Донецкий техникум промышленной автоматики

ТОП-5 найцікавіших назв російських міст

Станом на сьогоднішній день більше 1000 населених пунктів Російської Федерації мають статус міста. Назви більшості з них нічим не примітні, і навряд чи можуть чимось зацікавити, проте є й інші більш цікаві назви, наприклад, село регіт, розташована в Забайкальському краї, або ж якутський селище Игятта. Перерахувати всі цікаві і смішні російські міста вдасться навряд чи, адже з кожним днем ​​їх список тільки поповнюється, однак існують і ті, що незмінно займають перші позиції в рейтингу найбільш незвичайних.

Перерахувати всі цікаві і смішні російські міста вдасться навряд чи, адже з кожним днем ​​їх список тільки поповнюється, однак існують і ті, що незмінно займають перші позиції в рейтингу найбільш незвичайних

Перше місце можна сміливо віддавати селі Голодранкіно, що розташовується неподалік від російського міста Магнітогорська. Розповісти будь-які подробиці про даному населеному пункті практично неможливо, адже навіть в інтернеті немає ніякої інформації про кількість населяють його людей, території і інфраструктури. Єдиним відомим фактом є те, що жителі Голодранкіно, цілком ймовірно, що не соромляться назви свого села: за часів СРСР влада неодноразово робили спроби змінити немилозвучну ім'я населеного пункту, однак його населення наполягло на зворотному. Таким чином Голодранкіно продовжує існувати і в даний час, привертаючи увагу росіян своїм незвичайним прізвиськом.

На другій позиції розташувалася село Смітник, що знаходиться в Ставропольському районі Самарської області. Площа даного населеного пункту досить маленька - 7,6 кв.км, однак на ній з легкістю поміщаються ті 1500 осіб, які проживають на території села. Варто відзначити, що при вимові цього назви слід ставити наголос на букву «о», проте більшість росіян цим правилом нехтують, в результаті чого здавалося б звичайне найменування стає кумедним і смішним. Місцеві жителі вкрай незадоволені тим, що їх село буквально обзивають «контейнером для збору сміття», однак нічого вдіяти з цим вони не можуть.

Місцеві жителі вкрай незадоволені тим, що їх село буквально обзивають «контейнером для збору сміття», однак нічого вдіяти з цим вони не можуть

На третьому місці розташувався селище з Тверської області з досить незвичайною назвою - Видропужск. Існує кілька версій появи такого дивного прізвиська, проте одна з них сильніше інших прижилася в народі: місцеві жителі впевнені, що назва «Видропужск» відбулося через висловлювання Катерини Великої - правителька, що не вітає неслухняності і пияцтва, помітивши неабияк випив візника, наказала слугам «видерти пущі». Також існує думка про те, що раніше на території селища водилося дуже багато видр, що і зіграло свою роль при присвоєнні йому імені.

Четверту позицію в рейтингу населених пунктів з найбільш незвичайними назвами займає село Бухалово, розташована в Бологовському районі Тверської області. Село входить до складу Кемецкого сільського поселення, і знаходиться всього в 4 км. від його центру - села Кемци. Варто відзначити, що площа самого Бухалово настільки мала, що фахівці навіть не вважали за потрібне її виміряти, однак перепис населення на цій території все ж проводилася: дані, зібрані в 2008 році, свідчить про те, що у всього села проживає всього 3 людини. Цікавим історичним фактом є те, що раніше село повністю належало полковнику Жегалова, однак ховати чоловіка в цьому місці не стали: могила військового в даний час знаходиться в центрі Кемецкого сільського поселення - селі Кемци.

Цікавим історичним фактом є те, що раніше село повністю належало полковнику Жегалова, однак ховати чоловіка в цьому місці не стали: могила військового в даний час знаходиться в центрі Кемецкого сільського поселення - селі Кемци

На п'ятому місці розташувалося широко відоме село Велика Писса, що є центром сільської адміністрації Удорського району (Республіка Комі). Варто відзначити, що на місцевому наріччя назва населеного пункту звучить, як «Пизьдiн», що є не менш кумедним. Оновлені відомості про кількість проживаючих в селі людей отримати не вдалося, проте дані перепису населення, що проводиться в 2001 році, свідчить про те, що на території Великої Писси живе близько 700 осіб.

Всі ці міста і села являють собою лише невелику частину з широкої різноманітності населених пунктів, що мають незвичайні або смішні назви. Деякі з них мало відомі в народі і не представляють ніякого інтересу для росіян і гостей країни, однак існують і інші великі міста, що приваблюють туристів одним лише своєю назвою. Уважно вивчивши карту Російської Федерації, можна в черговий раз переконатися в тому, що людської фантазії немає меж, враховуючи навіть те, що практично 40% населених пунктів носять повторювані імена.