Донецкий техникум промышленной автоматики

Туреччина в ООН назвала Росію країною-окупантом

Вона проголосувала за відповідну резолюцію, прийняту Генеральною асамблеєю

Представництво України в ООН опублікувало у своєму офіційному твіттері перелік 70 країн-учасниць Генасамблеї, хто проголосував за резолюцію, згідно з якою Росія визнається щодо Криму країною-окупантом. У числі країн-підписантів виявилася, зокрема, і Туреччина.

У числі країн-підписантів виявилася, зокрема, і Туреччина

фото: pixabay.com

Нагадаємо, що 16 листопада Третім комітетом Генеральної Асамблеї був схвалений український проект цього документа, остаточне голосування за який і відбулося в минулий понеділок.

77 країн, серед яких були в основному африканські та латиноамериканські, утрималися, а 26 проголосували проти.

У резолюції йдеться про те, що Росія зобов'язана вжити заходів для припинення порушення прав людини на півострові, скасувати «дискримінаційне законодавство», звільнити незаконно затриманих українських громадян і забезпечити справедливий судовий розгляд відносно порушників прав людини.

Також документ закликає відновити діяльність визнаного в РФ екстремістською організацією Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити повноцінну роботу на півострові журналістів і правозахисників. При цьому сам Крим вперше в офіційному міжнародному документі називається окупованою територією.

Представник російського МЗС при цьому ще в листопаді назвав документ «не мають нічого спільного ні з реальним станом справ в Криму, ні з думкою та інтересами жителів цього півострова».

Читайте, як Туреччина ущемила інтереси "Газпрому".

З ним учора не погодився резидент України Петро Порошенко, який написав у себе в фейсбуці, що «на найвищому міжнародному рівні дана резолюція закріплює за Росією статус окупаційної влади і покладає на неї всю відповідальність за грубе порушення прав людини на тимчасово окупованій території України».

Відзначимо, що резолюцію, крім Туреччини, підтримали також країни ЄС, США і ряд інших держав.