Донецкий техникум промышленной автоматики

У Донецьку покажуть в оригіналі "Летючий Голландець"

Мальті приїхав на десять днів. Фото: С. Ваганов

У Донецьку покажуть в оригіналі "Летючий Голландець" Римарук Юлія https://cdn.segodnya.ua/img/article/2832/73_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2832/73_tn.jpg 2012 -01-10T21: 01: 19 + 02: 00 Донбас Допомогти в постановці опери прибув диригент з Німеччини Мальті Кроідл

У Донецькому театрі опери та балету повним ходом йде підготовка до феєричної постановці опери Ріхарда Вагнера "Летючий Голландець". Цей проект здійснюється за підтримки компанії СКМ . Прем'єра запланована на 8 грудня 2012 року. А поки - артисти заучують текст і відпрацьовують німецьке вимова, адже оперу ставлять на мові оригіналу. В кінці грудня всього на 10 днів у Донецьк прибув німецький піаніст і диригент Мальті Кроідл, щоб допомогти нашим артистам. "Сегодня" побувала на одній з репетицій.

Репетиція з Мальті триває близько години. Спочатку артист читає свій текст, якщо вимовляє з помилкою - Мальті його поправляє, а вже після соліст пробує співати партію. "Читати ще куди не йшло, а співати - це дуже складно. Ух, як в лазні побував!" - зізнався після закінчення репетиції соліст театру Олександр Клімов . Сам же репетитор в захваті від роботи і не перестає повторювати, що артисти справляються з поставленими завданнями.

"Вони дуже музичні, це приносить задоволення. І голоси тут великі, драматичні. Є невеликі мовні проблеми, але вони адже вперше співають вагнерівських оперу, а тут трохи інша стилістика. Але артисти це добре розуміють і працюють над вимовою", - поділився з " сьогодні "Мальті Кроідл.

Це перший візит диригента в Донецьк. Мальті планує ще раз відвідати донецьких артистів на фінальній стадії постановки "Летючого Голландця". За час перебування в Донецьку Мальті не встиг як слід розглянути місто. За його зізнанням, йому дуже сподобалися дорогі ресторани і будівля оперного театру. "Я тут дивився" Лускунчика "- дуже красиво!" - сказав Мальті.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку