Донецкий техникум промышленной автоматики

У Москві пройшла акція на підтримку Telegram і вільного інтернету

Image caption До участі в мітингу жителів столиці закликав засновник месенджера Павло Дуров

На проспекті Академіка Сахарова в центрі Москви пройшов мітинг за свободу інтернету та на підтримку месенджера Telegram.

Акція почалася о 14:00 за московським часом. За даними волонтерської організації "Білий лічильник", через рамки безпеки пройшли 12,3 тисячі осіб. У прес-службі столичної поліції Інтерфаксу повідомили, що в акції брали участь 7,5 тис. Осіб.

Як повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі, весь простір, відведений владою міста під мітинг, було заповнене людьми.

Протестуючі з ентузіазмом підтримували гасла і скандували: "Не мовчимо!" і "Росія буде вільною!".

Організований Лібертаріанської партією мітинг отримав величезну підтримку від відомих опозиційних політиків і особисто - від творця Telegram Павла Дурова, який ще по ходу акції встиг подякувати присутніх.

Організований Лібертаріанської партією мітинг отримав величезну підтримку від відомих опозиційних політиків і особисто - від творця Telegram Павла Дурова, який ще по ходу акції встиг подякувати присутніх

Media playback is unsupported on your device

"Краще Роскомнадзор заблокувати": хто і навіщо прийшов на мітинг на Сахарова?

"Тисячі молодих і прогресивних людей в даний момент виступають на захист свободи інтернету в Москві. Це безпрецедентно. Я пишаюся тим, що народився в одній країні з такими людьми. Ваша енергія змінює світ", - написав Дуров.

Але на мітингу була не тільки молодь. Одна з учасниць протесту - 67-річна жінка - зізналася Бі-бі-сі: "Я за свободу інтернету. Хочу, щоб мене вважали. Я користуюся інтернетом, і у мене Роскомпозор обвалив в якийсь день всі сайти, в тому числі і медичні, якими я користувалася, і мені було страшенно неприємно. Загалом, за свободу слова і свободу інтернету! "

На сцені тим часом представник Лібертаріанської партії Григорій Баженов порівняв прийшли на мітинг з "вершниками Рохана і воїнами Ґондора", які "стоять біля воріт Мордора, давши Фродо шанс знищити кільце" (відсилання до "Володаря кілець"). Виступив і головний редактор видання "Медіазона" Сергій Смирнов, математик Дмитро Богатов, обвинувачений в закликах до масових заворушень через анонімайзери, політик Олексій Навальний та інші.

"Наша країна в злиднях, реально злиденна країна, в якій ні у кого немає перспектив. Єдина галузь, яка розвивалася останні роки сама по собі - без держави, без дотацій, без пільг, - це інтернет. І ці люди кажуть:" Ви в своєму інтернеті погано себе ведете, тому ми зжеру ваш інтернет ". Я не буду це терпіти", - заявив Навальний зі сцени.

До участі в мітингу жителів столиці закликав засновник месенджера Павло Дуров. Напередодні він назвав майбутню акцію "історичним шансом для москвичів висловити спільну позицію".

"Якщо не діяти, Росія втратить Telegram і інші популярні сервіси. Ваша активна участь може змінити хід історії", - написав Дуров на своїй сторінці в соцмережі "ВКонтакте".

Image caption Неодмінними атрибутами акції стали паперові літачки - символ Telegram Image caption Це вже друга акція на підтримку месенджера. Перша відбулась 22 квітня Image caption На заклик засновника Telegram Павла Дурова відгукнулися кілька тисяч москвичів

13 квітня Таганський суд Москви задовольнив позов Роскомнадзора про блокування Telegram в Росії через відмову месенджера надати ФСБ ключі шифрування. 16 квітня Роскомнадзор приступив до блокування месенджера.

У спробах обмежити доступ до месенджер відомство стало блокувати мережеві адреси американських компаній Amazon, Google і Digital Ocean, які Telegram використовував для обходу блокування.

Блокування привели до збоїв в роботі багатьох сайтів і додатків. 27 квітня був поданий перший позов до Роскомнадзор, пов'язаний з блокуваннями. Позивач - бізнесмен Олександр Віхарєв - заявляв, що зазнав збитків через спроби відомства заблокувати Telegram.

Однак і через два тижні після блокування Telegram продовжує успішно відкриватися у багатьох російських користувачів, в тому числі у високопоставлених чиновників.

22 квітня була організована перша акція на підтримку месенджера: Павло Дуров закликав усіх бажаючих підтримати своє дітище і запустити в небо паперові літачки - символ Telegram.

Багато учасників акції викладали фотографії літачків на своїх сторінках в соціальних мережах.