову комп'ютерну підготовку (Windows, Word, Excel, Інтернет). Навчання займе в середньому близько 40 академічних годин. Багато хто вважає, що і так чудово працюють в цих програмах, але на курсах навчать всім тонкощам, про які ви і не підозрювали. Вартість, як правило, невелика - від 2500 до 6000 руб. Наступний крок - освоєння програми Adobe Photoshop, що дозволяє редагувати фотографії і картинки, працювати з растровою графікою, використовувати різні візуальні ефекти. Без знання цієї програми в web-дизайні - нікуди. І нічого складного в ній немає. З нею чудово справляються слухачі різного віку, навіть ... діти.

"У нас спеціалізовані курси для школярів і учнів коледжів, - розповідає Тетяна Тілікіна, директор НОУ НПП" Бокис "при МГТУ ім. Баумана, - хлопці приходять з 5-го класу. Спочатку навчаємо їх джентльменського набору - Windows, Word, потім програмі Adobe Photoshop. Вони вчаться працювати з зображеннями, приносять свої фотографії, змінюють колір волосся, малюють зачіски, видаляють зайві деталі, вчаться створювати різні графічні ефекти. Це дуже цікаво, проте, тонкощів так багато, що працювати доводиться з напругою. На курс web-дизайну йдуть не всі, а тільки ті, кому це дійсно хоче освоїти цю професію ".

Ще одна річ, знання якої майбутньому web-дизайнеру необхідно - мова гіпертекстової розмітки HTML. Документи в форматі HTML (сторінки), які об'єднують текст, малюнки, а також містять посилання на інші сторінки або файли - основа будь-якого сайту. Деякі курси, наприклад "Спеціаліст" при МГТУ ім. БАУМАНА - пропонують цей курс слухачам в якості окремої програми до вивчення web-дизайну. У більшості ж випадків вивчення мови HTML входить безпосередньо в загальний курс web-дизайну.

До змісту

Програми - на вибір

А слухачі хто?
Вік необмежений - від 15-річних підлітків до людей передпенсійного віку. Деякі курси активно працюють зі школярами, набираючи окремі групи тінейджерів ( "Бокис" при МГТУ ім. Баумана). Інші більше орієнтовані на дорослу аудиторію ( "Спеціаліст" МГТУ ім. Баумана, "Мікроінформ"). Треті навчають і тих, і інших (Центр додаткової професійної освіти та сертифікації).

Не маючи підготовки по перерахованим програмам, йти відразу на web-дизайн - не варто, ви просто втратите час і гроші - занадто багато буде незрозуміло, а пояснювати основи "з нуля" викладачі не стануть. Графік занять і так досить щільний. В принципі можна пройти базову підготовку і освоїти Adobe Photoshop на одних курсах, а веб-дизайн на інших. Але доцільніше, зручніше і вигідніше з фінансової точки зору вибирати курси, де передбачені всі ці програми. Їх можна пройти окремими модулями. Наприклад в "Фахівці" МГТУ Баумана саме така система. Людина сама визначає набір програм в залежності від рівня своїх знань. У Навчальному центрі "Мікроінформ" інша - трирівнева система підготовки, що включає в себе базову програму (HTML, Adobe Photoshop, основи роботи з HTML-редакторами), поглиблену підготовку і навіть Web-програмування. Деякі курси пропонують індивідуальне навчання по web-дизайну, тет-а-тет з викладачем (Навчальний центр "Геракліт", ФПК ІТП МАІ). Нарешті, є програми по типу "все включено". Наприклад, в Центрі додаткової професійної освіти та сертифікації курс становить 500 академічних годин ...

"Наша програма розрахована на початківців - людей, які зовсім не вміють працювати з комп'ютером, - розповідає Олена Воробйова, завідуюча навчальним відділом Центру додаткової професійної освіти та сертифікації. Навчаємо їх всьому - від Word до спеціалізованих дизайнерських програм. Після закінчення видаємо не свідчення, а диплом державного зразка про професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації ".

"В основному до нас приходять слухачі двох категорій, - розповідає Марина Потаренкова, менеджер Навчального центру" Мікроінформ ". - По-перше, це співробітники великих підприємств, яким необхідно підвищити кваліфікацію для вирішення будь-якої задачі - наприклад, контролю роботи web-сайту компанії. Друга категорія слухачів - люди, які бажають отримати модну і затребувану професію за короткий термін. У 90% випадків вони розраховують знайти після курсів роботу за фахом, мало, хто йде на web-дизайн "для себе".

За словами викладачів практично всіх курсів, чоловіків і жінок в групах приблизно порівну.

Для жінок ця робота зручна - їй можна успішно займатися і вдома, в поєднанні з вихованням дітей.

До змісту

Графік занять - гнучкий

Курси, зацікавлені в клієнтах, пропонують найрізноманітніші форми навчання. У більшості центрів намагаються передбачити заняття в будь-який час дня ...

