Донецкий техникум промышленной автоматики

Трамп пензля Рубенса: нейросеть знайшла музейних двійників відомих політиків

  1. Володимир Путін
  2. Дональд Трамп
  3. Петро Порошенко
  4. Сергій Лавров
  5. Єлизавета Друга
  6. Ангела Меркель
  7. Еммануель Макрон
  8. Сі Цзіньпін
  9. Башар Асад
  10. Олександр Лукашенко

Додаток також вказує ступінь схожості з кожним полотном в процентах. Поки ця опція доступна лише на території США, але, змінивши геолокацію на своєму смартфоні, їй можна скористатися і в інших країнах. РІА Новини вивчило, як, за версією популярного додатка, виглядають музейні двійники відомих політиків.

Володимир Путін

Додаток також вказує ступінь схожості з кожним полотном в процентах

© Фото: Google Arts & CultureВладімір Путін і портрет англійського баронета Вільяма Фітцгерберта

Найбільша подібність з Володимиром Путіним нейросеть знайшла в портреті англійської баронета Вільяма Фітцгерберта з Тіссінгтона, графство Дербішир. Картина належить кисті засновника англійської національної школи живопису Вільяма Хогарта і знаходиться в колекції Галереї мистецтв Південної Австралії.

Дональд Трамп

© Фото: Google Arts & CultureДональд Трамп і матрос з картини Костянтина Мельникова

Американського президента додаток визнало в матроса з картини Костянтина Мельникова. Видатний вітчизняний архітектор більше відомий своїми конструктивістськими будівлями, але в Інституті російського реалістичного мистецтва можна побачити цю чудову живописну роботу.

Петро Порошенко

© Фото: Google Arts & CultureПетр Порошенко і американський підприємець Роберт Морріс

Двійником президента України Петра Порошенка виявився американський підприємець Роберт Морріс - один з батьків-засновників США, чий підпис стоїть під Декларацією незалежності. Його також називають "фінансистом Американської революції". Портрет Морріса представлений в Художньому музеї Нового Орлеана.

Сергій Лавров

© Фото: Google Arts & CultureСергей Лавров і американський політик Гарольд ЛеКлер Ікес

Главу російського МЗС додаток порівняло з американським політиком Гарольдом ЛеКлер Ікес. Той увійшов в історію США як людина, яка найдовше обіймав пост міністра внутрішніх справ: 13 років - при президентах Франкліна Рузвельта і Гаррі Трумена.

Єлизавета Друга

© Фото: Google Arts & CultureКоролева Єлизавета II і Елеонора Рузвельт

Подібність між королевою Великобританії і легендарної першої леді Америки Елеонорою Рузвельт досить символічне. Журналістка, правозахисниця, дружина Франкліна Рузвельта і племінниця Теодора Рузвельта була однією з найпомітніших політичних фігур в США початку ХХ століття.

Ангела Меркель

© Фото: Google Arts & CultureАнгела Меркель і картина Вільяма Хогарта "Шість голів слуг Хогарта"

Музейного двійника канцлера ФРН Ангели Меркель нейросеть знайшла на знаменитій картині Вільяма Хогарта "Шість голів слуг Хогарта". Очевидно, що покоївка, зображена на груповому портреті, молодше Меркель, але в більш ранніх фотографіях першої особи Німеччини можна розглядати деяку схожість. Робота є однією з перлин колекції лондонського музею Tate Britain.

Еммануель Макрон

© Фото: Google Arts & CultureПрезідент Франції Еммануель Макрон і імператор Священної Римської імперії Карл V

Риси обличчя молодого французького президента Еммануеля Макрона додаток побачило в портреті одного з найбільших державних діячів Європи XVI століття - імператора Священної Римської імперії Карла V. Цікаво, що, керуючи половиною нинішнього ЄС, монарх так і не зміг завоювати Францію. Що ж, його "двійника" це вдалося.

Сі Цзіньпін

© Фото: Google Arts & CultureПредседатель КНР Сі Цзіньпін і автопортрет Рембрандта ван Рейна

Голова КНР Сі Цзіньпін несподівано знайшов двійника в автопортреті великого голландського живописця Рембрандта. Художник зобразив себе в процесі малювання у вікна. Полотно зберігається в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні.

Башар Асад

© Фото: Google Arts & CultureПрезідент Сирії Башар Асад і картина Альберто да Вейга Гугнарда "Приборкувач"

Сирійський президент Башар Асад виявився схожий на "приборкувачів" пензля бразильця Альберто да Вейга Гугнарда. Схожість з дресирувальником додають характерні короткі вуса. Портрет розміщений в Музеї сучасного мистецтва в Ріо-де-Жанейро.

Олександр Лукашенко

© Фото: Arts & CultureПрезідент Білорусії Олександр Лукашенко і "Портрет чоловіка в метелику" Марка Гертлера

В пару президенту Білорусії Олександру Лукашенку додаток підібрало "Портрет чоловіка в метелику" пензля британського художника Марка Гертлера. Невідомо, хто послужив прототипом картини, але не можна заперечувати, що схожість з білоруським лідером дійсно є. Портрет належить лондонському музею Ben Uri Gallery.

РІА Новини