Донецкий техникум промышленной автоматики

У Google Chrome з'явився вбудований блокувальник реклами. Як він буде працювати?

  1. Хто це придумав?
  2. Чого вони хочуть?
  3. Я зможу натиснути одну кнопку - і реклама зникне?
  4. Що ще потрібно знати?

15 Февраля, 2018, 9:05

5156

З 15 лютого Google активувала в браузері Chrome на всіх платформах вбудований блокувальник реклами. Розробка покликана боротися з самими настирливими банерами і зупинити веб-майстрів від їх використання. Редакція AIN.UA пояснює, як буде працювати «едблок» від компанії, яка в останньому кварталі заробила 85% доходу ($ 27,2 млрд) на показі інтернет-реклами.

Хто це придумав?

Для початку варто усвідомити - вся реклама з Chrome не пропаде. Блокувати будуть оголошення, що порушують правила, встановлені Коаліцією за кращу рекламу . Їх розробили на основі досліджень з фокус-групою в розмірі 40 000 чоловік. У складі Коаліції: Google, Facebook, Procter & Gamble, газета Washington Post та інші.

Чого вони хочуть?

Разом вони збираються поліпшити інтернет, виступаючи проти рекламних рішень, які заважають користувачам. Якщо узагальнити, то під заборону потрапляє повноекранна реклама, реклама з автоматичним відтворенням відео або аудіо, мелькає реклама. Ці види оголошень повинен відслідковувати внутрішній фільтр блокувальника. Однак в Google не обмежилися загальними формулюваннями, а детально пояснили принцип його роботи в корпоративному блозі.

Хоча деякі формати, що порушують стандарти кращої реклами, є відображенням проблем самої рекламної індустрії, більшість проблемних рішень контролюються власниками сайтів.

15 Февраля, 2018, 9:05   5156   З 15 лютого Google активувала в браузері Chrome на всіх платформах вбудований блокувальник реклами

Пояснювальна ілюстрація з типами реклами, які не пропустить блокувальник

На десктопах Google планує блокувати спливаючі рекламні оголошення, великі рекламні «стікери», автозапуск відеореклами зі звуком, а також рекламу, яка з'являється разом з таймером, після закінчення якого ви отримує доступ до контенту (такий, наприклад, використовується на сайті Forbes ).

На мобільних пристроях політика Google виявилася ще більш агресивною. Крім всіх перерахованих вище типів, блокувати будуть миготливу анімовану рекламу, повноекранну рекламу з необхідністю скролінгу, а також щільно розміщені оголошення.

Я зможу натиснути одну кнопку - і реклама зникне?

Тут і проступає специфіка. Блокувальник від Google не буде працювати як сторонні рішення - спочатку він виступить в ролі сигнальної системи для веб-майстрів. Google розділив процес видалення реклами на три етапи: аудит, оповіщення власників сайтів про проблеми, час для виправлення порушень.

Спочатку автоматичний парсер проаналізує сторінку в пошуку типових патернів коду, що порушують правила Коаліції за кращу рекламу. Вони сформовані на основі правил публічного фільтра EasyList .

Потім адресою присвоять один з трьох статусів: пройшов перевірку, отримай попередження або провалили. Власники сайтів зможуть використовувати API для доступу до цих оцінок або інструмент Search Console для детального ознайомлення з претензіями фільтра. Після виправлень сайт дозволять відправити на перегляд. Однак якщо повідомлення про порушення будуть проігноровані або не виконані належним чином, після 30 днів очікування Chrome почне блокувати на сайті рекламу.

Відповідаючи на перше запитання: ні, по одному кліку настирливі банери не пропадуть. Але в майбутньому ви помітите різницю.

Що ще потрібно знати?

Виявити роботу вбудованого блокувальника виявиться просто. На робочому столі він буде відображатися в адресному рядку сайту, а в мобільних версіях стане розкривається попередженням внизу екрану. Google дозволить відключати його на всіх платформах.

Google дозволить відключати його на всіх платформах

Приклад роботи блокувальника в мобільній версії Chrome

Зрештою, він же покликаний не вбивати рекламу в інтернеті, а поліпшити її. Результати внутрішнього дослідження компанії показують, що 42% сайтів вже виправили отримані попередження про порушення стандартів кращої реклами. Користувачі, здається, теж залишаться у виграші - після попадання в «чорний список» реклама на сайтах не буде навіть завантажуватися на рівні мережі, оскільки фільтр стане блокувати запити оголошень до сервера.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Хто це придумав?
Чого вони хочуть?
Я зможу натиснути одну кнопку - і реклама зникне?
Що ще потрібно знати?
Хто це придумав?
Чого вони хочуть?
Я зможу натиснути одну кнопку - і реклама зникне?
Що ще потрібно знати?
Помітили помилку?