"Наш курс по web-дизайну становить 8 уроків - 32 академічні години, - розповідає Анжеліка Фоміна, адміністратор навчального комплексу" бакунінского ". Режим занять може бути будь-який - ранкові, денні, вечірні групи. Є форма інтенсивного навчання - слухачі займаються щодня 5 днів в тиждень, по 4 академічні години, крім суботи та неділі. Для приїжджих з інших міст організуємо суперінтенсивного програму по 8 академічних годин щодня. Передбачено і індивідуальне навчання за спецграфіком.

В "Мікроінформ" все простіше - три тижні - три програми. За 5 днів кожна. У Центрі додаткової професійної освіти та сертифікації для дорослих передбачені заняття вранці, вдень, ввечері - щодня протягом місяця. Школярі займаються у другій половині дня, 2 рази на тиждень по 3 академічні години близько 2-х років, як то кажуть, не на шкоду шкільній програмі ... А в НОУ НПП Бокис при МГТУ Баумана старшокласники навчаються навпаки, в першій половині дня - з 10 до першої години.

До змісту

Від web-дизайну до web-мастерингу

Теорія і практика на курсах web-дизайну - пов'язані нерозривно. Викладач пояснює роботу з якою-небудь програмою, тут же на комп'ютерах слухачі її освоюють. Близько 60% навчального часу займає виконання практичних завдань. Все навчання проходить за екраном монітора. Тому при виборі курсів, поцікавтеся, скільки комп'ютерів в класі і людина в групі. Щоб не довелося стояти в черзі. Вчитися буде важко, особливо гуманітаріям. Обсяг знань - вражаючий. Навіть для того, щоб освоїти тонкощі мови гіпертекстової розмітки HTML, навчитися професійно працювати з графічним редактором Adobe Photoshop CS (8) і отримати навички роботи з спеціальними HTML-редакторами доведеться постаратися - а це тільки початок!

Щоб створювати web-сайти компаній з продуманою структурою, зручною навігацією і єдиним стилем оформлення потрібно освоїти прийоми складної верстки і компонування web-сторінок, оптимізації зображень у форматі GIF і JPEG, застосування каскадних таблиць стилів (CSS), оформлення гіпертекстових посилань, макетування сайту з урахуванням ергономіки (web-usability), створення анімаційних елементів і банерів і багато чому, багато чому іншому.

Кожному - по силам?
Викладачі курсів стверджують, що відстають за програмою web-дизайну - одиниці. Все-таки люди приходять підготовлені. По-друге, web-дизайн це все-таки не web-програмування і при великому бажанні його може освоїти навіть гуманітарій. Добре, якщо у людини художню освіту - великий плюс, але на ділі досить просто доброго смаку і трохи фантазії.

Окремо стоять дисципліни маркетингового плану - просування сайту в Інтернет-просторі (On-Line маркетинг сайту). Деякі курси йдуть ще далі і пропонують слухачам програми по так званому web-мастерингу. Це вже не тільки художнє оформлення сайту, але і серйозне web-програмування (DHTML, PHP, ASP і ASP.NET). Це для тих, кого вже не влаштовує статичний сайт, кому хочеться створити свій лічильник відвідувань, власний форум, електронний магазин ...

Технології JavaScript і DHTML дозволяють з мінімальними знаннями і витратою часу створити сайт, динамічно змінюється в залежності від різних факторів (наприклад, дати і часу, типу браузера і ін.), І активно взаємодіє з користувачем. Для web-дизайнера не зайвим буде знання і Macromedia Flash MX. Після закінчення курсу слухачі зможуть створювати інтерактивні анімаційні flash-ролики, flash-презентації високої якості, прості прикладні програми.

Підсумкової роботою практично на всіх курсах є створення власного повноцінного web-сайту. Деякі приходять на курси з "домашніми заготовками" і під час навчання доводять їх до розуму. По закінченню курсів видається свідоцтво, рідше - диплом про професійну підготовку. Школярам отримані свідоцтва часто зараховують як з інформатики.

До змісту

перспективи працевлаштування

Не можна сказати, що випускників курсів на ринку праці чекають з розпростертими обіймами. Вакансій багато, але і конкуренція жорстка. Тому про майбутнє місце роботи доведеться задуматися заздалегідь. Ті, хто навчився робити цікаві сайти, як правило, знаходять роботу через Інтернет самостійно. Рідкісні курси займаються працевлаштуванням своїх випускників. Тому, для початку можна зробити грамотний сайт про себе (в якості реклами) або взятися за цікавий проект, які хоч і не принесе негайних дивідендів, зате дасть можливість набратися досвіду, так цінованого роботодавцями. А ринок праці широкий: виробничі компанії зацікавлені в створенні власних сайтів, відкриваються все нові і нові Інтернет-магазини, існує багато спеціалізованих агентств, які займаються розробкою і підтримкою сайтів на замовлення. Деякі компанії набирають стажистів, зарплати 200-400 $, а й вимоги до претендентів мінімальні, а можливості напрацювати досвід - великі. А з ростом професіоналізму ростуть і зарплати (від 1000 $ до 2000 $).

Коментувати можут "У WEB-дизайнери з нуля"

Художник або технар?
З самого початку?
Чи можна отримати цю професію на курсах?
Є прогалини в знаннях?
Кожному - по силам?